Wizja dla Izraela_13.07.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU


Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael
źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 13 lipca 2012
Tyś sam Królem moim, Boże; Dajże Jakubowi wybawienie!” – Psalm 44,5,

CZAS BY AMERYKA ZNIKŁA – Tak powiedział wysokiej rangi przedstawiciel Iranu w poprzedni czwartek. Zarzucił Izraelowi i Zachodowi, że „jest głównym źródłem tyranii i ciemności”. Kilka godzin wcześniej rzecznik irańskiego parlamentu Ali Larijani stwierdził, że nowe sankcje UE zarządzone przeciw przemysłowi naftowemu Iranu nie zatrzymają jego programu atomowego. Tydzień wcześniej Iran na manewrach wypróbował rakiety balistyczne dalekiego zasięgu, przy czym wysoki przedstawiciel gwardii rewolucyjnej Iranu stwierdził, że testy mają dowieść krajom regionu, ale i poza nim, że republika islamska jest zdecydowana ostro odeprzeć zachodnie szykany i reagować gdyby Zachód chciał zaatakować. Larijani powiedział: „Nadszedł czas by Zachód i reżym syjonistyczny – to jest obie ciemne plamy w obecnych czasach znikły z kosmosu. Świat muzułmański ma dosyć niesprawiedliwości i nadużyć ze strony tych rządów” (Haaretz). „Jak śni się głodnemu, że je, lecz gdy się obudzi, jego głód jest niezaspokojony, lub jak śni się spragnionemu, że pije, lecz gdy się obudzi, jest słaby i czuje nieugaszone pragnienie, tak będzie z hordą wszystkich narodów, walczących z górą Syjon” – Izajasz 29,8.

OBAMA ZA ANTYIZRAELSKIM SPOTKANIEM W ONZ– Rząd USA pobłogosławił propozycję ONZ by zaprosić Navi Pillay, wysoką komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) by poinformować Radę Bezpieczeństwa nt. Izraela. Ta znana ze swojej nienawiści do Izraela afrykanka z RPA porównała „dokonane zamachy“ przez osadników żydowskich do „masowych egzekucji, gwałtów i tortur“, jakich dokonano na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Także „brutalna przemoc” w Syrii, która powoduje cierpienie dziesiątek tysięcy ludzi i systematyczne tortury w Afganistanie” zostały postawione w jednym szeregu z Izraelem. Nadto poddała w wątpliwość legalność egzekucji Bin Ladena parę godzin po jego schwytaniu. Jest także głównym motorem „deklaracji antyrasistowskiej” i Konferencji w Durbanie. Pillay pozostała na Sali, gdy przedstawiciele krajów demokratycznych wyszli na znak protestu podczas przemówienia prezydenta Iranu poddającego w wątpliwość Holokaust (Arutz 7). Prezydent Barack Obama wyjaśnił: „Ameryka nie ma na całym świecie lepszego przyjaciela niż Izrael“. W obliczu tego stwierdzenia nie jest logiczna ostatnia decyzja poparcia dla przemówienia Pillay przed ONZ, a na pewno pokazuje podwójne oblicze USA. Proszę módlcie się nadal o nadchodzące wybory prezydenckie w USA.

ŻYDOWSKI NASTOLATEK PRZEŻYŁ ZAMACH WE FRANCJI – Francuzki nastolatek uczęszczający do szkoły w Tuluzie ostrzelanej w marcu przez muzułmanina Mohammeda Meraha, który zastrzelił trójkę dzieci, podczas jazdy pociągiem z Tuluzy do Lyonu został znów zaatakowany, ponieważ jest Żydem. Ministerstwo spraw wewnętrznych: „Nastolatek w wieku 17 lat, który nosi jednoznaczne symbole religijne i jest uczniem Szkoły Ozar Hatorah w Tuluzie został obrażony przez dwie osoby. Później przez te same osoby został w pobliżu toalet zaatakowany i pobity”. Następnie stwierdza się, że ataki ustały dopiero po wkroczeniu do akcji jednego z pasażerów i obsługi pociągu. 19 marca szkoła Ozar Hatorah w Tuluzie była miejscem najgorszego ataku na Żydów we Francji w ostatnich 30 latach. Merah zastrzelił z najbliższej odległości rabina i nauczyciela Jonatana Sandlera (30), dwóch jego synów – Arje (6) i Gabriela (3) – oraz Miriam (8), córkę dyrektora szkoły; został do tego zwerbowany przez Al-Kaidę, jak sam twierdził. Sam został zastrzelony przez policję 22 marca podczas akcji. Francuskie MSW poinformowało, że jest zdecydowane „występować przeciw wszelkim powtarzającym się tego rodzaju aktom antysemityzmu”. Sprawcy muszą się liczyć z dotkliwymi karami. (Haaretz) Proszę módlcie się sią o bezpieczeństwo gmin żydowskich we Francji, zwłaszcza tej w Tuluzie. Francja zanotowała szokująco wysoki wzrost antysemickiej przemocy od czasów strzałów w marcu.

ROSJA WYSYŁA OKRĘTY DO SYRII – Dwa rosyjskie niszczyciele i trzy amfibie wraz z załogą opuściły we wtorek ich bazy w Arktyce i na Morzu Czarnym i obrały kurs na morskie bazy w syryjskim porcie Tartus. Zachodni dyplomaci mówią, że celem misji jest ukazanie poparcia Rosji dla Assada i ostrzec Zachód przed interwencją w Syrii i przygotowanie ewentualnej ewakuacji rosyjskich obywateli z Syrii (Telegraph UK).

