Wizja dla Izraela_13.12.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 

Piątek, 13 grudnia 2013

 „Pan jest mocą zbawczą dla swojego ludu, twierdzą zbawienia dla swego pomazańca. Ocal Twój lud i błogosław Twemu dziedzictwu, bądź im pasterzem, na ręku nieś ich na wieki!“ – Psalm 28,8-9

AMERYKAŃSKA PROPOZYCJA PRZEWIDUJE OBECNOŚĆ WOJSKOWĄ IZRAELA W DOLINIE JORDANU – Amerykańska propozycja dla traktatu pokojowego przewiduje ramowe porozumienie obecności militarnej Izraela wzdłuż doliny Jordanu i to w czasie wielu lat po powołaniu państwa Arabskiego tzw. Palestyńskiego. Potwierdził to wysokiej rangi przedstawiciel Izraela. Według planu obecność oddziałów powinna być redukowana w zależności od bezpieczeństwa sytuacji. Dalej słychać, że Amerykanie pozycję Izraela uznali za własną, zwłaszcza to, iż porozumienie co do bezpieczeństwa będzie warunkiem dalszych pertraktacji pokojowych. Poza tym propozycją USA jest demilitaryzacja państwa Arabskiego, przynajmniej jeśli chodzi o bronie dużego kalibru. Izraelski minister obrony Moshee Jaalon wychodzi z założenia, że nie jest wystarczające, polegać na technicznych systemach wczesnego ostrzegania i IDF musi w dającej się przewidzieć przyszłości mieć wolność działania na terenie przyszłego państwa arabskiego, by zapobiegać atakom terrorystycznym. Izrael powitał z zadowoleniem propozycję przekazaną przez Johna Kerry’ego, Arabowie zdecydowanie ją odrzucili; jeden z ich przedstawicieli określił ją jako bardzo zły pomysł, który oni Arabowie tzw. Palestyńscy zdecydowanie odrzucają. Ostrzegł również, że porozumienie z Izraelem bez doliny Jordanu i Wschodniej Jerozolimy jako stolicy nie dojdzie do skutku. Dodatkowo PA nie chce osiedli żydowskich na terenie Samarii i Judei (Haaretz). Od czerwca 2012 roku ilość żydowskich mieszkańców w uznanych oficjalnie 130 osiedlach wynosi ok. 350.150 osób. Kolejnych 300.000 Izraelitów mieszka w osiedlach w ramach Wschodniej Jerozolimy. Jako „osiedle” liczy się wszystko – od gospodarstwa rolnego po przedmieścia, a w przypadku Jerozolimy Wschodniej – całe dzielnice. Największymi trzema osiedlami są Modiin Illit, Maale Adumim i Betar Illit, w każdym z tych miast żyje ponad 40.000 mieszkańców. W żydowskich osiedlach są domy mieszkalne, szkoły, budynki administracyjne, centra handlowe i prosperujące firmy. Arabowie ustają przy tym by żaden Żyd nie pozostał na tym terenie. Przewodniczący PA Mahmud Abbas powiedział publicznie, że w ostateczności w „jego” państwie nie pozostanie ani jeden Żyd.  

PA ODRZUCA ZAPROPONOWANE PRZEZ KERRY’EGO PRZESUNIĘCIE WYPUSZCZENIA TERRORYSTÓW I PRZYSPIESZENIE POROZUMIENIA O DOLINIE JORDANU – Reakcją na doniesienie, że Kerry chce przesunąć wypuszczenie trzeciej grupy terrorystów o miesiąc, przewodniczący PA Mahmud Abbas wyjaśnił w poniedziałek, że tego nie zaakceptuje. Propozycja Kerry’ego ma wywrzeć nacisk na PA, by zaakceptowała przedstawioną w poprzednim tygodniu umowę co do bezpieczeństwa w Dolinie Jordanu. Abbas ją odrzucił, ponieważ Izrael nie wyrzuci wszystkich Żydów z terenu. W międzyczasie oficjalny przedstawiciel PLO Organizacji Wyzwolenia Palestyny, stwierdził, że jego – Kerry’ego propozycja to ślepa uliczka, a jego wysiłki będą daremne. Z jednej strony Kerry wywiera naciski na PA, z drugiej USA może wywierać naciski na Izrael, by przyjął proponowane rozwiązanie, a prezencja Izraela została tam zmniejszona tak że w końcu wszyscy Izraelczycy opuszczą te tereny. W ostatnią niedzielę członek Knesetu Jariv Levin (Likud-Israel Beitenu) ostrzegał przed naciskami USA. Levin podkreślił, że jest zaniepokojony. Nie chodzi bowiem tylko o bezpieczeństwo w Dolninie Jordanu ale o prawie do bezpieczeństwa całego Izraela (INN).

NOWE ATAKI W NOWYM JORKU – Przedstawiciel nowojorskiej rady miasta doniósł o nowym ataku, kilka dni po tym jak Rada Żydowska ufundowała nagrodę za informacje prowadzące do ujęcia sprawców. 20 letnia kobieta została uderzona w tył głowy i upadła na ziemię. W sobotę po południu podróżowała autobusem, jak podał radny Chaim Deutsch. „Pracujemy wspólnie z Nowojorską Policją; sprawdza ona ten przypadek. Pozostańcie czujni i meldujcie wszystkie podejrzane zachowania“ – zaapelował. Grupa ochrony obywatelskiej ostrzegła Żydów przed pozostawaniem samotnie na zewnątrz w nocy. Tak zwana „gra KO” polega na tym, że napastnik jednym uderzeniem powala ofiarę na ziemię. Od września było już kilkadziesiąt takich ataków w Nowym Jorku, głównie na Brooklynie a ofiarami byli Żydzi. Niecały tydzień przed ostatnim napadem Rady Żydowska ustanowiła nagrodę 5.000 $ (ok. 3.600 €) za informacje mogące pomóc w schwytaniu i osądzeniu sprawców. Podobne napady zdarzają się w New Jersey, Pensylwanii i w Stanie Waszyngton (JTA). Proszę módlcie się przeciw tym brutalnym napadom i o zatrzymanie napastników.  

