Wizja dla Izraela_19.11.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek,19 listopada 2010

I będę wyczekiwał Pana, który zakrywa swoje oblicze przed domem Jakuba, i w nim będę pokładał nadzieję“ Izajasz 8,17.

REKORDOWA LICZBA CHRZEŚCIJAN ODWIEDZIŁA JEROZOLIMSKIE STARE MIASTO – „W październiku odwiedziło nas więcej chrześcijańskich turystów niż w ostatnich 30 latach” – tak powiedział manager hotelu koło Bramy Jafskiej. Jeden z przewodników powiedział, że do końca roku przez wąskie i ciemne uliczki starego miasta spacerować będzie półtora miliona chrześcijan. W całym kraju widać podobne zjawisko w turystyce. Ilość odwiedzin w Izraelu wzrosła o 30%. W tym roku całkowita ilość wizyt osiągnie 3,23 miliona. (Daily Alert)

CHILIJSCY GÓRNICY PRZYJMUJĄ ZAPROSZENIE DO IZRAELA – 33 chilijskich górników, którzy musieli spędzić pod ziemią 69 dni przyjęło zaproszenie odwiedzenia Izraela w święta Bożego Narodzenia. Mężczyźni z ich żonami w następnym miesiącu jako VIP’s będą oczekiwani w ministerstwie turystyki. Po ich wyratowaniu w mediach wielokrotnie zauważano, że na ich T-shirtach widnieje logo z filmu Jezus nakręconego przez Campus for Christ (CfC). Krótko po wypadku udało się CfC przez rurę z zaopatrzeniem wysłać im ścieżkę audio z filmu i biblię do słuchania. Wszystko to słuchano wielokrotnie, jak mówili górnicy. Wielu z nich mówiło także że niektórzy codziennie się modlili. Niektórzy byli już wierzący przed wypadkiem w kopalni, inni przyjęli wiarę zamknięci pod ziemią. Zarówno jedni jak i drudzy poświadczali jak wzmocniła się ich wiara. Połączyła ich ona w dwóch długich miesiącach, które musieli spędzić pod ziemią. (Israel Today)

8.000 ETIOPCZYKÓW WRÓCI DO OJCZYSTEGO IZRAELA – Prawie 8.000 Falaszy z Etiopii będzie mogło w następnych 4 latach osiedlić się w Izraelu; jest to postanowienie Knesetu z ostatniej niedzieli. „Chodzi o około 8.000 mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy żyją w bardzo trudnych warunkach” – powiedział Netanjahu w czasie posiedzenia. Rząd chce rozwiązać ten problem i uniknąć powstawania nowych obozów uchodźców w Etiopii. „Mamy moralną odpowiedzialność jako Żydzi, jako lud Izraela, znaleźć stosowne rozwiązanie.” – dodał premier. (Jerusalem Post) „Dusza nasza oczekuje Pana, On pomocą naszą i tarczą naszą“ – Psalm 33,20.

GOSPODARCZY SUKCES IZRAELA – W poprzednim tygodniu premier Netanjahu powiedział w wywiadzie amerykańskiej sieci Fox Business Channel, że Izrael stał się praktycznie gospodarką nastawioną na eksport wysokich technologii. Na pytanie o to jakie czynniki żydowskiego państwa były decydujące o sukcesie, premier odpowiedział: „Wcześniej sprzedawaliśmy pomarańcze i szlifowane diamenty. Teraz sprzedajemy software na mikroczipach i produkujemy wszelkiego rodzaju techniczne innowacje”. Netanjahu podkreślił, że Izrael posiada dużo wykształconych młodych ludzi służących w armii. Podczas służby w armii otrzymują oni solidne wykształcenie techniczne, które tworzy ten potencjał. „Skoncentrowaliśmy się głównie na trzech rzeczach: Kontrolujemy wydatki, obniżyliśmy podatki i projektowaliśmy je bardzo świadomie na przyszłość w określonym celu. I zlikwidowaliśmy przeszkody dla konkurencji”. (INN) „Tak mówi Pan Zastępów: Moje miasta będą jeszcze opływać w dostatki i jeszcze zmiłuje się Pan nad Syjonem i jeszcze obierze Jeruzalem“ – Zachariasz 1,17.

IZRAELSKA PRASA O PROPOZYCJI NOWEGO MORATORIUM NA NOWE BUDOWY– Na hebrajskich stronach „Arutz 7” można przeczytać, że jest nieprawdopodobne, by rząd wprowadził nowy zakaz budów w Judei i Samarii. Ze wstępnych szacunków wynika, że siedmiu ministrów byłoby za żądanym przez USA zakazem, ale ośmiu będzie przeciw temu. Premier Netanjahu powiedział w niedzielę, że propozycja USA – według źródeł Izraelskich: pakiet bezpieczeństwa i gwarancje dyplomatyczne – jest „jeszcze nie kompletny”. Netanjahu powiedział, że omówił z ministrami kiedy propozycja USA będzie kompletna i kiedy gabinet będzie nad nią głosował (Arutz-7).

OSADNICY OKREŚLAJĄ SŁOWA NETANJAHU JAKO BEZ WARTOŚCI – Przewodniczący Rady Osadników powiedział w niedzielę, że plan Netanjahu przyjęcia propozycji USA na trzymiesięczne moratorium na zachodnim brzegu Jordanu jest „Kapitulacją tych, którzy najpierw mieli jakieś kontrargumenty”. Naftali Benett mówił dalej: „Przed trzema tygodniami Netanjahu powiedział światu, że nie przedłuży zakazu budowy ani o jeden dzień, chyba że Arabowie tzw., palestyńscy uznają Izrael jako żydowskie państwo. A teraz – nic o tym nie mówi. Cały świat obserwuje Netanjahu: od Achmadinedżada do Abbasa i Obamy. Jeśli teraz się ugnie jego słowo w przyszłości nie będzie nic warte.” (Ynet) Proszę módlcie się dalej o czołowych polityków Izraela. Oby podejmowali oni mądre decyzje, które odpowiadają Bożemu planowi dla Jego narodu i jego ludu.

UPDATE: WASZE DATKI SA DLA NAS BARDZO CENNE – Czy wiecie około 123.500 ludzi w izraelu w 2009 roku wpadło w nędzę. Ta liczna została opublikowana przez Narodowy Instytut Ubezpieczeń. Dotyczy to zwłaszcza 850.300 dzieci, które żyją poniżej granicy ubóstwa. Prawie dwoje dzieci na pięć jest tym dotkniętych. Odsetek biednych rodzin wzrósł o 19,9% w 2008 roku i o 255 w 2009r. Ubogich mieszkańców jest więcej i wzrost wyniósł z 23,7% na 25%. Odsetek biednych dzieci wzrósł z 34% w 2008 roku do 36,355 w 2009r. na początku roku szkolnego Wizja dla Izraela i Skład Józefa rozdał 7.000 tornistrów dla potrzebujących dzieci. Następne już są przygotowywane. Jest to tylko jeden z wielu projektów by można było pomóc biednym ludziom w Izraelu. Proszę pomagajcie nam nadal byśmy mogli pomagać ofiarom terroru i innym rodzinom, które cierpią niedostatek oraz ludziom starszym. Więcej informacji pod adresem http://www.visionfuerisrael.de/spenden lub w naszym monachijskim biurze telefonicznie 00 49 89-566 595 an. Serdecznie dziękujemy.

MUZUŁMAŃSKA GRUPA MODLITWY SPOTYKA SIĘ CO TYDZIEŃ NA KAPITOLU – Jedno konserwatywne ugrupowanie wezwało w poprzedni piątek amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości by sprawdziło cotygodniowe spotkania modlitewne na wzgórzu Kapitolu muzułmanów, którzy utrzymują kontakty z terrorystami, i zamieszani byli w ataki 11 września. Amerykańskie centrum prawa i praworządności zażądało tego dzień po tym, jak podjęto wiadomość o notorycznym kleryku Al-Kaidy Anwarze al-Awlakim, który był wśród problematycznych osobników odwiedzających copiątkowe modły. Organizowane są one przez stowarzyszenie muzułmańskich współpracowników kongresu. Spotkania te odbywają się od czasu prezydentury Clintona „Jest niewiarygodne, że ci sami terroryści, którzy chcieli zniszczyć Amerykę, mają pozwolenie by spotykać się na pobłogosławionym urzędowo miejscu na Wzgórzu Kapitolińskim” – powiedział Jay Sekulow prawnik amerykańskiego Centrum Prawa i Praworządności. Powoduje to wiele wątpliwości co do narodowego bezpieczeństwa (Fox News).

IZRAEL ZAGROŻONY PRZEZ ATAKI AL-KAIDY NA SYNAJU – W ostatni czwartek Narodowa Rada Bezpieczeństwa w Izraelu wydała poważne ostrzeżenie przed zagrożeniem atakami i uprowadzeniami terrorystycznymi. Dotyczy to Izraelitów podróżujących po półwyspie Synaj. Wezwał on wszystkich Izraelitów do jak najszybszego opuszczenia półwyspu. Przedtem „palestyńska” agencja Maan raportowała, że egipskie siły bezpieczeństwa rozbiła 25 osobową komórkę, która podejrzewana była o planowanie ataków na izraelskich turystów na Synaju. (Haaretz) Proszę módlcie się by terroryści zostali wykryci zanim dokonają swoich planowanych ataków.

SCHARON ZOSTAŁ NA PRÓBĘ PRZENIESIONY DO SWOJEGO DOMU – Ariel Scharon w ostatni weekend został na krótko przeniesiony do swojej posiadłości – pierwszy raz od wylewu w styczniu 2006 roku, po którym zapadł w śpiączkę. Były premier Izraela w tym tygodniu ponownie został przewieziony do szpitala w Szebie. Ma jakiś czas spędzać weekendy na swojej farmie na pustyni Negev a później na stałe być pielęgnowany w swoim domu (JTA).

JEDNA TRZECIA IZRAELITÓW MIESZKA W WYNAJĘTYCH MIESZKANIACH – Około jedna trzecia wszystkich izraelitów wynajmuje mieszkania lub domy, tak twierdzą nowe statystyki ministerstwa budownictwa, opublikowane w ostatni czwartek. W ostatnich 15 latach ilość takich ludzi wzrosła o 25%. Powodem tego są zbyt drogie ceny mieszkań dla młodych ludzi lub młodych rodzin. Nigdzie w Izraelu ceny nie są tak wysokie jak w Jerozolimie. Oczekuje się, że w całym kraju czynsze wzrosną w przyszłym roku przynajmniej o 8% (INN).

PAPIEŻ ŻĄDA WOLNOŚCI DLA PAKISTAŃSKICH CHRZEŚCIJAN – Papież Benedykt XVI zdecydowanie zażądał zwolnienia chrześcijanki w Pakistanie, która została skazana na śmierć z powodu „świętokradztwa”. Papież powiedział, że chrześcijanki w Pakistanie często są „ofiarami przemocy i dyskryminacji”. Żąda stanowczo uwolnienia Asii Bibii, która rzekoma obraziła proroka Mahometa. (AP) Proszę módlcie się o Asia Bibi według Pisma Bitte betet gemäß der Schrift für: „Bóg jest nam Bogiem zbawienia, Pan wszechmocny wybawia od śmierc.“ – Psalm 68,21.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

раскрутка сайта

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *