Wizja dla Izraela_20.09.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele. Rozradowali się przed Tobą, jak się radują we żniwa, jak się weselą przy podziale łupu“ (Iz 9,2).

SUKKOT 2013 – Na placach targowych w całym Izraelu można poczuć ostatnio różne zapachy płodów rolnych. „Cztery rodzaje”, których używa się podczas świąt szałasów, są szczególnie eksponowane i wszyscy Żydzi zajęci byli przygotowaniami do tych najradośniejszych świąt w żydowskim kalendarzu. W tym roku Sukkot zaczną się 18 września o zachodzie słońca [już trwają – MWN]. Izraelskie rodziny budują Sukkę (szałas) z dachami z gałązek. Dzieci robią ozdoby i wieszają w tych tymczasowych miejscach zamieszkania. Przez siedem dni i nocy gospodarze i ich goście jedzą w szałasach i używają ich jak mieszkań. Ma to przypominać im 40 lat kiedy Mojżesz prowadził lud boży przez pustynie Synaj i wszyscy mieszkali w szałasach zanim nie weszli do Ziemi Świętej. Uroczystości z okazji Sukkot odbywają się w Jerozolimie i innych miejscach. My – współpracownicy Wizji dla Izraela i Składu Józefa ślemy naszym przyjaciołom z daleka i bliska serdeczne pozdrowienia z okazji tych radosnych świąt. Proszę módlcie się za naszą konferencję z okazji Sukkot w Izraelu od 22 do 24 września 2013. W tej profetycznej konferencji uczestniczy Lance Lambert, Tom Hess, Israel Pochtar, Steven Khoury, Albert Veksler, David Herzog, Barry i Batya Segal oraz grupa uwielbienia For His Name’s Sake.

W TOBIE BŁOGOSŁAWIONE MAJĄ BYĆ WSZYSTKIE NARODY ZIEMI! (1. MOJŻ. 12,3) – Kiedy dzisiejszy Izrael powstawał przed 65 laty była to sucha i zaniedbana ziemia bez naturalnych surowców, z małą ilością wody; więcej jak połowa terytorium stanowiły pustynie. W sześć i pół dziesiątków lat Izraelczycy przekształcili ich kraj w oazę nowoczesnych technologii i innowacji. Nigdzie na świecie nie ma tylu nowych firm w stosunku do ilości mieszkańców; pod względem zgłaszanych patentów jest na miejscu trzecim. Izrael jest sprężyną napędową technologii high-tech i przyciąga czołowe koncerny na świecie. Zadziwiająca jest też ilość projektów badawczych w dziedzinie medycyny. Osiągnięcia notuje się w leczeniu raka, astmy, cukrzycy, chorób krwi i chorób neurologicznych jak ALS. Duże osiągnięcia mają izraelscy naukowcy w tych ale i innych dziedzinach. W przełomowych osiągnięciach w medycynie, technologiach i rolnictwie, ochronie środowiska te innowacje zmieniają życie ludzi w Izraelu i na całym świecie. Dzisiaj Izrael odgrywa wielką rolę przy rozwiązywaniu najtrudniejszych wyzwań naszych czasów (JTA),

2012: ILOŚĆ MIESZKAŃCÓW OSIEDLI ROSŁA 3 RAZY SZYBCIEJ NIŻ W RESZCIE KRAJU – Ilość osiedleńców stanowi obecnie 4,2% populacji. Przyrost wynosił w 2012 r. 5%, to znaczy, że ilość mieszkańców w Judei i Samarii rosła trzy razy szybciej jak w reszcie kraju, gdzie wzrost naturalny wyniósł 1,9%. Te dane wynikają z opublikowanych w poniedziałek danych Urzędu Statystycznego. W Judei i Samarii mieszka 341.400 mieszkańców, w 2011 roku było ich o 16.200 mniej (2011: 325,200). (Arutz-7) „Znowu szeptać ci będą na ucho synowie, których byłaś pozbawiona: Zbyt ciasna jest dla mnie ta przestrzeń, dajże mi miejsce, bym się mógł rozłożyć“ – Izajasz 49,20.

TEL AVIV OFERUJE DARMOWY DOSTĘP DO INTERNETU – Tel Aviv znany jest od dawna jako kreatywne i innowacyjne miasto powstających nowo firm (Startup City). Z ponad 600 firmy nowych technologii na powierzchni 50 km2 miasto postawiło sobie za cel pokrycie całej powierzchni siecią dostępu do Internetu. Ten wielki projekt zakłada darmowy dostęp dla wszystkich tak mieszkańców jak i gości. Ostatnio miasto zaoferowało darmowy dostęp w 80 punktach, jak plaża, centra rozrywkowe i w innych miejscach interesujących dla turystów. „To kolejny krok pozycjonujący miasto w 21 wieku – jak czyni to także wiele innych miast” – powiedział Alon Solar, radny i inicjator projektu (Israel 21c).

