Wizja dla Izraela_07.06.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

 

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 7 czerwca 2013

Bo nie zaufałem mojemu łukowi ani mój miecz mnie nie ocalił; lecz Ty nas wybawiłeś od wrogów i zawstydziłeś Tych, co nas nienawidzą“ – Psalm 44,7-8.

NOWE SANKCJE – Rząd USA nałożył w poniedziałek nowe sankcje na Iran. Teraz obowiązywać będą dla instytucji finansowych, które dokonują transakcji w irańskiej walucie, riyalu, lub posiadają konta zagraniczne w tej walucie. Nowe regulacje wchodzą w życie 1 lipca i dodatkowo karane będzie sprzedaż dóbr lub usług dla ważnej dla gospodarki irańskiej motoryzacji. Shamseddin Hosseini irański minister finansów powiedział niedawno, że sankcje międzynarodowe podkręciły inflację do ponad 30% i powodują wiele problemów. W tym samym zdaniu powiedział jednak, że Iran nie zrezygnuje z jego programu atomowego (Arutz 7).

ROZMOWY ATOMOWE KRĘCĄ SIĘ W MIEJSCU – Rozmowy z Iranem o jego programie atomowym stoją w miejscu. Dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) Yukiya Amano stwierdził tak w poniedziałek. Wobec zgromadzenia zarządzającego agencji powiedział: „Iran nie współpracuje w wystarczającym stopniu i nie możemy bezpiecznie wykluczyć, że mimo wszystko Iran posiada materiał rozczepiany, z którym pracuje nie ujawniając tego”. W ten sposób Agencja nie może stwierdzić, czy cały materiał atomowy służy tylko do celów pokojowych. Amano dodał, że intensywny dialog między IAEA i Iranem od stycznia 2012 roku mimo dziesięciu rund, nie przyniósł owoców. Amato: „Nie można poruszyć tematów, które są tak ważne dla społeczności międzynarodowej. Potrzebujemy konkretnych efektów i to bez dalszych opóźnień. Tylko wtedy możemy odtworzyć zaufanie świata, że Iran wykorzystuje swój program atomowy tylko do celów pokojowych“ (Arutz-7). W tym samym czasie irańscy przywódcy śmieją się w głos całemu zachodniemu światu i dalej realizuje program rozwoju broni atomowej. Według wielu ekspertów wkrótce będzie za późno, by cokolwiek przeciwdziałać temu.

ASSAD SIĘ PUSZY – Syryjski prezydent Assad ma systemy obrony przed rakietami. Rakiety S-300 które mają być wkrótce dostarczone mają wprawdzie lepszą celność i zasięg niż stare systemy Assada, choć i bez nich nie byłby bezbronny. „W ostatnich latach obserwowaliśmy jak Rosja dostarcza różne rakiety Syrii” – jak stwierdził wysokiej rangi badacz Sztokholmskiego Instytutu Badań nad Pokojem, który nadzoruje ruchy i rozmieszczenie rakiet na całym świecie. Syryjski rząd ostatnio znacznie rozbudował swoje siły i dysponuje obecnie rakietami krótkiego i dalekiego zasięgu. Kiedy dojdą jeszcze S-300 przewyższą te wszystkie. Izraelski minister obrony Jaalon odpowiedział niedawno na aroganckie przechwałki Assada mówiąc, że Izrael będzie wiedział co zrobić; dał do zrozumienia w ten sposób, że Izrael zastrzega sobie prawo zaatakowania syryjskich magazynów wojskowych by powstrzymać Assada przed kontruderzeniem, które jego samego zniszczyło by całkowicie (Arutz 7). „Jedni wolą rydwan, drudzy konie, a nasza siła w imieniu Pana, Boga naszego.“ – Psalm 20,8.

PRZYGOTOWUJEMY SIĘ NA TRUDNY ROK 2014 – Izraelski minister obrony Jaalon powiedział w poniedziałek, że z powodu zmniejszonych nakładów będzie mniej manewrów wojskowych, a zwykli żołnierze będą musieli więcej pracować. „Przygotowujemy się na trudny rok 2014” – stwierdził. Dodał, że Izrael nie weźmie udziału w wojnie syryjskiej dopóki nie zostaną naruszone interesy Izraela – i żadne nowoczesne systemy broni lub broń chemiczna nie wpadnie w ręce Hisb-Allahu. Hisb-Allah przegrupowuje swoje elitarne oddziały do Syrii, kraju który stał się areną wojny między szyitami i sunnitami, przy czym każda strony masakruje drugą. Na temat konfliktu arabsko-izraelskiego minister obrony powiedział: „Jesteśmy gotowi do rokowań, dopóki nie będą stawiane warunki wstępne. Wtedy możemy rozmawiać o wszystkim – nie tylko o granicach”. Dodał jednak: „Palestyńczycy unikają rokowań bo stawiają wciąż coraz to nowe warunki. Nie będziemy płacić tylko za to że Palestyńczycy usiądą z nami do rokowań” (Haaretz, INN). Rozmowy pokojowe zostały przerwane w 2010 roku – i to przez Abbas, który nie chciał rozmawiać z Izraelczykami, chociaż ci zgodzili się na warunek wstrzymania działalności budowlanej na 10 miesięcy na terenie Judei, Samarii i Wschodniej Jerozolimy. Zamiast tego wysuwał ciągle nowe warunki dla rozmów z Izraelem.

