Wizja dla Izraela_13.08.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 13 sierpnia 2010

Temu, którego umysł jest stały, zachowujesz pokój, pokój mówię; bo tobie zaufał” (Iz. 26,3).

ŚWIĘTO SUKKOT I WYCIECZKA PO IZRAELU (22 DO 29 WRZEŚNIA) – Barry i Batya Segal zaprasza was bardzo serdecznie by z całą resztką narodów świętować w Jerozolimie święto Namiotów (Sukkot). Mówcami i prowadzącymi uwielbienie na konferencji będą minn. Lambert, Barry i Batya Segal, Frank i Marlou van Essen, David Silver, Mattheus van der Steen. Jako opcja oferowana jest możliwość podróży po Izraelu. Dalsze informacje na naszej stronie. http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest/

RAPORT MSZ USA POKREŚLĄ OSIĄGNIĘCIA IZRAELA W ZWALCZANIU TERRORYZMU – Roczny raport amerykańskiego ministerstwa Stanu na temat terroryzmu podkreśla osiągnięcia Izraela w zwalczaniu terroryzmu. Z opublikowanego 5 sierpnia raportu o światowym terroryzmie wynika, że w 2009 roku zabitych zostało czterech Izraelczyków w 3 zamachach. W 2008 roku było 27 ofiar w 13 zamachach. W dalszym ciągu raport podkreśla, że przedstawiciele Izraela sądzą iż operacja Stopiony Ołów przyczyniła się do zmniejszenia ilości ataków Hamasu z Gazy na obywateli Izraela; niemniej jednak trudno ocenić trwałość tego efektu. Dotychczas przerwy w walkach Hamas wykorzystywał do dozbrojenia się. Nadto izraelskie siły obrony posiadają informacje o planowanych porwaniach z terenu Samarii i Judei, by „wspomóc walkę Palestyńczyków”. Są oni zresztą od dawna wspierani przez kwaterę główną Hamasu w Damaszku (JTA). Proszę, módlcie się nadal o ochronę dla mieszkańców Izraela i żołnierzy, zwłaszcza o ochronę przed rakietami którymi grupy terrorystyczne ostrzeliwują żydowskie państwo.

POŻERAJĄCE NAFTĘ BAKTERIE Z IZRAELA DLA BP – Naturalna metoda opracowana przez uczonych na izraelskich uniwersytetach mogłaby być rozwiązaniem dla usuwania ropy naftowej powodującej katastrofę w zatoce meksykańskiej. Plamy ropy naftowej powstają, kiedy nafta miesza się z piaskiem i materią organiczną na plażach. Profesorowie Eugene Rosenberg i Eliora Ron z Uniwersytetu w Tel Avivie używają naturalnie występujące w przyrodzie bakterie, które żywią się ropą naftową, oczyszczając wodę z ropy naftowej. „Przy zatoce koło Hajfy podczas oczyszczania jej z wycieków nafty metoda ta doskonale się sprawdziła” – powiedział Ron, „tak że mamy dowody na funkcjonalność metody także w przypadku Florydy”. Sposób ten jest szczególnie efektywny, gdy zastosuje się go po odessaniu większych plam oleju na wodzie a pozostała jeszcze resztka zalega w zakamarkach kamieni i skał lub zmieszana jest z piaskiem (Israel 21C).

WIZJA BURMISTRZA JEROZOLIMY – Jerozolimskie Centrum Spraw Obywatelskich (JCPA) wydaje w regularnych odstępach czasu periodyk „Wizja Burmistrza Jerozolimy”. Burmistrz Nir Barkat wyjaśnia w nim, że chciałby by Jerozolima ponownie stała się międzynarodowym centrum kultury i religii. Barkat powiedział, że pracował 15 lat w branżach high tech i implementował rozwiązania i technologie firm izraelskich na międzynarodowych rynkach. Przed siedmiu laty przeszedł na emeryturę w wieku 42 lat. Od tego czasu pracuje na rzecz rozwoju miasta jako burmistrz za symboliczną płacę jednego szekla rocznie. Barkat potępił „rasistowską” propozycję Ban Ki-Moona sekretarza generalnego ONZ, który zażądał całkowitego wstrzymania prac budowlanych we wschodniej części Jerozolimy. „Urząd Budownictwa nadal będzie wydawał pozwolenia na budowę wszystko jedno Żydów, chrześcijan czy muzułmanów” – takie jest stanowisko Urzędu. Niestety Arabowie wpierw nielegalnie stawiają domy a później chcę zezwolenia, albo i nie. (Jerusalem Post) „… Pan Zastępów będzie królem na górze Syjon i w Jeruzalemie, i przed ich starszymi będzie chwała” – Izajasz 24,23.

EX-CIA: ATAK JESZCZE W TYM MIESIĄCU
– Grupy byłych pracowników CIA ostrzegła amerykańskiego prezydenta Obamę, że Izrael „może zaatakować Iran jeszcze w tym miesiącu” a Obama byłby za to odpowiedzialny ponieważ ostatnio chwalił Netanjahu. „Doprowadzi to do prawdopodobnie dużej wojny” – daje się przeczytać w liście agentów do Obamy. Następnie piszą, że „przywódcy Izraela wychodzą z założenia, że jeżeli USA włączą się do wojny to politycznie nie da się z niej wycofać i będą zmuszone bezwarunkowo pomagać Izraelowi niezależnie od tego jak do wojny doszło; trzeba będzie wysłać sporo wojska i zaopatrzenia. Można do tego nie dopuścić, ale tylko gdy zadziała się natychmiast i potępi atak Izraela jeszcze zanim nastąpi” (INN).

