Wizja dla Izraela_13.01.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: post@visionfuerisrael.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 

Piątek, 13 stycznie 2012

Nie uprowadzaj mnie z bezbożnymi i z tymi, którzy czynią nieprawość, Którzy mówią o pokoju z bliźnimi swymi, a złość jest w sercu ich!– Psalm 28,3

 

USA PRZYGOTOWUJE SIĘ NA NAJWIĘKSZE MANEWRY OBRONNE WSZYSTKICH CZASÓW A  WLK. BRYTANIA WYSYŁA OKRĘTY DO ZATOKI PERSKIEJ – Izraelska armia razem z wojskiem amerykańskim przygotowuje się do największych manewrów obronnych z wojskami rakietowymi; taką informacją podały izraelskie Siły Zbrojne (IDF) w czwartek. Manewry noszą nazwę „Austere Challenge 12“ mają za zadanie lepiej koordynować siły obronne obu krajów. Manewry mają być największe jakie kiedy zorganizowano. Udział wezmą tysiące żołnierzy amerykańskich i izraelskich z różnych jednostek. Wypróbowane też będą różne systemy obrony krajów i ich efektywność przy wrogim ostrzale rakietowym. Jest to jasne wobec ponawianych gróźb Republiki Islamskiej zablokowania Cieśniny Ormuz. USA reaguje na podrygi Iranu stanowczością i zapowiedzią pozostawienia dużej części floty w zatoce – jak to ma miejsce od dekady. W sobotę Królewska Marynarka Wielkiej Brytanii zapowiedziała, że do regionu Zatoki Perskiej wyśle najnowocześniejsze okręty, co ma także związek z pogróżkami zamknięcia Cieśnimy Ormuz. Zachód planuje użyć strategicznych rezerw ropy naftowej by zastąpić niemal wszystkie dostawy z Zatoki, gdyby Iranowi przyszło do głowy zamknięcie do niej dojścia. Iran zapowiada blokadę cieśniny gdyby nałożone zostały nań sankcje przez USA i Europę co pozbawiłoby Ajatollahów wszelkich dochodów z ropy. Sankcje mają za zadanie skłonić Iran do zaprzestania programu atomowego zmierzającego do budowy bomby atomowej. Na początku miesiąca Iran pochwalił się, że wyprodukował swój własny pierwszy rdzeń uranowy. Eksperci z Zachodu sądzili, że nigdy mu się to nie uda  (AP).

OBAMA W SANKCJACH MOŻE OKAZAĆ SIĘ PAPIEROWYM TYGRYSEM – W poprzednim tygodniu prezydent USA Barack Obama podpisał ustawę, zgodnie z którą na firmy współpracujące z Irańskim sektorem energetycznym i bankiem centralnym nałożone zostaną ostrzejsze sankcje, ale krytycy uważają, że ustawa ta może okazać się „bez zębów”. Ustawa antyterrorystyczna nazywa się „Defense Authorization Act“ i podpisana została przez Obamę na urlopie na Hawajach; w pierwszym rzędzie ma ona ukarać kraje pracujące dla sektora energetycznego Iranu i jego banku centralnego. Daje ona jednak prawo prezydentowi do przesunięcia sankcji w czasie, podczas gdy inne kraje mogą czakać. Nagłe wprowadzenie sankcji mogłoby doprowadzić ceny ropy do rekordowych wysokości co w efekcie prowadziłoby do jeszcze większej recesji w tym roku, a Obama przed wyborami nie będzie mógł pozwolić sobie na utratę cennych wyborczych głosów (INN).

 

KLERYCY W IRANIE: FACEBOOK NIE JEST ISLAMSKI A PRZYNALEŻNOŚĆ GRZECHEM – W Iranie jest normalnym pytanie wysokiej rangi kleryków (raczej mułłów) o ich opinie na tematy współczesnego świata. Ich odpowiedzi uważane są za obowiązujące dekrety. W sobotą irańska agencja informacyjna ISNA informowała o reakcji religijnych przywódców. Chodziło o Facebook i przynależność Iranu do społeczności internetowej. „Zasadniczo obowiązuje: zabronione jest oglądanie stron, które wzmacniają niemoralność, nie są muzułmańskie i dlatego udział na Facebooku jest „haram” – powiedział ajatollah. „Haram” znaczy po polsku „grzech”. Według nieoficjalnych statystyk i mimo nakładanych filtrów na Internet ok. 17 milionów Irańczyków posiada konto na Facebooku. W kraju powstała niedawno „policja internetowa” by lepiej kontrolować aktywność w sieci (Haaretz).

IZRAEL I PA CHCE ZNÓW SIĘ SPOTKAĆ PO 16 MIESIĄCACH – Przywódcy negocjatorów z Izraela i terenów autonomii „palestyńskiej” (PA) którzy po 16 miesiącach przerwy, postanowili znów spotkać się i to na bezpośrednich rozmowach w Jordanii w tym tygodniu. Przewodniczący PA Mahmud Abbas ostrzegł przed spotkaniem zaaranżowanym przez „Kwartet”, że jeżeli Izrael nie przystanie na żądania PA będzie się czuł zwolniony z etykiety i pertraktował będzie twardo. Powtórzył, że proces pokojowy nie zostanie wznowiony, jeśli Izraelczycy nie zamrożą aktywności budowlanych i nie uznają granic sprzed 1967 roku  (Jerusalem Post). Ciągle na nowo PA żąda od Izraela rzeczy niemożliwych, jak zatrzymanie budów w różnych miejscach żydowskiego państwa, a dokładnie mówiąc na terenach, które najbardziej kwitną. Poza tym PA chce by Izrael zmieścił się w najbardziej niebezpiecznych granicach. Dokładnie widać to na przykładzie Gazy. Odwrót stamtąd jest dla Izraelczyków do dziś koszmarem, zwłaszcza dla tych którzy stracili tam wszystko: znajome otoczenie. miasteczka i wioski i swoje domy. To wszystko przekazane zostało ich wrogom w zamian za oszukańczy pokój. Od tego czasu życie tych, którzy mieszkają w południowych terenach nieustannie przerywane jest przez ostrzał rakietowy i artyleryjski. „Praca” terrorystów stała się łatwiejsza bo cała strefa Gazy znalazła się w rękach Hamasu i innych terrorystów. To stąd z łatwością mogą ostrzeliwać rakietami żydowskich mieszkańców.    

