Wizja dla Izraela_19.04.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 19 kwietnia 2013

Słowo Twe, Panie, trwa na wieki, niezmienne jak niebiosa“ – Psalm 119,89.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA TWOJE URODZINY IZRAELU! – Tylko kilka godzin po tym, jak upamiętniono, tych którzy zginęli w obronie kraju, Izrael rozpoczął w poniedziałkowy wieczór świętowanie 65 rocznicy odrodzenia swojego starożytnego kraju. W całym Izraelu puszczano fajerwerki, młodzi i starzy przebierali się w historyczne kostiumy i obchodzili dzień niepodległości. Zgodnie z żydowską tradycją dzień zaczyna się o zachodzie słońca; dlatego też jeszcze we wtorek rano uroczystości trwały w najlepsze. Prawie każdy Izraelczyk udawał się z przyjaciółmi do jednego z parków na wspólne grillowanie. Rzecznik Knesetu Juli Edelstein wezwał w poniedziałek wszystkie części kraju i ich mieszkańców by mieli więcej zrozumienia dla siebie nawzajem. Do młodszych słuchaczy w audytorium Edelstein powiedział: „To są ręce młodych, przez których budowana będzie przyszłość Izraela. Jesteście naszą narodową nadzieją. Nie słabnijcie“. Ponad 10.000 ludzi przyszło na modlitwę przy Ścianie Płaczu; minister ds. religii, Rabbi Elia Ben Dahan, powiedział w przemówieniu, że dzień niepodległości jest dniem, w którym Izrael demonstruje swoją siłę (Israel Today, INN).

NETANJAHU PRZEKAZUJE BIAŁEMU DOMOWI SWOJE WYRAZY UBOLEWANIA– Premier Benjamin Netanjahu przekazał Białemu Domowi we wtorek po ataku bombowym podczas bostońskiego maratonu, kiedy zginęły 3 osoby a 180 zostało rannych, wyrazy współczucia. Podczas przyjęcia dla korpusu dyplomatycznego w rezydencji prezydenta w Jerozolimie Netanjahu mówił o zamachu: „Dzień radości stał się dniem terroru. Moje wyrazy współczucia kieruję do prezydenta Baracka Obamy, amerykańskiego społeczeństwa i pogrążonych w żałobie rodzin. Izrael jak zawsze stoi ramię w ramię z amerykańskim narodem.” Amerykański prezydent Obama jeszcze tego samego dnia powiedział. „Za każdym razem, kiedy bomby wybuchają wśród niewinnych mieszkańców jest to aktem terroru. Amerykański naród nie pozwoli się jednak terroryzować.” (Arutz 7) Sela! Oby amerykański lud i przywództwo USA razem z mieszkańcami Izraela, którzy aż za dobrze wiedzą co to znaczy rok po roku, tydzień po tygodniu i dzień w dzień żyć w horrorze terroru zastanowili się co to znaczy „nie pozwolić się terroryzować”. Oby stosunki obu krajów wzmocniły się: oby obie strony zobowiązały się walczyć razem z rosnącym terrorem na miejscu i w całej reszcie świata.

ŻYDOWSKIE GMINY POZOSTAJĄ CZUJNE – Szef sieci organizacji bezpieczeństwa żydowskich organizacji w USA powiedział, że żydowska gmina po zamachu w Bostonie pozostaje w pogotowiu. „Wiemy, że niestety 30% wszystkich zamachów terrorystycznych skierowanych jest przeciwko instytucjom żydowskim” – powiedział Goldenberg, dyrektor sieci „Secure Community“. „Muszę jednak podkreślić, że nie ma żadnych danych, by wiązać go z atakami na instytucje żydowskie. Ze względu jednak na przykłady z przeszłości w najbliższych 48 godzinach zachowamy wzmożoną czujność”. Tożsamość zamachowców w tej chwili jest jeszcze nieznana [Obecnie już jest – przyp. tłum.] (Haaretz). Proszę módlcie się o ochronę żydowskich gmin w Massachusetts zwłaszcza w Bostonie. Módlcie się o pociechę dla pogrążonych w żałobie rodzin i uzdrowienie dla rannych. Współpracownicy Wizji dla Izraela przekazują głębokie współczucie tym wszystkich, których dotknęła ta straszna tragedia.

JORDAŃSKI DUCHOWNY JEST „SZCZĘŚLIWY Z HORRORU“ W BOSTONIE – Przywódca ekstremistycznej muzułmańskiej grupy Salafi w Jordanii powiedział we wtorek, że jest „szczęśliwy z powodu horroru w Ameryce”. Mohammed Al-Halabi został w 2003 roku prawomocnym wyrokiem skazany za planowanie zamachów na ambasady USA i Zachodu w czym też brała udział Al-Kaida. We wtorek dalej mówił on: „Niech Amerykanie poczują co przechodziliśmy kiedy USA zajęła Irak i Afganistan i zabijali tam naszych ludzi”. Jeden z mieszkających w Jordanii specjalistów antyterrorystycznych powiedział, że wybuchy w Bostonie noszą ślady zorganizowanego terroru jak w Al-Kaidzie. Nie może jednak przekazać twardych dowodów, że wybuchy były dziełem Al-Kaidy. „Z niewielu dostępnych detali można jednak stwierdzić, że były one dobrze skoordynowane, celowo ukierunkowane i czasowo dobrze skorelowane”. W ambasadzie USA w Ammanie po zamachu w Bostonie wzmocniono środki bezpieczeństwa (INN, USA Today).

