Wizja dla Izraela_14.08.09

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO:
Vision für Israel e.V. ·
Tel. (D) 089-566 595 ·
Fax (D) 089-5464 5964
eMail: Info@VisionfuerIsrael.de
Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek,14 sierpnia 2009
będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię
przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona
ziemi. 1 Mojż. 12,3

USA NAMAWIAJĄ SYRIĘ DO POKOJU Z IZRAELEM – USA potwierdziły oficjalne raporty z
Syrii, według których zakomunikowano rządowi w Damaszku, że możliwe jest zredukowanie ograniczeń handlowych nałożonych na Syrię przed
pięciu laty z powodu wspierania zorganizowanego terroryzmu przeciw Izraelowi. Waszyngton potwierdził także że prezydent Obama wystosował
list do czołowych polityków arabskich by wywrzeć na nich nacisk. Kraje te miałyby stosować działania budujące zaufanie dla Izraela. Oficjalnie Syria i Izrael są w stanie wojny. Chodzi przede wszystkim o ostateczny status Wzgórz Golan zajętych przez Izrael w 1967 roku po zaatakowaniu go przez Syrię. (INN)

ARABSKIE KRAJE OSTRZEGAJĄ PRZED HANDLEM Z IZRAELEM –Arabowie tzw. palestyńscy ostrzegli w poniedziałek przed wszystkimi wysiłkami prezydenta USA Obamy w celu normalizacji sytuacji, które znacznie utrudnią powstanie nowego państwa [arabskiego]. (Telegraph-UK)

PRZYWÓDCA FATAHU OSTRZEGA PRZED ROZPADEM PARTII – Podczas długo odkładanego 6. kongresu Fatahu z uczestnictwem 2000 delegatów w Betlejem, szef betlejemskiego oddziału Fatahu Abdullah Abu Hadid ostrzegł przed rozpadem partii jeśli przywódcy nie dopuszczą młodszych działaczy do roli do jakiej dorośli. Ówczesna młodzież wywołała swego czasu drugą Intifadę i całą falę przemocy. Hadis stwierdził: „Z jednej strony mamy przywódców pierwszej i drugiej Intifady, a z drugiej strony prawdziwych przywódców „ludu palestyńskiego”, mianowicie przywódców na arabskich ulicach”. Przewodniczący PA Mahmuda Abbas już od 2006 roku walczy o utrzymanie kontroli nad partią. Wtedy członkowie Fatahu przegrali w wyborach z Hamasem i rok później zostali brutalnie wypędzeni z Gazy. (Jerusalem Post)

MORDERCY MOGĄ JECHAĆ DO JUDEI – Izrael pozwolił w ostatnim tygodniu paru setkom zagranicznych terrorystów na wjazd do Judei na konferencję Fatahu. Wśród nich jest Khalid Abu Isba jeden z 12 terrorystów odpowiedzialnych za masakrę na wybrzeżu w 1978 roku. Dwunastu terrorystów wdarło się wtedy na wybrzeże, zamordowali amerykańskiego fotografa i uprowadzili dwa autobusy. Łącznie zginęło wtedy 38 izraelskich cywili, w tym 13 dzieci, rannych było kolejnych 71 osób. Isba, który odsiedział w więzieniu zaledwie 7 lat zanim został wymieniony za uprowadzonych izraelitów nie okazuje skruchy ani
nie zamierza przepraszać za swoje czyny. „Ratuj mnie z ręki bezbożnego, Z dłoni nieprawego i ciemiężyciela.“ –
Psalm 71,4

IRAN CZEKA NA ZIELONE ŚWIATŁO OD HOMEINIEGO DLA BOMBY ATOMOWEJ – Zachodnie wywiady obserwują irański program atomowy już od 2003 roku. Wbrew doniesieniom amerykańskich tajnych służb, według których Iran zamroził swój program atomowy w obawie wejścia żołnierzy amerykańskich po zwycięstwie w Iraku, prawdziwym powodem było rozwiązanie problemu jak dopasować głowice jądrowe do rakiet dalekiego zasięgu Shehab-3. Gdyby Iran chciał mógłby zbudować broń jądrową w ciągu roku; pierwszych sześć miesięcy Iran potrzebuje na wzbogacenie odpowiedniej ilości Uranu, a kolejne sześć na budowę głowicy atomowej. Według znawców tematu jedynym co powstrzymuje Teheran przed ostatecznym krokiem jest brak zgody duchowego przywódcy Ajatollaha Ali Homeniego. (Haaretz)

NETANJAHU: BŁĘDU Z GAZY NIE POWTÓRZYMY –Izraelski premier Benjamin Netanjahu powiedział w poprzednią niedzielę w związku z możliwym porozumieniem z Arabami, że ewakuacja z Gazy nie przyniosła pokoju a Gaza stała się przyczółkiem Hamasu na potrzeby Iranu. „Jedno jest pewne: nie powtórzymy tego błędu” – powiedział. „Chcemy porozumienia z dwoma czynnikami, mianowicie pierwszym jest uznanie państwa Izrael, a drugim są gwarancje bezpieczeństwa. W przypadku Gazy zabrakło tych dwóch warunków”. (Ynet)

