Wizja dla Izraela_20.07.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU


Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael
źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  · w sieci: visionfuerisrael.org
Piątek, 20 lipca 2012

Wiję się z bólu. … nie mogę milczeć, bo głos trąby słyszysz, moja duszo, zgiełk wojenny!“ – Jeremiasz 4,19

ATAK TERRORYSTYCZNY NA TURYSTÓW – W środę podczas ataku terrorystycznego na autobus z Izraelczykami w Bułgarii zabitych zostało co najmniej siedem osób, kolejnych 35 było rannych. Najciężej ranni są młodzi ludzie. Bułgarskie media donosiły, że wybuch wydarzył się kiedy autobus był jeszcze na lotnisku w Burgas. Spośród 35 rannych Izraelitów co najmniej cztery osoby były w stanie krytycznym. Ranne jest 11 letnie dziecko i kobieta w ciąży. Po ataku Izrael wstrzymał wszystkie loty do Bułgarii, Serbii, Grecji, Afryki Południowej, Tajlandii, Azerbejdżanu i Turcji. Premier Benjamin Netanjahu powiedział: „Wszystkie znaki wskazują na Iran. W ostatnich kilku miesiącach obserwowaliśmy jak Iran za cel obiera Izraelitów w Tajlandii, Indiach, Gruzji, Cyprze i w innych miejscach. Irański terror rozszerza się na cały świat. Izrael odpowie na to siłą”. * Ofiary zostały pochowane w piątek, w tym Itzik Kolengi. Który miał z żoną obchodzić swoje 28 urodziny. Czteromiesięczną córeczkę zostawili u dziadków Gilada. Teraz mała dziewczynka straciła ojca i jej matka leży w szpitalu. * Zamach terrorystyczny ze środy dokonany został w 18 rocznicę sfinansowanego przez Iran ataku na żydowskie centrum AMIA w Buenos Aires, podczas którego zginęło 85 osób a kilkaset zostało rannych. Najbardziej podejrzanym był Iran za dokonanie ataku. Interpol wystawił listy gończe za wieloma irańskimi podejrzanymi, w tym także za ministrem obrony Achmedem Vahidi (Ynet, INN, Haaretz). Proszę módlcie się by ranni przeżyli ten okropny atak, za uzdrowienie żony Gilata Kolengis i oto by bliscy ofiar doznali pocieszenia. Proszę, módlcie się by winni terroryści zostali pojmani i postawieni przed sądem, by ustały te okropności.

IDF UDAREMNIŁA KILKADZIESIĄT ATAKÓW NA SYNAJU – IDF udaremniła niemal tuzin zamachów na Synaju. Poinformował o tym szef tajnych służb Armii Izraelskiej (IDF) Aviv Kochavi. IDF bardzo dokładnie śledził siatki terrorystyczne na Synaju, które Izrael chciał zniszczyć, powiedział on i ostrzegł, że terroryści ci chcieli wywołać kryzys dyplomatyczny między Egiptem a Izraelem. Amerykańska minister stanu Hillary Clinton ostrzegła w poniedziałek, że pustynia Synaj może być bazą wypadową „Świętych Wojowników”, jeśli nie będzie gwarancji bezpieczeństwa. Sytuacja jest niebezpieczna dla Izraela, Egiptu i USA, które zgodnie z porozumieniem z Camp David posiadają tam swoje oddziały.* Rzecznik IDF potwierdził, że IDF zniszczyła na Półwyspie Synaj 10 komórek terrorystycznych (Jerusalem Post, CUFI). Chwała Bogu za tę dobrą wiadomość, która jednak nadal pokazuje zagrożenie Izraela. Proszę módlcie się o bezpieczeństwo i by inne komórki nie mogły się połączyć, by z pustyni dokonywać zamachów.

„STRĄCENIE ASSADA, TO TYLKO KWESTIA CZASU“ – Generał Aviv Kochawi powiedział we wtorek przed komisją Knesetu, że reżym Assada nie pokona powstańców. Ostrzegł, że okolice Wzgórz Golan z powodu rosnącej obecności wojowników Dżihadu, staną się areną antyizraelskich operacji – podobnie jak na Półwyspie Synaj. „Walki w Syrii są coraz bardziej zacięte, a każdego tygodnia ginie 500 do 700 osób. W Libanie stoi gotowe 70.000 do 80.000 rakiet, które mogą zostać wystrzelone na Izrael“ – stwierdził Kochavi. Izrael martwi się także o to, by ogromne arsenały broni chemicznej w Syrii nie wpadły w ręce terrorystów i nie zostały użyte przeciw państwu żydowskiemu. * Syria zaczęła także wycofywać z magazynów niezwykle niebezpieczną broń chemiczną  (Haaretz, CUFI).

SYRYJSKI MINISTER OBRONY ZGINAŁ PODCZAS EKSPLOZJI – Komendant syryjskich rebeliantów Riad Al-Asaad poinformował, że jego oddziały w Damaszku dokonały zamachu, podczas którego zginął minister obrony oraz kilku przedstawicieli rządu. Powiedział, że rebelianci zdetonowali bombę w pomieszczeniu, gdzie zebrali się wszyscy ważni przedstawiciele reżymu. Zabity został Daud Radschha, minister obrony i jego zastępca gen. Assef Schawkat, szwagier prezydenta Baszara Assada. Komendant rebeliantów powiedział, że, ten atak „był początkiem końca reżymu”. W stolicy od kilku dni dochodzi do potyczek między oddziałami wiernymi rządowi a rebeliantami, którzy dążą do upadku reżymu. Walki w Damaszku są jeszcze niespotykanym wyzwaniem dla rządu w tym tak ściśle kontrolowanym mieście. Podczas zamachu w środę trafiony został budynek narodowego bezpieczeństwa – w tym samym czasie, gdy odbywały się obrady rządu i wysokich oficerów ochrony (FOX).