PONAD 1000 LUDZI HISB-ALLAHU PRZYJECHAŁO DO SYRII – Około 1.200 wojowników Hisb-Allahu trafiło do syryjskiego portu w Tartus w ostatnich dniach. Mają oni wzmocnić wojska rządowe Assada, jak napisała jedna z gazet w Arabii Saudyjskiej w tym tygodniu. USA, Kanada i Izrael od dawna uważają tę szyicką grupę za terrorystyczną, przez co ich działania uważane są za działania kryminalne, ich konta są zamrożone, a ich członkowie są obserwowani. W Europie tylko Holandia dokonała takiej klasyfikacji; Wielka Brytania obserwuje tylko ich skrzydło militarne. W poprzednim tygodniu Bahrain, jako pierwsze państwo arabskie uznało Hisb-Allah za grupę terrorystyczną. Media cytują źródła, według których reżym w Damaszku korzysta z wojowników z Iraku, Pakistanu i Afganistanu, co znaczy też, że mniej nowych rekrutów chce walczyć po stronie reżymu Assada (Al Arabija).

NOWE TRZĘSIENIE WSTRZĄSA IRANEM – Potężne trzęsienie ziemi dotknęło we wtorek Iran. Zawaliły się budynki i pogrzebały co najmniej 31 osób. Amerykańskie centrum geologiczne podało, że siła wstrząsu wyniosła 7,8 w skali Richtera; epicentrum położone było ok. 80 km na wschód od irańskiego miasta Kasz, trzęsły się jednak budynki nawet w oddalonej o 1.500 km stolicy Indii. Centrum geofizyczne w Teheranie doniosło, że trzęsienie trwało 40 sekund. Określane jest ono jako najsilniejsze od 50 lat. Na granicy z Pakistanem zrównane z ziemię zostały budynki mieszkalne i biurowe. Trzęsienie z wtorku było drugie w sile po pierwszym trzęsieniu w tym samym tygodniu. 9 kwietnia ziemia trzęsła się niedaleko od reaktora atomowego; zginęło wtedy 37 osób a 850 zostało rannych; całe wsie były zrównane z ziemią. Mimo paniki, jaką wywołało trzęsienie Iran potwierdził, że chce budować kolejne reaktory – i to w narażonym na trzęsienia rejonie.

HAMAS ZNÓW PRÓBUJE CZĘŚCIEJ UPROWADZEŃ ŻOŁNIERZY IDF – Izraelskie siły bezpieczeństwa donosiły przed kilkoma dniami o 33 udaremnionych próbach uprowadzeń od początku roku na terenie Judei i Samarii. W 2012 roku było łącznie 24 udaremnione próby. Wysokiej rangi przedstawiciel służb powiedział, że wymiana więźniów, dzięki któremu uwolniono Gilada Szalita zdopingowała Hamas do kolejnych prób (Ynet). Proszę módlcie się, żeby próby uprowadzenia żołnierzy IDF zostały udaremnione i żeby Izrael nie był zmuszony do uwalniania prawomocnie skazanych terrorystów z izraelskich więzień.

MILIARD NA WYDATKI ZBROJENIOWE – Nowy budżet tzw. Atonomii palestyńskiej (PA) na rok 2013 przewiduje prawie miliard dolarów, czyli 28 % całego budżetu na wydatki zbrojeniowe. W porównaniu do tego na kształcenie zostanie wydane 16% a na opiekę zdrowotną 10%. Innymi słowy większa część wydatków PA nie pójdzie na szkoły, zdrowie czy infrastrukturę, ale na zakup nowej broni i utrzymanie ogromnego aparatu wojskowego. Oficjalnie zarząd PA nie jest w stanie wojny z Izraelem i formalnie nie posiada armii; a jednak postanowiono swoje środki finansowe wydać na zbrojenia. W budżecie jest punkt „personel obronny” co stanowi 95% uposażenia dla rządzącego Gazą Hamasu. Około 46 milionów Euro (4%) wydaje Hamas dla rodzin arabskich terrorystów, którzy siedzą w więzieniach Izraela. Najgorsi mordercy odsiadujący najdłuższe wyroki przekazują te środki dalej rodzinie i są to większe pieniądze, niż zarabiają ich izraelscy strażnicy (Jerusalem Post).

TERMIN NASTĘPNEJ PODRÓŻY ROOTS & REFLECTIONS: 2.-10. CZERWCA 2013 – przyłączcie się do Bary’ego Segala w czwartej corocznej podróży, „Podróży do środka ziemi”. Ta pełna przygód wycieczka łączy starożytny Izrael z tym współczesnym. Razem odwiedzimy różne miejsca – od supernowoczesnych plaż Herzlii, poprzez Morze Galilejskie do archeologicznych cudów Miasta Dawida. Będziemy żeglować drewnianymi łodziami po Jeziorze Genezaret i przejdziemy tunelem pod murami Ściany Płaczu – a nawet jeszcze więcej. Dalsze informacje uzyskacie u Pani Pollly w biurze Arch Tours w Anglii pod tel: 0044-1372 843678 lub mailowo: polly@archtours.co.uk.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Tylko w listopadzie 2012 Izraelczycy ucierpieli od 1.506 nalotów rakiet wystrzelonych przez terrorystów w Gazie. Wielu żydowskich mieszkańców zostało rannych, setki do dziś przeżywa szok, wiele rodzin przez ten konflikt straciło swoich najbliższych. Teraz Izrael likwiduje milionowe straty. Wizja dla Izraela i Skład Józefa wspiera potrzebujących i instytucje finansowo w sprzęcie medycznym i na inne sposoby. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców, by wspomagali nas w tym dziele miłosierdzia. Dalsze informacje uzyskacie na http://www.visionfuerisrael.de/spenden/ lub pod numerem telefonu w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595. Wielkie dzięki!

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

поисковое продвижение оптимизация раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.