Wizja dla Izraela_16.11.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 16 listopada 2012

Po raz drugi skierował Pan swoje słowo do mnie: Co widzisz? Odpowiedziałem: Widzę wrzący kocioł, a powierzchnia jego jest od strony północnej. I rzekł do mnie Pan: Od północy rozszaleje się zagłada wszystkich mieszkańców ziemi“ – Jer 1,13-14.

 

NASZ UKOCHANY SYN I NASZA UKOCHANA CÒRKA – Z powodu wojny w Gazie nie przyjdą tego szabatu do domu. Nasze serca są przy nich i wszystkich tych młodych żołnierzach, którzy znów muszą się przeciwstawić nienawiści Hamasu i bronić południowego Izraela. Proszę módlcie się o ich ochronę  (Batya Segal, Vision for Israel).

IZRAEL KONTRATAKUJE – Izraelska armia ostrzelała granatnikami pancernymi Syrię, po tym jak granaty syryjskie uderzyły we Wzgórza Golan. W ten sposób Izrael dwa dni pod rząd strzelał poprzez granicę ustaloną po końcu wojny w 1973 roku. Teraz społeczność międzynarodowa boi się jeszcze bardziej, że wojna domowa w Syrii przybierze szersze rozmiary w regionie. W niedzielę armia poinformowała, że wystrzeliła rakietę zdalnie sterowaną jako „strzał ostrzegawczy” dla Syrii, po tym kiedy w Izrael uderzyły pociski z granatników. Był to pierwszy raz po wojnie Jom Kipur w 1973 roku, kiedy Izrael ostrzelał Syrię. W poniedziałek Izrael zrealizował swoje ostrzeżenia zapowiadając ostrzelanie każdego celu, którego pociski lądują na terenie Izraela. Izraelskie siły obrony (IDF) złożył skargę żołnierzom ONZ stacjonującym w regionie i poinformowały, że będą reagować z całą surowością. Po 19 długich miesiącach walk i rosnącego chaosu wokół reżymu Sadata cały region jest wstrząśnięty, m.in. Liban, Turcja i Jordania. Teraz kiedy Izrael wciągnięty został w konflikt, przemoc może wybuchnąć z nową intensywnością. Chociaż Izrael posiada silniejszą armię, to oba kraje dysponują znacznymi arsenałami czołgów, rakiet, lotnictwa i innej broni. Izrael zastanawia się w związku z syryjskim składami broni chemicznej. Wojna Izraela z Syrią mogłaby zmobilizować Hisb Allah, sojusznika Syrii i jeszcze  bardziej skomplikować sytuację na Bliskim Wschodzie. Stacjonujący w Libanie Hisb Allah ma dziesiątki tysięcy rakiet i inną broń skierowaną na państwo żydowskie. (Reuters) Pismo mówi nam, żebyśmy bacznie obserwowali aktualne wydarzenia i w obliczu faktów, które wydarzą się we wrogich krajali na północ od Izraela, modlili się. Mamy na myśli Syrię i Liban. Proszę módlcie się, żeby aniołowie Boży ochraniali zarówno granicę południową, jak i północną.  

POPARCIE DLA OPOZYCJIUSA i Francja zadeklarowały swoje poparcie dla opozycji syryjskiej, po spotkaniu i zjednoczeniu różnych grup przeciwnych Asadowi. Mark Toner, rzecznik MSZ: „Cieszymy się z tego, że możemy poprzeć koalicję narodową jeżeli planuje ona zakończyć krwawe rządy Assada i rozpocząć pokojową i demokratyczną przyszłość, na którą zasługują wszyscy ludzie w Syrii.” We wtorek Paryż oświadczył, że uznaje nowo powstałą koalicję opozycyjną jako legalnego przedstawiciela syryjskiego narodu; w ten sposób Francja jest pierwszym krajem UE, który uczynił taki krok. Nowo wybrany szef opozycji, Moas al-Chatib powiedział tego samego dnia, że chce uznania przez UE i pomocy dla koalicji opozycyjnej, która mogłaby działać jak rząd i kupować broń (AFP). Izrael dotychczas zachowywał neutralność wobec wojny w Syrii. Obawia się wciągnięcia w konflikt, zwłaszcza gdyby Syria i Iran zażądały od popieranych przez nich libańskich grup terrorystycznych Hisb Allah by ostrzelały północny Izrael. Z drugiej strony rebelianci są przekonani, że Izrael popiera  Assada, który wprawdzie od lat zwalcza Izraela i popiera Hamas i Hisb Allah, ale przynajmniej na granicy – na Wzgórzach Golan – utrzymał pokój. Przywódcy opozycji dali jasno do zrozumienia, że również oni będą uważać Izrael za wroga nr 1, kiedy dojdą do władzy – tak jak dotychczasowy reżym. Jest już praktycznie jasne, że „pokojowa, sprawiedliwa i demokratyczna przyszłość dla syryjskiego ludu”, na którą USA naiwnie liczą, doprowadzi do tego, że kolejny muzułmański kraj opanowany będzie przez radykalnych islamistów (w tym również przez Bractwo Muzułmańskie).     

