Wizja dla Izraela_15.03.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 15 marca 2013

Dajesz mi tarczę Twą dla ocalenia, i wspiera mnie Twoja prawica, a Twoja troskliwość czyni mnie wielkim“ – Psalm 18,36

NOWY RZĄD – W ostatnią niedzielę izraelskie media potwierdziły, że przewodniczący partii Yesh Atid („Jest przyszłość”), parlamentarzysta Yair Lapid, będzie nowym ministrem finansów. Członek Knesetu Naftali Bennett, szef partii Partei Bayit Yehudi („Żydowskie domy“), będzie ministrem Przemysłu, Handlu i Pracy. Dla Avidgora Liebermana zarezerwowane jest MSZ, ale postępowanie sądowe wobec niego jeszcze trwa. Spotkanie premiera Benjamina Netanjahu z członkami Knessetu Yairem Lapidem i Naftalim Bennettem skończyło się w niedzielę krótko przed północą. Na spotkaniu był także Lieberman. Omawiane było szybkie podpisanie umowy koalicyjnej. * W piątek przedstawiono nowy umiarkowano-prawicowy rząd. (Arutz 7) Dziękujemy za Wasze modlitwy. Nadal módlcie się za służbę nowego rządu. „Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi” – 1. Tymoteusz 2,1.

AMOS JADLIN: UWOLNIENIE POLLARDA OBCHODZI WSZYSTKICH IZRAELITÓW Amos Jadlin, były szef tajnych służb podpisał, podobnie jak 126.000 innych Izraelczyków, petycję w sprawie uwolnienia Jonathana Pollarda, który siedzi w amerykańskim więzieniu pod zarzutem szpiegostwa. W wywiadzie udzielonym audycji „Meet the Press“ w US-TV powiedział Jadlin: „Uwolnienie Pollarda jest przede wszystkim kwestią humanitarną. To nie kwestia sprawiedliwości; ale jest to sprawa która dotyka każdego Izraelitę. Wielu wysokich stopniem przedstawicieli amerykańskiego ministerstwa obrony jest za uwolnieniem Pollarda. Dożywotnie więzienie, na które skazano Pollarda nie jest współmierne do jego winy i dlatego sprawiedliwe byłoby jego ułaskawienie. Nadszedł już ten czas”. (Arutz-7) Pollard dostał 28 lat więzienia, ponieważ rozpowszechniał informacje o działaniach terrorystów w Izraelu. Zwykle za to dostaje się 2-4 lata. Zdrowie Pollarda szwankuje. Proszę módlcie się o jego przeciągające się uwolnienie.

ONZ: MORDERCZE NADUŻYCIA W SYRII SIĘ MNOŻĄ – Syryjski rząd zintensyfikował bombardowania różnych miast, podczas gdy rebelianci dokonują egzekucji swoich jeńców bez żadnego procesu. W poniedziałek doniósł o tym ONZ. Śledczy poinformowali, że zbadali 20 masakr, które były popełniane przez jedną i drugą stronę – jak również setki nieprawnych egzekucji, tortur i dzikich aresztowań od września 2012. Konflikt trwa już dwa lata. „Każdy dzień ludzi w Syrii znaczony jest brutalną strzelaniną, regularnymi bombardowaniami miast, masowymi morderstwami i celowym zabijaniem cywili” – stwierdził Paulo Pinheiro, przewodniczący komisji śledczej w Syrii na forum ONZ. „Ponad milion Syryjczyków uciekło za granicę, a 2,5 miliona jest w kraju bezdomnymi; w konflikcie zabitych dotąd zostało 70.000 ludzi. Wojna „okopała się w swojej niszczącej fazie”, w oszalałych strzelaninach i nalotach przez wojska rządowe – stwierdza raport. We wtorek prezydent Shimon Peres wygłosił swoją historyczną mowę w Parlamencie Europejskim. Wezwał w niej ligę arabską by interweniowała w Syrii. Liga Arabska może i powinna utworzyć w Syrii „tymczasowy rząd by położyć kres masakrom”- podkreślił Peres (Reuters, Ynet, INN, Die Welt).

SYRIA: KONFLIKT GROZI ROZSZERZENIEM NA LIBAN – Libański prezydent Michel Suleiman zażądał w tym tygodniu włączenie się społeczności międzynarodowej: musi ona pomóc Libanowi w zalewie uchodźców wojennych z sąsiedniej Syrii. Podczas wywiadu dokonanego w swoim pałacu niecałe 40 km od syryjsko-libańskiej granicy, Sulejman porównał wojnę domową w Syrii do pożaru w domu obok: „Kiedy pali się dom obok należy wychodzić z założenia, że pożar się może rozszerzyć i trzeba próbować opanować przeniesienie ognia na twój własny dom”. Sulejman powiedział, że milion Syryjczyków oprócz tzw. Palestyńskich uchodźców, którzy już byli w kraju, oznacza że czwarty mieszkaniec tego malutkiego kraju na wybrzeżu Morza śródziemnego składa się z uciekinierów. Żaden kraj nie ma takiego potencjału by przyjąć taką masę ludzi. „Nie chodzi tylko o pomoc materialną. Wyczerpały się możliwości geograficzne i demograficzne, a problemy stworzone przez te masy mają aspekty socjalne, gospodarcze i aspekty bezpieczeństwa” – powiedział. Jedna trzecia miliona uciekinierów, którzy teraz przybyli do Libanu zarejestrowali się jako uchodźcy wojenni z Syrii. (Jerusalem Post.) Dylemat jak obejść się z nawałą setek tysięcy uchodźców, jest egzemplifikacją problemu, który dotyczy „prawa powrotu”, czego Arabowie palestyńscy i cały świat arabski żąda od Izraela, w zamian za pozorny pokój. Kiedy powstawał Izrael w 1948 roku został zaatakowany przez państwa arabskie i tzw. Arabów palestyńskich. Grozili zepchnięciem Żydów do Morza. Ale przegrali wojnę. Między 600.000 a 750.000 arabów uciekło na żądanie arabskich przywódców z terenu, na którym powstał Izrael. Arabowie tzw. palestyńscy żądają by porozumienie pokojowe z Izraelem umożliwiło powrót uchodźców z ich potomkami (około 5 milionów ludzi). Gdyby Izrael do tego dopuścił, byliby Żydzi mniejszością w swoim państwie. Powrót uciekinierów byłby końcem żydowskiej ojczyzny.