MNIEJ TELEWIDZÓW W CNN – CNN zanotował w II kwartale spadek liczby telewidzów o 35%. Przeciętnie tą amerykańską stację informacyjną dziennie ogląda 319.000 widzów; w maju nastąpił spadek oglądalności najgorszy od 20 lat (Newsmax). CNN wielokrotnie był krytykowany za swoje korespondencje z Bliskiego Wschodu. Jest wyraźnie proarabski i słynny ze swojej ekstremalnie krytycznej postawy wobec państwa izraelskiego.

W GALILEI ODKRYTO SYNAGOGĘ Z IV WIEKU – Podczas wykopalisk archeologicznych w Galilei odkryto synagogę z późnych czasów rzymskich (IV – V wiek). Znalezisko odsłoniło wspaniałą mozaikę z postacią Samsona, który lisom przywiązał do ogonów palące się głownie. „Tylko nieliczne stare synagogi są dekorowane scenami biblijnymi i tylko dwie z nich pokazują Samsona” – powiedział prof. Jodi Magness z amerykańskiego uniwersytetu w Północnej Karolinie (Israel Antiquities). „I poszedł Samson, nałapał trzysta lisów, potem wziął pochodnie, powiązał ich ogony i powkładał po jednej pochodni między ich dwa ogony” – Sędziów 15,4.

WEZWANIE DO DŻIHADU – Najwyższy przedstawiciel Bractwa Muzułmańskiego oraz desygnowany na egipskiego prezydenta Mohammed Morsi wezwał do dżihadu (świętej wojny) przeciw Izraelowi. W ostatni czwartek można było przeczytać w egipskiej gazecie Al Wafd: „Mohammed Badi, najwyższy przedstawiciel Bractwa Muzułmańskiego potwierdził konieczność dążenia wszystkich muzułmanów do wyratowania Al-Quds (Jerozolimy) z rąk izraelskich przestępców i uwolnienia „Palestyny” z więzów okupacji. Uważa to za osobisty obowiązek wszystkich muzułmanów”. Bado wezwał wszystkich muzułmanów by wspierali dżihad swoimi pieniędzmi i walczyli osobiście, by Al-Quds mogła zostać wyzwolona. Takie sformułowania występują także w traktatach Al-Kaidy. Niektórzy widzą w Badim prawdziwego mocodawcę, dla którego prezydent Morsi jest tylko marionetką. Amerykański prezydent Obama zaprosił Morsiego do złożenia we wrześniu oficjalnej wizyty. Morsi został także zaproszony przez swego irańskiego kolegę Achmadinedżada do Teheranu gdzie 29 sierpnia odbędzie się spotkanie na szczycie. Achmadinedżad publicznie wielokrotnie nawoływał do wymazania Izraela z map świata. Egipt i Iran od rewolucji w 1979 roku nie nawiązywali stosunków wzajemnych. Od upadku byłego prezydenta Egiptu Hosni Mubaraka widać, że te stosunki zacieśnią się, a być może powstanie nawet sojusz. (Jihad Watch, INN) „Nie ma bowiem w ustach ich szczerości, Wnętrze ich, to zguba! Otwartym grobem jest gardło ich! Językiem swym schlebiają“ – Psalm 5,10.

OBAMA ZAPRASZA MORSIEGO DO USA– Amerykański prezydent Barack Hussein Obama zaprosił swojego urzędowego kolegę Mohammeda Morsiego do złożenia wizyty państwowej we wrześniu. Będzie to pierwsza oficjalna wizyta członka bezwzględnego i morderczego Bractwa Muzułmańskiego. Obama telefonicznie pogratulował mu zwycięstwa w wyborach. Podkreślił przy tym, że jest po stronie demokratycznego Egiptu. Zaoferował także pomoc gospodarce Egiptu. Bractwo Muzułmańskie, które w ostatnich 60 latach z powodu przewrotnej taktyki politycznej zostało zdelegalizowane przez swego poprzednika Hosni Mubaraka, wygrało prezydenturę po długich i gwałtownych protestach. W ostatnich dwóch latach przez Bliski Wschód przetoczyło się kilka przewrotów między innymi z powodu tego, co powiedział Obama w Kairze w 2009 roku, mianowicie, że chce nowego początku w stosunkach między USA i zwolennikami religii muzułmańskiej. Jego zaproszenie dowodzi, że nie zaprząta sobie głowy jak na to zareagują jego żydowscy wyborcy 4 listopada 2012. * Minister spraw zagranicznych Hillary Clinton złoży krótką, dwudniową wizytę w Egipcie w przyszłym tygodniu (Arutz-7). Jest coraz więcej dowodów na to, że obecny rząd USA nie posiada daru rozróżniania a jego stwierdzenia o przyjaźni z Izraelem nie są wiarygodne. Jest decydujące byśmy modlili się o wybory prezydenckie w USA – za Amerykę i za pomyślność żydowskiego państwa.

SUKKOT – Gdybyście nie mogli być na święcie namiotów w Izraelu od 2.-4.10. możecie się zameldować w Londyńskim Emmanuel Center od 19. Do 20.10 albo i przyjedźcie na oba te wydarzenia. Rejestracja i informacje w Londynie +44 (0) 1793-862121.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. „Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI
tłum z niem. MWN

deeo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.