IDF ZABIJA WOJSKOWEGO SZEFA HAMASU I ROZPOCZYNA DUZĄ OFENSYWĘ W GAZIE – Izraelskie lotnictwo (IAF) odpaliło w środę rakietę na samochód w Gazie, która zabiła komendanta skrzydła terrorystycznego Hamasu, Jabariego. Hamas zareagował na to słowami, że oto stoją oni w „otwartej wojnie” z Izraelem. „Hamas” po polsku oznacza „Przemoc”. IDF rozpoczął operację „Amud Anan“ tzn. „podpora chmur”. Oficjalny tytuł brzmi „Kolumna obrony“. Rzecznik IDF generał brygady Joab Mordechai zapowiedział w środę: „Kiedy IDF zlikwidowały Achmeda Jabariego, dowódcę militarnego skrzydła Hamasu w Gazie struktury dowodzenia i kontrolne zostały dotkliwie osłabione; odpowiadał on bezpośrednio za organizację i zajmował się przeprowadzaniem ataków terrorystycznych na Izrael. W obliczu nieznośnej sytuacji dla mieszkańców na Południu jesteśmy na początku wielkiej operacji”  (Arutz-7).

PROFIL TERRORYSTOW – Achmed Jabari, zabity podczas operacji IDF w środę był odpowiedzialnym za ataki rakietowe na mieszkańców izraelskich centrów zamieszkania, przejęcie władzy przez Hamas w Gazie w 2007 roku i planowanie uprowadzenia żołnierza IDF Gilada Szalita. Ten czołowy 52 letni terrorysta ukończył historię na islamskim uniwersytecie w Gazie. Zabicie Jabariego jest początkiem operacji „kolumna chmur”. Na swoje stronie Facebookowej IDF ostrzega: „Zalecamy wszystkim członkom Hamasu, wszystkich rang, nie pokazywać się na oczy w najbliższych dniach”. Pod tytułem było przekreślone zdjęcie Jabariego z podpisem „wyeliminowany” (INN).

IZRAELICI OTWIERAJĄ SWOJE DOMY DLA MIESZKAŃCÒW POŁUDNIA– Fundacja Keren Kehilot, która działa na rzecz ożywienia osiedli na południu, otworzyła w środę centrum oferujące pomoc tym mieszkańcom, którzy żyją w ciągłym zagrożeniu ostrzałem rakietowym. Projekt nosi nazwę „Uściśnij południe”. Ma pomóc mieszkańcom południa. Nawiązuje się kontakty z izraelskimi rodzinami, które otwierają swoje drzwi i goszczą innych. Przez to dotknięte rodziny nie muszą ciągle mieszkać w cieniu bunkrów, gdzie muszą się schronić w ciągu zaledwie 15 sekund. Poza tym nie muszą się ciągle obawiać kiedy są gdzieś w drodze lub ba zewnątrz. (INN) Proszę módlcie się o otwarte serca i miejsca schronienia dla potrzebujących osób i rodzin z południa Izraela.

POPARCIE PRZEZ CZŁONKÓW KNESETU – „Izraelski rząd dał dzisiaj jasne przesłanie Hamasowi“ – stwierdził poseł Knesetu Jariv Levin. Powołał się na zabicie czołowego terrorysty Achmeda Jabariego. „Wyeliminowanie Jabariego jest tylko cząstką wypłaty, którą Hamas zapłaci za szkody, poczynione mieszkańcom na południu. Metodami odstraszania będzie tylko żelazna pięść i agresywne działanie” – stwierdził Levin. Członek Knesetu Juli Edelstein  w kwestii zabicia Jabariego, powiedział: „Metody odstraszania  rządu Izraela sprawdziły się i dowiodły wrogom Izraela, że nie tylko mówi, ale też działa. Mam nadzieję, że nasz kontratak permanentnie uniemożliwi im wystrzeliwanie kolejnych rakiet” (Arutz 7).

USA POPIERA IZRAEL– USA w środę wyraziły poparcie dla Izraela, kiedy IDF rozpoczęła  operację „podpora obrony” w reakcji na ciągły ostrzał rakietowy z Gazy. „Potępiamy ostrzał rakietowy z Gazy na Południowy Izrael i śmierć oraz rany niewinnych mieszkańców izraelskich i arabskich cierpiących na stres wywołany ciągle wzrastającą przemocą” – stwierdził Mark Toner w komunikacie. „Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla przemocy, którą wobec Izraela stosuje Hamas i inne organizacje terrorystyczne. Wzywamy odpowiedzialnych by natychmiast zaprzestały tych tchórzliwych ataków. Stoimy po stronie prawa Izraela do swojej obrony i zachęcamy go do dalszego działania, by zminimalizować straty ludności cywilnej” – dodał (INN).

NIKT INNY BY TEGO NIE ZAAKCEPTOWAŁ – Premier Netanjahu powiedział w tym tygodniu ambasadorom w Izraelu, że codziennie broń celowana jest w milion Izraelczyków i to z terenów, z których rząd Izraela przed kilku laty wycofał się zostawiając go Arabom. „Nie wiem czy którykolwiek z waszych rządów coś takiego by zaakceptował: Myślę, że cały świat wie, że to nie jest do zaakceptowania. Będziemy więc walczyć mając prawo do naszej samoobrony. Podejmiemy wszystkie konieczne kroki by zadać temu kres (Z biura premiera). Proszę módlcie się o mądrość dla przywódców Izraela, by wiedzieli jak zatrzymać ten ciągły ostrzał z Gazy. Proszę módlcie się również o ochronę wszystkich Izraelitów, młodych czy starych, którzy mieszkają w dotkniętych terenach i ciągle doświadczają ataków.  

PROSZĘ POMÓŻCIE Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. „Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfIпродвижение сайтов москва вакансии

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.