Wizja dla Izraela_10.04.2015

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 10 kwietnia 2015

Czemuż to burzą się narody, A ludy myślą o próżnych rzeczach? Powstają królowie ziemscy I książęta zmawiają się społem Przeciw Panu i Pomazańcowi jego“ –  Psalm 2,1-2.

NETANJAHU PORÓWNUJE UMOWĘ USA Z IRANEM DO NIEZREALIZOWANEGO UKŁADU CLINTONA Z KOREĄ PÓŁNOCNĄ – W niedzielę 5 kwietnia 2015 premier Benjamin Netanjahu powiedział dziennikarzowi CNN, że uzasadnienia dla akceptacji porozumienia atomowego z Iranem są podobne do tych, których używał USA kiedy w 1994 roku przygotowywał umowę z Korą Północną, przy czym Korea i tak zbudowała broń jądrową. „Używano tych samych argumentów w stosunku do układu z Koreą Płn.: ‘te środki wykorzystywane są pokojowo’ , ‘będą umiarkowani’ , ‘porzucą swój program’. Stało się dokładnie na odwrót” – stwierdził Netanjahu. Podkreślił, że Iran jest o wiele gorszy niż Korea: „W tym przypadku chodzi o uzbrojone państwo muzułmańskie, które dąży do pozycji mocarstwa w regionie i na świecie. W wywiadzie Netanjahu wzbraniał się odpowiedzieć na pytanie o zaufanie do Baracka Obamy, chociaż pytanie zadano mu dwa razy. Porozumienie nie ograniczy programu atomowego Iranu. Tysiące wirówek nadal się kręci i wzbogacają uran. Netanjahu zauważył, że w zasadzie sankcje zostały już zniesione jeszcze przed rokowaniami. Pieniądze, którymi będzie mógł Iran dysponować, ponownie zostaną zużyte do budowania terrorystycznej maszynerii wojskowej. Dlatego umowa jest zła. „Kiedy kraj, który zaprzysiągł się zlikwidować nas, każdego dnia pracuje nad broniami do tego celu konwencjonalnymi i jądrowymi, zagraża naszemu przetrwaniu” – powiedział premier. „Mówię wam co się stanie. Rozpocznie się także wyścig zbrojeń z krajami sunnickimi”. Nawiązał w ten sposób do Egiptu i monarchii w Zatoce (Israel National News). Krytycy mówią o tym od lat: Nawet jeśli Irańczycy zgodzą się ograniczyć swój program atomowy jest to jak nieustające zaproszenie dla Teheranu do budowy broni jądrowej. Jest niewiarygodne, że mocarstwa światowe czynią to jeszcze łatwiejsze dla Iranu. Cóż takiego jest niejasnego w ciągłym dążeniu do zniszczenia i wrogości Iranu wobec Izraela, lub Zachodu, albo zamiarami Teheranu budowania broni jądrowej? Proszę módlcie się nadal żeby ta katastrofalna umowa z Iranem nie doszła do skutku!

NIGERIA: DZIESIĄTKI LUDZI ZAMORDOWANYCH – Terroryści z Boko Haram zamordowali co najmniej 24 osoby w pobliżu meczetu w Nigerii w poniedziałek 6 kwietnia. Przebrani za kaznodziejów terroryści podali, że chcą porozmawiać o religii, by skłonić słuchaczy żeby się do nich zbliżyli. Wtedy otworzyli ogień (Israel National News).

PERSKIE WYJAŚNIENIA CO DO UMOWY ATOMOWEJ STOJĄ W SPRZECZNOŚCI Z AMERYKAŃSKIMI– Nie było i nie ma porozumienia – przynajmniej w kwestiach zasadniczych, które prowadzą do niepokojów o to, że Iran może zbudować broń jądrową. Co wiadomo, to kilka sprzecznych że sobą wypowiedzi uczestników najnowszej rundy rozmów. Wyjaśnienia sformułowane w Farsi (Perskim) unikają dokładnie słów, które mogłyby sugerować, że Iran dał swoją zgodę – albo, że republika islamska zaoferowała jakieś kompromisy. W wersji angielskiej czytamy natomiast, że Iran wyraża swoją zgodę na zaprzestanie korzystania z nowoczesnych wirówek. W przeciwieństwie do tego w irańskim tekście czytamy, że prace z nowoczesnymi wirówkami będą trwały nadal. Według tekstu angielskiego Iran zgodził się na rozebranie reaktora na ciężką wodę w Araku. W irańskiej wersji jest wręcz przeciwnie. USA mówią o poluźnieniu sankcji, podczas gdy Iran żąda natychmiastowego ich zniesienia (New York Post).

JAALON: IRAN JEST MONSTRUM TERRORU, KTÓRY GOTUJE SPUSTOSZENIE NA BLISKIM WSCHODZIE – Z Izraela padała ostra krytyka z powodu irańskiego programu atomowego. Minister obrony Moshe Jaalon powiedział w niedzielę, 5 kwietnia: „Iran jest monstrum terroru, który finansuje organizacje i ugrupowania, kształci je i wyposaża w broń, która sieje spustoszenie na Bliskim Wschodzie i reszcie świata o prozachodnim nastawieniu i Iran nie zamierza tego zaprzestać.” Dodał jeszcze, że porozumienie z poprzedniego tygodnia w najmniejszym stopniu nie utrudni Iranowi pracy. Wręcz przeciwnie! Będzie jeszcze bardziej zainteresowany w sianiu zamętu. Jaalon dodał także, że ramy porozumienia zachodnich mocarstw z Iranem stawiają republikę islamską w pozycji uprzywilejowanej, a dla Zachodu jest to wielki błąd. Na swoim facebooku Dawid Bennet, minister gospodarki napisał dlaczego odrzucił pierwszy tekst umowy. Podsumował to następująco: „Poprawny sposób postępowania powinien być całkiem jasny: Utrzymanie sankcji w mocy aż do ostatecznego skreślenia programu jądrowego w Iranie. Może to trwań rok, a może nawet pięć, ale w końcu musieli by się ugiąć.” Bennett podkreślił, że ostateczna umowa jeszcze nie jest podpisana. Jest jeszcze czas by uniknąć tego „historycznego błędu” (Jerusalem Post).

