Wizja dla Izraela_15.07.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 25 lipca 2010

Poszerz zasięg twojego namiotu i zasłony twoich mieszkań, nie krępuj się, wydłuż twoje sznury i wbij mocno twoje paliki! Bo się rozszerzysz w prawo i w lewo, a twoje potomstwo odziedziczy narody i zaludni spustoszone miasta”  Iz. 54,2-3

NARODOWY DZIEŃ ŻAŁOBY: DZIESIĄTKI TYSIĘCY PRZY ŚCIANIE PŁACZU – Dziesiątki tysięcy wiernych przybyło w poniedziałkowy i wtorkowy wieczór pod ścianę płaczu, jedyny pozostały fragment świątyni, by odwiedzić go w świątecznej procesji. Jest to „dziewiąty dzień miesiąca Av” (lipiec, sierpień). W tym dniu w roku 586 przed Chrystusem świątynia została zburzona pierwszy raz i w roku 70 zniszczono drugą świątynię. Kolejne wydarzenia w tym historycznym miesiącu to: 7 dnia miesiąca Av 1492 roku król Ferdynand i królowa Isabella wyrzucili wszystkich Żydów z Hiszpanii; 17 dnia Av 1929r. muzułmańscy arabowie masakrują 67 Żydów urodzonych w Hebronie; 10 Av 1994 r. muzułmańscy Arabowie dokonują ataku bombowego na Centrum i Gminę Żydowską w Buenos Aires, zginęło 86 osób ponad 300 zostało rannych, był to największy zamach na żydowską diasporę od czasów Holokaustu; 10 Av 2005r. tysiące Żydów zmuszonych zostało siłą w ramach tzw. „Planu wycofania” do opuszczenia 25 miasteczek i osiedli w strefie Gazy i w północnej Samarii. (INN, Encounters Network) Tischa B’Av jest najważniejszym dniem trzytygodniowej narodowej żałoby. Czas ten rozpoczyna się postem 17 Tammus; wtedy jeszcze przed zniszczeniem pierwszej świątyni po raz pierwszy przełamano mury Jerozolimy. W czasie tych trzech miesięcy zabronione są wesela i inne święta, a niektórzy nie dają sobie obciąć włosów. Od 1 Av do 9 Av tradycyjnie rezygnuje się z jedzenia mięsa i wina (oprócz sabatu) i nie wkłada nowych ubiorów. Wiele osób wstawiających się za Izraelem widzą ten czas jako historycznie ponawiane próby sił demonicznych zmierzających do zniszczenia Izraela i jego mieszkańców, z którymi Bóg zawarł przymierze. Dlatego też zwłaszcza teraz potrzebne są modlitwy za Izrael i naród żydowski, również za tych w diaspoirze.

IZRAELICI CHCĄ NOWEJ ŚWIĄTYNI – Z okazji dnia żałoby narodowej Tischa B’Av 19.07 telewizja Knesetu przeprowadziła ankietę by dowiedzieć się czy Żydzi chcą budowy 3. świątyni. 49% było za budową, 23% jednak było przeciwnego zdania. Ale 48% powiedziało, że nie sądzi by państwo Izrael musiało podejmować aktywnie kroki by odzyskać kontrolę nad Wzgórzem Świątynnym i budować na nim 3. świątynię. Wielu Izraelczyków obawia się, że wywołałoby to na arenie międzynarodowej i wśród muzułmanów wrogie reakcje. Muzułmanie, którzy kontrolują wzgórze świątynne dają wyraz swoim obawom wobec Żydów, którzy nie mają możliwości odwiedzać swoich miejsc. Zarówno Żydom jak i chrześcijanom zabroniono modlić się na Wzgórzu Świątynnym albo mieć pod pachą Biblię. (Israel Today)

