Wizja dla Izraela_06.04.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964 e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 6 kwietnia 2012

 „Wcale się nie lękam tysięcy ludu, choć przeciw mnie dokoła się ustawiają“ – Psalm 3,7.

PASCHA 2012 – Święto Paschy upamiętniające wyjście Żydów z Egiptu rozpoczęło się w tym roku 6 kwietnia o zachodzie słońca i skończy się o zachodzie słońca 13 kwietnia. W całym kraju ludzie zbierają się w domach rodziny lub przyjaciół, w hotelach i świetlicach by rozpocząć coroczne święto od uroczystego posiłku sederowego. Razem cały naród przypomina piosenkami i opowieściami o biblijnym uwolnieniu pod wodzą Mojżesza ze strasznej niewoli w Egipcie, co wtedy zdarzyło się po dziesiątej pladze, mianowicie że naród żydowski poprzez krew baranka uszedł śmierci. Codziennie jada się nie kwaszony chleb (macę) oraz potrawy z mąki kukurydzianej, ziemniaczanej i kawałków macy. VfI i Skład Józefa ślemy Wam, drodzy przyjaciele z daleka i bliska pozdrowienia pesachowe.  „A gdy Pan będzie przechodził, aby porazić Egipcjan, a zobaczy krew na progu i na odrzwiach, to ominie Pan takie drzwi i nie pozwoli Niszczycielowi wejść do tych domów, aby was zabijał” – 2. Mojż. 12.23.

PRZEMOC W DNIU ZIEMI – Antyizraelscy przywódcy i organizatorzy „Dnia ziemi” i „Globalnego marszu na Jerozolimę” obiecali, że 30 marca będzie dniem bez przemocy. Izrael był jednak przygotowany, a prawdziwa twarz nienawiści wyszła na jaw w ciągu dnia. „Dzień ziemi” był brutalnym piątkiem, kiedy Arabowie w pobliżu punktu kontrolnego Kalandia-Checkpoints na północ od Jerozolimy obrzucali kamieniami i koktajlami mołotowa izraelskich żołnierzy. Niepokoje rozpoczęły się w piątek po południu po muzułmańskich modłach, kiedy dziesiątki zamaskowanych Arabów rozpoczęło tumulty. Żołnierze IDF (izraelskich sił obrony) zastosowali gaz łzawiący i postawili na drodze pojazd zwany „śmierdzielem”, z którego można rozpylać śmierdzącą ciecz. Wielu demonstrantów podczas zamieszek zostało lekko rannych i zabranych do szpitali. Pod Bramą Szechem w Jerozolimie zebrały się setki Arabów by rozpocząć nielegalny marsz. Policja jednak udaremniła ten plan. Były donosy o setkach zatrzymanych. Na jordańskich stronach internetowych można było przeczytać, że za granicą zebrało się razem ok. 20.000 osób by wziąć udział w marszu na Jerozolimę.  W libańskiej gazecie As-Safir można było przeczytać, że Hamas przygotował 120 autobusów do transportu demonstrantów na „Globalny marsz na Jerozolimę”. Akty przemocy w piątek nie były niespodziewane; w całym Izraelu odbywały się demonstracje. Już w czwartek do akcji wkroczyły dodatkowe siły policji i wojska (INN).  Zespół Wizji dla Izraela pragnie podziękować wszystkim , którzy usłuchali naszego wezwania do modlitwy w poprzedni czwartek. Wasze modlitwy udaremniły prawdopodobnie ofiary wielu rannych i zabitych w tych naładowanych nienawiścią demonstrantach.  

ZABITY ARAB – W doniesieniach prasowych agencji Maan z siedzibą w Betlejem podano, że zabity został jeden demonstrant, Mahmud Zaquot, kiedy próbował przedrzeć się przez strefę bezpieczeństwa w pobliżu przejścia granicznego Erez i żołnierze izraelscy otworzyli ogień. Rzecznik prasowy dodał, że jednostka reagował zgodnie z procedurami; najpierw oddano strzały ostrzegawcze, po czym celowano w zbiega, ponieważ się nie zatrzymał. Po tym Arabowie zaczęli obrzucać żołnierzy kamieniami i bombami zapalającymi (Arutz-7).

ARABSKI DOCENT: MOJŻESZ WYPROWADZIŁ MUZUŁMANÓW Z EGIPTU – Dr. Omar Jaara, docent na uniwersytecie Al-Najah w Nablusie, który specjalizuje się w problematyce Izraelskiej powiedział w stacji telewizyjnej Fatahu, że Mojżesz wyprowadził muzułmanów z Egiptu i że to wyjście jest przykładem wyzwoleńczej walki zbrojnej Arabów tzw. palestyńskich. Doniosła o tym grupa Palestinian Media Watch. „Musimy dać jasno światu do zrozumienia, że Dawid z hebrajskiej Biblii nie jest tym Dawidem z Koranu” – powiedział.  „Salomon z Biblii hebrajskiej nie ma nic wspólnego z Salomonem z Koranu, a także Jozue syn Nuna też nic. Mamy wspaniałego przywódcę Saula, który pobił naród olbrzymów i zabił Goliata. To jest zwycięstwo muzułmanów. Muzułmanie pośród dzieci Izraela wyszli pod wodzą Mojżesza z Egiptu. Niestety wielu naukowców zaprzecza uwolnieniu tego uciskanego ludu; a jednak został on przez wielkiego przywódcę Mojżesza – muzułmanina – uwolniony” – uważa Jaara. Dodał jeszcze: „Była to pierwsza zbrojna walka wyzwoleńcza dla wyzwolenia tzw. Palestyny od narodu olbrzymów, których prowadził Goliat. Taka jest nasza logika i taka kultura” (PMW).  „Śmieje się Ten, który mieszka w niebie, Pan się z nich naigrawa…“ – Psalm 2,4

