Wizja dla Izraela_18.11.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail:
Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

 Piątek, 18 listopada 2011

 „Trzciny nadłamanej nie dołamie ani knota gasnącego nie dogasi, ludom ogłosi prawo!“ – Izajasz 42,3

MOSSAD MÓGŁ STAĆ ZA EKSPLOZJĄ – Jak informuje Time Magazine to Mossad, izraelska agencja informacji i bezpieczeństwa mogła stać za eksplozją w pobliżu Teheranu w ostatnią sobotę. Cytowany jest przedstawiciel zachodnich tajnych służb „nie wierzcie Irańczykom, że to wypadek”. Było co najmniej 17 ofiar śmiertelnych. Wybuch zdarzył się po zeszłotygodniowym opublikowaniu raportu agencji IAEA; ta międzynarodowa organizacja nadzorująca wykorzystanie energii atomowej opowiedziała w swoim raporcie i opisała atomowy program Irańczyków. Wśród ofiar jest także ekspert rakietowy i wysokiej rangi członek gwardii narodowej. Iran zaprzecza coraz bardziej wyraźnym dowodom sabotażu w bazie rakietowej.

MOŻLIWE IZRAELSKIE NIESPODZIANKI ŚWIĄTECZNE DLA IRANU – Po opublikowaniu raportu międzynarodowej agencji atomowej jasnym jest, że Iran pracuje nad bronią jądrową. Do tej pory tylko spekulowano, a teraz Izrael i inne państwa przygotowują się na możliwą akcję militarną, by uniemożliwić Iranowi dokończenie prac. Brytyjski Daily Mail pisze, że atak może się odbyć już 25 grudnia. Gazeta cytuje wysokiego urzędnika MSZ: „Oczekujemy czegoś już na święta lub zaraz na początku roku”. To znaczy, że Izrael nie będzie czekał na gotowość innych mocarstw zachodnich, jeśli Jerozolima uzna, że atak jest nie do uniknięcia. Rzecznik powiedział, że USA prawdopodobnie poprze żydowskie państwo, bo prezydent Obama panicznie próbuje nie stracić żydowskich głosów w przyszłorocznych wyborach prezydenckich (INN). Proszę módlcie się, by realizowała się strategia Pana a atomowy program Iranu został zniszczony raz na zawsze i by uniknięto wojny z Republiką Islamską.   

UNESCO WSTRZYMUJE PROGRAMY Z BRAKU PIENIĘDZY 10 listopada agencja Reutera poinformowała, że uznanie PA za państwo będzie kosztować UNESCO około 47 milionów €. Taka duża dziura w kasie organizacji ma związek z cofnięciem przez USA swojej składki. Teraz sekretarz generalny UNESCO Irina Bokova poinformowała, że organizacja skreśliła niektóre programy. Kanadyjski minister spraw zagranicznych powiedział, że jego kraj także cofnie wszelkie dofinansowanie; „UNESCO może zwrócić się do tych krajów które podpisały rezolucję, która doprowadziła do dziury budżetowej” (Arutz 7).

PA GROZI PRZEMOCĄ I ANARCHIĄ – W czwartek poprzedniego tygodnia przedstawiciele PA ostrzegli, że region ześliźnie się w „przemoc i anarchię”, ponieważ przewodniczący Mahmud Abbas nie uzyskał akceptacji dla swojego wniosku w ONZ. [PA została członkiem UNESCO – nie ONZ –przyp.tłum. ] Ramallah wzbrania się poinformować co teraz planuje, kiedy wiadomo, że taki wniosek nie uzyska poparcia w Radzie Bezpieczeństwa. Przedstawiciel podkomisji w Radzie Bezpieczeństwa PA nie zyska wystarczającej ilości głosów na TAK. Poza tym stwierdził, że zdecydowanie USA postawienia veta jest nie do przezwyciężenia. Podczas gdy Ramallah grozi przemocą, Kwartet bliskowschodni (USA, UE, Rosja i ONZ) ma zamiar w nadchodzącym tygodniu prowadzić rozmowy osobno z Izraelem i PA.  Na to główny negocjator PLO (Palestynian Liberty Organization) Saeb Erekat stwierdził, że PA nie wróci do stołu rokowań zanim Izrael nie uzna granic z 1967 roku za granice przyszłego państwa arabskiego i nie zaprzestanie rozbudowy osiedli żydowskich na terenach Judei, Samarii i Wschodniej Jerozolimy. Izrael opowiedział się za rozmowami bez żadnych warunków wstępnych i podkreślił, że już raz wstrzymał budowy na 10 miesięcy by spełnić żądania PA. Już raz ponownie podejmował rozmowy, ale Arabowie zostawili go na lodzie. Nie dość, że stawiają kolejne warunki, ale przedstawiciele Izraela twierdzą, że celowo złamali porozumienia z Oslo i przedstawiają kolejne jednostronne wnioski w ONZ. (INN)  Nie mają pokoju bezbożnicy – mówi mój Bóg“ – Izajasz 57,21.