ONZ: DZIECKO ZMARŁO PRZEZ TERRORYSTÓW – NIE PRZEZ IZRAELSKIE NALOTY –W raporcie wysokiego komisarza ONZ ds. praw ludzkich o operacji „Kolumny obrony” czytamy, że małe dziecko z Gazy zmarło z powodu zabłąkanej rakiety wystrzelonej przez terrorystów, a nie jak wcześniej sądzono, z powodu izraelskiego ostrzału. 11 miesięczny chłopiec Omar Mascharawi, zmarł w listopadzie wkrótce po rozpoczęciu operacji trafiony odłamkiem. Był synem osiadłego w Gazie współpracownika BBC Jihada Masharawiego. Fotografia z nim i obleczonym w płótno ciałem syna lotem błyskawicy ukazała się w świecie sieci. W tamtym czasie grupy obrony praw człowieka i lekarze cytowani w mediach przypisywali winę nalotom izraelskim. Zginęło wtedy dwóch dorosłych i to dziecko, którzy znajdowali się w tym samym budynku w Gazi. (Arutz 7).

„NIE MA POSTĘPU W ROZMOWACH ATOMOWYCH W IRANEM“ – Członek Rady Zarządzanej Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) Yukiya Amano, powiedział w poprzednim tygodniu, że nie ma postępu w rozmowach jego organizacji z Islamską Republiką. IAEA z siedzibą w Wiedniu próbuje już od ponad roku skłonić Iran do współpracy, ale do tej pory nawet nie była w stanie sprawdzić, czy Iran pracuje nad bronią atomową, czy nie. IAEA chce nadal pracować nad konstruktywnym dialogiem z Iranem. Ale rozmowy mają być bardziej intensywne i wytyczać mają konkretne cele. Najpierw sprawdzony ma być obszar Parchin, rozległy teren na południowy zachód od Teheranu, ponieważ tu od dziesiątków lat Iran buduje komory testowe (Jerusalem Post).

IZRAEL NA MIEJSCU 12 – Izrael w światowym rankingu jest na miejscu 12 jeśli chodzi o bezpieczeństwo emerytów. Studia na ten temat przeprowadziła europejska firma Natixis Global Asset Management (NGAM). Izrael jest przed Kanadą, USA i Wkl. Brytanią jeśli chodzi o „sieć ochrony”, którą rząd utworzył dla emerytów, a przez którą mogą żyć lepiej i zdrowiej. Wyniki bazują na danych opublikowanych przez Bank Światowy. Najbardziej zabezpieczeni są emeryci w Europie przede wszystkim w Norwegii, Szwajcarii, Luksemburgu i Szwecji. Izrael jest za Australią. Łącznie badano ludzi poza aktywnością zawodową w 150 krajach. Pod uwagę brano 20 czynników od zdrowia, sytuacji materialnej po jakość życia. (INN) „Aż do waszej starości Ja będę ten sam i aż do siwizny Ja was podtrzymam. Ja tak czyniłem i Ja nadal noszę, Ja też podtrzymam was i ocalę“ – Izajasz 46,4.

TERMIN NASTĘPNEJ PODRÓŻY ROOTS & REFLECTIONS: 2.-10. CZERWCA 2013 – przyłączcie się do Bary’ego Segala w czwartej corocznej podróży, „Podróży do środka ziemi”. Ta pełna przygód wycieczka łączy starożytny Izrael z tym współczesnym. Razem odwiedzimy różne miejsca – od supernowoczesnych plaż Herzlii, poprzez Morze Galilejskie do archeologicznych cudów Miasta Dawida. Będziemy żeglować drewnianymi łodziami po Jeziorze Genezaret i przejdziemy tunelem pod murami Ściany Płaczu – a nawet jeszcze więcej. Dalsze informacje uzyskacie u Pani Pollly w biurze Arch Tours w Anglii pod tel: 0044-1372 843678 lub mailowo: polly@archtours.co.uk.

PROSZĘ POMÓŻCIE Tylko w listopadzie 2012 Izraelczycy ucierpieli od 1.506 nalotów rakiet wystrzelonych przez terrorystów w Gazie. Wielu żydowskich mieszkańców zostało rannych, setki do dziś przeżywa szok, wiele rodzin przez ten konflikt straciło swoich najbliższych. Teraz Izrael likwiduje milionowe straty. Wizja dla Izraela i Skład Józefa wspiera potrzebujących i instytucje finansowo w sprzęcie medycznym i na inne sposoby. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców, by wspomagali nas w tym dziele miłosierdzia. Dalsze informacje uzyskacie na http://www.visionfuerisrael.de/spenden/ lub pod numerem telefonu w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595. Wielkie dzięki!

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

aracer

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 3]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.