Wizja dla Izraela_11.05.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

                                                                                             

                                                                                                                 Piątek, 11 maja 2012

Zbliżyłem moją sprawiedliwość: już jest niedaleko, nie opóźni się moje zbawienie. Złożę w Syjonie zbawienie dla Izraela, mojej ozdoby“ – Izajasz 46,13.

 ODWOŁANE WYBORY W IZRAELU; GOTOWY RZĄD JEDNOŚCI NARODOWEJ – Dramatyczną zmianę zapowiedział izraelski premier we wtorek rano mówiąc, że zapowiadane na 4 września przedwczesne wybory odwołano i że stworzono koalicję rządową  z opozycyjną partią Kadima. Cały kraj był zaskoczony tym krokiem. W tym porozumieniu zażądano od Kadimy poparcia polityki rządu do końca kadencji w październiku 2013 roku. W zamian Netanjahu poprze postulaty Kadimy i zmieni ustawy pozwalające ortodoksyjnym Żydom na bezterminowe odroczenie służby wojskowej. Rosnąca ilość Izraelczyków protestowała przeciw tym przepisom; ich zdaniem pozwalają one dużej części społeczeństwa wymigać się od służby, podczas gdy ta sama część korzysta z pomocy i udogodnień socjalnych. Te porozumienia są dla Netanjahu bardzo pomocne; przewodzi on jednej z największych w historii Izraela koalicji rządowych i przez kolejnych 18 miesięcy ma zapewnioną stabilność rządów. Dużo spekuluje się, że przy tym nagle utworzonym rządzie kwestia Iranu odgrywała dużą rolę, ale były i inne tematy. Gdyby Izrael dokonał ataku prewencyjnego na Iran, przy czym eksperci sądzą, że nie musi się to wydarzyć w tym roku, byłoby pożądane by Izrael w obliczu takiego kryzysu posiadał rząd jedności narodowej. Według podpisanego po północy trzystronicowego porozumienia Saul Mofas został zastępcą premiera i zastępuje go gdy Netanjahu jest za granicą. Mofas będzie uczestniczył podczas wszystkich zamkniętych posiedzeń rządu, tych gdzie omawia się kwestie bezpieczeństwa, zagadnienia dyplomatyczne i gospodarcze  (Israel Today, Ryan Jones).


IZRAELCZYCY PROTESTUJĄ PRZECIW NOWEMU RZĄDOWI JEDNOŚCI 
– We wtorek wieczorem odbyły sią różne protesty przeciw nowemu rządowi, w którym Kadima pod wodzą Saula Mofasa została koalicjantem Netanjahu. Demonstracje odbyły się w Tel Avivie, Jerozolimie i Berszebie. W Tel Avivie mottem demonstrantów były hasła: „Wszyscy ludzie są w opozycji”. W wydarzeniach wzięli udział aktywiści i członkowie Knesetu z syjonistycznej partii Merez (tzn. „Energia”) i Partii Pracy. Założona w 2004 roku partia Merez jest partią lewicową. Największą złość wywołuje zmienna linia Mofasa. Mofas niejednokrotnie wypowiadał się, że nie przyłączy się do koalicji z Netanjahu. W ostatnim miesiącu powiedział w wywiadzie dla amerykańskiej gazety New York Times: „Mam zamiar zastąpić Netanjahu. Nie przyłączę się do jego rządu”. W tym samym wywiadzie powiedział Mofas, że gdy będzie wybranym na premiera, to w jego rządzie pójdzie na 100% ustępstwa terytorialne wobec Arabów.  Mofas urodził się w Iranie, przeniósł się z rodziną do Izraela w 1957 roku i wstąpił do armii, gdzie został najwyższym stopniem generałem.  W 2005 roku przewodził tragicznej wyprowadzce Żydów ze strefy Gazy.  Ta dziwna koalicja ma być może ten pożytek, że jak w rządach jedności rozwiązać można kilka problemów, takich jak atak na Iran czy uwolnienie się z paraliżującego chwytu ultraortodoksynych partii w rządzie.  Proszę módlcie się by Mofas nie zdołał wpędzić Netanjahu w porozumienia pokojowe z wrogami Izraela w zamian za ziemię. Od wtorku Mofas jest prawą ręką premiera.

AMERYKAŃSKI KONGRES PRZYDZIELIŁ PIENIĄDZE NA ŻELAZNY HEŁM – Komisja amerykańskiego kongresu głosowała za tym, by przyznać na izraelski system obrony ”żelazny hełm”  trzy czwarte miliarda Euro. Kiedy arabscy terroryści wystrzeliwują wrogie rakiety katiusza w kierunku cywilnych obiektów na południu Izraela, izraelska przeciwrakieta kosztuje około 38.000 €. Przedstawiciel kongresu USA powiedział, że była to najwyższa darowizna w ciągu roku, która była przedmiotem debaty. Środki te muszą jeszcze być zatwierdzone przez Senat, zanim dokument ten nie zostanie przedstawiony prezydentowi do podpisu w Białym Domu (Arutz 7).  Proszę módlcie się o przyznanie tej pilnie potrzebnej darowizny. 

