Wizja dla Izraela_12.04.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

 

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 12 kwietnia 2013

Pokrzepcie ręce osłabłe, wzmocnijcie kolana omdlałe! Powiedzcie małodusznym: Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto – pomsta; przychodzi Boża odpłata; On sam przychodzi, by zbawić was “  – Izajasz 35,3-4.

NETANJAHU: NIE MOŻEMY NASZEGO BEZPIECZEŃSTWA ZOSTAWIĆ W RĘKACH INNYCH KRAJÓW – W wieczór ostatniej soboty rozpoczął się dzień pamięci o Holokauście z państwowym świętem w centralnym miejscu upamiętniającym Holokaust, w Jad Vashem w Jerozolimie. Premier Benjamin Netanjahu przemawiał na największym zgromadzeniu. Cytował przy tym antysemickie wypowiedzi przedstawicieli Iranu w dowód tego, że nienawiść do Żydów , który istniał w czasie Zagłady istnieje nadal. Religijni przywódcy z Iranu mówili ostatnio: „Syjoniści są jak prątki; Żydzi są brudni i rozprzestrzeniają różne choroby”. Netanjahu odpowiedział na to: „Tak mówiono nie tylko wtedy, ale mówią to samo dzisiaj. Uważają nas za narośl rakową, która musi zostać wycięta z Bliskiego Wschodu.” Mówił dalej, że antysemicka nienawiść nie znikła; zamiast tego przejawia się teraz w morderczej nienawiści wobec państwa żydowskiego. Teraz jednak Izrael może się przed tym bronić. Dodał, że Izrael ceni wprawdzie starania na świecie by zdusić atomowe ambicje Iranu, swojego bezpieczeństwa nie może jednak powierzyć innym krajom. Prezydent Szimon Peres powiedział wcześniej w swoim przemówieniu, że świat powinien się zastanowić nad reżymem w Iranie, który zaprzecza Holokaustowi i grozi Holokaustem innym narodom. Peres kontynuował: „Holokaust nie zostanie zapomniany w historii. Ciągle istnieje u nas palący i namacalny“ (Jerusalem Post).

ZAKŁÓCENIA PODCZAS OBCHODÓW PAMIĘCI HOLOKAUSTU – Terroryści Hamasu, współcześni naśladowcy nazistów, którzy swoje zamiary całkowitego wymordowania Żydów głosili otwarcie, pamięć Holokaustu świętowali po swojemu: ostrzelali żydowskich cywili rakietami. Rakiety zostały wystrzelone w tym samym czasie jak rozpoczęło się oficjalne święto państwowe w Jerozolimie. Jedna rakieta eksplodowała w na placu w Schaar Hanegev; nie było rannych i szkód. Jedna z uroczystości została przerwana przez czerwony alarm; mieszkańcy mieli tylko kilka sekund by przed uderzeniem rakiety schronić się do bunkra. Dwie inne rakiety minęły cel i eksplodowały na terenie Gazy (Arutz 7). Pocieszcie, pocieszcie mój lud! – mówi wasz Bóg – Izajasz 40,1.

TRZĘSIENIE ZIEMI W IRANIE – Jak podały oficjalne media potężne trzęsienie ziemi w pobliżu irańskich instalacji atomowych przyniosło śmierć 37 ludzi a 850 zostało rannych w zniszczonych dwóch wioskach. Siła wstrząsów wyniosła 6,3 w skali Richtera. Według oficjalnych danych zakłady atomowe w pobliskim Busher zostały nie uszkodzone. Raporty donoszą o zniszczeniu 700 domów. W Zatoce Perskiej w Katarze i Bahrajnie ewakuowano biura. Jak podał amerykański instytut sejsmologiczny epicentrum trzęsienia położone było 90 km na południowy wschód od Busher. Trzęsienie odczuwalne było także w centrum finansowym w Dubaju (Haaretz, Reuters).