TURCJA: 90% MNIEJ TURYSTÓW Z IZRAELA
– W czerwcu tylko 2.600 Izraelczyków odwiedziło Turcję. W czerwcu 2009 było to ponad 27.000. Izrael zalecił swoim obywatelom unikać wyjazdów do Turcji po krzyku jaki nastąpił w wyniku ataku flotylli statków na wybrzeże Izraelskie. W ostatnim miesiącu po zaniknięciu protestów wycofał ostrzeżenie. urząd ds. Zwalczania Terroryzmu zaleca jednak by turyści nie rzucali się w oczy w Turcji: nie rozmawiali po hebrajsku, nie nosili przy sobie przedmiotów, które mogłyby zdradzić ich kraj pochodzenia (Ynet).

OGIEN W IZRAELU – W wyniku fali upałów, na które Izraelczycy cierpią od tygodnia w ostatni piątek doszło do serii pożarów. Sześć jednostek straży pożarnej walczyło z dużym pożarem na wzgórzach wokół Jerozolimy. Także 150 km na północ od Jerozolimy strażacy walczą z pożarami w Parku Narodowym Banjas (Cezarea Filipowa) i na Wzgórzach Golan. Turystom zakazano wędrowania po tych terenach. do gaszenia zaangażowano także helikoptery. W innym miejscu w Galilei pięć jednostek straży gasi pożar w Sakhnin. W ostatnich trzech miesiącach wybuchło w Izraela 1000 pożarów i spaliło się 700.000 drzew (Haaretz).

KONGRES USA WSTRZYMUJE WSPIERANIE ARMII LIBANU – Kongres USA wstrzymał na czas nieokreślony dalsze udzielanie pomocy militarnej dla Armii Libanu w wysokości 770.000 Euro. Powodem był według słów kongresmenów „oburzający incydent”. Siły libańskie otworzyły ogień do żołnierzy Izraela, którzy wykonywali rutynowe prace w zabezpieczeniach technicznych granicy. Jeden izraelski komendant został zabity a dwóch żołnierzy rannych gdy wycinali gałęzie wrastające w płot graniczny; wszystko za sprawą libańskiego snajpera. Dwóch libańskich żołnierzy zostało zabitych gfdy Izrael odpowiedział ogniem. ONZ potwierdził, że sporne drzewo znajdowało się po izraelskiej stronie granicy ONZ linii demarkacyjnej, która w istocie jest granicą państwową. Kilka dni po ataku miejsce to odwiedził prezydent Libanu Michel Suleiman i chwalił libańskich żołnierzy „za bohaterskie zachowanie” podczas „odparowania izraelskiego ataku militarnego”. Jeden z wysoko postawionych członków terrorystycznej organizacji Hisb-Allah i członkowie parlamentu libańskiego wezwali do zrezygnowania z pomocy Ameryki, która wiąże się z warunkami a zamiast tego zwrócić soję do Iranu, Rosji, Chin i Syrii (Israel Today, INN).  „Potem toporem wytnie gąszcze leśne, i Liban padnie wraz ze swoimi wspaniałymi cedrami” -Iz. 10,34.


MANEWRY IDF Z SETKAMI POJAZDÓW OPANCERZONYCH NA PÓŁNOCY IZRAELA
– Podczas zakrojonych szeroko manewrów wojskowych IDF w poniedziałek symulowano przerzucanie setek pojazdów pancernych na północ Izraela, tak jak to miałoby miejsce podczas wojny. IDF sprawdza różne scenariusze np. jak obejść zakorkowane węzły komunikacyjne, które w poważnym przypadku mogłyby sprawić problemy (Jerusalem Post) .

LOS ANGELES TIMES: WYCOFANIE Z GAZY NIE BYŁO MĄDRE – Pięć lat po tym jedna z największych gazet amerykańskich tak podsumowuje izraelskie wycofanie się z Gazy: „To był ogromny błąd”. 8 sierpnia 2010 Los Angeles Times drukował całą serię wniosków jednostronnego wycofania się Izraela z Gush Katif w Gazie, o którym w 2005 roku zadecydował były premier Izraela Ariel Szaron. Do najważniejszych lekcji, które LA Times wymienia należą następujące: chociaż wycofanie spotkało się ze sporym poparciem, obecnie nikt nie uważa go za sukces. Pomógł tylko Hamasowi w dojściu do władzy. Sytuacja z bezpieczeństwem Izraela nie uległa poprawie; przeciwnie pogorszyła się nawet. Doprowadziło to także do większej izolacji Izraela w regionie. Podaje w wątpliwość nawet zdolność arabów do powstania nowego państwa (Arutz-7).

TWOJA POMOC – Bardzo cenimy Twoje poparcie. Nadal chcielibyśmy udzielać pomocy ofiarom ataków i innym rodzinom cierpiącym niedostatek a także ludziom starszym. dalsze informacje otrzymacie na stronach http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Możecie także zadzwonić do naszego monachijskiego biura: 089-566 595 an.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

deeo.ru

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.