Wizja dla Izraela_13.09.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Pan udaremnia zamiary narodów; wniwecz obraca zamysły ludów. Zamiar Pana trwa na wieki; zamysły Jego serca – poprzez pokolenia“ – Psalm 33,10-11.

HORROR W JEROZOLIMIE Z POWODU OBAMY – Przywództwo polityczne i słuśba bezpieczeństwa Izraela są bardzo zaniepokojone z powodu zmiany zdania w kwestii ingerencji w Syrii przez prezydenta USA Baraka Obamy dokonanego w ostatniej minucie. Chodzi o obawy, że stworzony został precedens, co spowoduje, że wiarygodna akcja zatrzymania programu atomowego w Iranie staje się jeszcze trudniejsza, zostanie odsunięta w czasie lub w ogóle niemożliwa. Obama dał więcej czasu Assadowi by upewnić się, że atak przyniesie jak najmniejsze szkody. Jednocześnie w Iranie Obama stworzył wrażenie, że zapewnień prezydenta o udaremnieniu budowy bomby atomowej nie należy traktować zbyt serio. Jeśli Stany Zjednoczone dotąd najbardziej niezawodny sojusznik Izraela nie zaatakuje, uchodzić będzie w regionie za papierowego tygrysa, co będzie miało fatalne skutki dla amerykańskich interesów w regionie ale i dla Izraela. Ambasador Izraela w Waszyngtonie Michael Oren był jedynym, który na początku tygodnia wydał oświadczenie: „Izrael zgadza się z prezydentem Obamą, że stosowanie broni chemicznej jest „odrażające”, za co odpowiada reżym Assada i że będzie to miało „międzynarodowe konsekwencje”. Izrael zgadza się także z prezydentem, że użycie broni chemicznej wzmaga produkcję broni masowego rażenia i zachęca do budowy broni atomowej.” Później jeszcze Oren powiedział podczas spotkania Żydowskiego Funduszu Narodowego z najważniejszymi sponsorami: „Słyszałem o powodzie, dla którego USA nie zaatakowało Syrii, a jest nim strach przed kontruderzeniem w Izraela. Dlatego mówię wyraźnie: Izrael potrafi obronić się sam i zareaguje dobitnie na jakąkolwiek agresję Syrii”. (Times of Israel) „Pan udaremnia zamiary narodów; wniwecz obraca zamysły ludów. Zamiar Pana trwa na wieki; zamysły Jego serca – poprzez pokolenia” – Psalm 118,8.

USA PODSŁUCHAŁ IRAŃSKIE ROZKAZY PRZECIWUDERZENIE W PRZYPADKU ATAKU NA SYRIE – Iran zarządził, że terroryści w Iraku mają zaatakować cele USA w Bagdadzie jeśli USA zaatakuje Syrię. Przed tygodniem we czwartek poinformował o tym Wall Street Journal; powołał się przy tym na informacje z Iranu, które zostały przechwycone. Jednym z potencjalnych celów zamachu grup szyickich jest ambasada USA w Bagdadzie. Zostały też wydane ostrzeżenia przed niekoniecznym wyjazdom do Iranu, gdzie działają grupy terrorystyczne jakich nie było tu od 2008 roku. Z USA dochodzą słuchy, że odsunięcie ataku na Syrię daje szansę grupom szyickim w Iraku i ich sojusznikom na zorganizowanie wspólnego ataku na cele USA. Wojska amerykańskie w regionie też przygotowują się do zemsty ze strony floty irańskiej w Zatoce Perskiej. Stany wycofały personel ambasad w do libańskiej stolicy Bejrutu i tureckiego miasta Adana, położonych niedaleko syryjskiej granicy (Jerusalem Post).

IZRAEL WŁĄCZYŁ SIĘ DO MIĘDZYNARODOWEGO „DNIA SPRZĄTANIA ZIEMI” – Izrael wziął udział w corocznym dniu Sprzątania Ziemi 9 września. Kampania odbywa się na całym świecie [w Polsce też – przyp. MWN]. Służy on sprzątaniu śmieci i utrzymaniu w czystości przestrzeni publicznej, na przykład w lasach, przestrzeni komunalnej, w miastach i gminach. W tym roku współdziałało 200.000 wolontariuszy ze szkół, zarządów gminnych i urzędów (INN).

ONZ: 7 MILIONÓW SYRYJCZYKÓW BEZ DOMU – Szef ONZ-towskiej Komisji Uchodźców poinformował w zeszłym tygodniu, że 7 milionów Syryjczyków, a więc prawie jedna trzecia ludności z powodu wojny stała się bezdomna. Tari Kurdion wyjaśnił, że 5 milionów bezdomnych jest jeszcze w Syrii, dwa miliony już w sąsiednich krajach. Bezpośrednio przez wojnę dotkniętych zostało dwa miliony dzieci. Kirdion powiedział, że pomoc ONZ jest kroplą w morzu potrzeb, a potrzeby finansowe są ogromne. Datki z innych krajów pokrywają zaledwie jedną trzecią potrzeb tych, którzy zostali bez domów (Haaretz).