CZŁONEK KNESETU DO PREMIERA: OPOWIEDZ OBAMIE O PLANACH LEKCJI PA – Członek Knesetu Sebulon Orlev, przewodniczący parlamentarnej komisji wykształcenia poprosił premiera Netanjahu podczas kolejnego spotkania w przyszłym tygodniu z Obamą by ten poruszył temat podżegania przeciw Żydom, które znajduje się w podręcznikach PA. Prosił premiera by wnioski z omówienia tego tematu przez komisję parlamentarną były dalej idące: „Jeśli plan szkoły zaczyna się od zanegowania Holokaustu, jeśli uczy się, że istnienie państwa Izrael jest nielegalne i że trzeba walczyć z nim, nie ma żadnych szans by zawrzeć z politykami arabskimi jakikolwiek traktat pokojowy” – stwierdził Orlev na posiedzeniu. „Kiedy otoczenie kulturowe nie uznaje żadnej dyskusji nie dziwi, że chociaż byli premierzy Olmert i Barak oferowali tzw. palestyńczykom wszelkie ustępstwa, ci wzbraniali się zawrzeć pokój. Ich system edukacji nie pozwala wziąć pod uwagę pokoju i uznać Izraela jako legalne państwo sąsiedzkie.” (Arutz7) Nienawiść do Izraela i żydowskiegio ludu są w islamie głęboko zakorzenione.

NOWY LUKSUSOWY PASAŻ HANDLOWY W „OBLĘŻONEJ“ GAZIE – Podczas gdy Hamas skarży się ciągle na brak materiałów budowlanych, miasto Gaza świętowała w zeszłym tygodniu otwarcie luksusowego pasażu handlowego. Sprzedawane tam towary pochodzą z Turcji, Francji i USA. Fotoreporter Tom Gross mówi: „BBC i inne media szeroko relacjonowały jak „zła” jest ich zdaniem sytuacja gospodarcza w Gazie. Dlaczego nie pisały wczoraj o otwarciu nowego centrum handlowego?” W różnych sklepach sprzedawane są kosmetyki, ubrania, artykuły biurowe, zabawki, buty, AGD. Centrum zachęca klimatyzacją i dostawą do domu. Hamas już wielokrotnie oskarżał Izrael o „oblężenie” Gazy, ponieważ zamknął przejścia graniczne. Według Hamasu brakuje w Gazie prądu i materiałów budowlanych. Gross, który w czasie rzekomej izraelskiej „blokady” opublikował fotografie ekstrawaganckich restauracji, sklepy pełne towarów, nawet basen olimpijskich wymiarów, podkreśla, że standard życia w Gazie jest wyższy niż w Turcji – kraju, który w maju wysłał do Gazy flotyllę statków, które chciały nielegalnie przełamać blokadę morską. (INN)

IRAŃSKI PASTOR PRZED EGZEKUCJĄ – Irański prezydent Mahmud Achmadinedżad miał powiedzieć, że jego rząd musi dbać o to by ilość kościołów domowych dalej nie rosła. Znany irański pastor jest krótko przed egzekucją. W poprzednim tygodniu dwóch sędziów doszło do wniosku, że zasługuje ona na „najwyższą karę”. Iran kieruje swoją politykę w stronę represji wobec rosnącego ruchu ewangelicznego w tym islamskim kraju. Pastor Josef Nadarkhani wraz z żoną zostali zatrzymani w północno zachodniej części Iranu pod zarzutem aktywności chrześcijańskiej. Inny pastor opowiada, że oboje należeli do grupy ośmiu członków kościoła Iranu, kiedy 18 czerwca zostali uwięzieni. Irańscy chrześcijanie zastanawiają się nad kolejnymi aresztowaniami jak przykładowo pastora Behnama Irani w pobliżu Teheranu. (Bos News Life) Od około 1960 roku a zwłaszcza w ostatnich dziesięciu latach ilość chrześcijan na Bliskim Wschodzie, oprócz Izraela, znacznie zmalała. W Libanie chrześcijanie wcześniej byli w większości, obecnie jest ich tylko ok. 30%, ok. 80% chrześcijan maronickich opuściło kraj. Chrześcijanie asyryjscy masowo opuszczają Irak a obecnie znacząca część chrześcijan koptyjskich opuszcza Egipt przed prześladowaniem religijnym. Wśród mieszkańców Arabii Saudyjskiej nie ma w ogóle chrześcijan; amerykańscy żołnierze i zagraniczni pracownicy nie mogą okazywać publicznie swojej wiary. Na Bliskim Wschodzie często konwersja z islamu na chrześcijaństwo jest najwyższą zbrodnią. Na terenach zarządzanych przez arabów tzw. palestyńskich (a więc w Samarii, Judei i Gazie) liczba chrześcijan dramatycznie spadła. Betlejem było kiedyś miastem chrześcijan. Kiedy Izrael w 1995 roku oddał suwerenność nad Betlejem Arabom liczba chrześcijan wynosiła 60%. Obecnie wynosi niej niż 20%. Również Ramallach była wcześniej chrześcijańska. Obecnie nie żyje więcej niż 7.000 chrześcijan w mieście liczącym 25.000 mieszkańców. W 1,5 milionowej Gazie chrześcijan jest zaledwie 3.000. Kiedy w 2007 roku Hamas przejął kontrolę nad Gazą miasto opuściło 2.000 chrześcijan.

