Wizja dla Izraela_20.08.10

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU
Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael
źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 20 sierpnia 2010

Pan obnażył swoje święte ramię na oczach wszystkich narodów i oglądają wszystkie krańce ziemi zbawienie naszego Boga”  (Iz. 52,10).
BĄDŹCIE Z NAMI – ŚWIĘTO SUKKOT I WYCIECZKA PO IZRAELU (22 DO 29 WRZEŚNIA) – Barry i Batya Segal zaprasza was bardzo serdecznie by z całą reztką narodów świętować w Jerozolimie święto Namiotów (Sukkot). Mówcami i prowadzącymi uwielbienie na konferencji będą minn. Lambert, Barry i Batya Segal, Frank i Marlou van Essen, David Silver, Mattheus van der Steen. Jako opcja oferowana jest możliwość podróży po Izraelu. Dalsze informacje na naszej stronie. http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest/

BOLTON: IZRAELOWI POZOSTAJE NIEWIELE CZASU BY ZAATAKOWAĆ IRAŃSKI REAKTOR – Izrael ma tylko kilka dni by zaatakować i uniemożliwić uruchomienie reaktora atomowego w Busher, tak orzekł były amerykański ambasador przy ONZ John Bolton. Jeśli ten wybudowany przez Rosjan reaktor miałby być uruchomiony jeszcze w tym tygodniu na akcję będzie zbyt późno, gdyż uwolnione radioaktywne materiały mogłyby skazić zatokę Perską i spowodować szkody wśród mieszkańców. Bolton dał wyraźnie do zrozumienia, że atak nastąpi najprawdopodobniej zanim reaktor zostanie napełniony paliwem. [Prawdopodobnie został napełniony w sobotę 21 sierpnia – przyp. tłum.] (INN) Ahmadinedżad wierzy, że jego „bóg” powołał go by objawił 12 imama, który miałby utworzyć islamskie królestwo na całej ziemi, i to po katastrofalnej wojnie, z której Persja miała by wyjść zwycięsko. Ahmadinedżad chce by wojna ta zaczęła się jak najszybciej.

IRAN: ZAKŁADY ATOMOWE W GÓRACH – Iran powiadomił w tym miesiącu, że postanowił gdzie w marcu 2011 roku rozpocznie się budowa nowych ukrytych w górach instalacji atomowych. Dalszych szczegółów nie podano. W ten sposób Iran po raz kolejny pokazał, że ignoruje międzynarodowe wysiłki ograniczenia tego programu. Rada Bezpieczeństwa ONZ już 4 razy nakładała sankcje na Iran by powstrzymać go przed wzbogacaniem Uranu. Jak wiadomo już w 2009 roku Iran zlekceważył swoimi zapowiedziami budowy 10 nowych zakładów powodując międzynarodową frustrację. (Yahoo)

IRAN ZAPRZECZA HOLOCAUSTOWI NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ – Holocartoons.com, nowy irański portal internetowy, pokazuje Holokaust z punktu widzenia Irańczyka. W formie komiksu wyśmiewa się i zaprzecza Holokaustowi. Jak podało izraelskie centrum informacji o tajnych służbach i terrorze (ITIC) irańska strona jest bardzo rozbudowana i w trzech językach (perskim, angielskim i arabskim). W szczegółach pokazuje się, że Holokaustu nigdy nie było, lub że jest bardzo wyolbrzymiony. Takie widzenie wojny jest w Iranie bardzo rozpowszechnione tak samo jak przekonanie, że Izrael wykorzystuje „koncepcję Holokaustu” by zająć tzw. „palestynę” i by zabić Arabów. (INN) „Nie bójcie się lżenia ludzi i nie lękajcie się ich pośmiewiska!“ – Izajasz 51,7.