HISTORYCZNE POROZUMIENIE POŁĄCZENIA MORZA MARTWEGO Z CZERWONYM – W poniedziałek minister energetyki Silvan Shalom zapowiedział, że przedstawiciele Izraela, Jordanii i PA podpisali „historyczne” porozumienie by połączyć Morze Czerwone z kurczącym się Morzem Martwym. Według umowy podpisanej w siedzibie banku światowego w Nowym Jorku woda z Zatoki Akaba na Morzu Czerwonym zostanie przepompowana z Ejlatu, jej część będzie odsolona i podzielona na trzy strony porozumienia, cała reszta zasili Morze Martwe. W przeciwnym przypadku, według szacunków, do roku 2050 roku Morze Martwe wyschnie. Po ostatecznym podpisaniu umowy, według Shaloma, rozpisany zostanie „międzynarodowy przetarg na cały projekt” – a więc od stacji odsalania w Akabie do położenie pierwszych rur (Arutz 7). Proszę módlcie się o współpracę między Izraelem i państwami muzułmańskimi w okolicy. Oby było to z pożytkiem dla wszystkich stron.

IZRAEL PRZYGOTOWANY NA ZIMOWE BURZE – Na początku tygodnia cały kraj przygotowywał się na zimowe burze, które miały trwać do końca tygodnia. Oczekiwany śnieg spadł w Jerozolimie i na Wzgórzach Golan. Więcej śniegu i niższe temperatury dotyczyć ,ają górzystych terenów. Burmistrz Jerozolimy Nir Barkat nadzorował przygotowania i odwiedził służby odśnieżania. „Miasto Jerozolima jest prawie gotowe do odparcia zimy” – powiedział. „Kiedy jest śnieg w Jerozolimie, świętujemy, i to zarówno mieszkańcy stolicy, jak i liczni turyści, którzy patrząc na pięknie przyprószone biało miasto, mają wrażenie przebywania w najpiękniejszym mieście świata.” Bardzo ze śniegu zadowolone są dzieci, według burmistrza. W dolinie Jordanu widać było rzadkie obrazki walk na śniegowe kulki. * To były najobfitsze opady śniegu od 60 lat. Pierwszy śnieg tej zimy rzeczywiście spadł w czwartek i zamienił Jerozolimę w białe miasto (Arutz 7, Südtirol News).

IZRAEL TRZECIM PARTNEREM DO WSPÓŁPRACY – Izrael stoi na trzecim  miejscu wśród 16 krajów, które są najważniejszym partnerem USA we współpracy w kwestii innowacji w technologiach i nauce. Wynika to z indeksu projektów innowacyjnych za rok 2013 we współpracy amerykańsko izraelskiej. Bazuje ona na czterech czynnikach: stosunkach obu rządów do siebie, współpracy w nauce, kapitale ludzkim i efekcie synergii w badaniach i rozwoju. Na pierwszym miejscu jest Szwajcaria z 131,05 punktami, następna jest Kanada (100,50) tuż przed Izraelem który klasyfikowany był pierwszy raz z 100 punktami.  (Israel 21c)

SYRIA: CZARNE PERSPEKTYWY DLA DZIECI – Nowy raport Wysokiego Komisarza ds Uchodźców wyliczył katastrofalne koszty, które płacić muszą syryjscy obywatele. Ponad połowa z 2,2 mln uchodźców to dzieci. Według raportu 300.000 z nich mieszka w Libanie i Jordanii, ale nie chodzą w ogóle lub niemal wcale do szkół. Ponad 70.000 rodzin uciekinierów jest bez ojców, około 37.000 dzieci mieszka bez rodziców w ogóle. Komisarz ds. uchodźców Antonio Guterres powiedział: „Jeśli szybko nie zareagujemy, cała generacja niewinnych stanie się trwałymi ofiarami tej wojny” (INN).

POMAGAJ I BROŃ IZRAELA NA TWITERZE I FACEBOOKUŚledź najnowsze informacje JNN pod https://www.facebook.com/VisionForIsrael i https://twitter.com/visionforisrael. kliknij „lubię to” a nowy tweet prześlij dalej, jeśli uznasz to za ważne. Oglądaj nasze wideo na YouTube http://www.youtube.com/VisionforIsrael. Wiedz jaka to dla nas ważna pomoc.

NOWA MUZYKA BARRY’EGO & BATYA SEGAL – Odtwarzaj u siebie w domu czy w pracy nowe piosenki z Izraela. Nowe CD Barry’ego i Batyi Segal pod tytułem „Dzień 7” możecie zamówić w biurze w Monachium lub kupić w sklepie internetowym w Anglii  www.josephstorehouse.co.uk

Mamy jeszcze kilka egzemplarzy nowego KALENDARZA IZRAELSKIEGO „Times & Seasons“ w biurze w Monachium. Chętnie wyślemy wszystkim zainteresowanym – za datek w wysokości co najmniej 15€. Kalendarz jest ważny od września 2013 do grudnia 2014 roku i posiada napisy po angielsku i hebrajsku. Proszę zgłaszać się do naszego biura w Monachium.

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu uznani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

бесплатная раскрутка продвижения сайта

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 1]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.