Wizja dla Izraela_09.04.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 089-566 595 · Fax (D) 089-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 9 kwietnia 2010

Powstań, Panie, by nie przemógł człowiek; Niech będą osądzone przed tobą narody!” Psalm 9,20

BERLIŃSCY ŻYDZI OSTRZEGAJĄ PRZED ROSNĄCĄ PRZEMOCĄ NA TLE ANTYSEMICKIM – Gmina żydowska ostrzega obecnie przed „alarmującym” wzrostem ataków antysemickich popełnianych przez arabskich i tureckich imigrantów, po tym jak policja raportowała o dwóch osobnych atakach na Żydów. Banda przybyszy pobiła w metrze dwie kobiety i mężczyznę, bili ich butelką piwa po głowach i ubliżali im. Najpierw spytali ich czy są Żydami. Ataku dokonali po trzech twierdzących odpowiedziach. (Reuters)

STEINITZ: WCZEŚNIEJ LUB PÓŹNIEJ MUSIMY ZWALCZYĆ HAMAS – Po potyczkach w poprzedni weekend w Gazie, podczas których zostało zabitych dwóch izraelskich żołnierzy, w niedzielę Jubal Steinitz minister finansów powiedział, że izraelskie siły zbrojne (IDF) któregoś dnia obejmą Gazę i oswobodzą te tereny spod władzy Hamasu. Dodał, że nie można dopuścić do tego, by terrorystyczny Hamas posiadł rakiety dalekiego zasięgu. Steinitz stwierdził także, że naciski USA ani nie są ani fair, ani sensowne, ponieważ Izraelici wyszli wobec Arabów z dwoma dowodami woli współpracy: z jednej strony umożliwili rozwój gospodarczy PA z drugiej zatrzymali budowy. Minister wyjaśnił, że fakt mniejszego zaangażowania USA po stronie Izraela odbierany jest w regionie jako zachęta do bardziej nieustępliwego stanowiska Arabów; te zachęty do kompromisów dają efekt dokładnie przeciwny do zamierzonego. (Jerusalem Post)

TERRORYSTA PA ŻAŁUJE, ŻE NIE ZABIŁ WIĘCEJ ŻOŁNIERZY – Pewien terrorysta z terenu tzw. autonomii palestyńskiej (PA), który skazany został za zamordowanie dwóch żołnierzy w 2005 roku, powiedział po orzeczeniu wyroku: „Jeżeli czegoś mam żałować to tego że zabiłem zaledwie dwóch żołnierzy a nie więcej”. Sąd wojskowy uznał winę Suhila Koki zabójstwa. Otrzymał podwójną karę dożywocia. Sędziemu powiedział: „Nie uznaję tego sądu ani państwa Izrael”. (INN)

ROSJA ZAKAZUJE „MEIN KAMPF – niedawno Rosja podała do wiadomości, że zakaże wydawania książki Adolfa Hitlera „Mein Kampf”. Książka znalazła się na liście materiałów ekstremistycznych, ponieważ zawiera „poglądy militarne, usprawiedliwia dyskryminację i ludobójstwo ludzi nie aryjskich”, jak podano w biurze prokuratora generalnego. (Arutz-7)

STOSUNKI JORDANII Z IZRAELEM W PUNKCIE ZWROTNYM – Król Jordani Abdullah przyłączył się do kłapania dziobów na Izrael i ostrzegł, że nie wyjaśniony status Jerozolimy może eskalować i prowadzić do kolejnej wojny. Przyłączył się on do antyizraelskiej i antyżydowskiej ofensywy dyplomacji amerykańskiej i negatywnego nastawienia Obamy wobec premiera Benjamina Netanjahu. W tym tygodniu powiedział; „Nasze stosunki z Izraelem są na najniższym możliwie punkcie. Nigdy nie były jeszcze tak złe jak obecnie.” Trzy razy wypowiedział także ostrzeżenie, że jeżeli nie powstanie państwo arabskie i nie zostanie podzielona Jerozolima, jak żądają tego Arabowie, to może to wywołać złość muzułmanów. Król Abdullach dodał, że stosunki Jordanii i Syrii są „dobre jak nigdy przedtem”. Odrzucił propozycję by przyjąć do swojego kraju arabów uważających się za palestyńczyków; taki krok oznaczyłby „straszną niestabilność”. Abdullach uniknął jednak wspomnienia niestabilności w Izraelu, jaką wywołałaby realizacja żądań Arabów. (INN)

TURECKI PREMIER DO SWOJEGO „KOCHANEGO PRZYJACIELA“ ACHMADINEDŻADA: ZACHOWAJ BLISKO WSCHÓD WOLNY OD BRONI JĄDROWEJ – Turecki premier Tayyip Erdogan wyraził zwątpienie w użyteczność kolejnych sankcji wobec Iranu w sporze o jego program atomowy. Jest nadal za krokami dyplomatycznymi. W wywiadzie udzielonym w ostatnich dniach Erdogan powiedział, że zwracał się wielokrotnie do „naszego kochanego przyjaciela” irańskiego prezydenta Achadinedżada, że w regionie nie powinno być broni jądrowej. Turecki premier skrytykował inne kraje ONZ które domagały się od rady bezpieczeństwa wprowadzenia sankcji. Turcja nie należy do stałych członków Rady Bezpieczeństwa. Iran jest drugim co do wielkości dostawcą gazu do Turcji i Erdogan powiedział, że przyjacielskie stosunki i stosunki handlowe muszą być brane pod uwagę podczas dyskusji o sankcjach. Od roku 2005 irański prezydent stale nawołuje do zniszczenia Izraela. (Haaretz)

