Wizja dla Izraela_20.03.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 20 marca 2015

Wstaję przed świtem i wołam o pomoc: Oczekuję na słowo twoje.     Budzę się, zanim zaświta, Aby rozmyślać nad słowem twoim“ –  Psalm 119,147-148.

PASCHA – Już możecie się zgłaszać! Bądźcie w tym roku 28 marca 2015 w Londynie w Emmanuel Centre. Gospodarzami w Westminster są Barry i Batya Segal. Mówcami będą Andrew White i Alistair Scott. Uwielbienie poprowadzi Moriah Band. To będzie radosne święto kiedy spoglądamy wstecz i dziękujemy Bogu za ratunek. Telefoniczne zgłoszenia: 0044-1793-862121.

NETANJAHU ZWYCIĘŻYŁ – Kiedy w środę podliczonych zostało 99% głosów sprawa była jasna: Benjamin Netanjahu po raz 4 został premierem. Jego partia Likud zdobyła 30 ze 120 miejsc w Knesecie. Opozycyjna Unia Syjonistyczna uzyskała 24, ale nie było to wystarczające by jej kandydat na premiera uzyskał ten urząd. Jak oczekiwano – i wiele osób się tego obawiało – nowo założona Liga Arabska otrzymała 14 miejsc i jest trzecią co do wielkości frakcją w Knesecie. Chociaż przy mniejszych partiach było mniej niespodzianek, to jednak ostatnia ankieta przed wyborami wykazała, iż Herzog mógłby wymienić Netanjahu. Nawet podczas częściowych wyników późno we wtorek wyścig był łeb w łeb Likudu z Unią. W tym momencie partie miały po 27 miejsc i nikt nie był pewien kto będzie następnym premierem. Kilka godzin później kiedy podliczono ostatni głos stało się jasne, że Netanjahu wygrał. Tak więc powstał fundament to utworzenia kolejnego prawicowego rządu. Przestała być aktualna kwestia „posilenia” się głosami mniejszych frakcji prawicowo-centrowych (Israel Today).

NETANJAHU DO SWOICH WYBORCÓW – Netanjahu we wtorek wieczorem do swoich zwolenników powiedział: „Mimo wszystkich przeciwności osiągnęliśmy wspaniałe zwycięstwo obozu prowadzonego przez Likud i przez naród. Jestem dumny z narodu izraelskiego, który w obliczu prawdy był w stanie odróżnić kwestie drugorzędne od najistotniejszych i chce koncentrować się na najważniejszych”. Wymienił takie kwestie jak prawdziwe bezpieczeństwo, odpowiedzialną politykę gospodarczą i państwo socjalne: „To są rzeczy które są ważne dla wszystkich rodzin, każdego ojca i matki, każdej pary młodej, każdego żołnierza i każdego izraelskiego obywatela, Żydów i nie Żydów. Wszyscy wy jesteście ważni i dla mnie też jesteście ważni” (Israel National News).

MILIONY W IZRAELU POSZŁY GŁOSOWAĆ – Miliony Izraelczyków poszło 17 marca do urn. W czasie kampanii premier Netanjahu ostro krytykował opozycję centrowo lewicową dążąc do czwartej kadencji. Mimo ostrych sprzeciwów w mediach i mimo sponsorowania obozu lewicowego, który otrzymał z USA duże przelewy, Netanjahu zdecydowanie wygrał. Netanjahu jest w ten sposób na najlepszej drodze do kolejnej pozycji premiera. Poza tym utrzyma on chwiejne stosunki z USA przynajmniej tak długo, dopóki Obama zasiada w gabinecie owalnym w Białym Domu. Dotąd Netanjahu koncentrował się na dwóch rzeczach: atomowym zagrożeniu Iranu i walczącym islamie (Reuters). Do wszystkich, którzy modlili się o te bardzo ważne wybory, serdeczne podziękowania! Walka była ostra, a wy wiernie wytrwaliście w modlitwie i macie więc udział w tym zwycięstwie.

„OSTATECZNE WYNIKI WYBORÓW W IZRAELU WIDZIEĆ BĘDZIEMY ZA KILKA TYGODNI.“ – Inaczej niż w USA gdzie wybory (zwykle) jasno wskazują zwycięstwo kandydata, wybory ostatnie w Izraelu są dopiero pierwszym krokiem długotrwałego procesu. Po podliczeniu ostatniego głosu poszczególne partie zgłaszają swojego kandydata, wszystko jedno kto ile głosów uzyska. Izraelski prezydent rozmawia z przewodniczącym najsilniejszego bloku wyborczego, który może utworzyć rząd. W tym przypadku jest to premier Netanjahu i jego Likud. Jako szef partii ma on dwa miesiące by zbudować silną koalicję, co może być procesem, którego wyniku nigdy nie można z pewnością przewidzieć, ponieważ ustalane są też inne stanowiska. Po wyborach w 2013 roku dopiero w marcu zbudowano koalicję, chociaż Netanjahu wygrał wybory z dużą większością głosów (JTA).  Proszę módlcie się dalej za ostateczny wynik wyborów, które odbyły się w Izraelu 17 marca. Módlcie się o silną i zjednoczoną koalicję, której partie i politycy służyć będą Bożym celom. Módlcie się by politycy i partie, które są za dzieleniem Jerozolimy lub chcą oddawać kraj za złudny pokój nie miały żadnego wpływu w przyszłych władzach. Módlcie się o silne przywództwo i mądre decyzje dla kraju Żydów, jak na przykład w związku z zagrożeniem z Iranu. Módlcie się także by nowo wybrani politycy zajęli się brakiem mieszkań i pomocą socjalną dla potrzebujących.

