Wizja dla Izraela_19.10.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 19 października 2012

Oczekujże, Izraelu! na Pana; albowiem u Pana jest miłosierdzie, a obfite u niego odkupienie“ – Psalm 130,7

PROSZĘ MÓDLCIE SIĘ – Drodzy Przyjaciele, proszę módlcie się o nasze Święto Namiotów w Londynie od 19 do 20.10. Dziękujemy.

OLBRZYMIA MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA BADAŃ KOSMOSU W JEROZOLIMIE – Międzynarodowa konferencja poświęcona badaniom kosmicznym odbędzie się w 2015 roku w Izraelu; będzie ona największą z tych w ostatnich kilku latach. Decyzja o jej lokalizacji podjęta została w poprzednim tygodniu na corocznej konferencji Międzynarodowej Federacji Astronautycznej (IAF) w Neapolu. Konferencja ta jest najważniejszym spotkaniem na świecie na temat kosmosu. Co roku odbywa się w październiku i za każdym razem w innym państwie. Udział w niej bierze 3000 naukowców, przedstawiciele Izraelskiej Agencji Badań Kosmicznych (ISA) i szefowie czołowych przedsiębiorstw. Informują się o nowościach i dyskutują o badaniach kosmosu. IAF jest największą organizacją zrzeszającą badaczy kosmosu. Należy do niej 250 członków z całego świata. Konferencja przyciągnie do Jerozolimy wielu turystów; odbędzie się 30 sympozjów oraz 2.000 wykładów ekspertów z 70 krajów. Do tego dojdzie wielka wystawa o wszechświecie (Jerusalem Post).

ŻYDOWSKI LEKARZ Z NOWEGO JORKU OTRZYMAŁ NOBLA Z CHEMII – Robert Lefkowitz, żydowski lekarz i biochemik z Nowego Jorku otrzymał Nagrodę Nobla z chemii – razem z Brian’em K. Kobilką, naukowcem ze Stanford University w Kalifornii. Naukowcy zostali nagrodzeni za ich „przełomowe odkrycie”, które wyjaśnia wewnętrzne procesy ważnej grupy receptorów, mianowicie tak zwanych receptorów związanych z białkami G, odpowiedzialnych za przetwarzanie różnych bodźców z otoczenia. Lefkowitz i Kobilka pracowali razem by wyizolować i zanalizować odpowiedzialny za to gen. Natknęli się przy tym na receptor przypominający inny receptor znajdujący się w oku i „wychwytujący” światło w oku. Lefkowitz (61) i Kobilka (57) podzielili się nagrodą wynoszącą ok. 926.000 € (JTA, Jerusalem Post).

 PLAN ATAKÓW TERRORYSTYCZNYCH ZOSTAŁ ZNIWECZONY / AZERBEJDŻAN SKAZUJE 22 OSOBY – Sąd w Azerbejdżanie skazał 22 osoby na wieloletnie więzienie za to, że pomagały irańskiej Gwardii Republikańskiej przy planowaniu ataków terrorystycznych na cele armii USA i na Izrael. Azerbejdżańskie urzędy stwierdziły, że Gwardia Rewolucyjna zwerbowała obywatela Azerbejdżanu Nijasi Kerimowa i dała mu zadanie zbudowania siatki szpiegowskiej w kraju. Zaatakowane miały być tak samo ambasady USA i Izraela, jak i jednostki organizacyjne i firmy mające związki z Zachodem. (AP) Niedawno przedstawiciele krajów Bliskiego Wschodu i USA zidentyfikowały osoby wspomagające Iran w przygotowaniu zamachów na dyplomatów w przynajmniej 7 krajach. Odbywało się to co najmniej w ciągu 13 miesięcy. W sierpniu 2012 ajatollah Homenei rozkazał Gwardii Republikańskiej i jednostkom Al-Quds wzmocnienie ich ataków terrorystycznych, ponieważ rząd Iranu ma wrażenie, że zagrożone są jego interesy z powodu sankcji ONZ i pomocy Zachodu dla syryjskiej opozycji. Proszę módlcie się, żeby planowane ataki zostały rozpoznane, a ich autorzy zostali ujawnieni i postawieni przed sądem.

NOWE ODMIANY PSZENICY NAZWANE IMIONAMI OFIAR TERRORU– Nowe opracowane w Izraelu odmiany pszenicy nazwane zostały imieniem Kinneret Mandel, która została zamordowana w wieku 23 lat przed siedmiu laty. Kinneret, jej 21 letnia kuzynka Matat Adler i 15 letni Oz Ben-Meir zamordowani zostali przez arabskich terrorystów z PA, kiedy stali na pewnego rodzaju przystanku dla tramperów w Gusch Etzion. Ojciec Kinneret, Itamar Mandel, jest w miejscowej administracji w Har Hebron odpowiedzialny za rolnictwo. Kiedy był jeszcze w żałobie po Kinneret przyszedł do niego przyjaciel z wytwórni nasion by go pocieszyć. Kiedy oglądał album rodzinny i zobaczył zdjęcia Kinneret, która stała w środku pola dojrzewającej pszenicy, powiedział do jej ojca, że zasługuje by jej imieniem nazwać jakiś szczególny rodzaj pszenicy. „Kinneret została wyrwana z życia i myślimy, że pszenica, symbol życia doskonale nadaje się do upamiętnienia jej” – wyjaśnił ojciec. Nowa odmiana pszenicy nazywa się więc „pszenica Kinneret” i dobrze rośnie na terenach o ostrzejszym klimacie. Wkrótce zostanie wysiana w wielu miejscach Izraela i w różnych miejscach na świecie, gdzie została wysłana (INN).

