Wizja dla Izraela_11.03.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 11 marca 2011

„… który nas wybawił i powołał powołaniem świętym, nie na podstawie uczynków naszych, lecz według postanowienia swojego i łaski, danej nam w Chrystusie Jezusie przed dawnymi wiekami” (2 Tym. 1,9)

TRZĘSIENIE ZIEMI I TSUNAMI W JAPONII – Trzęsienie ziemi o sile 8,9 stopni w skali Richtera zaczęło się w piątek o godzinie 14:46 czasu miejscowego (6:46 MET) w Japonii co wywołało 10 metrowe fale tsunami. Epicentrum znajdowało się blisko wybrzeża. Byli ranni i zabici, wybuchały pożary. W całym kraju panuje chaos. Łódź z ponad 100 pasażerami została przewrócona przez tsunami. To było do tej pory największe trzęsienie ziemi w tym wyspiarskim państwie, gdzie co roku notuje się ok. 500 wstrząsów. Fala powodziowa niszczyła domy, statki, samochody i stojące w ogniu domy. Czerwony Krzyż w Genewie poinformował, że fala powodziowa jest większa niż wysokość niektórych wysp na Pacyfiku; na całym obszarze Pacyfiku ogłoszono alarm przed Tsunami. Zaledwie w tę środę Japonię nawiedziło trzęsienie o sile 7,2 ͦ. Ilość ofiar będzie najprawdopodobniej wzrastać, ponieważ ogrom zniszczeń wzdłuż długiego wybrzeża jest nieprawdopodobny. Około 500 osób jest zaginionych. Wyłączone zostały elektrownie atomowe, chociaż nie działają agregaty prądotwórcze w elektrowniach, co grozi przegrzaniem reaktorów (Israel News, Focus Online, Animey.Net u.a.) .

EGIPT: 13 ZABITYCH W STARCIACH CHRZEŚCIJAN Z MUZUŁMANAMI – Przedstawiciele sił bezpieczeństwa i szpitali poinformowali w środę, że podczas starć chrześcijan z muzułmanami zginęło co najmniej 13 osób. Kolejnych 140 zostało rannych. Oficjalnie podano, że walki rozpoczęły się w nocy w czwartek. Uczestnicy używali broni palnej, noży i kijów. Do starć doszło, kiedy kilka tysięcy chrześcijan protestowało przeciw muzułmanom, którzy w poprzednim tygodniu spalili kościół na przedmieściach Kairu. Demonstranci zablokowali autostradę, palili opony i obrzucali samochody kamieniami. Grupa wściekłych muzułmanów zaatakowała chrześcijan i walki trwały 4 godziny. Ofiarami byli w większości chrześcijanie (Haaretz). Proszę módlcie się o chrześcijan w Egipcie, ponieważ prześladowanie ze strony muzułmanów ciągle się zwiększa. Wszyscy chrześcijanie, którzy są prześladowani w krajach muzułmańskich potrzebują odwagi, ochrony i miłosierdzia.

CENTRUM MŁODZIEŻOWE UNRWA NAZWAŁO ZAWODY PIŁKARSKIE IMIENIEM ARABSKIEJ SAMOBÓJCZYNI TERRORYSTKI – Al-Amari jest centrum młodzieżowym organizacji pomocowych ONZ (UNRWA) na rzecz tzw. uchodźców „palestyńskich” na terenie Samarii. Teraz poinformowało ono, że młodzieżowe zawody piłki nożnej będzie nosiło imię Wafa Idris; była ona pierwszą samobójczynią arabską. Sama wysadziła się w powietrze w Jerozolimie 27 stycznia 2002 roku zabijając przy tym jedną osobę i raniąc kolejnych 150. Jako dobrowolna pomocnica arabskiego półksiężyca (odpowiednik czerwonego krzyża) przedostała się arabską karetką przez granicę do Jerozolimy. Od tego ataku Izrael jest zmuszony zatrzymywać wszystkie karetki kontrolując i przeszukać je zanim przekroczą granicę Jerozolimy. Tzw. autonomia „palestyńska“ ciągle prezentuje ją jako bohaterkę i przykład dla innych, nazywa ulice jej imieniem i imprezy m.inn. finansowane przez UNICEF młodzieżowe obozy organizowane przez jednostki militarne FATAH dla kobiet, grupa studencka w ramach FATAH i wiele innych. Na jej cześć robi się propagandowe programy TV a nawet powstała piosenka o niej pokazana przez telewizję PA (PMW). Jest bardzo ważne by zatrzymać finansowanie „organizacji pomocowej“ UNRWA.