ONZ NAUCZA DŻIHADU W JEROZOLIMIE – Tzw. autonomia „palestyńska” (PA) podburza dzieci szkolne w podręcznikach do walki przeciw Izraelowi. PA podżega też przeciw stolicy państwa izraelskiego Jerozolimie jak podaje reporter David Bedein. Komisja pomocowa ONZ dla „uchodźców <palestyńskich>” (UNRWA) także używa tych podręczników. Zawierają one pasaże, w których zabici w zamachach terroryści wychwalani są jako męczennicy. Podręczniki nauczają także, że potomkowie uciekinierów z czasu wojny o niepodległość Izraela mają prawo powrotu do Izraela. Nawet minister oświaty Lamis al-Alami podziela ten pogląd i potwierdza, że podręczniki do nauki dzieci są takie same w Sychem, Ramallah i w Jerozolimie. Bedein mówi: „Jest to pierwszy system kształcenia od czasu trzeciego królestwa, w którym uczniowie przygotowywani są by znienawidzić Żydów i prowadzić z nimi wojnę”. (INN) „Rabusie rabują, drapieżnie rabują rabusie“ – Izajasz 24,16.

OBAMA JEST ZA MECZETEM W NOWOJORSKIM „GROUND ZERO“ – Prezydent USA Barack Hussein Obama wyraził swoje poparcie dla budowy meczetu w pobliżu byłego światowego centrum handlu bo to „wyraża zasady założycieli państwa”. Niedawna ankieta wykazała, że 70% Amerykanów jest za tym. „Jako obywatel i jako prezydent uważam, że muzułmanie mają takie samo prawo praktykować swoją religię jak w każdym innym kraju” powiedział Obama podczas corocznego obiadu wydanego w Białym Domu z okazji ramadanu, który w Islamie uważany jest za święty miesiąc. Biały Dom jeszcze się w tej sprawie nie wypowiedział. Meczet odległy o dwie przecznice od miejsca gdzie zginęło prawie 3.000 ludzi ma być częścią centrum islamskiego o wartości 80 mln. Euro. (Jerusalem Post) „Dusza moja zalewa się łzami ze smutku, Podźwignij mnie słowem swoim!“ – Psalm 119:28.

AL-KAIDA KNUJE PLANY PRZECIW KRÓLOM SAUDYJSKIM I IZRAELOWI – Przywódcy Al Kaidy w Jemenie wezwali do obalenia saudyjskich władców i zabicia wszystkich mieszkających w Arabii Saudyjskiej chrześcijan. Wynika tak ze stanowiska opublikowanego w poprzednim tygodniu. Kaseta nagrana została przez wysokiej rangi członka Al Kaidy, jak sam o sobie mówi. W nagraniu wzywa się też do ataków terrorystycznych na Izrael. Zwracając się do popierających Al Kaidę żołnierzy saudyjskiej armii mówca wzywa: „Zwróćcie broń przeciw Izraelowi […] każdy pilot ma szukać męczeńskiej śmierci na „palestyńskim” niebie, ci w marynarce niech skierują broń przeciw Żydom”. USA ostrzegła wszystkich obcokrajowców na północ od Rijadu, że mogą zostać zaatakowani przez terrorystów (INN).

TURCJA Z WYRAZAMI SYMPATII DLA HISB-ALLAHU I IRANU – Turcja zaproponowała przyłączenie się do Iranu w celu dostarczania broni dla Hisb Allahu w Libanie z pomocą Syrii. Włoska gazeta Corriere Della Sera podaje, że „Turcja chce dostarczyć Syrii nowoczesną broń, rakiety i karabiny” z przeznaczeniem dla Libanu. Irańska gwardia rewolucyjna dokona przerzutu i zabezpieczy transport, będzie go obserwować i zabezpieczy logistycznie na granicach. Według gazety Iran chce zbudować siatkę przemytniczą by wyposażyć w broń terrorystyczny Hamas w Gazie. (Arutz-7)