IZRAEL: TURCJA JEDNA SIE ZE ŚWIATEM MUZUŁMAŃSKIM – W tym tygodniu izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych podało, że turecki premier Tayyip Erdogan próbuje zjednać się ze światem Islamu – kosztem stosunków jego kraju z Izraelem. Kilka godzin wcześniej Erdogan krytykował Izrael za podjęcie działań samoobrony w Jerozolimie i Gazie. Minister spraw zagranicznych stwierdził, że „Izrael nie jest zainteresowany konfrontacją z innymi krajami także z Turcją”. „Powstaje jednak wrażenie, że turecki premier usiłuje przypodobać się muzułmańskiemu światu kosztem Izraela”. Erdogan poruszył w poniedziałek napięte stosunki z Jerozolimą i powiedział, że „Turcja przyjdzie z pomocą muzułmanom z całego świata i go obroni”. Nadto Erdogan stwierdził, że „problemy świata islamu w Jerozolimie nie mogą być dla nas obojętne… Nie odwróciliśmy się tyłem do Wschodu”. „Arabowie i Turcy są braćmi i mamy wspólne wartości”. (Haaretz) „Rozprosz narody, które chcą wojny!“ – Psalm 68,31

SŁOWNIK: TERRORYŚCI Z GAZY ZNÓW ATAKUJĄ NEGEV Z GRANATNIKÓW – W ostatnią środę terroryści z PA ostrzelali z granatników żydowskie osiedla na pustyni Negev. Nikt wprawdzie nie ucierpiał, ale zaledwie kilka dni wcześniej Hamas obiecał, że nie ostrzela osiedli cywilnych. Zaprosił nawet do siebie w poprzedni piątek bandytów z innych grup terrorystycznych, ponieważ chciał ograniczyć ostrzeliwanie Negevu. (INN)

IZRAEL: NIE TOLERUJEMY ŻADNYCH OSTRZAŁÓW RAKIETOWYCH Z GAZY– Izrael nie dopuści, by powtórzyła się znów sytuacja jak podczas „Płynnego ołowiu” w Gazie przed rokiem, kiedy to codziennie Izrael ostrzeliwany był z granatników i wyrzutni rakiet. Stwierdził to wysokiej rangi członek rządu w reakcji na eskalującą przemoc Hamasu. „Jesteśmy silnie zdeterminowani nie wracać do tego rodzaju rzeczywistości”. Minister rozwoju regionalnego Silvan Shalom powiedział, że jeżeli ostrzał nie ustanie, Izrael będzie musiał podjąć działania militarne przeciw Hamasowi. „Nie dopuścimy do tego by zastraszone dzieci musiały wychować się w bunkrach; Hamas zmusi nas do podjęcia operacji militarnych. Jeżeli nie ma innych sposobów, zmuszeni będziemy uczynić to w najbliższej przyszłości” – powiedział. (Jerusalem Post) Proszę módlcie się za bezpieczeństwo i ochronę izraelskich mieszkańców Negevu i koniec ostrzeliwania rakietowego przez terrorystów z Gazy.

HAMAS W KRYZYSIE FINANSOWYM – Hamas cierpi na brak finansów; od trzech lat działa międzynarodowe embargo, tak że nie wolno przesyłać pieniędzy dla terrorystów z terenów autonomicznych. Hamas z powodu wyroku sądowego zobowiązany jest płacić ofiarom zamachów milionowe odszkodowania, co doprowadziło do kryzysu finansów. Wskaźnikiem głębokości kryzysu jest rabunek arabskiego banku przez członków Hamasu; w ten sposób de facto rządowi w Gazie wpadło w ręce około 750.000 €, które przeznaczone były na pomoc humanitarną. Izrael codziennie otwiera nowe przejścia do transportów pomocowych. Głównym źródłem dochodów Hamasu jest system tuneli przemytniczych i handel dewizami na czarnym rynku. (Arutz-7) „I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę;“ – 1. Mojż. 12,3

BURMISTRZ NOWEGO JORKU: OBAMA CHCE PODOBAĆ SIE MUZUŁMANOM – Amerykański prezydent Barack Hussein Obama jest całkowicie nastawiony antyizraelsko i pozawala „przejechać się po Izraelu” by przypodobać się muzułmanom. Tak uważa Ed Koch były burmistrz Nowego Jorku. Koch, żydowski demokrata powiedział, że afront wobec premiera Netanjahu jaki ostatnio popełnił amerykański prezydent, brak konferencji prasowej po spotkaniu, nie było nawet zwyczajowego zdjęcia, tak że miarka się przebrała. Wiara Kocha w Obamę się załamała. Były burmistrze tak ostatnio napisał: „Mizerne nastawienie Obamy wobec państwa Izrael i poniżające traktowanie premiera Netanjahu jest szokujące”. Dodał także, że Obama jest bardzo zainteresowany raczej przymilić się krajom muzułmańskim, zamiast pomóc Izraelowi.” (INN)

WZROST IMIGRANTÓW Z AMERYKI PÓŁNOCNEJ – Liczba przybyszy z Ameryki Północnej do Izraela wzrosła o 20% w pierwszym kwartale 2010 w stosunku do wzrostu przed rokiem. Wykazują to statystyki Urzędu Imigracji z B’Nefesch. Dd stycznia 2010 przybyło do Izraela 447 osób. W pierwszym kwartale 2009, który był dobrym rokiem tylko 370 Amerykanów zdecydowało się swój dom znaleźć w Izraelu. (Haaretz)

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Potrzebujemy pilnie artykuły higieniczne dla naszego Składu Józefa. Jeżeli macie jeszcze miejsce w swojej walizce bylibyśmy ogromnie wdzięczni gdybyście byli w stanie je przywieźć.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.