PERES DZIĘKUJE KANADZIE – We wtorek kanadyjski minister spraw zagranicznych John Baird spotkał się z premierem Netanjahu i prezydentem Peresem. Po spotkaniu obie strony stwierdziły, że były to dobre rozmowy: oba kraje łączą silne więzi. Podczas spotkania z Netanjahu Baird wyraził swoje poparcie żydowskiemu państwu we wszystkich dziedzinach. Powiedział między innymi, że naród żydowski musi stanowić sam o sobie. Omawiana była też sytuacja w Syrii, irański program atomowy, międzynarodowy terror i pertraktacje z autonomią tzw. palestyńską (PA). Po spotkaniu Peres chwalił Kanadę za to, że zakończyła swoje kontrakty z Iranem: to był odważny krok: „Kanada zajęła jasne stanowisko – przeciw największemu zagrożeniu naszych czasów – a to dowodzi odwagi. Potrafimy to bardzo wysoko cenić” (Arutz-7).

SYRIA WYCOFUJE SPORE ODDZIAŁY ZE WZGÓRZ GOLAN – Syryjski rząd wycofał ze Wzgórz kilka tysięcy żołnierzy, by mogły walczyć na innych frontach położonych bliżej Damaszku; tak poinformowali dyplomaci z Zachodu. „Wycofano z Golanu kilka najlepszych kompanii” – stwierdził jeden z dyplomatów. Niezależnie od tego media w Izraelu twierdzą, że Syria przerzuciła 20.000 żołnierzy. Próżnię wypełnili rebelianci i Izrael mocno obawia się, że okoliczni terroryści dżihadu mogą wykorzystać teren do ataków na osiedla w północnej części Izraela (The Guardian, GB). Proszę módlcie się o bezpieczeństwo na granicach Izraela na północy i o żołnierzy broniących Wzgórz Golan.

AL-KAIDA ŻĄDA OD REBELIANTÓW BY POWOŁALI ISLAMISTYCZNE PAŃSTWO – Ayman al-Zawahiri, przywódca Al-Kaidy zamieścił w Internecie w tym tygodniu nagrane na taśmie przemówienie. Wezwał do założenia islamskiego kalifatu, jak tylko upadnie syryjski prezydent Bashar al-Assad. Spodziewa się tego wkrótce. „Wasza walka ma być w imię Allaha i na celu ma mieć wprowadzenie prawodawstwa Allaha – Szariatu” – powiedział na nielibańskim portalu. Wezwał syryjskich rebeliantów do pracy nad powołaniem islamskiego państwa. „Róbcie wszystko, co możecie, by efektem waszej świętej wojny było islamskie państwo dżihadu.” To oświadczenie jest pierwszym wydanym w tym roku przez Al-Kaidę. (Jerusalem Post) Prawo szariatu jest „zapisanym prawem Allaha” dla ludzkości. Wystąpienie przeciw szariatowi lub nie uznanie jego autorytetu traktowane jest jako bunt przeciwko Allahowi; wierni muzułmanie muszą z tym walczyć. W islamie nie ma rozdziału religii i państwa. Islam i szariat są podstawą regulacji całego społeczeństwa i wszystkich dziedzin życia w państwie. Szariat przewiduje między innymi: ukamienowanie za zdradę [dotyczy tylko kobiet – przyp. tłum.], egzekucję odstępców w wierze, podporządkowanie kobiet, prześladowanie innych religii i wrogość z nieislamskimi państwami, itp.

