Wizja dla Izraela_17.10.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 17 października 2014

Kto mówi winowajcy: Jesteś niewinny, tego przeklinają ludy, temu złorzeczą narody. Lecz tym, którzy wydają sprawiedliwe wyroki, dobrze się powodzi, spływa na nich błogosławieństwo i szczęście” –        Przysłów 24, 24-25.

POMOC RODZINIE – W poprzednim tygodniu mieliśmy przywilej pomóc młodej kobiecie, która niedawno rozpoczęła służbę wojskową. Pochodzi z sześcioosobowej rodziny, a jej matka z powodów zdrowotnych i osobistych nie pracuje. Jej ojciec pracuje w małym sklepiku i dostaje bardzo małe pieniądze. Wszystkie dzieci dostają wsparcie ze szkoły. Żołd wynosi ok. 65 € miesięcznie, chociaż służba jest obowiązkowa. Kiedy dowiedzieliśmy się, że najstarsza siostra idzie do wojska wiedzieliśmy, że potrzebuje sporo nowych rzeczy i szybko zebraliśmy się. Napełniliśmy spory plecak artykułami higienicznymi jak mydło, szampon ale też ubraniami oraz bonami wartościowymi do sklepu. Podziwiamy ich, że sami zgłosili się do naszej placówki i będziemy im pomagać, aż nastaną lepsze czasy. (FB)

ŚWIĘTO NAMIOTÓW W LONDYNIE 2014 – Możecie także przyjechać na Sukkot 24 i 25 października do Anglii. Mówcami w londyńskim kościele Emmanuel Centre będą Nathan Morris, prezydent Shake the Nations Ministries, Barry i Batya Segal i wielu innych. Meldować możecie się pod www.josephstorehouse.co.uk.

BURZA ZASKOCZYŁA IZRAEL W CZASIE SUKKOT– Solidne burze przewaliły się w środę 8.10 przez cały Izrael, kiedy jego mieszkańcy akurat przygotowywali się do Święta Namiotów. Meteorolodzy zapowiadali suchą pogodę w większości kraju, ale z północy nadeszła niespodziewana burza, która rozszerzyła się na resztę Ziemi Świętej aż do Ejlat. W Jerozolimie i Tel Avivie były krótkie, ale ulewne deszcze, które ludzi ucieszyły. Widziały to jako zapowiedź deszczów w zimie. Ale pogoda była nie tylko jedynym ciekawym zjawiskiem w święta. Zaćmienie księżyca widoczne na półkuli zachodniej i dalekim Wschodzie, na Bliskim Wschodzie widziane było jako „krwawy” księżyc. W tym roku był to już drugi raz kiedy podczas żydowskich świąt widoczny księżyc miał kolor czerwony. Pierwszy raz było to w czasie paschy. Kolejne dwa będą w 2015 roku także w czasie świąt, co powoduje że Żydzi i Chrześcijanie pilnie studiują Biblię, bo zjawiska takie są doprawdy apokaliptyczne. (Israel Today)  „I uczynię cuda w górze na niebie, I znaki na dole na ziemi, Krew i ogień, i kłęby dymu. Słońce przemieni się w ciemność, A księżyc w krew, Zanim przyjdzie dzień Pański wielki i wspaniały. Wszakże każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie.“ – Dzieje Apostolskie 2,19-21 (por. Joel 3,1-5)

PARLAMENT BRYTYJSKI UZNAŁ „PALESTYNĘ“ – W poniedziałek wieczorem brytyjski parlament przegłosował oficjalne uznanie państwa „palestyńskiego“. Za tą niewiążącą rezolucją głosowało 274 posłów, przeciw było 12. W ten sposób chciano uznać państwo arabów „palestyńskich” obok państwa żydowskiego. Miałby to być wkład w pokojowe rozwiązanie jednej ziemi dla dwóch państw. Decyzja ta ma mocne znaczenie symboliczne. Rzecznik premiera Camerona powiedział, że wynik ten nie zmieni stosunków dyplomatycznych z Izraelem. Sam premier nie wziął udziału w głosowaniu. Ministrowie rządowi byli proszeni o wstrzymanie się od głosowania. Pewien brytyjski parlamentarzysta, który reprezentuje dwie londyńskie dzielnice, zamieszkane przeważnie przez Żydów, w poniedziałek podał się do dymisji, co było protestem przeciw uznaniu „Palestyny”. Po swoim ustąpieniu Mike Freer powiedział, że nie żałuje niczego. Przed decyzją Brytyjczyków spory zamęt wprowadzili Szwedzi, którzy w największe żydowskie święto (Jom Kippur) stwierdzili, że chcą uznać państwo „palestyńskie”; samą decyzję odłożono jednak na później. (Arutz 7)

