Wizja dla Izraela_16.01.2015

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 16 stycznia 2013

 „Długo mieszka dusza moja między tymi, którzy pokój mają w nienawiści“ – Psalm 120,6.

 

ATAK NA KOSZERNY SKLEP W PARYŻU – Ponad cztery godziny trzęsła się Noemi w piwnicy koszernego sklepu w Paryżu – z zimna i ze strachu przed uzbrojonymi terrorystami, którzy byli w środku. Zimna piwnica, gdzie ukryła się przed strzałami w poprzedni piątek była jej ratunkiem. Jednak gdy zmierzchało wychyliła się nieco z innymi zakładnikami sądząc, że znajdzie pełno ciał. Po zachodzie słońca uzbrojeni policjanci szturmem wzięli sklep. Zakładnicy pobiegli w stronę drzwi tak szybko jak tylko mogli, w tym czasie policjanci unieszkodliwili terrorystów i skończyli dramat. W tym momencie w Hyper Cacher były już jednak ciała czterech zabitych żydowskich zakładników. Znów więc gmina żydowska we Francji, która liczy pół miliona członków poczuła się zagrożona przez islamski terror. Terror ten zaczął się w środę masakrą w redakcji gazety satyrycznej Charlie Hebdo. Kiedy antyterroryści w piątek w dwóch miejscach na raz siłą skończyli dramat przetrzymywanych tam ludzi, skończył się ten zły tydzień. Wszyscy trzej podejrzani zostali zastrzeleni. W ciągu trzech dni trzech ludzi, którzy byli głęboko powiązani z organizacjami terrorystycznymi dokonało trzech krwawych zamachów: najpierw na biuro gazety, potem na pojedynczą policjantkę, a w końcu na sklep koszerny. Francuzki prezydent François Hollande ten trzeci atak nazwał zamachem antysemickim (Washington Post).

1,6 MILIONA WYSZŁO W PARYŻU NA ULICE – Ponad 40 czołowych polityków z całego świata dowiodło w niedzielę w Paryżu solidarności z Francją. Demonstranci uczcili ofiary zamachów z redakcji gazety, w sklepie koszernym i zabitą policjantkę. Według francuskich władz jeszcze nigdy nie wyszło tak dużo ludzi na ulice. Według ministerstwa spraw wewnętrznych demonstrowało w całej Francji 3,7 mln osób z czego 1,6 mln w samym Paryżu. Tysiące wyrażało swoje poparcie w Londynie, Waszyngtonie, Montrealu, Berlinie oraz w Izraelu. Na marszu w Paryżu obecni byli izraelski premier Benjamin Netanjahu, jego brytyjski odpowiednik David Cameron, niemiecka kanclerz Angela Merkel, prezydent PA Mahmud Abbas, malijski prezydent Ibrahim Boubacar Keïta i jordański król Abdullah II (BBC).

TYSIĄCE LUDZIE ZEBRAŁO SIĘ W IZRAELU W ŻAŁOBIE ZA OFIARY W ŻYDOWSKIM SUPERMARKECIE – Tysiące osób zebrało się w czwartek z okazji pogrzebu ofiar zabitych w środę w sklepie koszernym w Paryżu. Uzbrojony mężczyzna wdarł się do sklepu i zabił klientów. W samym sklepie wziął jeszcze zakładników. Podczas pogrzebu premier Netanjahu powiedział, że rozumie smutek poszkodowanych. Naród Izraela i całe państwo izraelskie obejmuje rodziny pochowanych w czterech nowych grobach w Jerozolimie w swoich ramionach. Prezydent Reuven Rivlin powiedział łamiącym się głosem: „Nie tak chcieliśmy was witać w Izraelu. Chcieliśmy was żywych i chcieliśmy żyć z wami. W chwilach takich jak ta stoję przed wami ze złamanym sercem, wstrząśnięty i pełen bólu a obok mnie stoi i płacze cały naród”. * Czterech zamordowanych w piątek mężczyzn podczas zamachu terrorystycznego zostało pochowanych na Górze Oliwnej w  Jerozolimie. Johan Cohen, 22,  według świadków został zabity kiedy usiłował powstrzymań w sklepie koszernym bandytów przed zabiciem trzyletniego chłopca. Joab Hattab, 21, wrócił właśnie ze swojej podroży po Izraelu do domu we Francji. Philippe Braham, 45, specjalista komputerowy pozostawił żonę i czwórkę dzieci. W zasadzie zawsze chciał emigrować. Francois-Michel Saada, 64, doradca finansowy na emeryturze był ojcem dwójki dzieci; oba mieszkają w Izraelu. Premier Netanjahu stwierdził, że ofiary tylko dlatego były zabite, że były Żydami. (Haaretz, Jerusalem Post) Proszę módlcie się o pocieszenie dla rodzin, przyjaciół, którzy stracili swoich ukochanych w poprzedni piątek w ataku terrorystycznym w Paryżu.  „Bliski jest Pan tym, którzy są skruszonego serca, a utrapionych w duchu zachowuje“ – Psalm 34,19.

NETANJAHU NA POGRZEBIE: JUŻ CZAS BY W CYWILIZOWANYM ŚWIECIE USUNĄĆ WROGA SPOŚRÓD NAS – Po tym jak premier Netanjahu wyraził swoje współczucie podczas pogrzebu piątkowych ofiar wezwał światowych polityków zwłaszcza zachodnich by zaortzrzli kurs wobec radykalnych islamistów. „To są nie tylko wrogowie Żydów ale całej ludzkości“ – powiedział. „Już nastał czas by cywilizowany świat się zjednoczył i tych wrogów usunął ze swojego środka”. Netanjahu powiedział też, że w czasie podroży do Paryża miał wrażenie że większość polityków rozumie, albo zaczyna rozumieć, że radykalny islamski terror stanowi dla świata, świata w którym żyjemy bardzo realne zagrożenie (Jerusalem Post).

IZRAEL OBIECUJE SERDECZNIE PRZYWITAĆ ŻYDOWSKICH EMIGRANTÓW Z EUROPY – W niedzielę czołowi przedstawiciele Izraela podali informację, że z otwartymi ramionami przyjmą wszystkich Żydów, którzy szukają bezpiecznego azylu. W niedzielę izraelski premier i członkowie jego gabinetu wraz z politykami francuskimi uczestniczyli w marszu w Paryżu czcząc 17 ofiar z 7,8 i 9 stycznia. Netanjahu podkreślił, że Izrael stoi na pierwszej linii frontu walki z islamskim terrorem. „Oni mają różne nazwy: ISIS, Boko Haram, Hamas, Al Shahab, Al Kaida, Hisb-Allah, ale wszystkie są pełne nienawiści i krwawego fanatyzmu”. Po ataku islamskich terrorystów w sercu Paryża szef urzędu imigracyjnego były sowiecki dysydent Natan Szaranski powiedział; „Potrzebujemy jasnej strategii alii [Alija – imigracja Żydów do Izraela] budowanej nie na tragicznych emocjach chwili. Chcemy budować na fakcie, że istnieje na świecie region nazywany Europą, gdzie Żydzi zawsze się czuli źle.” Szarański przewiduje, że w 2015 roku przyjedzie do Izraela ponad 10.000 francuskich Żydów. Pobiło by to rekord z 2014 roku (Times of Israel, Washington Post). Proszę módlcie się by francuscy i inni Żydzi, którzy przybędą do Izraela zostało właściwie zabezpieczonych. Potrzebować oni będą pracy i mieszkania. Potrzeba bardzo praktycznej pomocy by mogli dobrze zadomowić się w nowym miejscu, kiedy szukają ucieczki od rosnącej antysemickiej przemocy w Europie.

 

ŻYDOWSCY UCZNIOWIE POZOSTAJĄ PO ATAKACH W DOMACH – W poniedziałek, pierwszym dniu szkolnym po atakach na koszerny market w Paryżu 30 do 40% wszystkich żydowskich uczniów pozostało w domu. W całym kraju było na służbie 5.000 przedstawicieli sił bezpieczeństwa, których zadaniem jest m.in. ochrona 700 żydowskich szkół. Jak dzieci przyszły do szkół zobaczyły policjantów i wojskowych ochraniających wejścia. Niektóre szkoły jak Szkoła Podstawowa Lubawitcz ochraniane były 24 godziny na dobę przez cały oddział francuskich żołnierzy, ponieważ pojawiły się konkretne groźby i oddane były w jej stronę strzały. W szkole Sardes Hana obowiązywało podwyższone bezpieczeństwo i dzieci przy wejściu pokazać musiały swoje legitymacje. Całą dobę policja patrolowała całą okolicę. Jedno auto policyjne cały czas stało obok szkoły. Według doniesień dzieci stale rozmawiały o śmierci. Wiele bało się ataków i obawiały się, że zginąć mieliby ich bliscy. Także synagogi były zagrożone; policja również tam stała w gotowości (Israel National News).

BUTY DLA ŻOŁNIERZY– Izraelskie Siły Obrony (IDF) wyposażają swoich żołnierzy w buty, są one jednak stosunkowo proste i niezbyt wygodne w akcjach, kiedy na przykład oddziały maszerują przez pustynię z ciężkim sprzętem. Wizja dla Izrael postanowiła podarować spadochroniarzom dobre buty. Te wyprodukowane w Niemczech buty mają sprężyste podeszwy, są wodoodporne, przepuszczają powietrze i są lekkie. Podczas ćwiczeń żołnierze nosili już buty przez tydzień i po powrocie byli zachwyceni. Widzimy to jako błogosławieństwo zrobić coś dobrego dla tych którzy wykonują swoją trudną służbę (VfI).

SZCZĘKA Z TYTANU – 23 letni Syryjczyk z powodu postrzelenia stracił prawie całą szczękę. Po doskonałej i nowatorskiej operacji w Centrum Medycznym Rambam w Hajfie otrzymał implant szczęki z tytanu. Kiedy pacjent dotarł był w stanie krytycznym, nie mógł jeść ani mówić ale już dzień po operacji stało się to znów możliwe. Specjalnie dla niego przygotowana szczęka wyprodukowana została przy pomocy drukarki 3D. (Jerusalem Post)

WPISZ SOBIE W KALENDARZU  – W roku 2015 zaplanowaliśmy wiele wydarzeń. Od 22 do 30 kwietnia organizujemy naszą Roots & Reflections-Tour na temat: „Podróż przez Izrael – czas nauki i czas modlitwy”. Będziemy świętować 67 rocznicę istnienia nowoczesnego państwa Izrael: w wieczór rozpoczęcia podróży i w wieczór jej zakończenia. Będziemy w budynku w Tel Avivie gdzie podpisano deklarację powstania. Odwiedzimy plażę z możliwością kąpieli; pójdziemy od Karmelu do Jordanu. Można pojechać osiołkiem koło Kfar Kedem. I odwiedzimy Wzgórze Świątynne. Pieszo zobaczymy mur Jerozolimy, pójdziemy do Muzeum Biblii i zejdziemy drogą krzyżową ze Starego Miasta. Przeżyjemy Jerozolimę nocą ale zaplanowaliśmy jeszcze wiele innych atrakcji w czasie tej wspaniałej podróży podczas której będziemy wiele się modlić i wiele uczyć. Szczegóły można uzyskać na stronie:   http://visionfuerisrael.org/termine/

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.