Wizja dla Izraela_06.05.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

 

Piątek, 6 maja 2011

Lecz na naród judzki spojrzę łaskawie, wszystkie zaś <konie> pogan porażę ślepotą. Wówczas przywódcy judzcy pomyślą sobie: Potężną pomoc otrzymują mieszkańcy Jeruzalem od swego Boga, Pana Zastępów” (Zach 12,4b-5).

UMARŁ PASTOR DAVID WILKERSON – Założyciel słynnego „Times Square Church” w Nowym Jorku i autor znanego bestsellera „Krzyż i sztylet” umarł 27 kwietnia podczas wypadku w Teksasie. Miał 79 lat. „Napełnieni głębokim smutkiem musimy was poinformować o nagłej śmierci naszego pastora i założyciela Dawida Wilkersona” – napisał główny pastor kościoła Carter Conlon na stronie internetowej zboru. Zona Wilkersona Gwen także uczestniczyła w wypadku i w ciężkim stanie została odwieziona do szpitala (CBN). Współpracownicy Wizji dla Izraela i Składu Józefa są poruszeni i smutni odejściem do domu Davida Wilkersona. Nasze myśli są u tych, którzy zostali. Prosimy módlcie się o Gwen, jej stan się polepsza.

NETANJAHU NACISKA NA USA W KWESTII POROZUMIENIA FATAHU Z HAMASEM – Izrael zażąda od społeczności międzynarodowej zbojkotowania nowego arabskiego rządu, jeśli ten nie spełni warunków tzw. „kwartetu”. 28 kwietnia premier Benjamin Netanjahu podczas rozmowy z członkami kongresu amerykańskiego, którzy odwiedzili Izrael wezwał by ci rozważyli wycofanie pomocy gospodarczej dla tzw. autonomii „palestyńskiej” (PA) jeśli „rząd jedności narodowej” nie uzna Izraela i nie zaprzestanie terroru. Netanjahu powiedział siedmiu politykom USA, że Izrael nie uzna „palestyńskiego” rządu jedności jeśli nie spełni tych warunków. Wysoki polityk rządowy, któremu znane są szczegóły rozmów powiedział, że te najważniejsze decyzje są początkiem dyplomatycznej ofensywy; zwłaszcza UE ma nie uznawać rządu Hamasu i Fatahu. Kręgi służb bezpieczeństwa poinformowały siedmioosobową delegację USA, że Hamas zgodził się podpisać z Fatahem dokument pojednawczy; powód: Hamas obawia się, że mógłby doczekać się tego co dzieje się w Syrii (Haaretz). Proszę módlcie się przeciw sojuszom między Fatahem i Hamasem. Hamas otwarcie deklaruje zniszczenie żydowskiego państwa. Fatah uważany jest wprawdzie jako „partner pokojowy” ukrywa tylko swoją nienawiść – tak samo jak długoplanowy cel: wypędzenie Żydów z całego Bliskiego Wschodu.

CAŁY IZRAEL W ZASIĘGU RAKIET – Nowa ilustrowana mapa przedstawiona przez grupę Pro-izraelskich Amerykanów dla bezpiecznego Izraela (AFSI) pokazuje państwo (PA) kontrolowane przez Hamas i Fatah; gdyby do tego doszło cały Izrael znalazłby się w zasięgu rakiet Katjusza. Mapę sporządził Mark Langfan prawnik i ekspert spraw wojskowości i zagadnień strategicznych w Nowym Jorku. Kraj PA pod wodzą Hamasu i Fatahu obu organizacji terrorystycznych, których celem jest zniszczenie Izraela pozwoliłoby ustawić baterię rakiet Syrii i Iranu w pobliżu centrów mieszkaniowych Izraela. Byłoby to 70% izraelskich mieszkańców i 80% przemysłu skupionego wzdłuż wybrzeża, jak Netanja i metropolitarny Tel Aviv. Także Jerozolima byłaby z Jerycha łatwym celem; tam armia PA ma trenować na pozostawionej przez USA bazie treningowej. Beerszeba była już ostrzelana z Gazy rakietami, tak jak Hajfa i Galilea przez terrorystów z Hisb-Allah. „Mahmud Abbas tak zwany nasz „partner pokojowy” zaczął współpracować z jawnymi terrorystami z Hamasu” -pisze AFSI. To jest prawie jak wypowiedzenie wojny państwu Izrael, ponieważ Hamas ma zamiar zniszczyć Izrael i nigdy tego nie ukrywał. W dalszym ciągi AFSI pisze, że powstanie nowego arabskiego państwa pod kontrolą Fatahu i Hamasu byłoby dla Izraela samobójstwem. Dla całego Izraela wizją katastrofalną byłby udział Hamasu w PA. Rząd Obamy poinformował, że właśnie sprawdza porozumienie między Fatahem i Hamasem, podczas gdy były prezydent USA Jimmi Carter uważa to za super pomysł (INN). Terrorystyczna organizacja Hamas nadal odmawia uznania legalności i prawa do istnienia żydowskiego państwa i wyrzeczenia się terroru, który zabija żydowskich obywateli oraz niszczy ich dobytek, podobnie zresztą dotyczy to mieszkańców Gazy. W roku 2007 USA i Izrael uznały PA pod przewodnictwem szefa Fatahu Mahmuda Abbasa za legalny „palestyński” rząd i jako partnera rozmów pokojowych z Izraelem – pod warunkiem, że Fatah nie będzie współpracował z Hamasem, także po rozmowach. Abbas obiecał, że nie będzie nawet rozmawiał z przywódcami Hamasu. Od tego czasu pieniądze płynęły z Izraela, USA i innych krajów, organizowano szkolenia by wzmocnić PA. Dokąd ma to trwać i przeciwko jakiemu krajowi zostanie to skierowane, kiedy Fatah zjednoczy się z Hamasem? Oczywiście przeciwko żydowskiemu państwu. Proszę módlcie się by wrogowie Izraela zostali rozbici i nie mogli się zjednoczyć.