INSPEKTORZY ONZ ZNALEŹLI PRZEKONUJĄCE DOWODY UŻYCIA BRONI CHEMICZNEJ W SYRII – W poniedziałek inspektorzy ONZ potwierdzili, że 21 sierpnia na przedmieściach Damaszku użyto gazów bojowych, przy czym dołączył się wiatr, tak że śmierć poniosła możliwe duża ilość ludzi. „Na podstawie dowodów zebranych w mieście Ghuta dochodzimy do wniosku, że na dużej powierzchni użyto broni chemicznej w trwającym konflikcie w republice syryjsko-arabskiej przeciw ludności cywilnej, w tym dzieci. W szczególności próbki z otoczenia po badaniach chemicznych i medycznych jednoznacznie dowodzą, że stosowano rakiety ziemia-ziemia z gazem Sarinem.” Dalej można czytać, że z powodu kierunku wiatru zginęła większa ilość ludzi. Między godz. 2 a 5 temperatura zmalała, to znaczy powietrze nie wzniosło się do góry, ale opadło na dół. Broń chemiczna użyta w takich warunkach gwarantuje możliwie największą ilość ofiar zalegając na ziemi i wnikając do niższych kondygnacji budynków. Tam wielu ludzi szukało schronienia przed ostrzałem. Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon powiedział w poniedziałek: „Misja ONZ niepodważalnie pokazała, że w Syrii użyto broni chemicznej” (Haaretz). Módlcie się proszę, żeby ta trwająca w Syrii masakra ustała i żeby znaleziono sprawiedliwe rozwiązanie w tym narodowym kryzysie.

NETANJAHU: NALEŻY ZABRAĆ SYRII CAŁĄ BROŃ CHEMICZNĄ – Premier Benjamin Netanjahu powiedział w niedzielę w Jerozolimie ministrowi SZ USA Johnowi Kerry’emu: „Śledzimy bardzo dokładnie sytuację i popieramy pana starania odebrania Syrii całej broni chemicznej. Syryjskiemu reżymowi należy odebrać całą broń chemiczną; wtedy cały region będzie bezpieczniejszy. Świat musi zapewnić, by radykalne reżymy nie miały broni masowego rażenia, bo jak już raz widzieliśmy niektóre oszukańcze kraje użyją jej, jeśli ją posiadają. Zdecydowanie, z jakim społeczność międzynarodowa reaguje na wydarzenia w Syrii będzie miała też bezpośrednie skutki dla popleczników Syrii – mianowicie Iran. Iran musi jasno wiedzieć, jakie skutki mogą zaistnieć, jeśli od wielu lat nie słucha międzynarodowych głosów w kwestii jego programu atomowego. Ostatnie dni pokazały, że dyplomacja, jeśli ma zadziałać powiązana musi być z zagrożeniem militarnym.” Juval Steinitz, minister wywiadu i spraw strategicznych powiedział: „Nawet jeśli Adssad odda broń chemiczną, której użył zabijając 1400 osób, nie uchroni go to od kary.” Dalej powiedział, że nie ma większego sensu ułaskawienie mordercy tylko dlatego, że oddał broń. Broń atomowa Iranu jest „77 razy bardziej niebezpieczna od broni chemicznej” (Jerusalem Post).

TAJNI LEKARZE IZRAELA – Izraelscy lekarze przeszmuglowani do obozów uchodźców w Jordanii i innych krajów gdzie przeprowadzają ratujące życie operacje ofiar walk w Syrii. Kiedy izraelscy pomocnicy i lekarze wchodzą do obozu, zmieniają wcześniej ubrania żeby nie byli poznani. Do obozu i z niego muszą być przemycani. Nikomu nie mówią gdzie idą i kiedy wrócą. Także działają normalni cywilni obywatele Izraela. Przemycają szampon, mydło, pastę do zębów, proszek do prania, cukier, ryż, zabawki dla dzieci i inne podstawowe rzeczy, które darowali izraelscy obywatele lub zebrały supermarkety. Jedna z arabskich gazet donosi: „Arabskie kraje wyrażają ubolewanie, ale najlepszą rolę odgrywają Izraelczycy, kiedy przechodzą granicę by pomóc uchodźcom; ryzykują przy tym życiem – bez usłyszenia choć jednego „dziękuję”. (National Post-Canada) „Wschodzi w ciemności jako światło dla prawych, łagodny, miłosierny i sprawiedliwy“ – Psalm 112,4.

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu uznani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/, wielkie dzięki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.