ABBAS CHCE WYPUSZCZENIA 120 TERRORYSTÓW JAKO WARUNKU PERTRAKTACJI – Przewodniczący Autonomii tzw. Palestyńskiej (PA) Abbas wznowienie rozmów pokojowych uzależnił od wypuszczenia około 120 niebezpiecznych dla ogółu morderców; jednym z nich miałby być Ala Abu Sata z Fatahu, który 31.12.1993 roku razem ze swoimi wspólnikami zasztyletował Hima Weizmana podczas snu w jego mieszkaniu w Ramle. W dowód swojego czynu obciął ofierze uszy. Innym mordercą jest Issa Moussa z Hamasu, który w 1993 roku brał udział w uprowadzeniu i zamordowaniu policjanta Nissim Toledano i jego dwóch kolegów: Daniela Hazuta i Mordechaia Yisrae. To, że za żołnierza IDF Gilada Szalita wypuszczono 1.027 terrorystów jest jedna sprawą, ale inną całkiem kwestią jest żądanie wypuszczenia morderców by rozpocząć rozmowy pokojowe (Israel Hayom). Proszę módlcie się by oszukańcza taktyka przewodniczącego PA, która przyniosłaby tylko zniszczenie, zamiast racjonalnych pertraktacji z żydowskim państwem, została udaremniona.

PORAŻENIE DZIECIĘCE U MUZUŁMANÓW PRZEZ PRZESĄD JEDNEGO NIGERYJCZYKA – Według jednego z czołowych ekspertów islamu ponownie w świecie pojawia się groźne porażenie dziecięce. Było ono już niemal zlikwidowane, pisze Daniel Pipes, ale z powodu szaleństwa jednego człowieka pojawia się znów. Powód? Ibrahim Datti Ahmed, prezydent najwyższej rady Szariatu w Nigerii (z zawodu lekarz!), zauważył w roku 2003, że szczepienia przeciw polio w jego kraju są intrygą Zachodu, by spowodować niepłodność muzułmańskich dzieci. „Jego żądanie powstrzymania szczepień przeciw polio trafiło w czuły punkt i wielu innych przywódców muzułmańskich w Nigerii przyznało mu rację, tak że ilość szczepień się zmniejsza, a ilość zachorowań wzrasta. Z Nigerii ów fenomen teorii spiskowej i sama choroba rozszerza się na cały muzułmański świat” – pisze Pipes, który od lat obserwuje obszar zachorowań. „Islam i polio są tak ze sobą tak ściśle związane, że czysto muzułmańskie pielgrzymki do Mekki stały się głównym źródłem zachorowań, aż po kraje dalekiego wschodu jak Indonezja.” Szaleństwo Ahmeda wywołało nową falę zachorowań. Z Nigerii na co najmniej 17 innych krajów afrykańskich i 6 azjatyckich. „Jeden jedyny muzułmanin, który opętany jest przez swoją teorię spiskową ma jeszcze za sobą organizację (radę) która posiada dane na ten temat, nie zadziałała jednyk by powstrzymać chorobę, ale ona znów atakuje. Tak kolejny raz radykalny islam sieje cierpienie, a muzułmanów uczynił swą główną ofiarą.”

NERKA IZRAELSKIEGO DZIECKA RATUJE ZYCIE ARABSKIEGO DZIECKA – Kiedy Noah Naor (3) wypadł z okna i wydano komunikat o jego śmierci, rodzice postanowili udostępnić jego organy do transplantacji. Jedną nerkę dostało inne izraelskie dziecko, drugą otrzymał dziesięcioletni Arab (tzw. Palestyński), który od siedmiu lat był pacjentem oddziału dializ szpitala Shaare Zedek w Jerozolimie, zanim doczekał się pasującej immunologicznie nerki. Ojciec chłopca powiedział, że chciałby rodzicom podziękować, bo jego syn po wieloletnim czekaniu dostał nowe życie” (Times of Israel).

NOWE USTAWY PA: ODRĄBAĆ RĘKĘ PO ZŁODZIEJSTWIE, BICZOWANIE ZA SPOŻYCIE ALKOHOLU – Rządząca w Gazie terrorystyczna grupa Hamas chce mocniejszego wprowadzania islamskiego „prawa”. Na przykład złodziejowi należy odrąbywać ręce, a niewierni małżonkowie [głównie żony] ścinani. Według jednej z gazet nowe przepisy weszłyby w życie w następnym miesiącu. Dotąd kara śmierci była dla ludzi, którzy skazani zostali za morderstwo, szpiegostwo, czyny homoseksualne i sprzedaż ziemi Żydom. Według nowego prawa karę śmierci otrzymają także osoby, które uprawiały seks przed małżeństwem lub poza nim. Poza tym złodziejowi odrąbie się prawą rękę i dodatkowo pójdzie na siedem lat do więzienia. Biczowanie jest za szeroki wachlarz „przestępstw”, na przykład za picie alkoholu lub gry hazardowe. Wszystkie te kary pochodzą z szariatu, islamskiego „prawa”. Osoby od dziesiątego roku życia uważa się za dorosłe i w ten sposób podlegają szariatowi i związanymi z nim karom (Arutz 7).

POMÓŻCIE NAM POMAGAĆ – Wizja dla Izraela i Skład Józefa wspomagają ludzi potrzebujących i instytucje i to finansowo, w zaopatrzeniu medycznym i na inne sposoby. Dlatego zwracamy się do Was, naszych wiernych pomocników i darczyńców byście nadal pomagali nam w tej miłosiernej służbie. Dalsze informacje na http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Wielkie dzięki!

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

aracer

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.