HAMAS DO ABBASA: WYBÓR OZNACZA KONIEC ROZMÓW POKOJOWYCH – Kiedy jeszcze oczekiwano na ostateczne wyniki wyborów w Izraelu, z których Likud wyszedł zwycięsko, rządzący w Gazie terrorystyczny Hamas wydał komunikat i wezwał przewodniczącego PA Mahmuda Abbasa by zrezygnował z rozmów pokojowych z Izraelem. Przy czym Abbas dopiero co oświadczał, że także po wyborach chce kontynuować rozmowy. „Wyniki wystarczają by przekonać PA że wznowienie rozmów pokojowych jest absurdem” –oświadczył Hamas. * Ostatnia runda pertraktacji wymuszona nieco przez wiceprezydenta Johna Kerry’ęgo, w kwietniu 2013 roku zakończyła się fiaskiem, kiedy PA nie chciała tworzyć z Hamasem tzw., rządu jedności narodowej i kiedy podjęła separatystyczne kroki dążąc do uznania na arenie międzynarodowej, co było kolejnym naruszeniem porozumienia z Oslo z roku 1993 (INN).

ISIS HAŃBI KOŚCIOŁY W IRAKU – NAPADY NA CHRZEŚCIJAN TRWAJĄ NADAL – ISIS nadal występuje przeciwko chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Grupa terrorystyczna opublikowała całą serię zdjęć na których widać było jak umundurowani bandyci bezczeszczą kościoły w irackim mieście Niniwa. Burzyli krzyże na kościołach i zamieniali je na czarne symbole i flagi ISIS. Zniszczono także relikwie, obrazy, figury i nagrobki. Poza tym znów trwały napady na chrześcijan. Dopiero co w lutym terroryści ISIS zabili 21 egipskich chrześcijan na wybrzeżu Libii ucinając im głowy. Kolejnych 220 asyryjskich chrześcijan zostało uprowadzonych. Z powodu tych aktów przemocy tysiące chrześcijan uciekło z domów i żyją jako uciekinierzy w różnych spokojniejszy regionach (Jerusalem Post).  Proszę módlcie się o siłę, odwagę i ochronę dla coraz większej ilości chrześcijan, którzy są prześladowani przez kontrolujących duże części Iraku i Syrii islamistów.

ŻAŁOBA W PAKISTANIE – Chrześcijanie w całym Pakistanie ogłosili poniedziałek dniem żałoby, po tym kiedy w niedzielnych atakach na dwa kościoły w Lahore zabito co najmniej 15 osób a wielu innych zostało rannych. Zamachów dokonano po nabożeństwach. Ładunki wybuchowe odpalono jednocześnie w zamieszkanych przeważnie przez chrześcijan dzielnicach miast. Według informacji policji chodziło o dwa kościoły: protestancki i katolicki, które leżały raczej blisko siebie. Wśród zabitych był także 9 letni Sajid Umar; jego rodzina i znajomi zebrali się wokół niego i pogrążonej w żałobie matce. * Wielu mieszkańców zarzuca rządowi niezdolność do zatamowania rosnącej fali przemocy w kraju. (Jerusalem Post) ISIS, taliban, Al Kaida, PLO i Hamas niszczy chrześcijaństwo w różnych wyznaniach na całym Bliskim Wschodzie. Ważne jest by podkreślić, że wszystkie te duże grupy terrorystyczne powiązane są z islamem a nie są to po prostu gangsterzy lub wprowadzeni w błąd muzułmanie, którzy nie             mieliby nic wspólnego z islamem, religią która wymaga „świętej wojny” – (dżihadu – przeciwko chrześcijanom). Zobaczcie co zdarzyło się w pakistańskim Lahore, gdzie zabite zostały dziesiątki chrześcijan, i to znów przez muzułmanów, którzy organizują mordy i wprowadzają chaos w imieniu proroka.

HAMAS: ZNÓW BĘDZIEMY UPROWADZAĆ ŻOŁNIERZY IDF – Zbrojne skrzydło Hamasu, brygady Al Kassam grożą Izraelowi, że znów będą uprowadzać żołnierzy Izraelskich Sił Obrony (IDF). Brygady te są używane przez organizację terrorystyczną Hamas, która kontroluje całą strefę Gazy, by wymieniać ich na osadzonych w więzieniach arabskich terrorystów. W roku 2011 Izrael wypuścił ponad 1.000 terrorystów za jednego uprowadzonego przed 5 laty żołnierza. Rzecznik brygad Al Kassam Abu Abayed powiedział niedawno: „Brygady Al Kassam od początku swego istnienia odgrywają czołową rolę przy wypuszczaniu osadzonych w więzieniach. Będą one nadal podążyć tą drogą aż wypuszczony zostanie ostatni arabski więzień” (INN).

TERMINY – Od 22 do 30 kwietnia mamy naszą Roots & Reflections-Tour z tematem „Czas nauki i czas modlitwy”. Szczegóły podadzą Wam Polly Zabachari, Arch Tours w Anglii pod nr tel. +44-(0)7971-169639. (http://visionforisrael.com/node/178)

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.