TYLKO KILKA GŁOSÓW MOŻE PRZEWAŻYĆ WETO OBAMY – Senator Bob Corker, republikanin z Tennessee i przewodniczący komitetu spraw zagranicznych powiedział w tym tygodniu, że ustawa, która mogłaby zmusić prezydenta Obamę do przedstawienia porozumienia senatowi ma niemal wystarczające poparcie. Projekt ustawy o sprawdzeniu porozumienia atomowego z Iranem z 2015 roku, napisany przez senatorów Bob Corkera i Roberta Menendeza, obaj demokraci z New Jersey, zmusi prezydenta do przedstawienia każdego porozumienia z Iranem i uniemożliwi rządowi zniesienie sankcji, ponieważ kongres jest wyraźnie temu przeciwny. Podkreślił, że Iran robi dokładnie na odwrót niż to co oficjalnie uznaje za obowiązujące. Dlatego kongres musi, w imieniu narodu amerykańskiego, wkroczyć do akcji. Dodał także: „Czego może amerykański naród nie wie, to fakt, że porozumienie dotyczy wielu różnych instalacji. W umowie jest jasno określone co powinno zostać zrobione i dlatego jest to tak ważne by kongres odegrał swoją rolę i całość sprawdził zanim kongres zgodzi się na zniesienie sankcji, które my sami wprowadziliśmy” (INN). Proszę módlcie się by brakujące głosy jeszcze się znalazły i by zmusić Obamę do ujawnienia senatowi szczegółów irańskiego programu atomowego i samego porozumienia.

IRAN PRZELEWA MILIONY EURO HAMASOWI NA ODBUDOWĘ TUNELI W PA – Iran stara się usilnie wpierać Hamas w Gazie. Obecnie przekazał miliony euro brygadom Quassam, militarnemu skrzydłu Hamasu. Przeznaczone są one na odbudowę tuneli. Według brytyjskiej niedzielnej gazety The Telegraph pójdą one na tunele i dodatkowe dozbrojenie, oraz uzupełnienie zniszczonej broni w ostatniej operacji wojskowej w Gazie w ramach operacji „Skała obrony”. Ponowne wsparcie dla Hamasu jest dowodem na ożywienie stosunków Iran-Hamas. Iran wspomaga także szyickich rebeliantów Huti w Jemenie oraz szyickie grupy rządowe w Tikrit w Iraku. Według przedstawiciela jednego z krajów zachodnich, który dobrze się na kwestiach bezpieczeństwa zna, Irańczycy pracują „bardzo intensywnie” nad rozbudowaniem swojej pozycji na Bliskim Wschodzie (Jerusalem Post).

LIGA ARABSKA CHCE USTALIĆ PLAN CZASOWY ZAKOŃCZENIA „IZRAELSKIEJ OKUPACJI“ – Egipski minister spraw zagranicznych Samih Shukri powiedział w zeszłym tygodniu, że specjalna komisja Ligii Arabskiej chce przedstawić szczegółowy plan „zakończenia izraelskiej okupacji”. Na powstanie komisji specjalnej członkowie Ligii Arabskiej zgodzili się na ostatniej konferencji w Sharm El-Sheih nad Morzem Czerwonym. Według Shukriego rządy arabskie wręczą Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekt rezolucji ze szczegółami planu wycofania się Izraela z Judei i Samarii (Jerusalem Post).  „Ten, który mieszka w niebie, śmieje się z nich, Pan im urąga.“ – Psalm 2,4

PA ODRZUCA PRZELEW IZRAELA ZE ŚCIĄGNIĘTYCH PODATKÓW – Izrael wprawdzie przeleje ściągnięte podatki dla PA tymczasowo wstrzymane, ale potrąci sobie koszty dostaw prądu, co powoduje, że Mahmud Abbas nie może być szczęśliwy. Abbas wyjaśnił: „Odeślemy pieniądze z powrotem. Albo dostaniemy pełną sumę, albo zaskarżymy to przed trybunałem międzynarodowym. Niczego innego nie zaakceptujemy”. Izrael dostarcza PA różne towary i usługi, jak prąd, przy czym PA od lat nie płaci rachunków. W lutym 2015 na krótko Izraelskie elektrownie wyłączyły prąd dla PA. W ten sposób chcą zmusić Arabów do spłaty zaległych 454 milionów Euro (INN).

UTRZYMAJ KONTAKT m z nami www.facebook.com/VisionForIsrael i https://twitter.com/VisionforIsrael (tylko angieelski).

POMAGAJCIE NAM DALEJ w naszej służbie miłosierdzia dla ludzi w Izraelu. Jesteśmy wdzięczni za każdą modlitwę i każdą finansową pomoc dla potrzebujących w Izraelu, zwłaszcza w czasie najważniejszych świąt. Nasze konta:

Vision für Israel e.V.
Stadtsparkasse München
BIC (Swift-Adresse): SSKMDEMMXXX
IBAN: DE27 7015 0000 1002 9131 41

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.