Wizja dla Izraela_18.04.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

„Gdyż Pan przechodzić będzie, aby uderzyć Egipcjan. A gdy ujrzy krew na nadprożu i na obu odrzwiach, ominie Pan te drzwi i nie pozwoli niszczycielowi wejść do domów waszych, aby zadać cios. – 2. Mojż. 12,23

Piątek, 18 kwietnia 2014

PASCHA 2014 – Siedmiodniowe święto na pamiątkę wyjścia Żydów z Egiptu zaczęło się w tym roku 14 kwietnia o zachodzie słońca, a skończy 22 kwietnia też o zachodzie słońca. Rodziny i przyjaciele spotykają się w całym kraju w domach, salach, hotelach by świętować coroczny seder. Wspólnie naród łączy się piosenkami, opowiadaniami biblijnego uwolnienia i gorzkiej niewoli w Egipcie, dziesięć plag, które przyszły na kraj i jak naród pod wodzą Mojżesza chroniony krwią baranka mógł ujść. Podczas świąt jada się niekwaszony chleb to znaczy macę ale także słodkie potrawy z macy, mąki kukurydzianej i ziemniaczanej. Wizja dla Izraela i Skład Józefa ślą Wam, naszym przyjaciołom z daleka i bliska serdeczne pozdrowienia pesachowe. Proszę módlcie się podczas całych świąt o ochronę dla Izraela, gdyż właśnie w czasie takich świąt narodowych zdarzają się ataki terrorystyczne, gdzie często giną ludzie. Módlcie się też o ustanie nalotu rakiet na północnych i południowych granicach Izraela.  

STAROŻYTNA GMINA ŻYDOWSKO CHIŃSKA OBCHODZI PASCHĘ – Prawie 100 członków starej żydowskiej gminy w chińskim mieście Kaifeng rozpoczęło 14 kwietnia pierwszy raz tradycyjne święto Paschy. Rozpoczęło się więc dwutygodniowe święto. Posiłek sederowy, sponsorowany przez jerozolimską organizację Schavei Israel prowadził po raz pierwszy 28 letni Tzuri Heng Shi ze wszystkim co do święta należy. Przed kilkoma laty wyemigrował on do Izraela, a teraz wszystkie potrawy wysłał do Chin.  Była to m.in. koszerna maca, specjalne koszerne wino na Pesach oraz hebrajsko-chińskie wydanie Hagady. Hagada jest tradycyjną książką, którą używa się podczas świąt. Opisane są w niej wszystkie kroki i postępowanie podczas ceremonii. Shi zabrał także z Izraela chrzan, ciasteczka i charoset. Charoset jest mieszanką owoców, orzechów i miodu.

NIE MA SZANS NA WZNOWIENIE ROZMÓW  – Przedstawiciele Jerozolimy poprzedniego piątku wypowiadali się pesymistycznie w kwestii możliwości wznowienia przerwanych rozmów PA z Izraelem. Przedstawiciele ci powiedzieli izraelskiej TV Channel 10, że praktycznie nie ma szans na to by w kilka tygodni osiągnąć porozumienie, a nawet by kontynuować rozmowy po 29 kwietnia. Ostatniego czwartku sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon podpisał dokumenty [przystąpienia PA do konwencji ONZ] i potwierdził jednocześnie, że prace akcesyjne zostały wstrzymane. 10 z 15 arabskich akcesji wymaga podpisu ONZ. Kilka godzin po podpisaniu dokumentów przedstawiciel Izraela oświadczył, że wprowadzono nowe sankcje na PA. I tak na przykład rząd Izraelski wstrzymał przelew zgromadzonych środków podatników na konta Arabów. Dalej czytamy, że Izrael wstrzymał przygotowania do wydobycia gazu na Morzu śródziemnym na potrzeby Gazy. Te działania i inne jeszcze mają ratować proces pokojowy. Takie wyważone kroki mają pokazać Arabom, że ich odrzucanie rozmów szkodzi ich własnym interesom. Dalsze postępowanie Izraela zależeć będzie od działania strony arabskiej lub jego braku. Jeżeli Arabowie podejmą kroki jednostronne, reakcja Izraela będzie w zgodzie z ich charakterem. (Israel National News, Jerusalem Post)

EGIPT ŻĄDA ZADOŚĆUCZYNIENIA ZA DZIESIĘĆ PLAG  – „Żądamy od państwa Izrael odszkodowania za dziesięć plag, które nasi przodkowie przed tysiącami lat wycierpieli w Egipcie, ponieważ żydowscy przodkowie ich przeklęli”, napisał prominentny egipski dziennikarz Ahmad Al-Gamal tuż przed żydowskim świętem Paschy i wywołał wiele szumu. „W Torze jest napisane, że Faraon dyskryminował dzieci Izraela. Co mamy z tym wspólnego? Dlaczego mamy z tego powodu cierpieć?” – pyta Al-Gamal i w ten sposób wyraźnie rozróżnia egipskie królestwo faraona od dzisiejszego, islamskiego Egiptu.  Islam akceptuje biblijne relacje jako historyczne dowody. Al-Gamal zaproponował swojemu rządowi w Kairze oskarżenie Izraela: „Żydzi odpowiadają za nawiedzenie kraju szarańczą i zniszczenia całego rolnictwa. Nil był pełen krwi, tak że nikt nie mógł pić wody. Zesłali ciemności, żaby i zabili pierworodnych… w czasie 40 lat na pustyni korzystali Żydzi z dóbr, które nam ukradli, zanim nas opuścili”. Oczywiście izraelska prasa zareagowała na ten raport. Niektórzy reporterzy napisali, że najpierw Egipt powinien zapłacić Izraelowi odszkodowanie za to że trzymali ich przodków jako niewolników, a przed wyjściem nakazali zabijanie wszystkich męskich potomków ludu żydowskiego.  (Israel Today)  Jeden z blogerów napisał: „Według Tory Żydzi wcale nie przeklęli Egiptu. To raczej Wszechmogący, który to uczynił. Jeśli Egipcjanie chcą Go oskarżyć, sąd w niebie stoi otworem”. Ktoś inny podkreślił, że Al-Gamal przez swoje absurdalne żądania w istocie uznał oficjalnie istnienie państwa Izrael. Nie trzeba się więc dziwić, że ten który zasiada na tronie w niebie się śmieje. (Psalm 2,4)!      

SYRIA: NOWE DONIESIENIE O ATAKU GAZOWYM – Państwowe media w Syrii i rebelianci donosili w poprzednią sobotę, że w jednej z wiosek zastosowano gaz bojowy. Dwie osoby zginęły, było także dziesiątki rannych. Obie strony nawzajem oskarżają się o ten atak. Syryjska Koalicja Narodowa tzn. największa organizacja opozycyjna, która także jest wspierana przez Zachód, twierdzi, że w ataku gazowym we wsi Kfar Zeita w centrum prowincji Hama 11 kwietnia dziesiątki osób zostało rannych, w tym także dzieci. Jaki gaz został użyty – nie podano. Grupa obrony praw człowieka, Syrian Observatory z siedzibą w  Wlk.Brytanii donosiła, że po nalocie ludzie się dusili, a inni mieli problemy z oddychaniem. Nad okolicą jeszcze później widać było gęste dymy. (Ynet) Proszę módlcie się przeciw zabijaniu ludzi w Syrii, zwłaszcza przeciw nowym stosowaniem gazów trujących i o zniszczenie tej brutalnej broni.

IRAN UPIERA SIĘ PRZY SWOIM WYSŁANNIKU – W poprzednią sobotę Iran skrytykował decyzję USA o nie udzieleniu wizy swojemu wysłannikowi do ONZ. Teheran chce się zwrócić bezpośrednio do ONZ. „Nie mamy nikogo w zamian za pana  Abutalebi i będziemy stanowczy w tej sprawie wykorzystując przysługujące nam kroki prawne w ramach ONZ” – stwierdził Abbas Araghchi, wysoki urzędnik MSZ Iranu. 11 kwietnia Waszyngton poinformował, że Hamidowi Abutalebiemu wizy nie udzielono z powodu jego udziału w porwaniu zakładników w latach 1979-1981. Grupa muzułmańskich studentów okupowała amerykańską ambasadę w Teheranie przetrzymując 52 Amerykanów przez 444 dni jako zakładników. (Jerusalem Post)

NOWY IZRAELSKI SATELITA SZPIEGOWSKI – Jak podało ministerstwo obrony w poprzednim tygodniu na orbitę wystrzelono nowego satelitę szpiegowskiego. W ten sposób Izrael może lepiej nadzorować swojego najgorszego wroga – Iran. Zdalnie sterowany satelita obserwacyjny Ofek 10 wszedł na orbitę dzięki rakiecie Schavit; w projekcie udział wzięła też firma Aerospace Industries (państwowa firma lotnicza Izraela). Model ten może szybko zmieniać swoje położenie i nie potrzebuje przeczesywać całego terenu w dojściu do nowej pozycji. Satelita zaczął już przesyłać dane i zdjęcia. W ciągu kilku miesięcy wejdzie do pełnej służby. W tym przypadku chodzi o lekkiego satelitę, lepiej przystosowanego do pracy wywiadowczej, który prazy każdej pogodzie, w dzień i noc wysyła ekstra ostre obrazy, jak stwierdził Ofer Doron z Israel Aerospace Industries. „Dostarcza precyzyjnych zdjęć nieopisanie wysokiej jakości” – powiedział jeszcze Doron. Minister Obrony Mosche Aalon podkreślił, że Ofek 10 uczyni łatwiejszym pracę wywiadowczą i pozwoli łatwiej uniknąć niebezpieczeństwa niezależnie czy jest blisko, czy daleko i niezależnie od pogody czy pory dnia. (Times of Israel)

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi, a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Informacje o datkach: 

Przelewy międzynarodowe   Vision für Israel e.V.
Stadtsparkasse München
IBAN: DE27 7015 0000 1002 9131 41
BIC: SSKMDEMMXXX

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy Barry, Batya i Team VfI

 

tłum z niem. MWN

deeo.ru

One comment

 1. I pomyśleć ,że Bóg podjął decyzję by ratować ten prześladujący Izraela świat.
  Zbawia ludzi w krajach ,które zioną nienawiścią do narodu wybranego.
  Wśród nich są także Polacy
  Szkoda ,że ci ludzie nie zastanawiają się nad tym jak bardzo Bóg kocha człowieka.
  I nie czytają w swoich historycznych ksiąg ,mówiących o tym ,że Izrael nie przestał być narodem wybranym ,a każdy kto go prześladuje to tak jakby walczył z Bogiem.
  BOŻE BŁOGOSŁAW IZRAELA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.