Wizja dla Izraela_20.01.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

ŹródŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: post@visionfuerisrael.org  ·  w sieci: visionfuerisrael.org

 

Piątek, 20 stycznia 2012

 

Błogosławiony Pan, skała moja! On zaprawia ręce moje do walki, Palce moje do boju! Psalm 144,1

 

ROSJA CHRONI IRAN PRZED ZACHODEM – W środę Rosja odważyła się bronić Iran przed Zachodem; ostrzegła przy tym, że sankcje „uduszą” irańską gospodarkę. Na konferencji prasowej minister spraw zagranicznych Sergiej Ławrow powiedział do zebranych reporterów, że Zachód powinien się raczej koncentrować na wznowieniu rozmów z Iranem. Kilka godzin przed tym minister obrony Izraela Ehud Barak powiedział, że izraelska decyzja o ataku na Iran nie została odłożona na odległą przyszłość. Spekuluje się, że wyjaśnienie to zostało podane tylko dlatego że USA wywiera naciski i według najnowszych domysłów medialnych Izrael obmyśla plan uderzenia militarnego dla zniszczenia irańskich instalacji atomowych i tylko po to by „zebrać” wiatr z żagli. Żydowskie państwo w Iranie wyposażonym w broń jądrową widzi realne zagrożenie dla swojej egzystencji. W niedzielę Izrael i USA (by zapobiec eskalacji w tym temacie) postanowiły przesunąć wspólne manewry, które miały właśnie się zacząć. Przed tygodniem rosyjski minister Sergiej Rybakow publicznie ostrzegł mówiąc, że atak militarny na Iran „byłby poważnym błędem”. Nie jest tajemnicą, że Iran jest najważniejszym partnerem gospodarczym Rosji. I nie jest to tylko przypadkiem, że dzień po tym jak Rosja uderzyła pięścią w stół wobec Izraela i Zachodu na zachodnim wybrzeżu Chile rosyjski pojazd kosmiczny rozpadł się na kawałki, a jego części spadły do południowego Pacyfiku. Test miał podreperować morale rosyjskiego ludu, w końcu Rosja planowała podróż na księżyc Marsa. A może był to Boży suwerenny krok przeciwko tym, którzy próbują zastosować przemoc wobec własnego narodu?  „I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi– 1. Mojż. 12,3.

 

IZRAEL KRYTYKUJE POSTAWĘ OBAMY WOBEC IRANU – Minister do spraw strategicznych Mosze Jaalon powiedział w tym tygodniu, że za łagodną postawą Obamy wobec Iranu kryje się rok wyborczy, a zwłaszcza kwestia nałożenia ostrzejszych sankcji gospodarczych, jak żądają tego politycy w USA. „W Stanach Zjednoczonych Senat przegłosował nałożenie sankcji w stosunku 100 do 1 – za sankcjami. A jednak rząd przeciąga sprawę ze strachu przed wzrostem cen ropy i to w tym roku, roku wyborów” – powiedział Jaalon Radiu Izrael. Przedstawiciele Waszyngtonu wypowiadają się wprawdzie krytycznie o „atomowych ambicjach Iranu” i pogróżkach zamknięcia cieśniny Ormuz. Sankcje nałożone 31.12.2011 roku w kwestii eksportu ropy i kar dla Irańskiego Banku Centralnego dają Obamie sporo miejsca do ich nakładania i odraczania. Jaalon porównał postawę Obamy do Francji i Wielkiej Brytanii, które – jak się wyraził – zajęły jasne stanowisko i są zdeterminowani by sankcje zostały zastosowane natychmiast (Arutz7. ) Proszę módlcie się za wybory w USA i w Izraelu w tym roku. Oby przyszli czołowi politycy obu krajów prorockie Boże zamiary wobec Izraela i Narodów nie odwlekły się lub rozmyły.

IDF: IRAN Z BRONIĄ ATOMOWĄ UTRUDNIA OCHRONĘ GRANIC IZRAELA – Wyposażony w broń atomową Iran mógłby odwieść Izrael od akcji obronnych przed terrorystami wspomaganymi przez Iran, to jest grup w Libanie i Gazie. We wtorek stwierdził to wysokiej rangi izraelski generał Amir Eszel. Izrael martwi się, że syryjskie i libańskie milicje terrorystyczne Hisb-Allahu i arabscy muzułmanie wraz z rządzącym w Gazie Hamasem pewnego dnia będą chcieli się „pocieszyć” i odważą się zrobić rzeczy, których teraz jeszcze się obawiają. Eszel podkreślił, że zmieni to całkowicie strategiczną pozycję Izraela, bo gdyby rząd i armia zmuszone byłyby do przeprowadzenia akcji antyterrorystycznej w Gazie lub w Libanie w sytuacji gdy w Iranie arsenały pełne są broni jądrowej – sytuacja byłaby jeszcze bardziej skomplikowana i groźna. Izrael już w roku 2006 i 2008/2009 prowadził ofensywę w Gazie i Libanie i znalazł się ogniu rakiet z Hisb-Allahu i Hamasu – wszystkie wyprodukowane w Iranie. Eszel wyjaśnił, że było to około 100.000 rakiet, które grupy terrorystyczne odpaliły w stronę Izraela i to razem we współpracy z Iranem i Syrią, sojusznikami we wspieraniu terrorystów. Poprzedniego tygodnia szef tajnych służb generał Aviv Kochavi powiedział, że Iran i Hisb-Allah starają się usilnie zapewnić przeżycie syryjskiego reżymu Bashara Assada. Wizyta dowódcy wojsk specjalnych w Damaszku ostatniego tygodnia była dotąd najdokładniejszą wskazówką, że Iran dostarcza broń Syrii by wesprzeć jej stosowanie wobec własnego narodu, jak oświadczył to ostatnio oficjalnie przedstawiciel administracji Obamy. Jest to konkretny przykład bezpośredniej kooperacji między Iranem i Syrią na najwyższym poziomie (Haaretz, Fox).  Straszny jest Bóg w świątyni swojej; Bóg Izraela daje moc i siłę ludowi. Niech będzie Bóg błogosławiony!“ – Psalm 68,36