WYMIANA STRZAŁOW PO ZAMORDOWANIU CHRZEŚCIJAN – Zbrojne walki wybuchły w poniedziałek 19 lipca w zamieszkałych głównie przez chrześcijan okolicach pakistańskiego miasta Faisalabad, krótko po zamordowaniu dwóch ewangelistów prawdopodobnie przez muzułmańskich terrorystów. Następnie chrześcijanie i muzułmanie ostrzeliwali się ponad 5 godzin w okolicach Daud Nagar, jak powiedział rzecznik jednej z dużych organizacji chrześcijańskich, który też doprowadził do załagodzenia sytuacji. „Sytuacja jest nadal bardzo napięta” – dodał. Ale jeszcze po zmroku słychać było strzały. (Worthy Christian News) Proszę módlcie się o ochronę i odwagę dla chrześcijan we wrogich im islamskich regionach.

NOWI PRZYBYSZE WYPEŁNIAJĄ PROROCTWA – Chociaż międzynarodowa polityka i intrygi wobec Izraela rozpalają to lato, w środę znów powiał ożywczy wiatr przez kraj, kiedy 232 Żydów przyjechało z Ameryki Północnej do Izraela. Do nowych obywateli należy pięciomiesięczne niemowlę, jedna osoba 95 letnia, inne dzieci, 27 nowych żołnierzy, którzy chcą służyć w IDF a także cztery pieski, Wszyscy przybyli z 24 amerykańskich stanów. (INN) „I odmienię los mojego ludu izraelskiego, tak że odbudują spustoszone miasta i osiedlą się w nich. Nasadzą winnice i będą pić ich wino, założą ogrody i będą jeść ich owoce.“ – Amos 9,14

PRZYJEDZIESZ WKRÓTCE DO IZRAELA? – Prosimy grupy turystów o artykuły higieniczne w zamykanych woreczkach (Ziploc) dla naszego Składu Józefa. Takie artykuły są pilnie przez nas potrzebne do rozdania biednym i członkom rodzin żołnierzy. Jeśli jakaś grupa przywiezie większą ilość możemy odebrać je naszym samochodem z hotelu. Każdy odwiedzający jest mile przez nas widziany i skład Józefa może odwiedzić od niedzieli do czwartku. Zadzwoń do naszego biura w Monachium 00 49 89 566 595 lub bezpośrednio do Jerozolimy 00 972 02 570 40 10 an

ŚWIĘTO SUKKOT I WYCIECZKA PO IZRAELU (22 DO 29 WRZESNIA) – Barry i Batya Segal zaprasza was bardzo serdecznie by z całą resztką narodów świętować w Jerozolimie święto Namiotów (Sukkot). Mówcami i prowadzącymi uwielbienie na konferencji będą minn. Lambert, Barry i Batya Segal, Frank i Marlou van Essen, David Silver, Mattheus van der Steen. Jako opcja oferowana jest możliwość podróży po Izraelu. Dalsze informacje na naszej stronie. http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest/

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWNпродвижение

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.