MINISTERSTWO SPRAW ZAGRANICZNYCH SKRYTYKOWAŁO ANGLIĘ – Izraelskie MSZ potępił Wielką Brytanię za ich głosowanie z przeważającą większością za uznaniem państwa „palestyńskiego“. Późnym wieczorem izraelska ambasada w Londynie wydała Kommuniqué, w którym krytykuje głosowanie w niższej izbie parlamentu brytyjskiego. Czytamy w nim: „Kwestia państwa palestyńskiego może być decydowana tylko przy stole rokowań”. Dyplomaci potępili ten jednostronny akt; miałby on udaremnić możliwość porozumienia Izraelczyków i Arabów w rokowaniach bilateralnych, które doprowadzą do porozumienia pokojowego, prowadzącego do powstania niezależnego państwa palestyńskiego. „Przedwczesne międzynarodowe uznanie wysyła niepokojące przesłanie dla przywództwa palestyńskiego – mianowicie, że tę trudną decyzję, którą podjąć muszą obie strony, będą mogli obejść. „W ten sposób to uznanie nawet zmniejsza szansę na pokój” – czytamy w wyjaśnieniu. (Jerusalem Post) Autonomia tzw. Palestyńska (PA), zrefo0rmowana formacja terrorystyczna, ma być w oczach świata tzw. partnerem pokojowym Izraela, a jest to tylko wilk w owczej skórze. Podczas gdy wodzowie PA stawiają ciągle nowe i nierealne żądania, które Izrael miałby spełnić w zamian za fałszywy pokój, sami nie wykazali gotowości do najmniejszych ustępstw, jak politycy Izraela. Dotąd nie ma ani jednego gestu współpracy ze strony PA. Gdy Izrael wzbrania się nie dopuścić do niebezpieczeństwa dla jego granic, jego mieszkańców, jego wiosek i miast, PA sięga jak źle wychowane dziecko po zbrodnię i przemoc, albo też manipuluje ONZ – lub też stosuje jeszcze inne metody, by postawić na swoim. Proszę módlcie się przeciw próbom PA manipulowania społecznością międzynarodową.

NETANJAHU KRYTYKUJE OKREŚLENIE BAN KI-MOONA O „OKUPACJI“ – W poniedziałek premier Benjamin Netanjahu skrytykował ostro sekretarza generalnego ONZ Ban ki-Moona . Dalej utrzymuje on, że ostrzał Izrael przez 3.600 rakiet Hamasu był sprawiedliwy. Najpierw Netanjahu powiedział, że mowa o „okupacji” Gazy od wycofania Izraela w 2005 roku jest nonsensem z jednego prostego powodu: Izrael nie posiada Gazy” – wyjaśnił Netanjahu. „Izrael opuścił każdy centymetr kwadratowy terenu w Gazie. Usunęliśmy wszystkie osiedla… Nie można więc mówić o izraelskiej okupacji Gazy”. Premier zwrócił uwagę na to, że Ban Ki-Moon usprawiedliwił ataki rakietowe na Izrael, chociaż terrorystyczny Hamas wykorzystywał nawet szkoły ONZ gwałcąc prawo międzynarodowe. „Powodem dla wybuchu fali przemocy tego lata był ostrzał rakietowy izraelskich miast przez Hamas. Podczas tych ataków często wykorzystana była neutralność instytucji i szkół ONZ dla maszynerii terrorystycznej Hamasu” – stwierdził wzburzony Netanjahu. „Kiedy w szkołach ONZ odkryto rakiety i broń, niektórzy funkcjonariusze ONZ oddali tę broń terrorystom z powrotem, by ponownie mordowali cywili i ostrzeliwali izraelskie miasta i wsie.” Premier powtórzył, że Hamas jest organizacją terrorystyczną, która poprzysięgła zabić cały żydowski naród. „Powodem ostrzału rakietowego Hamasu na Izrael jest to, że Hamas jest przeciwko istnieniu Izraela” – wyjaśnił. „Dla Hamasu kwestia granic z 1967 roku nie ma najmniejszego znaczenia. Sam Izrael nie ma prawa w ogóle istnieć, nie wspominając o granicach. Hamas jest całkowicie przeciwny temu, że jesteśmy. Jest zdecydowany zabić wszystkich Żydów i Izraelczyków. Wystarczy tylko przeczytać ich statut – pisze to tam czarno na białym”. (Arutz 7)

PIENIĄDZE NA ODBUDOWANIE GAZY – W niedzielę dawcy zadeklarowali na konferencji w Kairze około 2,1 mld. Euro na odbudowę Gazy, zniszczonej przez wojnę. Niektórzy uczestnicy mieli wątpliwości, twierdząc, że ich wysiłki spełzną na niczym jeśli między Izraelem i Arabami nie będzie trwałego pokoju. Norweski minister spraw zagranicznych Børge Brende, który przewodniczył obradom powiedział, że obiecanych jest 4,2 mld €, ale tylko połowa przeznaczona jest na odbudowę. Izrael żądał, by Hamas oddał swoją broń zanim zaczną płynąć pieniądze z zagranicy. Tego postulatu jednak nie podjęto. Przedstawiciel Izrael powiedział stacji Channel 2, że pieniądze dotąd będą płynęły, dokąd zachowane będzie zawieszenie broni. Dalsze środki po odbudowaniu zniszczeń zależeć będzie od demilitaryzacji Gazy. (Times of Israel)

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Oszczędności rządu utrudniają sytuację. Myślcie o tym, że co w innych krajach oceniane jest jako „bieda”, przez biednych w Izraelu oceniane by było jako luksus. Dlatego zwracamy się do Was, naszych wiernych przyjaciół i darczyńców, byście pomagali nam w tej służbie miłosierdzia.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.