IDF ZAMYKA GRANICE PO OSTRZALE RAKIETOWYM – W poniedziałek izraelskie siły obrony (IDF) postanowiły zamknąć przejście graniczne Kerem Shalom między Izraelem i strefą Gazy po wystrzeleniu w sobotę w stronę Izraela trzech rakiet. Jeden pocisk upadł na południu Izraela podczas obchodów dnia pamięci o Holokauście. Przez wzmożoną wymianę ognia na południu wzrosło znacznie napięcie; mieszkańcy szykują się na nową serię ataków z Gazy (Jerusalem Post). Proszę módlcie się o gminy na południu Izraela. Izraelski rząd potrzebuje dużo mądrości i zdecydowania, by uniknąć eskalacji przemocy, zwłaszcza teraz kiedy Hamas i inne organizacje terrorystyczne w strefie Gazy znów złamały swoje obietnice i porozumienie rozejmowe.

PREMIER UCZCIŁ THATCHER JAKO PRZYJACIÓŁKĘ NARODU ŻYDOWSKIEGO – Izraelski premier Benjamin Netanjahu w poniedziałek wyraził swoje ubolewanie z powodu śmierci byłej brytyjskiej premier Margaret Thatcher, którą określił jako „prawdziwą przyjaciółkę narodu żydowskiego i Izraela”. Żelazna Dama nadawała ton brytyjskiej polityce przez dwa dziesięciolecia; jak poinformował rzecznik rodziny umarła ona w poniedziałek na atak serca. Thatcher miała 87 lat. „Była nadzwyczajną osobowością, wierną zasadom, zdecydowaną i silną kobietą” – powiedział Netanjahu. Złożył kondolencje rodzinie, brytyjskiemu rządowi i brytyjskiemu narodowi. Inspirowała całe pokolenie polityków (Jerusalem Post).

ATAKI INTERNETOWE– Ataki na rządowe strony Internetowe przez antyizraelskich hakerów pozostały w poprzednim tygodniu bez efektu, jak poinformowało izraelskie MSZ. Planowane były ataki na szeroką skalę, ale we współpracy operatorów internetowych i izraelskich ekspertów zostały one odparte (INN). To wysłuchane modlitwy!

ROOTS & REFLECTIONS – Jeżeli znacie angielski możecie dostać informacje w Internecie pod http://jnnnews.com/rr.htm . Jeśli możecie oglądać ten program informacje o czasach nadawania i częstotliwościach otrzymacie tutaj. http://www.jnnnews.com/media/R&R%202013%20flyer%20HI%20REZ.pdf; i w ten sposób każdego tygodnia mieć możecie najnowsze informacje z Izraela.

TERMIN NASTĘPNEJ PODRÓŻY ROOTS & REFLECTIONS: 2.-10. CZERWCA 2013 – przyłączcie się do Bary’ego Segala w czwartej corocznej podróży, „Podróży do środka ziemi”. Ta pełna przygód wycieczka łączy starożytny Izrael z tym współczesnym. Razem odwiedzimy różne miejsca – od supernowoczesnych plaż Herzlii, poprzez Morze Galilejskie do archeologicznych cudów Miasta Dawida. Będziemy żeglować drewnianymi łodziami po Jeziorze Genezaret i przejdziemy tunelem pod murami Ściany Płaczu – a nawet jeszcze więcej. Dalsze informacje uzyskacie u Pani Pollly w biurze Arch Tours w Anglii pod tel: 0044-1372 843678 lub mailowo: polly@archtours.co.uk

PROSZĘ POMÓŻCIE – Tylko w listopadzie 2012 Izraelczycy ucierpieli od 1.506 nalotów rakiet wystrzelonych przez terrorystów w Gazie. Wielu żydowskich mieszkańców zostało rannych, setki do dziś przeżywa szok, wiele rodzin przez ten konflikt straciło swoich najbliższych. Teraz Izrael likwiduje milionowe straty. Wizja dla Izraela i Skład Józefa wspiera potrzebujących i instytucje finansowo w sprzęcie medycznym i na inne sposoby. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców, by wspomagali nas w tym dziele miłosierdzia. Dalsze informacje uzyskacie na http://www.visionfuerisrael.de/spenden/ lub pod numerem telefonu w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595. Wielkie dzięki!

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

aracer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.