Wizja dla Izraela_08.02.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 8 lutego 2013

W tamtych czasach Jerozolima będzie się nazywała Tronem Pana. Zgromadzą się w niej wszystkie narody w imię Pana i nie będą już postępowały według zatwardziałości swych przewrotnych serc“ –  Jeremiasz 3,17

BUŁGARIA: HISB-ALLAH ZA ZAMACHEM Z 5 OSOBAMI ZABITYMI – Bułgarskie MSW podało, że 7 miesięczne śledztwo w sprawie zamachu bombowego w bułgarskim Burgas, podczas którego samobójca zabił 5 Izraelczyków, wykazało, że w zamachu udział miało dwóch terrorystów z Hisb-Allahu. Ofiarami byli izraelscy turyści kiedy w lipcu ur. w autobusie, w drodze z lotniska do hotelu, eksplodowała bomba. Podane we wtorek wyniki śledztwa otwierają drogę żeby UE i USA zakwalifikowały Hisb-Allah jako grupę terrorystyczną. Unia Europejska jeszcze nie widzi Hisb-Allahu jako grupy terrorystycznej. Po ujawnieniu przez bułgarski rząd faktów Benjamin Netanjahu żąda od UE stosownej reakcji (Arutz 7). Proszę módlcie się, by osiadły w Libanie Hisb-Allah szybko znalazł sią na liście grup terrorystycznych i nałożone na nią zostały sankcje. Hisb-Allah jest największym wrogiem Izraela. 

NETANJAHU: IZRAEL NIE MOŻE IGNOROWAĆ ULEPSZONEJ IRAŃSKIEJ ELEKTROWNI ATOMOWEJ – Zastosowanie nowej technologii w irańskiej elektrowni atomowej w Natanz, która przyspiesza wzbogacanie uranu, spowoduje, że starania zatrzymania Teheranu w drodze do zbudowania broni jądrowej będą jeszcze trudniejsze. Podczas posiedzenie urzędującego jeszcze gabinetu rządowego Netanjahu powiedział: „Najważniejszą misją nowego narodowego rządu jedności jest zapobieżenie zbudowaniu w Iranie broni atomowej. Misja ta jest bardziej skomplikowana, ponieważ Iran kupił nowe wirówki, przez co wzbogacanie uranu idzie jeszcze szybciej. W takiej sytuacji nie możemy żyć”. Netanjahu wypowiedział się ponieważ Iran poinformował w zeszłym tygodniu Międzynarodową Agencją Atomistyki (IAEA), że chce przyspieszyć proces wzbogacania poprzez zastosowanie wirówek typu IR2m, które są 3 razy szybsze i bardziej nowoczesne. W niedzielę irański minister spraw zagranicznych Ali Akbar Salehi zapowiedział, że następna runda rozmów światowych mocarstw z Iranem w kwestii programu atomowego odbędzie sią w ciągu miesiąca w Kazachstanie. Iran i sześć mocarstw tzn. USA, Wielka Brytania, Chiny, Francja, Niemcy i Rosja w 2012 spotykały się 6 razy by rozwiązać tę sytuację – jednak bez efektów. Izraelski prezydent Szimon Perez powiedział w poprzedni wtorek, że zagrożenie że Iran zbuduje broń atomową jeszcze wzrosło: w Iranie rządzi „zatrważająca dyktatura” (INN).

„CZAS SYJONISTÓW MINĄŁ“ – Powiedział to irański prezydent Achadinedżad w tym tygodniu w najnowszym werbalnym ataku na Izrael. W audycji TV Al-Maladen, która nadaje z Bejrutu i powiązana jest z Hisb-Allahem, powiedział: „Syjoniści powinni swój kraj oddać innym”. Dodał także: „Mam nadzieję modlić się w Jerozolimie, kiedy zostanie całkiem oswobodzona. Zanim pojadę do Jerozolimy, odwiedzę też Gazę”. Irański prezydent uważa, że  najnowszy atak na Syrię dowodzi „słabości” Izraela kiedy Syria z powodu ciągłego konfliktu nie jest zdolna odeprzeć atak. Achmadinedżad, który w tym tygodniu był z wizytą w Egipcie, odpowiadał na pytanie o planowanych rokowaniach, o Arabach i terenie autonomii tzw. palestyńskiej: „Egipt i Iran mogą przechylić szalę na stronę „narodu palestyńskiego”. Popieramy „lud palestyński”, niezależnie ile to będzie kosztować”. Te najnowsze antyizraelskie uwagi irańskiego prezydenta powstały tydzień po tym jak wezwał muzułmanów do zmobilizowania ich wszystkich środków dla wykorzenienie syjonizmu (INN). Rzeczywiście, zwodnicze są wyżyny i tumult na górach. Rzeczywiście, w Panu, Bogu naszym, jest zbawienie Izraela” – Jeremiasz 3,23.

ACHADINEDŻAD Z HISTORYCZNĄ WIZYTĄ W EGIPCIE – Mahmud Achmadinedżad przybył we wtorek do Kairu. Była to pierwsza wizyta irańskiego prezydenta w Egipcie od 1979 roku. Islamski prezydent Egiptu Mohammed Mursi, powitał Achmadinedżada czerwonym dywanem na lotnisku, uściskami i kompanią honorową. Achmadinedżad, który przyjechał z 3 dniową wizytą przybył na konferencję Organizacji Współpracy Islamskiej i chciał się również spotkać z przywódcami egipskimi. Była to rewizyta. Ostatniego sierpnia egipski prezydent spotkał się ze swoim urzędowym kolegą w Teheranie. Teheran zerwał stosunki dyplomatyczne w 1980 roku, rok po układzie pokojowym podpisanym między Izraelem i Egiptem i teraz ponownie je nawiązał otwierając nowe ambasady w obu krajach. Fundamentalistyczne egipskie Bractwo Muzułmańskie, z którego pochodzi Mursi, sygnalizował potrzebę rozwoju stosunków dyplomatycznych z Iranem i dokonać pełnej wymiany ambasadorów (Ynet).  Ciekawe, że Obama nie komentuje coraz bardziej intensywnych stosunków między Egiptem i Iranem. 

PO POBYCIE W EGIPCIE ACHADINEDŻAD CHCE SPOTKAĆ SIĘ Z BAN-KI MOONEM – Irański prezydent Achmadinedżad na początku tygodnia powiedział, że jest gotów być pierwszym irańskim astronautą w kosmosie. Jest gotów poświęcić życie dla ambitnego programu podboju kosmosu przez Irańską Republikę. W poprzedni piątek Iran oświadczył, że do 2019 roku wystrzeli załogową rakietę kosmiczną (AP). 

USA WYSYŁA MYŚLIWCE F-16 DO EGIPTU – USA dostarczyły w poniedziałek cztery nowe myśliwce F-16 Egiptowi. W Białym Domu dokonano uroczystego przekazania i mówiono o nowym partnerstwie. Amerykańska ambasador w Egipcie Anne Patterson powiedziała, że Waszyngton ma nadzieję, że Kair nadal będzie „siłą napędową dla pokoju, bezpieczeństwa i przewodzenia Bliskiemu Wschodowi, podczas gdy kroczy on trudną, ale konieczną drogą do demokracji”. Mimo to przypomnienie militarnego wsparcia Egiptu mogło zdenerwować tych, spośród Egipcjan, którzy mogli oglądać niedawno opublikowany film, jak policjant bije nagiego człowieka, który upomniał się o śmierć w areszcie jednego z aktywistów. Biały Dom potępił wprawdzie przemoc w Egipcie, ale robi to bez rozgłosu. Wielu demonstrantów uważa, że USA popiera Bractwo Muzułmańskie. Dostawa F-16 dla Egiptu nie może być odczytana jako próba złagodzenia postępowania wobec przemocy w Egipcie, a raczej jako akt poparcia Mursiego, który choćby tytularnie jest głównodowodzącym egipskiej armii  (Global Post). Czy Republikanie troszczą się sprzedażą nowoczesnych broni do kontrolowanego przez terrorystów Egiptu? Przed niecałym tygodniem senator Rand Paul z Kentucky wysunął wniosek zakazujący sprzedaży F-16, czołgów i innego nowoczesnego uzbrojenia Bractwu Muzułmańskiemu w Egipcie. „Uważam, że olbrzymim błędem jest dostawa nowoczesnych broni do kraju, który pozwolił tłuszczy zaatakować naszą ambasadę i spalić naszą flagę. Uważam za oburzające wysyłanie F-16 i czołgów krajowi, który pozwala swoim demonstrantom wrzeszczeć: śmierć Ameryce i grożenie amerykańskim dyplomatom”. Antyamerykańskie nastroje w Egipcie przybrały w tym roku nowy poziom, kiedy muzułmańscy demonstranci zaatakowali ambasadę w Kairze, spalili amerykańską flagę i wypisali odrażające hasła na ścianach. Republikański ambasador James Innhofe z Oklahomy złożył podobny wniosek; wygląda na to, że nikt się tym nie przejął.

TERMIN NASTĘPNEJ PODRÓŻY ROOTS & REFLECTIONS: 2.-10. CZERWCA 2013 – przyłączcie się do Bary’ego Segala w czwartej corocznej podróży,  „Podróży do środka ziemi”. Ta pełna przygód wycieczka łączy starożytny Izrael z tym współczesnym. Razem odwiedzimy różne miejsca – od supernowoczesnych plaż Herzlii, poprzez Morze Galilejskie do archeologicznych cudów Miasta Dawida. Będziemy żeglować drewnianymi łodziami po Jeziorze Genezaret i przejdziemy tunelem pod murami Ściany Płaczu – a nawet jeszcze więcej. Dalsze informacje uzyskacie u Pani Pollly w biurze Arch Tours w Anglii pod tel: 0044-1372 843678 lub mailowo: polly@archtours.co.uk.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Tylko w listopadzie 2012 Izraelczycy ucierpieli od 1.506 nalotów rakiet wystrzelonych przez terrorystów w Gazie. Wielu żydowskich mieszkańców zostało rannych, setki do dziś przeżywa szok, wiele rodzin przez ten konflikt straciło swoich najbliższych. Teraz Izrael likwiduje milionowe straty. Wizja dla Izraela i Skład Józefa wspiera potrzebujących i instytucje finansowo w sprzęcie medycznym i na inne sposoby. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców, by wspomagali nas w tym dziele miłosierdzia. Dalsze informacje uzyskacie na  http://www.visionfuerisrael.de/spenden/ lub pod numerem telefonu w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595. Wielkie dzięki!

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

deeo.ru

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.