Wizja dla Izraela_14.10.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail:
Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 14 października 2011

Wszyscy pozostali ze wszystkich narodów, które wystąpiły zbrojnie przeciwko Jeruzalemowi, będą corocznie pielgrzymowali, aby oddać pokłon królowi, Panu Zastępów, i obchodzić Święto Szałasów“ – Sacharjasz 14,16.

ŚWIĘTO NAMIOTÓW 2011 – Upał na Bliskim Wschodzie słabnie, zaczyna się łagodna jesień i mamy nadzieję, że nadejdą obfite deszcze. Na placach handlowych w Izraelu pachną jesienne owoce; są stoły z „czterema rodzajami”, które używane są podczas uroczystości Sukkot. Ogólnie panuje ożywiony biznes gdy Żydzi przygotowują się do najbardziej radosnego święta w kalendarzu. Sukott zaczyna się w tym roku w środę o zachodzie słońca 12 października. W całym kraju mieszkańcy budują Sukka (szałas, namiot) z dachami z gałązek. Dzieci majstrują przy ozdobach domowych. Siedem dni i nocy mieszkańcy i ich goście jadają w szałasach i traktują je jak mieszkanie. W ten sposób wspominają 40 lat spędzonych na pustyni Synaj, kiedy Mojżesz i jego lud mieszkali w szałasach zanim weszli do Ziemi Świętej. W Jerozolimie i w całym kraju odbywają się dzień i noc różne uroczystości. My, współpracownicy Wizji dla Izraela i Składu Józefa ślemy Wam – naszym drogim przyjaciołom z daleka i bliska serdeczne pozdrowienia. Gdybyście nie dali rady być w Jerozolimie będzie okazja w Wlk. Brytanii by świętować z nami w końcu października.

SUKKOT W LONDYNIE – To święto namiotów odbędzie się 28 i 29 października. Przygotowują się już Lance Lambert, Pastor Clive Urquhart (Kingdom Faith Church), Barry i Batya oraz Moriah Worship Band by być z Wami w piątek wieczór aż do późnych godzin w sobotę. Bądźcie z nami w Anglii. Dużo czasu już nie zostało. Ołata rejestracyjna wynosi 10 funtów. Informacje szczegółowe pod angielskim numerem telefonu+49- 01793-862121.

IZRAEL I HAMAS OSIĄGAJĄ POROZUMIENIE W SPRAWIE SZALITA – Przedstawiciele Izraela, włącznie z premierem Benjaminem Netanjahu poinformowali we wtorek wieczorem, że porozumieli się co do wymiany jeńców z terrorystyczną grupą Hamas, tak że uprowadzony żołnierz Gilad Szalit w najbliższych dniach wróci do swojej rodziny. Wielu ministrów było przeciwnych uwolnieniu terrorystów w zamian za Szalita, tak że skazani mordercy wyjdą na wolność. Arabowie, którzy w przeszłości wyszli w ten sposób na wolność zabili potem setki Izraelitów. Według doniesień szef gabinetu rządowego spotkał się we wtorek wieczorem ze swoimi ministrami by upewnić się, że uzyska poparcie większości dla swojej decyzji. Jeśli Hamas uszanuje swoje powinności wynikające z porozumienia (grupa jest znana z tego, że potrafi w ostatnim momencie zmienić swoje żądania), Szalit mógłby szybko być u swojej rodziny (Israel Today, Ryan Jones).  Polityczne przywództwo Izraela potrzebuje wiele modlitwy i mądrości w tej ekstremalnie skomplikowanej i rozdzierającej serce sytuacji; jeden z synów Izraelka jest od pięciu lat w niewoli terrorystów Hamasu. Podczas gdy jego uwolnienie jest dla jego rodziny, przyjaciół i całego kraju prawdziwym szczęściem, to uwolnieni terroryści stanowić będą zagrożenie dla kolejnych setek Izraelitów. Szalit został porwany 25 czerwca 2006 roku podczas napadu na południowy Izrael wraz z dwoma innymi żołnierzami, którzy zostali zabici. Teraz więc 1.027 Arabów wyjdzie na wolność, z których około 400 zostało w Izraelu skazanych za najgorsze przestępstwa na dożywotnie więzienie.