KROTKO PRZED BEZPOŚREDNIMI PERTRAKTACJAMI ZNÓW ATAK DOKONANY PRZEZ PA – Arabskie grupy terrorystyczne na terenach kontrolowanych przez PA wzmożyły ataki na Samarię i Judeę, podczas gdy rosną naciski na rozmowy Izraela z PA. W zeszłym tygodniu od obrzucania kamieniami rannych zostało dwóch żołnierzy izraelskich i jedna kobieta. Przy innych tego typu atakach samochody zostały wprawdzie uszkodzone, ale pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Niedawno dało się słyszeć z kręgów PA, że Mahmud Abbas poddany jest silnym naciskom by przystąpił do bezpośrednich rokowań z Izraelem. Abbas zażądał, by Izrael zastopował wszystkie budowy na wschód od granicy z 1949 roku i uznał je za podstawę rokowań przyszłej granicy PA. Dopiero kiedy Izrael zaakceptuje te żądania PA przystąpi do rozmów. Według najnowszych doniesień także Izrael poddany jest naciskom by warunki te zaakceptować. 13 sierpnia arabska gazeta wychodząca w Londynie pisała, że premier Izraela Netanjahu zgodził się oddać arabom 90% Judei i Samarii dla przyszłego państwa „palestyńskiego” a 50.000 Żydów z tych terenów jak trzeba wypędzić siłą. (INN) Proszę módlcie się nadal o mądrość i odwagę dla przywództwa Izraela, by nie poddawał się tym zagranicznym naciskom tylko w imię iluzorycznego pokoju podczas gdy druga strona nie zamierza wyrzec się swej nienawiści i przemocy wobec państwa żydowskiego.

TALIBAN SKAZAŁ BRZEMIENNĄ KOBIETĘ NA KARĘ CHŁOSTY I EGZEKUCJĘ – Mułłowie Talibanu skazali w zeszłym tygodniu afgańską wdowę na publiczną karę chłosty w zachodnim Afganistanie; potem trzema strzałami w głowę ma być zabita. 35 letnia Bibi Sanubar po zaledwie trzech dniach usłyszała swój wyrok przed publicznym talibańskim „sądem”. Oskarżenie zarzucało jej zajście w ciążę przez niedopuszczalne uczynki. Przed egzekucją otrzymała jeszcze 200 uderzeń bicza. Jej egzekucja porusza i przypomina, że w Afganistanie to Talibowie mają władzę. Kto dopuści się kradzieży lub rabunku tym reżym Talibanu odrąbuje ręce lub stopy. (Worthy News) Potem uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili kobietę przyłapaną na cudzołóstwie, postawili ją pośrodku i rzekli do niego: Nauczycielu, tę oto kobietę przyłapano na jawnym cudzołóstwie. A Mojżesz w zakonie kazał nam takie kamienować. Ty zaś co mówisz? A to mówili, kusząc go, by mieć powód do oskarżenia go. A Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi. A gdy go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem. I znowu schyliwszy się, pisał po ziemi. A gdy oni to usłyszeli i sumienie ich ruszyło, wychodzili jeden za drugim, poczynając od najstarszych, i pozostał Jezus sam i owa kobieta pośrodku. A Jezus podniósłszy się i nie widząc nikogo, tylko kobietę, rzekł jej: Kobieto! Gdzież są ci, co cię oskarżali? Nikt cię nie potępił? A ona odpowiedziała: Nikt, Panie! Wtedy rzekł Jezus: I Ja cię nie potępiam: Idź i odtąd już nie grzesz – Jana 8,3-11.