HAMAS TESTUJE RAKIETY NAKIEROWANE NA TEL AVIV –Rządząca w strefie Gazy terrorystyczna organizacja Hamas testuje obecnie unowocześnione rakiety typu Kassam aż zdołają osiągać Tel Aviv. Oprócz tego Hamas znów ostrzeliwuje zachodni Negev przy czym trafiony został Kibuc Alumim. Jego pola graniczą z ogrodzeniem Gazy. Nie było danych na temat rannych. Joasi Beiditz, szef służby bezpieczeństwa izraelskiej armii (IDF) powiedział, że ta organizacja terrorystyczna ostatnie relatywnie spokojny czas wykorzystała do pozyskania bardziej efektywnych pocisków i rakiet. „Bardzo starają się dostać rakiety o większym zasięgu włącznie z takimi, które osiągnąć będą mogły Tel Aviv”. Ustrzeż życie moje od lęku przed wrogiem! Ukryj mnie przed zgrają złych,
Przed zgiełkiem złoczyńców”- Psalm 64,2-3

FATAH: PA PRZEJMIE CAŁĄ JEROZOLIMĘ – POKOJOWO LUB ZBROJNIE – W poprzednią niedzielę Fatah na swoim 6 kongresie postanowił, że żądał będzie zwrotu wschodniej i zachodniej części miasta, tak więc całej Jerozolimy i jej arabska kontrola nie będzie w żaden sposób przedmiotem pertraktacji. Ten warunek musi zostać spełniony zanim zaczną się jakiekolwiek rozmowy pokojowe z Izraelem. Przewodniczący partii Fatah i administracji PA Mahmud Abbas przed otwarciem konferencji ostrzegł, że Izrael musi się przygotować na przemoc ze strony Arabów gdyby nie zgodził się na warunki oddania Judei, Samarii i Gazy. Konferencja nacechowana kłótniami, bijatyką i wyzwiskami została przedłużona do czwartku. Przeciwnicy mówią, że chciała się przez to odmłodzić po latach korupcji, która i tak jest wszędzie obecna. Minister obrony Ehud Barak odrzucił zdecydowanie żądania Fatahu, by Jerozolima musiała zostać oddana w ręce PA. (Jerusalem Post, INN)„Plemiona żmijowe! Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? Albowiem z obfitości serca mówią usta.”

Mateusz 12,34

WIĘKSZOŚĆ AMERYKANÓW POSTRZEGA IZRAEL JAKO SOJUSZNIKA – Mimo ofert jakie prezydent Obama czyni wobec świata arabskiego i jawnego dystansowania się wobec państwa żydowskiego, ciągle jeszcze 70% Amerykanów uważa Izrael za sojusznika USA. Wykazała to ankieta przeprowadzona przez Rasmussen Reports. Osiem procent jednak uważa Izrael za wroga . „Żaden arabski kraj nawet nie zbliża się do tych pozytywnych uczuć jaki żywią Amerykanie dla Izraela!” – piszą autorzy ankiety. Poza tym 81% pytanych uważa, że arabskie kierownictwo musi uznać państwo Izrael w ramach paktu pokojowego dla Bliskiego Wschodu.

ZASOBY GAZU W POBLIŻU HAJFY PRZEKRACZAJĄ WSZYSTKIE OCZEKIWANIA – Zasoby gazu ziemnego na wybrzeżu w pobliżu Hajfy ponownie przekraczają najśmielsze oczekiwania. Okazują się one o 16% większe niż dotychczas szacowano. Wynika tak z opublikowanego raportu firmy Noble Energy. Do firmy należy 36% pól które właśnie badano. Obecnie firma jeszcze bardziej zdecydowanie szuka kolejnych pól gazowych wzdłuż wybrzeża. Powszechnie wyraża się radość, że Izrael nie będzie musiał być zależny od importu nośników energii. (Arutz7) gdyż bogactwo morza przypłynie ku tobie, mienie narodów tobie przypadnie.“
– Izajasz 60,5

IZRAELSKI RYNEK NIERUCHOMOŚCI – Eksperci branży uważają rynek nieruchomości w Izraelu za zdrowy, ponieważ nie był dotknięty przewartościowaniem i problemem kredytów hipotecznych, jak to jest w Europie i w USA. Izraelski rynek rośnie i rozkwita. W czerwcu tego roku sprzedano 1.540 (to znaczy 57% więcej) domów jak przed rokiem (sprzedano wówczas 980 domów). Nie wydałeś mnie w ręce nieprzyjaciela, Postawiłeś nogi moje na miejscu szeroki“ Psalm 31,8 Wizja dla Izraela i Skład Józefa co roku szykują tornistry z najbardziej potrzebnymi rzeczami dla biednych dzieci. Podczas przygotowań na nowy rok we wrześniu 2009 zdaliśmy sobie sprawę, że mamy zbyt mało pieniędzy, by i w tym roku zrealizować nasz projekt. A jednak bożą troską jest zaspokojenie potrzeb dzieci również w Izraelu. Ufamy więc, że pomożecie nam zebrać odpowiednie środki. Proszę pomyślcie o tym, że nasze skarby złożone są w niebie i pomóżcie nam pobłogosławić tysiące pokrzywdzonych dzieci w nadchodzącym roku szkolnym.

KONFERENCJA Z OKAZJI ŚWIĘTA NAMIOTÓW I TOWARZYSZĄCA WYCIECZKA PO IZRAELU – Serdecznie zapraszamy Was do Jerozolimy na Święto Namiotów od 4 do 7 października 2009 oraz towarzyszącą świętu wycieczkę po Izraelu. Jako mówcy i prowadzący uwielbienie zgłosili się już Barry & Batya Segal, Lance Lambert, Jonathan Bernis, Frank i Marlou van Essen. Bliższe informacje pod tym adresem internetowym:

http://www.wizjadlaizraela.org/swietoszalasow/”

Dziękujemy Bogu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i team VfI

раскрутка сайта бесплатно самостоятельно

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.