Wizja dla Izraela_12.12.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 12 grudnia 2014

Przeto nie śpijmy jak inni, lecz czuwajmy i bądźmy trzeźwi!“ – 1 Tesaloniczan 5,6

CZY IZRAELCZYCY CHCĄ ODWOŁAĆ NETANJAHU? – Izrael całkowicie pochłonięty jest wyborami. Ustalono je na 17 marca i każdy spekuluje o wyniku i jego daleko sięgających następstwach. Ankiety z tego tygodnia pokazują, że jeżeli większość Izraelczyków pójdzie na wybory Benjamin Netanjahu przestanie być premierem. Według sondażu jednej z gazet 60% wyborców nie chce już Netanjahu na stanowisku premiera. Ankieta Channel 2 wykazała, że 65% chce nowego premiera. Mimo wszystko jego partia Likud nadal pozostanie największą frakcją w Knesecie, a prezydent Reuven Rivlin najprawdopodobniej poprosi przewodniczącego Likudu o zbudowanie koalicji rządowej. Likud jeszcze przed wyborami wybierze swojego przewodniczącego, a Netanjahu ma poważnych konkurentów na ten fotel. Według ankiet większość wyborców Likudu wolałaby ministra ds. socjalnych Moshe Kahlona lub byłego ministra spraw wewnętrznych Gideona Saara. Kahlon opuścił Likud przed kilkoma laty. Teraz liczy na to, że jego nowo utworzona partia przy tych wyborach otrzyma 10 miejsc w Knesecie więcej. Saar niedawno wycofał się z życia politycznego; teraz zastanawia się czy nie wystartować jako kontrkandydat Netanjahu. (Israel Today) Proszę módlcie się za nadchodzące wybory w Izraelu. Oby wybrane zostały odpowiednie kobiety i mężczyźni, którzy wprowadzą Boży plan dla narodu żydowskiego.

RAPORT: IDF TRAFIŁ CELE W SYRII – Telewizja syryjska i Hisb-Allahu al-Manar jest zdania, że to izraelskie lotnictwo zbombardowało instalacje bezpieczeństwa na przedmieściach Damaszku w pobliżu międzynarodowego lotniska i miasto Dimas w pobliżu granicy libańskiej. Jak podała Al Arabija w pobliżu stolicy podczas nalotów na pozycje rządowe, zabitych zostało dwóch terrorystów, jednym z niuch jest wysoki dowódca islamskiej grupy Shia-Group. Naloty przeprowadzone w niedzielę przez IVK miały prawdopodobnie uniemożliwić transport nowoczesnych broni z Iranu do Libanu, gdzie rezyduje Hisb-Allah. Irańska gwardia rewolucyjna nadal igra z ogniem dostarczając Hisb-Allahowi broń, która może zabić duże ilości mieszkańców i przyczynić się do dużych strat materialnych. Można przypuszczać, że przed nalotem zebrane były przez służby wywiadowcze bardzo precyzyjne informacje. W ostatnich tygodniach wielu przedstawicieli Hisb-Allahu i wysocy przedstawiciele gwardii rewolucyjnej Iranu pysznili się otwarcie jakie to nowoczesne rakiety ziemia-ziemia Iran dostarczył terrorystom (Ynet).

SYRIA: DRONY HISB-ALLAHU I RAKIETY PRZECIWLOTNICZE ZNISZCZONE – Jak poinformowała syryjska opozycja arabskie media w poniedziałek podczas nalotu w pobliżu Damaszku zostały zniszczone magazyny rakiet przeciwlotniczych i dronów będących w posiadaniu Hisb-Allahu. Wychodzi się z założenia, że broń ta została zgromadzona by zmienić równowagę strategiczną; napastnikom Izraela miały służyć „nowe reguły gry”. Izrael wstrzymuje się wprawdzie z potwierdzeniem lub zaprzeczeniem autorstwa nalotów, ale minister tajnych służb Jubal Steinitz powiedział w poniedziałek jasno, pe państwo żydowskie nie dopuści do tego by inteligentna broń w padła w ręce jego wrogów (Jerusalem Post, INN).

MOSKWA ŻĄDA WYJAŚNIEŃ W SPRAWIE NALOTÓW – W ostatni poniedziałek Moskwa zażądała wyjaśnień nalotów IDF koło Damaszku. Syryjski i irański minister spraw zagranicznych określili je jako agresję. Dowodzi to, że Izrael znajduje się w tym samym „okopie” co grupy ekstremistyczne, walczące przeciw rządowi syryjskiemu. „Moskwa wyraża swoją poważną troskę o ten niebezpieczny rozwój wypadków, co wymaga wyjaśnień.” – stwierdził Aleksander Łukaszewicz, rzecznik rosyjskiego MSZ. Moskwa wysłała pismo do ONZ, w którym skarży się na „agresywną akcję” Izraela i żąda by coś takiego nigdy się nie powtórzyło. Na lotnisku Dimas w pobliżu syryjsko-libańskiej granicy mają stacjonować rakiety dla obrony z powietrza. (Arutz 7)  „Wybawi duszę moją, Obdarzy pokojem od napastników, Choć wielu ich jest przeciwko mnie“ – Psalm 55,19.

