Wizja dla Izraela_07.11.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 7 listopada 2014

Panuje w mocy swej na wieki. Oczy jego patrzą na narody, Aby nie powstawali przeciwko niemu buntownicy! Sela“ – Psalm 66,7.

WPISZ W KALENDARZU – Na ten rok 2015 zaplanowaliśmy wiele wydarzeń i spotkań. 28 marca świętujemy w Emmanuel Centre paschę. Od 22 do 30 marca organizujemy nasze Roots & Reflections-Tour o temacie „Podróż przez Izrael – czas nauki i czas modlitwy“. Od 29 września do 1 października po raz 15. odbędzie się nasza konferencja na Sukkot (święto namiotów). W dniach 9 i 10 października ponownie gościmy w Emmanuel Centre by także w Anglii świętować Sukkot. Zaplanujcie pobyt na jednej czy może więcej z tych imprez i pozwólcie się błogosławić w tym roku (FB).

50 IMIGRANTÓW Z INDII PRZYBYŁO DO IZRAELA – 50 imigrantów z rodu Bnei Menashe (synowie Manasesa) przybyło we wtorek do Izraela, przez co ich liczba od 2014 roku wzrosła do 500. Tak wiele jeszcze nigdy ich nie było. Kolejnych 200 z tego plemienia spodziewanych jest do końca roku. Ludzie z Bnei Menashe powiadają, że pochodzą od Manasesa, jednego z 10 zagubionych plemion Izraela, które po śmierci króla Salomona przed 2700 laty zostały uprowadzonych do Assyrii. Organizacja Schavei Israel pomogła im dostać się do Izraela. Przewodniczący Schavei Israel podziękował rządowi Izraela, że umożliwili Bnei Menashe osiąść w Izraelu i określił tę wędrówkę jako współczesny cud. „W czasach ja te, w których żydowskie państwo ciągle musi żyć pod presją społeczności międzynarodowej, wspaniałe jest widzieć, że Bóg nadal zbiera swoje stada i przyprowadza z powrotem tych, których uważano za zaginionych. W Indiach jest jeszcze 7000 członków tego plemienia, którzy czekają na swój przyjazd i jestem zdecydowany zrobić co tylko możliwe, by sprowadzić ich tu z powrotem” (Arutz 7).  Módlcie się zgodnie z Biblią za wszystkich członków rodu Bnei Menashe w Indiach, którzy chcieliby przyjechać do Izraela: „Dlatego nie bój się ty, mój sługo, Jakubie – mówi Pan – i nie trwóż się, Izraelu, gdyż oto wybawię cię z daleka, a twoje potomstwo z ziemi ich wygnania. I wróci Jakub, i będzie żył w spokoju i beztrosko, i nikt go nie będzie straszył“ – Jeremiasz 30,10.

ZIMA W IZRAELU: OSTRZEŻENIE PRZED GRADEM I POWODZIĄ– W poprzedni czwartek wieczorem Żydzi rozpoczęli jak zawsze o tej porze roku modlić się o deszcz. Padać zaczęło w piątek; w tym tygodniu pogoda rozwijała się dość dramatycznie. Dało się to odczuć zwłaszcza na północy w rejonie Krajot. Pięć miast położonych na północ od Haify doświadczyło gradu o wielkości piłeczek ping-pongowych, które poczyniły szkody w domach. „Nocą obudziło nas silne walenie” – powiedział Schiran Ohajon z Kirjat Motzkin. „Było to dość straszne, ale najgorsze było to że to walenie i hałas przybierały na sile.” Jair Gaw z tej samej miejscowości powiedział;: „Całe moje życie mieszkam tu w Krajot i nie mogę sobie przypomnieć kiedykolwiek widzieć tak wielki grad”. Deszcz potrwać ma jeszcze kilka dni (INN). Proszę módlcie się o obfite deszcze, które są pilnie potrzebne. Żeby tylko nie poczyniły one szkód w domach, samochodach czy w rolnictwie.

USA ZA OGRANICZENIEM WOLNOŚCI RELIGIJNEJ NA WZGÓRZU ŚWIĄTYNNYM – Po próbie zamachu na rabbiego Jehuda Glicka, który jak było wiadomo stara się by na Wzgórzu Świątynnym mogli się modlić Żydzi, rząd Obamy stwierdził, że jest za zawieszeniem wolności religijnej w najświętszych miejscach w Jerozolimie. Podczas konferencji prasowej w poprzedni piątek rzeczniczka sekretarza stanu, Jen Psaki wyjaśniła stanowisko Białego Domu w obliczu strzałów do Glicka, obywatela USA. Strzelcem był muzułmański terrorysta z PA. W swojej pokrętnej i nieco wymijającej reakcji powiedziała Pisaki, że rząd Obamy potępia strzały, jest ona sama jednak nadal przeciw staraniom Glicka by otworzyć Wzgórze świątynne dla chrześcijan i Żydów. „Jesteśmy za starą wieloletnią tradycją jeśli chodzi o niemuzułmańskich gości na Wzgórzu Świątynnym, – stwierdziła Pisaki. „Ponieważ respektujemy obecny status quo, chętnie byśmy widzieli powrót do tego”. Owa „wieloletnia praktyka” oznacza, że Żydom i chrześcijanom odmawia się prawa, na terenie kontrolowanym przez muzułmanów, oddawania Bogu chwały, czy posiadania przy sobie choćby Biblii, chociaż Wzgórze Świątynne dla Żydów i wielu chrześcijan jest najświętszym miejscem na Ziemi. Wielu Żydów i chrześcijan zostało już aresztowanych za to, że cicho, tylko poruszając ustami modlili się. Przewodniczący PA Mahmud podczas pobytu w Waszyngtonie wydał wyjaśnienie, w którym odrzucił samą obecność Żydów na Wzgórzu Świątynnym. „Wdarcie się osadników i żydowskich ekstremistów odbierane jest przez muzułmanów jako afront”, czytamy w wyjaśnieniu (Israel Today).

EGIPT ODKŁADA ROZMOWY MIĘDZY IZRAELEM A HAMASEM PO ATAKU NA SYNAJU – W ostatnią niedzielę Egipt poinformował Hamas o przełożenie niebezpośrednich rozmów między delegacją arabską i izraelską. Zapowiadane były one na poniedziałek. Powodem tego jest sytuacja po piątkowych i zabójczych zamachach na Półwyspie Synaj i następującym po nich zamknięciu granicy w Rafach. Egipski rząd zastanawia się czy znów nie otworzyć trzykilometrowej strefy buforowej wzdłuż granicy egipskiej ze strefą Gazy. W międzyczasie zabitych zostało dziesiątki żołnierzy. Chodzi o najgorszą od lat serię ataków na siły bezpieczeństwa Egiptu. Przedstawiciel MSW Egiptu powiedział w niedzielę, że w zamachach brali udział tzw. palestyńscy Arabowie i że rozwiązaniem na Synaju byłaby buforowa strefa bezpieczeństwa. Z kręgów służb bezpieczeństwa słychać, że egipska armia postanowiła rozpocząć ofensywę przeciw komórkom terrorystycznym; mają w niej być użyte helikoptery Apache. W poprzedni weekend prezydent Egiptu Sisi powiedział, że podczas ataku na punkt kontrolny na Półwyspie zabitych zostało 31 żołnierzy, a operacja była finansowana przez organizacje zagraniczne. Zapowiedział rygorystyczne postępowanie z terrorystami. Narodowa Rada Obrony kraju obwołała trzymiesięczną sytuację nadzwyczajną na granicy z Izraelem i z strefą Gazy i zamknęła ten teren. W państwowej telewizji poinformowano o zamknięciu przejścia w Rafah. Jest to jedyne przejście granicznie nie kontrolowane przez Izrael (Ynet).

OFICER ARMII (IDF)MÓWI: LOTNISKO BEN GURIONA I PORT W HAJFIE ZOSTANĄ ZAMKNIĘTE – Wysokiej rangi oficer sztabu generalnego izraelskich sił obrony (IDF) powiedział, że lotnisko Ben Guriona i port w Hajfie zostaną zamknięte w tym samym dniu w którym doszłoby do trzeciej wojny libańskiej, a przedstawiciele Hisb-Allahu staliby się legalnymi celami do eliminacji. Izraelska armia może sobie wyobrazić takie zdarzenie w przyszłości. Wypowiedź oficera padła po serii ataków na żołnierzy IDF na granicy z Libanem w ostatnich 12 miesiącach. Powiedział on jeszcze: „Nadal przygotowujemy się na duży konflikt z Libanem. IDF w przypadku takiego konfliktu musiałby użyć wszystkich sił. Podczas akcji „skały obrony” już były głosy niezadowolenia, gdy lotnisko z powodu ostrzału rakietowego było zamknięte przez dwa dni. Podczas następnej wojny z Hisb-Allahem od razu zamknięte musi być lotnisko i port w Hajfie”. Służby wywiadowcze Armii wychodzą z założenia, że Hisb-Allah posiada na składzie dziesiątki tysięcy rakiet o różnym zasięgu skierowane na cele w Izraelu i lotnisko oraz port mogą być zmuszone do przerwania pracy (Ynet). W Biblii jesteśmy napominani do czuwania i obserwacji krajów na północy, które są wrogie dla żydowskiego państwa. Dotyczy to bezpośrednio Syrii, która teraz rozrywana jest wojną wewnętrzną i Libanu. Módlcie się by ochrona Aniołów Bożych okazała się skuteczna na granicach na północy i południu kraju.            

INŻYNIEROWIE IZRAELSCY BUDUJĄ DRZEWO SOLARNE – Izraelscy inżynierowie budują „drzewo solarne“, które będzie produkować prąd i spełniać jeszcze kilka innych funkcji. E-drzewo jest ekologiczną rzeźbą utworzoną przez Sologic, izraelską firmę specjalizującą się w odnawialnych energiach. Na stronie internetowej mówi się, że drzewo może robić różne pożyteczne rzeczy. Na przykład daje zacienione miejsce i dostęp do Internetu. Można też naładować smartfona lub inne elektroniczne urządzenia. Posiada też gniazda do innych urządzeń, potrafi schłodzić wodę, ma nawet monitor by ludzie mogli ze sobą czatować, a w nocy daje oświetlenie. Wynalazcy chcą drzewo ustawiać w krajobrazie miasta, ale też w parkach, centrach kultury i na ścieżkach wędrówkowych. Drzewo ma funkcjonować automatycznie, nie musi być obsługiwane i dostarcza prąd w dzień i w nocy (Ynet).

PROSZĘ POMÓŻ NAM – Oszczędności rządowe zaostrzają sytuację. Pomyślcie o tym, że to co w innych krajach oceniane jest jako „biedne” przez biednych w Izraelu postrzegane jest jako luksus. Dlatego pilnie zwracamy się do was, naszych wiernych przyjaciół i darczyńców w tej miłosiernej służbie.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка сайта бесплатно самостоятельно

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.