PRZYWÓDCA HAMASU PRZYZNAJE: „PALESTYŃSKA IDENTYFIKACJA JEST ZMYŚLONA – W przemówieniu wyemitowanym przez Al-Hekma-TV minister spraw wewnętrznych Narodowego Bezpieczeństwa Fahti Hammad (HAMAS) o tym, że korzenie większości „palestyńczyków” leżą gdzieś indziej na Bliskim Wschodzie i że samo określenie jest sztuczne. „Ci którzy nalegają na państwo „palestyńskie” próbują nakreślić obraz „palestyńskiego” Araba odróżniającego się jakkolwiek od innych Arabów i dlatego potrzebującego własnego państwa. Tak nie jest” – stwierdził Hammad. „Każdy Palestyńczyk czy to w Gazie, czy w całej „Palestynie” – może dowieść swoich arabskich korzeni, wszystko jedno czy sięgają one Arabii Saudyjskiej czy Jemenu czy jeszcze gdzie indziej. To są więzy krwi”. Ponadto, powiedział Hammad prawdziwym regionalnym źródłem ich korzeni nigdy nie była „Palestyna”. Hamasowski minister wyjaśnił: „Bracia, połowa „palestyńczyków” jest Egipcjanami a połowa Saudyjczykami”. Wywody Hammada nie były prawdopodobnie dla zachodniego słuchacza. Próbował on widocznie skłonić Egipcjan do zaopatrzenia sąsiada w bezpłatne dostawy benzyny. Tej potrzebuje według Hammada Hamas „by dalej prowadzić swój dżihad” (Israel Today, Ryan Jones).

NETANJAHU: SANKCJE PRZECIW IRANOWI NIC NIE DAJĄ  – Premier Benjamin Netanjahu powiedział we wtorek, że sankcje przeciw Iranowi by zatrzymać wzbogacanie uranu, poniosły porażkę. „Sankcje są twarde i ciężkie, ale czy osiągną cel zatrzymania programu atomowego Iranu? Dotąd tego nie widać.” Powiedział, że Irański reżym ma wprawdzie problemy finansowe, ale w minionych miesiącach wzmocnił swoją pozycję i ani na milimetr nie odstąpi od swojego programu atomowego”. „Prowadzimy międzynarodową kampanię o niespotykanej dotąd skali przeciw staraniom Iranu o budowę broni atomowej”  – wyjaśnił. „Nie znam dobrego wyjścia rozwiązania problemu Irańskiego”. Premier dodał też, że Izrael zaatakuje każdego kto zagrozi państwu żydowskiemu. Powołał się przy tym nie tylko na pogróżki Iranu, ale także na zagrożenie rakietowe z Gazy (INN).

DEN HAAG: PA NIE MA PRAWA – Prokuratura międzynarodowego trybunału w Hadze wyjaśniła we wtorek, że oddaliła skargę którą złożyła PA przeciw Izraelowi oskarżając go o rzekome zbrodnie wojenne podczas „operacji płynny ołów” w Gazie w roku 2009. Prokuratura powiedziała, że tylko państwa mogą składać wnioski w Międzynarodowym Trybunale. Zauważyła ona, że PA ma statut zaledwie obserwatora w ONZ a nie pełnoprawnego członka. Opinie z biura Trybunału wskazują, że konieczne jest uznanie „palestyny”  przez 130 krajów i całą serię organizacji międzynarodowych. Izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych zaznaczyło, że Izrael od początku utrzymywał, że Trybunał nie ma do tej sprawy umocowania prawnego i powitał decyzję z zadowoleniem (INN).

CORAZ WIĘCEJ ŻYDÓW Z FRANCJI PLANUJE POWRÓT DO IZRAELA – Rosnąca liczba francuskich Żydów kupuje domy w Izraelu, bo antysemityzm we Francji ciągle rośnie. Wielu skarży się na rosnące publiczne molestowanie. Krótko po ataku na żydowską szkołę w Tuluzie władze szkolne przeszły się po szkołach w mieście, prosząc Żydów by wyszli do przodu. Potem powiedzieli: „Prosimy was o opuszczenie klasy i przeniesienie się do innych żydowskich klas, które są w bezpiecznym miejscu odseparowane od innych”. Było to wprawdzie pomyślane jako środek bezpieczeństwa, ale pokazuje że Żydzi we Francji czują się zagrożeni jako mniejszość  (INN).

TURCJA ZAMYKA AMBASADĘ W SYRII – Turcja zamknęła swoją ambasadę w Damaszku z powodu złej sytuacji bezpieczeństwa. Dla syryjskiego dyktatora Assada powinno być to jasne przesłanie; także Rosja ostrzegła Syrię przed prowadzeniem wojny domowej. Syryjska opozycja chce się zjednoczyć i w tym celu odbyło się w Istambule w minionym tygodniu spotkanie „Przyjaciele Syrii”.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich– Przysłów 29,7.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

/p p align=”center”продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.