WYSOKI PRZEDSTAWICIEL IRANU: OBAMA BŁAGA O TERMIN Z ROHANIM – Najwyższy irański przywódca ajatollah Homeini uważa, że amerykański prezydent Barack Obama biega za prezydentem Hassanem Rohanim, jak to opisuje MEMRI, bliskowschodni instytut badania opinii. „Kiedy widać jak amerykański prezydent puka w każde drzwi, by choć na parę minut spotkać się z naszym prezydentem, to nie jest to codzienne” – stwierdził Mohammed Golpayegani z irańskiej agencji informacyjnej. „Niektórzy ludzie kładą się w poprzek korytarza w ONZ by uścisnąć choć chwilę rękę Obamy. Ale sam wysyła pośredników i robi wszystko by umówić się irańskim prezydentem Rohanim. To pokazuje naszą siłę” – powiedział. Dalej czytamy w raporcie, że Obama w październiku wysłał pismo Homeiniemu, nie powiadamiając swoich sojuszników w regionie (tzn. Izraela, Arabii Saudyjskiej, ZEA). Wzywał w nim do walki z ISIS i do umowy w sprawie broni atomowej Iranu. Na początku miesiąca USA i przedstawiciele świata arabskiego podali, że Obama zbliża się do Iranu, ale także do terrorystycznych grup jak Hisb-Allah. W opinii przedstawicieli irackich grup szyickich, w ten sposób mają zostać utworzone „tajne kanały informacyjne” z Iranem (INN).

ANKIETA: POSTRZEGANIE OBAMY NADAL SPADA – Wszyscy jego poprzednicy uważani byli za najlepszych przyjaciół Izraela. Ale prezydent USA Barack Obama w oczach Izraelczyków uważany jest za neutralnego, jeśli nie negatywnie nastawionego wobec państwa żydowskiego. Wynika tak z opublikowanej w poprzednim miesiącu ankiety centrum studiów strategicznych Begin-Sadat. Tylko 37% wszystkich Izraelczyków wierzy, że Obama ma „pozytywne” nastawienie do ich kraju. Tyle samo określa jego nastawienie jako „negatywne”, a reszta uważa go za neutralnego. Ale w procesie pokojowym z Arabami oceny ma jeszcze gorsze. Około 65% uważa, że jego polityka na Bliskim Wschodzie szkodzi wizerunkowi USA, a to wpływa negatywnie na sam Izrael. Kilka dni przed publikacją wyników ankiety dało się słyszeć pogłoski, że Biały Dom planuje sankcje wobec Izraela – to całkiem nowe podejście rządu USA. Według doniesień Obama obiecał swoim najważniejszym doradcom zatrzymanie „aktywności osiedleńczej” Izraela, by dać kolejny impuls dla procesu pokojowego (Israel Today).

ATAKI NOŻOWNIKA NA IZRAELCZYKÓW W SYNAGODZE NA BROOKLYNIE– Levi Rosenviat, 22, izraelski student został w głównej kwaterze Chabad-Lubawitsch we wtorek ugodzony nożem w szyję. Napastnik, Calvin Peters, 51 który wdarł się do synagogi, krzyczał „Chcę zabić Żydów“. Kiedy z nożem rzucił się na policjantów został zastrzelony (NY Daily News).

ŻYDOWSKA DZIEWCZYNKA ZAATAKOWANA WERBALNIE WE FRANCJI – Ośmioletnia dziewczynka została we Francji zaatakowana werbalnie i szykanowana przez muzułmańskie dzieci. Obydwaj 9 i 8 letni chłopcy atakowała dziewczynkę 4 grudnia w szkolnej kawiarence. Wyzywali ją jako Żydówkę, jak poinformował BNVCA, urząd narodowej czujności przeciw antysemityzmowi. Dziewczynka nie chciał powiedzieć im jaką religię wyznaje, bo tak kazali jej rodzice zważając na wzrastający klimat antysemicki we Francji. Później chłopcy zaczepiali ją na placu zabaw, podburzali inne dzieci i próbowali pobić ośmiolatkę. „Nasi rodzice powiedzieli nam, że islam jest w stanie wojny z Żydami” – tak tłumaczyli się chłopcy. Dwóch innych nieżydowskich chłopców wkroczyło i pomogli dziewczynce i jej sześcioletniej siostrze. Ich ojciec stwierdził wobec BNVCA, że jego córki nie chcą chodzić do szkoły. W kierownictwie szkoły i na policji złożył skargę. Dziewczynki w szkole zwracały się do dorosłych już sześć razy, ale to nie odniosło skutku. BNVCA żąda ukarania chłopców i nagany dla ich rodziców, którzy według raportu, nic z tym nie zrobili; powinni także wziąć lekcje wiedzy u judaizmie (JTA). Proszę módlcie się przeciw tym rozrywających serce atakom na niewinne dzieci. W końcu listopada zaatakowany został czteroletni chłopiec w Nowej Zelandii.

ZAPISZCIE SOBIE W KALENDARZU – W roku 2015 zaplanowaliśmy wiele imprez. 28 marca świętujemy Pesach (paschę) w londyńskim Emmanuel Center. Od 22 do 30 kwietnia odbędzie się nasza podróż Roots & Reflections pod hasłem: „Podróż przez Izrael. Czas nauki i czas modlitwy”. Od 29 września do 1 października po raz 15 odbędzie się konferencja WdI z okazji Sukkot. W dniach 9 i 10 października ponownie w Emmanuel Centre świętujemy kolejny raz Sukkot w Wlk.Brytanii. Jeśli będziecie na jednym z tych lub kilku okazjach rok 2015 będzie dla was błogosławionym.

PROSZĘ POMÓŻ NAM – Oszczędności rządowe zaostrzają sytuację. Pomyślcie o tym, że to co w innych krajach oceniane jest jako „biedne” przez biednych w Izraelu postrzegane jest jako luksus. Dlatego pilnie zwracamy się do was, naszych wiernych przyjaciół i darczyńców w tej miłosiernej służbie.

Nasze konta:

Niemcy:           Vision für Israel e.V.
Stadtsparkasse München
BIC (Swift-Adresse): SSKMDEMMXXX
IBAN: DE27 7015 0000 1002 9131 41

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

aracer.mobi

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.