HISB-ALLAH: TO ASSAD STOI ZA UŻYCIEM BRONI CHEMICZNEJ – Jak poinformował wywiad niemiecki jeden z przedstawicieli terrorystycznego Hisb-Allahu przyznał, że prezydent Assad rozkazał w zeszłym miesiącu użyć gazu bojowego przeciw własnemu narodowi. W tym tygodniu niemieccy wywiadowcy poinformowali niemieckich parlamentarzystów o tym, że BND [Federalny Służba Wywiadowcza – niemiecki wywiad. przyp. MWN] podsłuchał rozmowę wysokich rangą terrorystów Hisb-Allahu z irańskim ambasadorem w Damaszku. ”Podczas rozmowy telefonicznej jeden z przedstawicieli Hisb-Allahu opowiadał o tym, że Assdad wydał rozkaz użycia broni chemicznej. Przedstawiciel ten powiedział, że to błąd Assada i że widocznie traci on nerwy. O takiej rozmowie informował właśnie BND parlamentarzystów. „Der Spiegel” napisał w tym tygodniu, że istnieje wystarczająco wiele dowodów by uznać, że użycie gazu 21 sierpnia rozkazał Assad (Arutz-7).

ARABSKIE KRAJE OFERUJĄ ZAPŁATĘ ZA INWAZJĘ NA SYRIĘ – Jak poinformował wiceminister spraw zagranicznych USA John Kerry różne kraje arabskie obiecały, że są gotowe przejąć koszty strącenia Assada jeżeli USA pokierują akcją militarną. Arabscy sąsiedzi Syrii obawiają się rozszerzenia wojny, a reżym rozszerzyłby wojnę z pomocą broni chemicznej i biologicznej, co mogłoby mieć także negatywne skutki w ich krajach (MailOnline).

IZRAEL NA 4 MIEJSCU W PROFILAKTYCE ZDROWOTNEJ – W raporcie opublikowanym przez Bloomberg w kwestii efektywności profilaktyki zdrowotnej Izrael zajmuje miejsce 4, znacznie wyżej niż Kanada (miejsce 17) i USA (miejsce 46) i zaraz za Hongkongiem, Singapurem i Japonią. Kraje punktowane były w trzech kryteriach: przewidywanej długości życia, dochodu na głowę mieszkańca i jego procentu wydatków na zapobieganie chorobom. W ankiecie udział braly kraje, wktórych mieszka co najmniej 5 milionów ludzi, gdzie dochody na głowę wynoszą co najmniej 3.760 € miesięcznie, a długość życia wynosi co najmniej 70 lat. W oczekiwanej długości życia zarówno w kategorii Afryka jak i Azja Izrael zajął pierwsze miejsce. Na wydatki profilaktyki na mieszkańca Izrael przeznaczył 1.825 €, Kanada 4.200 € a USA 6.500 €. (Israel21c)

LIKWIDACJA SYRYJSKICH SKŁADÓW BRONI CHEMICZNEJ BĘDZIE TRWAŁA LATA – Realizacja porozumienia z Syrią o oddaniu broni chemicznych w środku wojny byłaby dla międzynarodowych inspektorów trudna a likwidacja tej broni może trwać lata, jak ostrzegają przedstawiciele USA i fachowcy z tej dziedziny. Wychodzi się z założenia, że składy broni rozmieszczone są w wielu miejscach i byłoby trudne obronić inspektorów przed przemocą. Generał brygady Mustafa al-Sheikh, rebeliant z syryjskiej armii powiedział, że większość broni chemicznej przechowywana jest w miejscach zamieszkania Alawitów koło Latakii blisko wybrzeża; jej część nadal znajduje się w pobliżu Damaszku (Reuters).

ROSJA DOSTARCZA SYRII RAKIETY TYP S-300 – Poinformowała o tym w tym tygodniu kuwejcka gazeta Al Rai. Przekazanie broni dokonało się, mimo, że Rosja nie chciała dostarczyć Syrii najnowocześniej broni przeciwlotniczej. Kolejne statki z rosyjską bronią spodziewane są w najbliższych dniach. We wtorek Putin powiedział, że USA i jej sojusznicy powinni obiecać powtrzymanie się z atakiem podczas gdy światowe mocarstwa obradują nad bronią chemiczną: „Trudno jest skłonić kraj do rozbrojenia, kiedy inne kraje zamierzają go zaatakować” – powiedział (INN).

ŚWIĘTO NAMIOTÓW W IZRAELU – W tym roku uroczystości święta namiotów Wizji dla Izraela w Jerozolimie odbędą się 22 do 24 września. Odwiedź naszą stronę internetową www.succotcelebration.com by zdobyć dalsze informacje. Do dynamicznych, napełnionych Duchem mówców i prowadzących uwielbienie należą Lance Lambert Chuck Cohen, Israel Pochtar, Naim Khoury, Albert Veksler, Barry i Batya Segal oraz grupa uwielbienia For His Name’s Sake. Wykłady konferencji tłumaczone będą na niemiecki. Proszę meldujcie się w naszym biurze w Monachium, jeśli będziecie potrzebowali tłumaczenia.

NOWA MUZYKA BARRY’EGO & BATYA SEGAL – Odtwarzaj u siebie w domu czy w pracy nowe piosenki z Izraela. Nowe CD Barry’ego i Batyi Segal pod tytułem „Dzień 7” możecie zamówić w biurze w Monachium lub kupić w sklepie internetowym w Anglii www.josephstorehouse.co.uk.

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu uznani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/, wielkie dzięki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 1.7]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.