POGORSZENIE IZRAELSKO ARABSKICH STOSUNKÓW W IZRAELSKICH MIASTACH– Reportaże z Jerozolimy i Tel Avivu (Jaffa) największych miast w Izraelu pokazują, że napięcie w stosunkach między Izraelitami i Arabami doszło do punktu wrzenia. W Jerozolimie zatrzymano młodych ludzi z podejrzeniem zabójstwa, a żydowscy nacjonaliści planują marsz przeciw Arabom w Jaffie. W środę odblokowano informacje o aresztowaniu 4 młodych Żydów. Mieliby oni zamordować jednego Araba. Po tej informacji dziennikarze pytali Bentzi Gupsteina; jest on jednym z członków grupy antyasymilacyjnej Lehava. „Sytuacja w Jerozolimie jest tuż przed eksplozją” – powiedział Gupstein. „Żydowskie dziewczyny boją się wyjść na zewnątrz bo są molestowane. Musimy z tym skończyć. Są Żydzi, którzy postanowili skończyć z tym elementem, przy czym to raczej kwestia policji by się z tym rozprawić. Jeśli policja nic z tym nie zrobi powstanie jeszcze więcej Żydów by działać” (INN). „Przez ubijanie mleka robi się masło, mocniejsze wycieranie nosa powoduje krwotok, a kto wzbudza gniew, wywołuje kłótnie. – Przysłów 30,33. Proszą módlcie się przeciw wzmagającym się prowokacjom, które wywołują akty przemocy. Prosimy módlcie się także o molestowane kobiety.

NETANJAHU UCZCIŁ KOBIETY ŻOŁNIERZY W DNIU KOBIET – Premier Benjamin Netanjahu we wtorek w międzynarodowym dniu kobiet oddał cześć kobietom służącym w armii (IDF). „Dzisiaj są dwie rzeczy, które mnie fascynują” – powiedział Netanjahu żołnierkom w dolinie Jordanu. „Po pierwsze fascynujecie mnie wy. Jedna trzecia żołnierzy w IDF to kobiety. Powodem, dla którego nie ma ich 50% jest różna długość służby. Po drugie 3% oddziałów bojowych składa się z kobiet. Dotyczy to wszystkich formacji i jednostek. Mamy też bojowe grupy straży granicznej. Mamy kobiety w lotnictwie, które służą jako piloci. To wszystko jest wyrazem zmian statutu kobiet w IDF i w państwie Izrael”. (Haaretz) „Nie kłopocz się teraz, córko moja, uczynię dla ciebie, cokolwiek sobie życzysz, wie bowiem całe miasto, żeś dzielna kobieta” – Rut 3:11 (HfA).

EX-SENATOR GRANDY ZA KRYTYKĘ ISLAMU WYPADŁ Z RAMÓWKI – Fred Grandy, niegdyś aktor w amerykańskim serialu telewizyjnym „Love Boat”, potem kilka kadencji służył w kongresie, a potem pracował w radio, wręczył wypowiedzenie z tej pracy. Powód: wywierano na niego naciski po jego krytycznych programach o radykalnym islamie. Jego żona Catherine Mann-Grandy udzieliła obszernego wywiadu wyjaśniając powody, dla których doszło do rozstania z rozgłośnią WMAL. Potwierdziła ona, że krytyczne komentarze jej i jej męża o islamie dały powód do wypowiedzenia. Podobno właśnie jej ostanie wypowiedzi spowodowały postawienie ultimatum. Mann-Grandy w regularnych audycjach „Abecadło antyteroryzmu” informowało jak chronić się przed terrorem we własnym ich kraju. Na witrynie nadawcy nie ma o tym nic, jednak jego żona cytowała w ostatnich audycjach pewnego rabina, który porównał radykalnych muzułmanów do nazistów. Narzekała, że prezydent Obama nie robi wystarczająco dużo by pomóc Izraelowi, a poza tym ostrzegła, że w amerykańskim rządzie są ludzie gotowi poprzeć szariat. Być może, że przekroczyła tym dopuszczalną granicę; dlatego dodała, że w następnych tygodniach być może nie pojawi się na fonii. I tak się stało  (Fox News).

KOMU MOGĘ POWIERZYĆ MOJE PIENIĄDZE? – Wielu pyta się „Gdzie mogę coś ofiarować i być przy tym pewnym, że pomoc otrzymają najbardziej potrzebujący”. Hanah odpowiada: „Od kiedy w 2006 roku zaczęłam pracować w Wizji dla Izraela i w Składzie Józefa, przeżyłam sama jak rozdzielane są wśród ubogich ubrania, żywność, sprzęty gospodarstwa domowego, często dwa razy w tygodniu. Sporo sprzętu medycznego o wartości wielu tysięcy euro rozdzielane jest domom pomocy społecznej dla starszych i innym instytucjom, których nie stać na łóżka czy inne niezbędne przedmioty. Co roku rozdawane są tornistry potrzebującym dzieciom. Poza tym Wizja dla Izraela i Skład Józefa są pierwsze kiedy gdzieś zdarzy się katastrofa.” Potrzebujemy Waszej pomocy i zapraszamy sami zobaczcie jak to u nas działa. Dalsze informacje uzyskacie pod adresem http://www.visionfuerisrael.de/spenden . Serdecznie Wam dziękujemy.

PODROŻ DO IZRAELA – Już czas pomyśleć o drugiej podróży „Roots & Reflection”. Odbędzie się ona od 12 do 20 czerwca 2011. Już przygotowujemy się do niej byście byli oczarowani pobytem, kiedy zwiedzać będziemy fascynujące miejsca w Jerozolimie i miastach na południu Izraela. Między innymi zwiedzimy bazar na Starym Mieście, muzeum w Twierdzy Dawida, kardo, dzielnicę żydowską, grób w ogrodzie, Górę Syjon, skład Józefa i wiele innych. Więcej informacji na http://www.visionfuerisrael.de/termine .

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNсайт

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.