IZRAEL OSTRZEGA HISB-ALLAH W ODNIESIENIU DO IRANU–Wysokiej rangi oficer IDF na północnej granicy ostrzegł, że Izrael natychmiast rozpocznie straszną wojnę przeciw Libanowi, gdyby Hisb-Allah po uderzeniu na atomowe instalacje w Iranie w jakikolwiek sposób próbowałby kontratakować. Po tym Liban potrzebowałby dziesięcioleci na odbudowę. „Mam nadzieję, że Iran nie wpędzi Libanu w wojnę, za którą nie zapłaci Iran ale Liban” – powiedział. Jego zdaniem Izrael w konflikcie z Hisb-Allahem w 2006 roku był zbyt ostrożny, co doprowadziło do śmierci wielu izraelskich żołnierzy. Tego rodzaju błąd nie wydarzy się przy kolejnym konflikcie, zwłaszcza tam gdzie terroryści założyli swoje bazy w wielu wioskach i miejscowościach południowego Libanu. Hisb-Allah dysponuje obecnie ponad 50.000 nowoczesnymi rakietami dalszego zasięgu niż wcześniej, które według szacunków tajnych służb Izraela osiągnąć mogą oddalony o 110 km Tel Aviv. (Telegraph, England) Wybaw mię, Panie, od człowieka złego, strzeż mnie od gwałtownika, od tych, którzy w sercu knują złe zamiary, każdego dnia wzniecają spory“ – Psalm 140,2-3.

KOMISJA KNESETU CHCE ZABRONIĆ REKLAMY WYROBÓW TYTONIOWYCH – Prawna komisja ministerialna przegłosowała w tym tygodniu propozycję ministerstwa zdrowia o zakazie reklamy wyrobów tytoniowych w gazetach i Internecie. Ustawa miałaby zakazać też firmom tytoniowym sponsorowania różnych wydarzeń jak na przykład Dni Studenta. Zgodnie z propozycją wielkość ostrzeżenia o szkodliwości palenia ma wynieść 30% wielkości opakowania; dotąd było to 5%. Produkcja i obrót środkami spożywczymi i zabawkami, które przypominają wyroby tytoniowe ma być również zabroniona, ponieważ upowszechnia widok palącej młodzieży. Jest także już zabroniona sprzedaż papierosów nieletnim i sprzedawcy muszą na to bardziej uważać, zwłaszcza w kioskach otwarte całą noc  (Ha’Aretz).  Brawo! Dobrze że ministerstwo zdrowia ma takie propozycje i przedstawia takie ustawy. Rak płuc jest takim rodzajem raka, który najczęściej prowadzi do śmierci. Szacuje się, że palenie u mężczyzn w 90% prowadzi do raka płuc, u kobiet prawie w 80%.

SYRIA PRZEMIESZCZA RAKIETY SCUD W STRONĘ GRANICY IZRAELSKIEJ – Jordańska stron Internetowa Ahbar Baladna donosi, że zachodnie satelity szpiegowskie zauważyły ostatnio, jak Syria przemieszcza ciężkie wyrzutnie rakietowe na południe i północ, to znaczy w stronę granicy z Turcją i z Izraelem. Na tej stronie można przeczytać też, że dotyczy to setek rakiet dużego kalibru typu Scud  i ich wyrzutni. Syria w przeszłości już ostrzegała, że zasypie Turcję i Izrael rakietami, i że rozpęta w regionie wielką wojnę, gdyby na jej terytorium wdarły się zagraniczne armie. Przed kilkoma dniami w Turcji i we Francji dało się słyszeć głosy, że zastanawiają się one nad militarnym rozwiązaniem trwającej już 14 miesięcy wojny domowej (INN).

NOWA PLAGA EGIPSKA – Od egipskiej rewolucji przed ponad rokiem nie istnieje na Półwyspie Synaj ani prawo ani porządek; próżnię wypełnili terroryści z Egiptu i Gazy. Na gazociągi z Egiptu do Izraela dokonano dotąd 14 ataków. W przeddzień święta paschy w poprzednim miesiącu wielokrotnie ostrzelano z Synaju wypoczynkową miejscowość Ejlat nad Morzem Czerwonym i to w czasie, gdy miasto przygotowuje się na przyjęcie tysięcy turystów. Na Synaju działa kilka grup terrorystycznych w tym Hamas, Islamski dżihad i Al-Kaida; wszystkie one planują ataki ponad granicą izraelską. To jest prawdziwym dylematem dla Izraela, ponieważ nie może tak łatwo „używać” Synaju ze strachu, by nie zaszkodzić i tak kruchemu pokojowi z Egiptem. Synaj stał się jednak kryjówką dla przemytników narkotyków, handlarzy ludźmi i wszystkich możliwych ekstremistów. Przed kilkoma dniami IDF zmobilizował sześć korpusów rezerwy – są to środki ostrożności w obliczu niestabilnej sytuacji w Syrii i Egipcie (Rada stosunków zagranicznych, Israel Today).  Potrzebne są potężne i celowe modlitwy by przywrócić na Synaju prawo i porządek. Proszą módlcie się by udaremniać zamachy na Izrael z tego terenu.

OSTATNIA SZANSA SYRII– Specjalny wysłannik ONZ Kofi Annan i głównodowodzący wojsk pokojowych ONZ poinformowali 8 maja Radę Bezpieczeństwa, że wojska syryjskie znajdują się nadal w miastach całego kraju, a walki i masowe aresztowani trwają nadal. Dyplomaci twierdzą, że używa się mniej ciężkiej broni, ale powszechnie wątpi się czy armia syryjska poszanuje wypertraktowany przez ONZ rozejm. Od 14 miesięcy prezydent Assad zwalcza opozycję przez co zginęło ok. 9.100 osób. Annan powiedział Radzie Bezpieczeństwa na wideokonferencji z Genewy, że plan pokojowy zawiera sześć punktów, żadne zobowiązania z nieznanym końcem, ale raczej ostatnią szansę uniknięcia wojny domowej  (INN).

PROSZĘ POMÓŻCIEVision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden  Serdecznie dziękujemy. „Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка и продвижение в интернете

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.