TWOJA POMOC – Bardzo cenimy Twoje poparcie. Nadal chcielibyśmy udzielać pomocy ofiarom ataków i innym rodzinom cierpiącym niedostatek a także ludziom starszym. dalsze informacje otrzymacie na stronach http://www.visionfuerisrael.de/spenden Możecie także zadzwonić do naszego monachijskiego biura: 089-566 595 an.
Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI
tłum z niem. MWN

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU
Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael
źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de
Piątek, 20 sierpnia 2010
„Pan obnażył swoje święte ramię na oczach wszystkich narodów i oglądają wszystkie krańce ziemi zbawienie naszego Boga.“ Izajasz 52,10
BĄDŹCIE Z NAMI – ŚWIĘTO SUKKOT I WYCIECZKA PO IZRAELU (22 DO 29 WRZEŚNIA) – Barry i Batya Segal zaprasza was bardzo serdecznie by z całą reztką narodów świętować w Jerozolimie święto Namiotów (Sukkot). Mówcami i prowadzącymi uwielbienie na konferencji będą minn. Lambert, Barry i Batya Segal, Frank i Marlou van Essen, David Silver, Mattheus van der Steen. Jako opcja oferowana jest możliwość podróży po Izraelu. Dalsze informacje na naszej stronie. http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest/