IRAN ZAMYKA OBROŃCĘ WYPUSZCZONEGO PASTORA – Iran zamknął w więzieniu prawnika uwolnionego pastora Josefa Nadarkhaniego. Pastor Joseh skazany był początkowo na karę śmierci, ponieważ „odpadł od Islamu”. A jednak niespodziewanie 2 października został zwolniony. Potwierdzone to zostało przez chrześcijan i aktywistów obrońców praw człowieka. 29 września do odbycia kary 9 lat w osławionym więzieniu Evin w Teheranie za zmyślone przewinienia został wezwany Mohammad Ali Dadkhah znany obrońca prześladowanych w procesach praw człowieka. Prawnik, współzałożyciel Irańskiego Centrum Praw Ludzkich (CHRD) został skazany już w zeszłym roku. Skazany został min. za udział w sprzysiężeniu (właśnie CHRD), które planowało „miękkie“ obalenie rządu; poza tym poprzez wywiady medialne robił złą propagandę reżymowi. Została mu także odebrana licencja prawnika na 10 lat. Jego uwięzienie jest ciosem w ruch kościelny pastora Nadarkhaniego w Iranie. Chociaż jest teraz wolny, wielu innych członków różnych kościołów siedzi w więzieniach, a potrzebują pomocy prawnej. W czasie odbywania kary w 2009 roku Dadkhah był poniżany i torturowany; uwięziony był 74 dni, z tego większość w izolacji. Informowały o tym miejscowi chrześcijanie i śledczy. Międzynarodowa Amnesty International zażądała bezwarunkowego uwolnienia prawnika i uczciwego traktowania skazanych (BosNews). Proszę módlcie się o godne traktowanie i szybkie uwolnienie tego odważnego mężczyzny; proście o podobny cud jak z pastorem Josefem we wrześniu.

IRAŃCZYK NAWRÓCIŁ SIĘ NA CHRZEŚCIJAŃSTWO I DOSTAŁ AZYL W USA – Pewnemu Irańczykowi przyznano azyl w USA, po tym jak z islamu nawrócił się na chrześcijaństwo. Mimo wszystko obawia się dalekosiężnych wpływów teherańskiego reżymu. Człowiek ten powiedział, że nawet w USA nie może się czuć bezpiecznie. Iran ostatnio groził ściganiem producentów „antyislamskiego” filmiku. Wzrosła również nagroda za głowę Salmana Rushdiego, który przed laty ośmielił się napisać prawdę. Obrażenie islamu lub zaprzeczanie mu grozi śmiercią. „W wielu wersetach (surach) Koranu żąda się od muzułmanów zabijania „niewiernych”, odcinania głowy lub odcinania palców” – powiedział wychowany w muzułmańskiej rodzinie na północy Iranu azylant. Kiedy jednak dorastał zastanawiał się nad trudnym stosowaniem islamskiej doktryny w irańskim społeczeństwie. „Zastanawiałem się czy te nauki nie zaprzeczają człowieczeństwu i moralności” – powiedział i dodał, że wiele osób w Iranie zadaje te same pytania. Kiedy w 2009 roku przeniósł się do USA jako doktorant, zaprzyjaźnił się z wieloma chrześcijanami i zaczął studiować Biblię. Dwa lata później nawrócił się na chrześcijaństwo i poprosił amerykańskie centrum praw i sprawiedliwości o pomoc, bo zamierzał wystąpić o azyl (Fox).  Proszę módlcie się o ochronę tego irańskiego wierzącego. Oby przyjął doskonałą miłość, która przezwycięża wszelki strach jako dar łaski i zaufał Bogu że strzegł go będzie nadal.

FRANCJA WYSTĘPUJE PRZECIWKO ISLAMSKIEMU TERROROWI – Francja walczy z terrorem – po tajnej operacji w związku z atakiem na żydowski supermarket, kiedy jedna osoba zginęła, a jedenaście osób aresztowano. Francuzki prezydent François Hollande krótko przed żydowskim świętem Simchat Torah zapowiedział, że Francja podejmie wszystkie kroki by zwalczać wszelkie formy terroryzmu. Wyjaśnienie to opublikowano właśnie po wielkiej akcji zwalczania terroru 6 października. Podczas uderzenia policja zabiła Jeremy-Lous Sidneya (33) a jedenastu innych podejrzanych ujęła, uznaje się że mieli powiązania z radykalnymi komórkami islamskimi. Hollande nie podał bliższych informacji powiedział tylko, że grupa w przeszłości już atakowała co mogło się powtórzyć w tamtych tygodniach. Pojmani mają od 20 do 30 lat jak podał ich prawnik w Paryżu. Dodał, że są to „normalni” kryminaliści, którzy poprzez radykalizację znaleźli się w drodze do islamskiego dżihadu (Reuters).

„W PRZYPADKU ATAKU ILOŚĆ OFIAR W IZRAELU DOJDZIE DO PONAD 10.000“ – Wysoki przedstawiciel Iranu powiedział na początku miesiąca, że co najmniej 10.000 Izraelitów zostałoby zabitych gdyby izraelska armia zaatakowała islamską Republikę. „Jeśli Izraelczycy zaatakują Iran dokonamy śmiertelnego ataku odstraszającego i ilość izraelskich zabitych wyniesie co najmniej 10.000. W ten sposób zostaną szybko powstrzymani” – stwierdził Mohsen Rezaei, były szef islamskiej gwardii rewolucyjnej. Dalej został zacytowany: „naturalnie syjoniści nie poważą się wejść do Iranu; mówią tylko o wojnie by u następnego prezydenta USA uzyskać jakieś poparcie” (INN).

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. „Nabożny zajmuje się sprawą ubogich”, – Przysłów 29,7

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

aracer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.