KWITNĄCY INTERES HANDLARZY „CZTERECH RODZAJÓW“ –  Krótko przed Sukkot Żydzi myślą o gałęziach palmowych (lulavim), cytrynach (etrogim), gałązkach mirtu (haddasim) i gałązkach wierzby (aravot), by wypełnić najważniejszy obowiązek święta: procesję z tymi przedmiotami. Te cztery rodzaje roślin nazywa się „Arba minim”. Mimo wielu obaw również w tym roku nie zabraknie Lulawu. Chociaż egipskie władze zabroniły w tym roku eksportu lulawu, ulice Jerozolimy były bogato udekorowane gałęziami palmowymi i masowo sprzedawano je. Mało było haddasim tj. pachnących gałązek mirtu które są potrzebne do rytuałów „czterech rodzai”. Ponieważ gałązek mirtu było tak mało kosztowały one 25 €, dużo więcej niż normalnie (Jerusalem Post).

MARSZ W JEROZOLIMIE 2011 – 18 października o godzinie 15:00 odbędzie się uroczysta parada na najważniejszych ulicach Jerozolimy obok Hotelu king George, Argon i King David Hotel. Skończy się o godz. 17:00 w parku Sacher. Marsz ten odbywa się co roku w czasie Sukkot i przyciąga odwiedzających z całego kraju i innych krajów. Wielu z jego uczestników wierzy w Jeszuę; noszą typowe dla swoich regionów ubiory i niosą powiewające flagi i banery, by zamanifestować swoją miłość i poparcie dla narodu izraelskiego. Wszyscy biorący udział w paradzie odczuwają ducha radości tych świąt i piękna otoczenia. (Janglo)  Wstępuje Bóg wśród radosnych okrzyków i trąb“  Psalm 47,6.

BOOM TURYSTYCZNY –We wrześniu przybyło do Izraela rekordowo 284.000 turystów. Starania branży i modlitwy przyniosły rezultat. (Janglo)

W SŁUŻBIE KARIERY: PRZEPROWADZKA DO IZRAELA – Przed dwoma laty Gilowi Margulisowi wiodło się źle. Jego życie w Nowym Jorku nie było tak usłane różami zwłaszcza kiedy jego firma z powodu kryzysu upadła. Jego rozwiązanie? Wyjechać. Jako obywatel w nowym kraju chciał poczuć jego klimat i zasmakować życia, a zwłaszcza zbadać sytuację gospodarczą. „W innych krajach gospodarczo nie idzie dobrze, ale Izrael rozkwita. Czuje się dynamikę, czuje się siłę” – tak twierdzi 42 letni Margulis, który – jak to formułuje – buduje firmą dla mobilnych rozwiązań. Tego lata wielu demonstrantów skarżyło sią na wysokie koszty utrzymania, rozdźwięk między bogatymi a biednymi rośnie. Ale poza tymi miasteczkami namiotowymi przybywa wielu nowych do tego kraju nieograniczonych możliwości. Niedawno głównym motywem był powrót do ojczyzny; „religia odgrywała dużą rolę, kiedy ludzie przybywali do Izraela” – uważa prof. Chaim Waxman z uniwersytetu Rutgersa. Zajmuje się on na niwie naukowej z tematem Alji, to jest powrotem do Izraela. Nowi imigranci kochają Syjon ale także swoją karierę. W 2010 roku osiedliło się prawie 4.000 osób z ameryki Północnej w Ziemi Świętej, tak dużo ich jeszcze nie przybyło od roku 1973. Obserwuje sią jak w coraz większym zakresie motywem są wzglądy ekonomiczne, zwłaszcza wśród najmłodszych przybyszy, których jest coraz więcej  (The Jewish Week).  Sprowadzę ich i zamieszkają w Jeruzalemie, i będą moim ludem, a Ja będę ich Bogiem w prawdzie i w sprawiedliwości“ – Zachariasz 8,8.

NAJLEPSZE MIEJSCE DO PRACY: IZRAELSKIE UNIWERSYTETY –  Instytut Weizmanna w Izraelu przez fachową gazetę The Scientist ponownie został uznany za najlepsze na świecie miejsce pracy dla akademików poza USA. Instytut od dawna znajduje się w pierwszej piątce międzynarodowych uniwersytetów, a w pierwsze miejsce zajmuje już drugi raz. To, że nie ma tu studentów pierwszego roku czy dwóch jest idealne dla profesorów ponieważ uczą tylko kilka godzin a resztę czasu przeznaczyć mogą na badania. Instytut jest więc prawdziwym marzeniem młodych naukowców (21C).

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich– Przysłów 29,7.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

[by zrezygnować w subskrypcji wyślij tę wiadomość do nadawcy]

оплата за результат продвижение сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.