BOLTON: IZRAELOWI POZOSTAJE NIEWIELE CZASU BY ZAATAKOWAĆ IRAŃSKI REAKTOR – Izrael ma tylko kilka dni by zaatakować i uniemożliwić uruchomienie reaktora atomowego w Busher, tak orzekł były amerykański ambasador przy ONZ John Bolton. Jeśli ten wybudowany przez Rosjan reaktor miałby być uruchomiony jeszcze w tym tygodniu na akcję będzie zbyt późno, gdyż uwolnione radioaktywne materiały mogłyby skazić zatokę Perską i spowodować szkody wśród mieszkańców. Bolton dał wyraźnie do zrozumienia, że atak nastąpi najprawdopodobniej zanim reaktor zostanie napełniony paliwem. [Prawdopodobnie został napełniony w sobotę 21 sierpnia – przyp. tłum.] (INN) Ahmadinedżad wierzy, że jego „bóg” powołał go by objawił 12 imama, który miałby utworzyć islamskie królestwo na całej ziemi, i to po katastrofalnej wojnie, z której Persja miała by wyjść zwycięsko. Ahmadinedżad chce by wojna ta zaczęła się jak najszybciej.
IRAN: ZAKŁADY ATOMOWE W GÓRACH – Iran powiadomił w tym miesiącu, że postanowił gdzie w marcu 2011 roku rozpocznie się budowa nowych ukrytych w górach instalacji atomowych. Dalszych szczegółów nie podano. W ten sposób Iran po raz kolejny pokazał, że ignoruje międzynarodowe wysiłki ograniczenia tego programu. Rada Bezpieczeństwa ONZ już 4 razy nakładała sankcje na Iran by powstrzymać go przed wzbogacaniem Uranu. Jak wiadomo już w 2009 roku Iran zlekceważył swoimi zapowiedziami budowy 10 nowych zakładów powodując międzynarodową frustrację. (Yahoo)
IRAN ZAPRZECZA HOLOCAUSTOWI NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ – Holocartoons.com, nowy irański portal internetowy, pokazuje Holokaust z punktu widzenia Irańczyka. W formie komiksu wyśmiewa się i zaprzecza Holokaustowi. Jak podało izraelskie centrum informacji o tajnych służbach i terrorze (ITIC) irańska strona jest bardzo rozbudowana i w trzech językach (perskim, angielskim i arabskim). W szczegółach pokazuje się, że Holokaustu nigdy nie było, lub że jest bardzo wyolbrzymiony. Takie widzenie wojny jest w Iranie bardzo rozpowszechnione tak samo jak przekonanie, że Izrael wykorzystuje „koncepcję Holokaustu” by zająć tzw. „palestynę” i by zabić Arabów. (INN) „Nie bójcie się lżenia ludzi i nie lękajcie się ich pośmiewiska!“ – Izajasz 51,7
ONZ NAUCZA DŻIHADU W JEROZOLIMIE – Tzw. autonomia „palestyńska” (PA) podburza dzieci szkolne w podręcznikach do walki przeciw Izraelowi. PA podżega też przeciw stolicy państwa izraelskiego Jerozolimie jak podaje reporter David Bedein. Komisja pomocowa ONZ dla „uchodźców <palestyńskich>” (UNRWA) także używa tych podręczników. Zawierają one pasaże, w których zabici w zamachach terroryści wychwalani są jako męczennicy. Podręczniki nauczają także, że potomkowie uciekinierów z czasu wojny o niepodległość Izraela mają prawo powrotu do Izraela. Nawet minister oświaty Lamis al-Alami podziela ten pogląd i potwierdza, że podręczniki do nauki dzieci są takie same w Sychem, Ramallah i w Jerozolimie. Bedein mówi: „Jest to pierwszy system kształcenia od czasu trzeciego królestwa, w którym uczniowie przygotowywani są by znienawidzić Żydów i prowadzić z nimi wojnę”. (INN) „Rabusie rabują, drapieżnie rabują rabusie.“ – Izajasz 24,16
OBAMA JEST ZA MECZETEM W NOWOJORSKIM „GROUND ZERO“ – Prezydent USA Barack Hussein Obama wyraził swoje poparcie dla budowy meczetu w pobliżu byłego światowego centrum handlu bo to „wyraża zasady założycieli państwa”. Niedawna ankieta wykazała, że 70% Amerykanów jest za tym. „Jako obywatel i jako prezydent uważam, że muzułmanie mają takie samo prawo praktykować swoją religię jak w każdym innym kraju” powiedział Obama podczas corocznego obiadu wydanego w Białym Domu z okazji ramadanu, który w Islamie uważany jest za święty miesiąc. Biały Dom jeszcze się w tej sprawie nie wypowiedział. Meczet odległy o dwie przecznice od miejsca gdzie zginęło prawie 3.000 ludzi ma być częścią centrum islamskiego o wartości 80 mln. Euro. (Jerusalem Post) „Dusza moja zalewa się łzami ze smutku, Podźwignij mnie słowem swoim!“ – Psalm 119:28