EGIPT ZBLIŻA SIĘ DO WROGÓW IZRAELA IRANU I HAMASU – Egipt wytycza w swojej polityce zagranicznej nowe kierunki – chce otworzyć zablokowaną granicę do Gazy i normalizować stosunki z najgorszymi islamskimi wrogami Izraela. Oficjalni przedstawiciele Egiptu mówią, że uprawiają politykę, która bardziej odbija publiczne poglądy. To wahnięcie Egiptu może zmienić układ sił w regionie; Iranowi umożliwiony zostanie dostęp do jego dotychczasowego największego wroga. To z kolei oddali Egipt od Izraela. Jerozolimy widzi te zmiany z pewnymi obawami. Wielu egipskich analityków w tym byli dyplomaci Mubaraka mówią, że cieszą się z tej zmiany. (New York Times) „Uzbroję Egipcjan jednych przeciw drugim, i walczyć będzie brat przeciw bratu, przyjaciel przeciw przyjacielowi, miasto przeciw miastu, królestwo przeciw królestwu” – Izajasz 19,2.

BRACTWO MUZUŁMAŃSKIE W EGIPCIE JEST ZAGROŻENIEM – Lindsey Graham, republikański senator z Południowej Karoliny, który przed tygodniem odwiedził Izrael nawiązał do tematu Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie. Powiedział: „Dla mnie ich działalność jest podejrzana. To co mówią drażni nerwy. Niektóre rzeczy, które robią są pomocne dla Egipcjan, ale ich motywy są wątpliwe.” Dodał, że w Egipcie konieczne jest powstanie partii opozycyjnych, ponieważ radykalnie islamskie Bractwo realnie istnieje i stanowi poważne zagrożenie. Graham wezwał USA by aktywnie włączyło się w przekształcenie Egiptu w państwo demokratyczne (Arutz 7).

ATAK TERRORYSTYCZNY NA EGIPSKI RUROCIĄG ODCIĄŁ IZRAEL OD ZAOPATRZENIA – Terroryści, których zagraniczne media określiły jako „uzbrojone bandy”, zaatakowały 27 kwietnia egipsko-izraelski gazociąg. W ten sposób zatrzymano zaopatrzenie Izraela. W tym roku zdarzyły się co najmniej dwa takie ataki. W przeciwieństwie do ataku z 6 lutego, kiedy odcięte od gazu zostały Izrael i Jordania, ostatni skierowany jest tylko przeciw Izraelowi; gaz do Jordanii dalej docierał. Ostatnie ankiety wskazują na to, że większość Egipcjan chce wypowiedzenia traktatów pokojowych z 1979 roku, kiedy został uznany Izrael i z państwem żydowskim nawiązano stosunki dyplomatyczne. By pokryć deficyt w zaopatrzeniu izraelskie elektrownie IES musiały kupować gaz ziemny po wyższej cenie od Yam Tethys przedsiębiorstwa zależnego od Delek Energy należącego do izraelskiego miliardera Izaaka Tshuwa by produkować energię. To kosztuje dziennie około 1 milion Euro (INN).

ONZ CHCE WESPRZEĆ SYRIĘ SUMĄ 25 MILIONÓW EURO – Podczas gdy syryjski rząd zabija setki demonstrantów, którzy domagają się więcej demokracji ONZ oddział programów rozwojowych zastanawia się czy nie pomóc Damaszkowi w ciągu 5 lat kwotą 25 milionów Euro, po to by „dobrze funkcjonujące partnerstwo z rządem” nadal funkcjonowało. Realizacja planów stanie na porządku dziennym obrad 6 czerwca. Niezależnie jak pozytywną rolę odgrywa UNPD według raportu ministerstwa spraw zagranicznych USA nie może przedstawić żadnych rezultatów: ucisk wobec demonstrantów nie zmalał, nie rządzi ani obowiązek lepszego rozliczania środków, ani nie ma demokratycznego rządu; również efektywność wydatków w żadnym stopniu się nie zwiększyła. Obok bardzo długiej listy przestępstw reżymu Assada MSZ USA wspomina, że rząd syryjski bardzo ograniczył wolności syryjskich obywateli, na przykład wolność wypowiedzi i prasy, w tym ograniczany jest Intrenet i wolności akademickie, tak jak prawo wolnych zgromadzeń. Cierpią też wolność wyznania i poruszania się (Fox News).

PODROŻ DO IZRAELA – Już czas pomyśleć o drugiej podróży „Roots & Reflection”. Odbędzie się ona od 12 do 20 czerwca 2011. Już przygotowujemy się do niej byście byli oczarowani pobytem, kiedy zwiedzać będziemy fascynujące miejsca w Jerozolimie i miastach na południu Izraela. Między innymi zwiedzimy bazar na Starym Mieście, muzeum w Twierdzy Dawida, kardo, dzielnicę żydowską, grób w ogrodzie, Górę Syjon, skład Józefa i wiele innych. Więcej informacji na http://www.visionfuerisrael.de/termine

ŚWIĘTO NAMIOTÓW – Nasze tegoroczne święto namiotów odbędzie się od 9 października do 11 października 2011 w Jeruzalemskim Pavilion. Gospodarzami konferencji będą Barry i Batya Segal. Dalsze informacje powinny zaraz się pojawić na http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение и раскрутка

[Głosów: 1   Average: 1/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.