LIBAŃSKI PREZYDENT O ARSENALE HISB-ALLAHU – We wtorek libański prezydent Michel Sleiman obiecał wznowienie rozmów; ma być omówiona kwestia arsenału terrorystycznego Hisb-Allahu. Na początku tego tygodnia Hisb-Allah odrzucił wezwanie ONZ do złożenia broni. Pełen arsenał Hisb-Allahu i terrorystycznych milicji prowadził do zaciętych walk między rządem premiera Najiba Mikati mocno powiązanym z Hisb-Allahem i grupami opozycyjnymi. Ponieważ nie ma silniejszych grup w Libanie organizacje terrorystyczne chcą zatrzymać swoje uzbrojenie, by „obronić libańskie terytorium”.  Przywódcy opozycji zarzucają jednak ciągle Hisb-Allahowi, że sięga po broń by zminimalizować suwerenną wolę libańskiego narodu i znacznie zwiększyć wpływ na politykę  (Arutz7).

BEDUINI SZMUGLUJĄ MASOWO BRON DLA GAZY – Plemiona beduińskie na Synaju według doniesień przemycają „tysiącami” broń do Gazy, która jest kontrolowana przez Hamas. do nowoczesnych broni należą też takie, które pozwalają zestrzeliwać samoloty.  Broń przenoszona jest przez tunele do Gazy. Podawane przez Beduinów liczby pozwalają oszacować, że Hamas i ich wspólnicy mają o wiele więcej broni, niż do tej pory szacowały izraelskie siły obrony (IDF). Izraelska armia przewiduje, że od zakończonej przed trzema laty operacji „stopiony ołów” jest tylko kwestią czasu kiedy Hamas rozszerzy swoją wojnę z Izraelem i wystrzeli rakiety średniego zasięgu na miasta jak Tel Aviv (INN).

IDF PRZYGOTOWUJE SIĘ NA DUŻĄ AKCJĘ W GAZIE – Dowódcy IDF rozkazali grupom na południu by przygotowały się na dużą operację możliwą w następnych paru miesiącach. Z wysokich stanowisk słychać, że nowa operacja mogłaby być dużo większa niż poprzednia w 2008/2009 roku. „Gaza się zmieniła i zarówno kwalitatywnie jak i kwantytatywnie zwiększyła się ilość broni w rękach Hamasu i Islamskiego Dżihadu” – stwierdził przedstawiciel Izraelskiej armii.  Hamas posiada szacunkowo 20.000 uzbrojonych ludzi oraz rakiety przeciwpancerne, granatniki i rakiety. W 2011 roku wystrzelono na Izrael 680 rakiet i granatów w tym 80 rakiet dalszego zasięgu typu katjusza. W 2010 roku były to tylko dwie rakiety typu grad (Jerusalem Post). „Gdyż nie będzie tyrana i skończy się szyderca, i będą wytępieni wszyscy, którzy czyhają na sposobność do zbrodni“ – Izajasz 29,20.

PO OPUBLIKOWANIU WIDEO O PODWÓJNYM ŻYCIU PA KONTO YOUTUBE ZOSTAŁO PRZEZ PMW ZAMROŻONE – „Palestyńska” grupa nadzorująca media (Palestinian Media Watch, PMW) doniosła w tym tygodniu, że jej konto na Youtube zostało zamrożone, po tym jak pokazano wideo, które pokazało jak ważny wysokiej rangi aparatczyk PA Mufti Muhammad Hussein powiedział, że najwyższym celem islamu jest zabicie Żydów. Cytował Hadith (który według tradycji islamskiej spisał Mohamed): „Godzina zmartwychwstania nadejdzie dopiero kiedy zabijemy wszystkich Żydów. Żydzi chować się będą za drzewa i kamienie. Wtedy kamiennie i drzewa wołać będą : „O muzułmanie, wy słudzy Allaha, tam stoi Żyd, idźcie i go zabijcie”. Mufti został wybrany przez przewodniczącego PA Mahmuda Abbasa. Ceremonia została transmitowana przez oficjalną telewizję PA. PMW przetłumaczyła ją i wideo z angielskimi podpisami zamieściła na Youtube. YouTube zablokowała wideo, ponieważ jest sprzeczna z ogólnymi zasadami użytkowania (INN).

JONASZ I WIELORYB– Krause Publications, amerykański wydawca czasopism numizmatycznych i innych hobby wybrał monetę „Jonasz w brzuchu wieloryba” monetą roku. Wybrana została spośród 95 monet. Pod uwagę brano 10 kategorii: moneta srebrna, złota, wartość historyczna, wartość artystyczna, wartość handlowa, kreatywność, inspiracja. Organizatorzy konkursu pogratulowali Bankowi Izraela i powiedzieli, że prostota wyglądu zdecydowała i wzbudziła nieco zadziwienia, bo moneta z Jonaszem jest już 16. z serii biblijnych monet wybitych przez Bank Izraela (INN).

ZAUWAŻCIE– Następne Święto Namiotów odbędzie się w Izraelu od 2 do 4 października 2012 roku. Następna podróż Roots & Reflections Tour odbędzie się od 8 do 17.06.2012r. pod tytułem Podróż do czterech mórz.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich– Przysłów 29,.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

topod

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.