KOŃ TROJAŃSKI W IRANIE – Wychodzi się z założenia, że instalacje przemysłowe w Iranie da się wyszpiegować. Szkodliwe oprogramowanie przypomina słynny wirus Stuxnet z 2010 roku. Atak internetowy za pomocą tego robaka został przeprowadzony najprawdopodobniej przez Izrael i doprowadził do zniszczenia wirówek do wzbogacania uranu (INN).  Proszę nadal się módlcie, żeby plan stworzenia broni atomowej został unicestwiony przez Internet i w ten sposób uniknięto wojny i by region nie został zniszczony w jej wyniku.

IZRAEL WYPOSAŻY SAMOLOTY W SYSTEMY OBRONY PRZED RAKIETAMI. LIBIJSKA BROŃ DOTARŁA DO GAZY – W obliczu podwyższonego ryzyka ataków terrorystycznych za pomocą zrabowanej broni rakietowej z Libii, Izrael w naprędce pracuje nad zamontowaniem na samolotach broni przeciwrakietowej, jak stwierdził jeden z ekspertów obrony.  Jego komentarz ukazał się po raporcie gazety Haaretz  z października. Twierdzi on, że eksperci Izraelscy zastanawiają się nad przeszmuglowanymi przez że Hamas do Gazy dosyć nowymi systemami rakietowymi. Udało mu się zrabować w Libii stosunkowo nowoczesne rosyjskie rakiety. 11 listopada poinformowano, że w samolotach El Al i dwóch innych izraelskich linii lotniczych już zamontowano systemy przeciwrakietowe. Pracują one na optyce laserowej, która „oślepia” czujniki ciepła rakiet. Do 2013 roku wszystkie samoloty zostaną wyposażone w te systemy. „Jesteśmy od dawna świadomi zagrożeń, dlatego jesteśmy dalej w przygotowaniach niż inne kraje. Po wydarzeniach w Libii rząd przyspieszył te prace” – stwierdził przedstawiciel Izraela. Powołał się na szacunki tajnych służb, że chaos wśród powstańców tego afrykańskiego kraju doprowadził do tego, że z Synaju po egipskiej stronie przeszmuglowano broń taką jak pancerfausty do Gazy dla grup terrorystycznych powiązanych z Al Kaidą. Największe izraelskie lotnisko Ben Guriona  leży zaledwie 10 km od Samarii (Haaretz).

PA-TV: DESZCZ CZYŚCI JEROZOLIMĘ Z ŻYDÓW BY MUZUŁMANIE MOGLI SIĘ MODLIĆ – W telewizji PA mówi się, że deszcz w Jerozolimie służy do tego by zmyć ślady butów Żydów. Następuje fragment programu: „Złote kopuły meczetu świecą kolorami tęczy, na której siedzą białe obłoki, a radosne święto Eid Al-Adha [islamskie ofiarowanie] dobrze robi mieszkańcom. Lekki deszcz zmywa ślady obcokrajowców [Żydów], by stopy modlących się muzułmanów nie skalały się”. Przed kilkoma miesiącami grupa nadzorująca media Media Watch raportowała już o tym programie. Pokazano w nim grupę modlących się Żydów pod Ścianą Płaczu określonych jako „grzech i brud”. Poza tym podobno PA planuje postawić domy dla Arabów pod Ścianą Płaczu. Przedstawiciel PA oświadczył, że zdarzy się to „kiedy Żydzi znikną  z powierzchni jak zapomniana karta z księgi historii naszego miasta”. Dalej zauważa: „narysujemy naszą mapę na nowo. Na palcu przed Ścianą Płaczu zbudujemy dzielnicę marokańską.” PA zaprzecza, że Żydzi mają historyczne prawo do Jerozolimy. Nawet Ścianę Płaczu najbardziej święte miejsce Judaizmu, i najważniejsze miejsce modlitwy Żydów, Arabowie uzurpują dla siebie. (PMW)  „Pan jest królem na wieki, Jest Bogiem twoim, Syjonie, po wszystkie pokolenia. Alleluja!“ – Psalm 146,10.

CZY FLAGA IZRAELSKIE ZAŁOPOCZE NA KSIĘŻYCU JAKO TRZECIA? – Zespół młodych naukowców izraelskich bierze udział w konkursie Googla Mondpreis X. Dotowany jest on kwotą 22 mln €. Izraelski zespół chce by flaga żydowska znalazła się na księżycu jako trzecia po amerykańskiej i rosyjskiej. Zwycięzcą będzie pierwszy zespół, któremu uda się wylądować na księżycu, uruchomić pojazd, który pokona 500 metrów i  przesłać na ziemię film i zdjęcia. Potrzebne na to byłoby 15 mln €.  Gdyby pojazd miał jeszcze inne zadania do wykonania dodatkowo byłoby potrzeba 3,7 mln. Spacell Team założony przez Jariva Bascha, Kfira Dimria i Jehonatana Weintrauba jest jedynym izraelskim zespołem w konkursie. Razem walczy 20 zespołów z innych krajów.

ZAUWAŻCIE– Następne Święto Namiotów odbędzie się w Izraelu od 2 do 4 października 2012 roku. Następna podróż Roots & Reflections Tour odbędzie się od 8 do 17.06.2012r. pod tytułem Podróż do czterech mórz.

PROSZĘ POMÓŻCIE Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich– Przysłów 29,7.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.