KONWERTYTA ZABITY – W egipskiej telewizji „Egipt dzisiaj“ pokazano niedawno byłego muzułmanina, który został zabity dlatego, że nawrócił się na chrześcijaństwo. Młodego mężczyznę trzymało trzech zamaskowanych muzułmanów. Jeden z bandytów trzymał nóż na gardle chrześcijanina, inny cytował arabskie modlitwy, w których przeklinał głównie chrześcijan. Potem jeden z nich powoli odcinał głowę nowo nawróconego wrzeszcząc głośno „Allah jest wielki”. Spiker Wiadomości był wyraźnie wstrząśnięty tą sceną. Zapytał Bractwo Muzułmańskie i Salafistów (którzy mają obecnie większość w parlamencie): „Jak tacy ludzie mają reagować?” Nagrania tej brutalnej egzekucji są alarmujące i są kolejnym dowodem na zagrożenie wolności religijnej w Egipcie po „Arabskiej wiośnie” (Barnabas). Oby odwaga tego brata, który został męczennikiem, a jego wiara się nie zachwiała, poruszyła serca jego morderców i widzów TV. Proszę módlcie się żeby Dobra Nowina rosła w siłę z powodu tego świadectwa.

EGIPSKI SĄD OBSTAJE PRZY KARZE DLA CHRZEŚCIJANINA Z POWODU „ŚWIĘTOKRADZTWA”– Przedstawiciel Egiptu poinformował, że trzyletnie więzienie dla chrześcijanina w nastoletnim wieku zostało utrzymane, ponieważ umieścił on zdjęcie na Facebooku, w którym wyśmiewał się z islamu i proroka Mahometa. Muzułmanie ze złością zareagowali na zdjęcie Massouda: zaatakowali chrześcijan i podpalali domy w dzielnicy Manquabadzie w mieście Assiut, gdzie mieszka wielu chrześcijan (Reuters).

REBELIANCI DOKONUJĄ LUDOBÓJSTWA SYRYJSKICH CHRZEŚCIJAN – Popierana przez USA Wolna Armia Syryjska plądruje kościoły i chce wyrzucić wszystkich chrześcijan z kontrolowanych przez siebie terenów – a przy najmniej grozi tym. Pewien kleryk opisał prześladowanie chrześcijan w Al-Quasyr w pobliżu Homs: „Domy chrześcijan są bardzo uszkodzone na skutek walk i wszyscy mieszkańcy musieli uciekać bez możliwości wzięcia ze sobą czegokolwiek.” Na pytanie czy to Wolna Armia Syryjska kazały wyrzucić chrześcijan, zakonnica z klasztoru Świętego Jakuba w Hom odpowiedziała. „Tak, to był dowódca kraju Abdel Salam Harba, który rozkazał by nie prowadzić żadnych rokowań z chrześcijanami”. Dodała, że wszyscy chrześcijanie, którzy wzbraniali się wspierać rebeliantów użyci zostali jako ludzkie tarcze. Jak niedawno raportowano z Al-Qusayr uciekła większość z 10.000 chrześcijan z miasta. Al-Qusayr położone jest w górach na granicy syryjsko-libańskiej  (Worthy News). Proszę módlcie się o bezpieczeństwo w Syrii dla prześladowanego kościoła i o tych, którzy nie mają teraz domu, by znaleźli schronienie. * Nie tylko, że rebelianci atakujący chrześcijan, ale grożą także tym, że kiedy przejmą kontrolę nad krajem nadal uważać będą Izraela za swego wroga nr 1.

ARABSKI SNAJPER TRAFIŁ PUSTY FOTELIK DZIECKA W SAMOCHODZIE – Uzbrojony Arab z terenów Autonomii tzw. palestyńskiej (PA) wycelował w przedostatni poniedziałek na skrzyżowaniu Jad Mordechai w samochód i przestrzelił tylną szybę. Przynajmniej jedna kula trafiła w tylne siedzenie. To był cud, że siedmiomiesięcznego dziecka nie było w foteliku. Łącznie oddano dziesięć strzałów do samochodu. Podczas ataku uszkodzona też została ściana restauracji na skrzyżowaniu. Poniedziałkowe strzały były częścią całej serii zamachów terrorystycznych na południu Izraela, w ciągu dnia wystrzelono pociski przeciwpancerne na grupę izraelskich farmerów, którzy pracowali w pobliżu płotu granicznego w prowincji Eszkol. Nikt nie odniósł obrażeń. Tego samego wieczora terroryści z PA z Gazy wystrzelili rakiety na nadmorski region Izraela. Wiele osób cierpi z powodu strachu, a inni, którzy przeżyli posttraumatyczne symptomy skarżą się na nawroty cierpienia. Wiele badań dowodzi, że większość mieszkańców południowego Izraela, w tym dzieci cierpią na choroby, które wiążą się z różnymi traumatycznymi wydarzeniami. Powód: żyją oni już od długiego czasu ciągle pod zagrożeniem terrorystycznym (Arutz-7.) Mieszkańcy Jad Mordechai uważają sytuację pustego siodełka dziecięcego za cud. Takie cuda to wysłuchane modlitwy. Proszę módlcie się dalej by wszystkie bronie skierowane na Izrael chybiały swego celu.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. „Nabożny zajmuje się sprawą ubogich”, – Przysłów 29,7
Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfIоптимизация поиска сайта

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.