ARABSKA ULICA SEZAMKOWA KULEJE BEZ WSPARCIA Z USA – Program dla dzieci „Ulica sezamkowa” po arabsku „Sharaa Simsim“, w tym roku przestanie być nadawany, ponieważ amerykański Kongres wstrzymał jej finansowanie. Tak jak ten program dotkniętych jest cały szereg innych instytucji finansowanych przez USA. Kongres zatrzymał przelew 150 mln € dla Agencji dla Rozwoju Międzynarodowego. W ten sposób PA ma zostać ukarana za to, że wnioskowała w ONZ o członkostwo. Wstrzymana pomoc finansowa spowodowała – według doniesień – falę resentymentów i frustracji w Judei i Samarii oraz w strefie Gazy, nawet u najbardziej postępowych organizacji. Dany Labin, szef izraelskiej TV, która współprodukowała Ulicę Sezamkową powiedział, że jest naprawdę szkoda, że te pieniądze nie dotarły do arabskiej TV. „Małe dzieci, czy to arabskie czy izraelskie potrzebują materiałów, które szanują różnorodność i mają przygotować dzieci do życia w pluralistycznym społeczeństwie. Nie mogą być karane za to co robią politycy” – stwierdził Labin (Haaretz). Szkoda jest, że wiele arabskich widzów ogląda to, co chcą im pokazać terroryści. Te programy wychwalają muzułmański fanatyzm, przemoc i nienawiść do Izraela. Do tego wykorzystuje się postaci z bajek Disneya lub inne figurki. Podobnie dzieci indoktrynowane są przez swoje podręczniki. Proszę módlcie się o arabską młodzież, by ich materiały szkolne i środki do wykorzystania w czasie wolnym zapewniały zdrowe głowy i dawały pozytywne przykłady.

 

CHRZEŚCIJANIE NA TERENACH PA – Pewien młody chrześcijanin powiedział: „To nie jest chrześcijańskie środowisko. Nie ma dobrych uniwersytetów, nie ma pracy, brak mieszkań na wynajem i nie można się ożenić. Nie mamy przyszłości”. Sporne tereny na zachodnim brzegu Jordanu i w strefie Gazy podlegają administracji PA, a w ostatnim czasie organizacji terrorystycznej Hamas. W tym reżymie łamane są prawa człowieka i mieszkających tam arabskich chrześcijan. Nie mogą dostać pracy, są bojkotowani gospodarczo, dręczeni, straszeni, kradnie się im podstawy egzystencji. Kościoły są podpalane, oni sami są uprowadzani, zmuszani do małżeństwa, seksualnie molestowani i uciskani. Proszą módlcie się o nasze siostry i braci.      

ŻYDZI HEREDYJSCY RZUCAJĄ KAMIENIAMI W AUTOBUSY W BEIT SHAMESH – W ostatni czwartek policja rozgoniła parę tuzinów ultra ortodoksyjnych Żydów, którzy w Beit Shamesh obrzucali kamieniami autobusy. Dwie osoby zostały zatrzymane. Jeden policjant został ranny. Kilka dni wcześniej policja rozgoniła w mieście inne zgromadzenie po tym jak media poinformowały, że heredyjscy ekstremiści zaatakowali werbalnie 8-letnią dziewczynkę, bo nie ubrała się według zwyczaju ortodoksów. Innym razem policja, w czwartek poprzedniego tygodnia, zatrzymała ultraortodoksa w Jerozolimskiej dzielnicy Mea Shearim, za to że głośno obrażał przechodzącą kobietę. Podczas zatrzymania obrzucił policję kamieniami (Jerusalem Post).

ZACHWYCENI ZWOJAMI – Uczeni są zachwyceni odkryciem starożytnych zwojów w jaskini afgańskiej prowincji Samagan, być może najważniejszym historycznym odkryciem w żydowskim świecie od czasu genisy w Kairze w XIX wieku. „Dziś dowiemy się o jednym lub dwóch artefaktach” – powiedział Haggai Ben-Schammai emerytowany profesor języka arabskiego i literatury na hebrajskim uniwersytecie w Jerozolimie. „Ale według mojej opinii jest ok. 150 fragmentów – być może to tylko czubek góry lodowej”. Zwoje należące do znaleziska genisy mają 1.000 lat i napisane są po arabsku, judeo-arabsku i staropersku. Genisa to zwykle jaskinia i miejsce przechowywania świętych żydowskich zwojów, których nie wolno wyrzucać, ale musiały zostać pogrzebane (Jerusalem Post, Wikipedia).

ZAUWAŻCIE– Następne Święto Namiotów odbędzie się w Izraelu od 2 do 4 października 2012 roku. Następna podróż Roots & Reflections Tour odbędzie się od 8 do 17.06.2012r. pod tytułem Podróż do czterech mórz.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

 Archiwalne wydania dostępne są na www.wizjadlaizraela.org iwww.talent.org.pl

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.