AL-KAIDA KNUJE PLANY PRZECIW KRÓLOM SAUDYJSKIM I IZRAELOWI – Przywódcy Al Kaidy w Jemenie wezwali do obalenia saudyjskich władców i zabicia wszystkich mieszkających w Arabii Saudyjskiej chrześcijan. Wynika tak ze stanowiska opublikowanego w poprzednim tygodniu. Kaseta nagrana została przez wysokiej rangi członka Al Kaidy, jak sam o sobie mówi. W nagraniu wzywa się też do ataków terrorystycznych na Izrael. Zwracając się do popierających Al Kaidę żołnierzy saudyjskiej armii mówca wzywa: „Zwróćcie broń przeciw Izraelowi […] każdy pilot ma szukać męczeńskiej śmierci na „palestyńskim” niebie, ci w marynarce niech skierują broń przeciw Żydom”. USA ostrzegła wszystkich obcokrajowców na północ od Rijadu, że mogą zostać zaatakowani przez terrorystów. (INN)
TURCJA Z WYRAZAMI SYMPATII DLA HISB-ALLAHU I IRANU – Turcja zaproponowała przyłączenie się do Iranu w celu dostarczania broni dla Hisb Allahu w Libanie z pomocą Syrii. Włoska gazeta Corriere Della Sera podaje, że „Turcja chce dostarczyć Syrii nowoczesną broń, rakiety i karabiny” z przeznaczeniem dla Libanu. Irańska gwardia rewolucyjna dokona przerzutu i zabezpieczy transport, będzie go obserwować i zabezpieczy logistycznie na granicach. Według gazety Iran chce zbudować siatkę przemytniczą by wyposażyć w broń terrorystyczny Hamas w Gazie. (Arutz-7)
KROTKO PRZED BEZPOŚREDNIMI PERTRAKTACJAMI ZNÓW ATAK DOKONANY PRZEZ PA – Arabskie grupy terrorystyczne na terenach kontrolowanych przez PA wzmożyły ataki na Samarię i Judeę, podczas gdy rosną naciski na rozmowy Izraela z PA. W zeszłym tygodniu od obrzucania kamieniami rannych zostało dwóch żołnierzy izraelskich i jedna kobieta. Przy innych tego typu atakach samochody zostały wprawdzie uszkodzone, ale pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Niedawno dało się słyszeć z kręgów PA, że Mahmud Abbas poddany jest silnym naciskom by przystąpił do bezpośrednich rokowań z Izraelem. Abbas zażądał, by Izrael zastopował wszystkie budowy na wschód od granicy z 1949 roku i uznał je za podstawę rokowań przyszłej granicy PA. Dopiero kiedy Izrael zaakceptuje te żądania PA przystąpi do rozmów. Według najnowszych doniesień także Izrael poddany jest naciskom by warunki te zaakceptować. 13 sierpnia arabska gazeta wychodząca w Londynie pisała, że premier Izraela Netanjahu zgodził się oddać arabom 90% Judei i Samarii dla przyszłego państwa „palestyńskiego” a 50.000 Żydów z tych terenów jak trzeba wypędzić siłą. (INN) Proszę módlcie się nadal o mądrość i odwagę dla przywództwa Izraela, by nie poddawał się tym zagranicznym naciskom tylko w imię iluzorycznego pokoju podczas gdy druga strona nie zamierza wyrzec się swej nienawiści i przemocy wobec państwa żydowskiego.
TALIBAN SKAZAŁ BRZEMIENNĄ KOBIETĘ NA KARĘ CHŁOSTY I EGZEKUCJĘ – Mułłowie Talibanu skazali w zeszłym tygodniu afgańską wdowę na publiczną karę chłosty w zachodnim Afganistanie; potem trzema strzałami w głowę ma być zabita. 35 letnia Bibi Sanubar po zaledwie trzech dniach usłyszała swój wyrok przed publicznym talibańskim „sądem”. Oskarżenie zarzucało jej zajście w ciążę przez niedopuszczalne uczynki. Przed egzekucją otrzymała jeszcze 200 uderzeń bicza. Jej egzekucja porusza i przypomina, że w Afganistanie to Talibowie mają władzę. Kto dopuści się kradzieży lub rabunku tym reżym Talibanu odrąbuje ręce lub stopy. (Worthy News) Potem uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili kobietę przyłapaną na cudzołóstwie, postawili ją pośrodku i rzekli do niego: Nauczycielu, tę oto kobietę przyłapano na jawnym cudzołóstwie. A Mojżesz w zakonie kazał nam takie kamienować. Ty zaś co mówisz? A to mówili, kusząc go, by mieć powód do oskarżenia go. A Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi. A gdy go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem. I znowu schyliwszy się, pisał po ziemi. A gdy oni to usłyszeli i sumienie ich ruszyło, wychodzili jeden za drugim, poczynając od najstarszych, i pozostał Jezus sam i owa kobieta pośrodku. A Jezus podniósłszy się i nie widząc nikogo, tylko kobietę, rzekł jej: Kobieto! Gdzież są ci, co cię oskarżali? Nikt cię nie potępił? A ona odpowiedziała: Nikt, Panie! Wtedy rzekł Jezus: I Ja cię nie potępiam: Idź i odtąd już nie grzesz. – Jana 8,3-11

TWOJA POMOC – Bardzo cenimy Twoje poparcie. Nadal chcielibyśmy udzielać pomocy ofiarom ataków i innym rodzinom cierpiącym niedostatek a także ludziom starszym. dalsze informacje otrzymacie na stronach http://www.visionfuerisrael.de/spenden Możecie także zadzwonić do naszego monachijskiego biura: 089-566 595 an.
Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI
tłum z niem. MWN

deeo

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *