Wizja dla Izraela_21.01.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU


Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964

eMail: Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 21 stycznia 2011

narody szumią, jak szumią wielkie wody, lecz gdy On je zgromi, uciekają daleko i zostają uniesione przez wiatr jak plewa na górach, jak tuman kurzu przez huragan” (Iz.  17,13)

NIE BĘDZIE RUCHU SAMOCHODOWEGO NA JAFFA ROAD W JEROZOLIMIE – W ostatni weekend główna ulica w mieście stołecznym Jerozolimie pożegnała się z ruchem kołowym i została deptakiem. Ulica Jaffska zbudowana została przed 150 laty pod panowaniem Królestwa Otomańskiego. Nazwana została tak dlatego, że wiodła wtedy z miasta do drogi wychodzącej w kierunku Jaffy i portu. Zaczyna się oczywiście w bramie Jaffskiej Starego Miasta, wiedzie przez centrum nowego miasta do centralnego dworca autobusowego i kończy się główną autostradą do Tel Avivu i Jaffy. Sklepy i interesy tłoczą się jeden przy drugim i odwiedzane są przez miliony turystów, którzy każdego roku przyjeżdżają to stolicy. W kolejnych czterech miesiącach jakie zostały do zakończenia prac i wybudowania linii tramwajowej nie ma wjazdu dla samochodów. Jedyne połączenie pociągiem z Pisgat Zeeb przez centrum miasta i przez Jaffa Road do Góry Herzla obsługiwane będzie od kwietnia. Burmistrz Nir Barkat ma nadzieję, że darmowe bilety ostudzą trochę złość kierowców ale i sprzedawców i kupujących i wszystkich którzy pracują przy Jaffa Road czy potrzebują nią przemieścić się dalej. (INN) Teraz jest dobry czas by modlić się o możliwie bezkonfliktowe przejścia w jerozolimskim ruchu drogowym; w innym przypadku dojść może do chaosu zanim tramwaj nie zacznie regularnie kursować a pasażerowie odnajdą się w nowej regulacji ruchu autobusowego.

IZRAEL TESTUJE WIRUSA KOMPUTEROWEGO W SABOTOWANIU IRAŃSKICH INSTALACJI ATOMOWYCH – Wirus komputerowy, który prawdopodobnie zablokował wirówki w zakładach atomowych w Iranie i spowodował przeciągnięcie prac przy produkcji broni jądrowej, został według New York Times także testowany wcześniej w Izraelu. Opublikowany przed kilkoma dniami artykuł opisał amerykańsko-izraelskie wysiłki zminimalizowania planów Iranu. Testy niszczycielskiego wirusa Stuxnet przeprowadzono w ściśle tajnych laboratoriach w ośrodku badań atomowych w Dimona na pustyni Negev. Według jednego z ekspertów od obronności nie wymienionego z nazwiska, ale dobrze obeznanego z kompleksem naukowym w Dimonie Izrael dysponował wirówkami praktycznie identycznymi jak te w ośrodku w Natanz w Iranie, gdzie Irańczycy próbują wzbogacać uran. „Aby przetestować wirusa, trzeba znać maszyny” – stwierdził jeden z amerykańskich ekspertów atomowych. „Fakt, że wirus był tak efektywny wynikał z tego, że Izraelczycy go wcześniej przetestowali”. New York Times pisze dalej, że Stuxnet jest najnowocześniejszą bronią, która kiedykolwiek została zastosowana w przestrzeni cybernetycznej. Wygląda więc na sporą porażkę Iranu i o to właśnie chodziło. Według doniesień stracono całkowicie kontrolę nad wirówkami, a co piąta z nich uległa całkowitej awarii. Według doniesień autorem programu był jeszcze prezydent George Busch w 2009 roku. Prezydent Obama jeszcze przyśpieszył program po ponagleniach ze strony Izraela. Przedstawiciel Waszyngtonu powiedział, że USA raczej „ukradły by czas” zamiast czekać i pozwolić aż Izrael zaatakuje Iran. (Haaretz, Jerusalem Post, New York Times) „W każdej modlitwie i prośbie zanoście o każdym czasie modły w Duchu i tak czuwajcie z całą wytrwałością i błaganiem za wszystkich…“ – Efez. 6,18.

HIZB-ALLAH OPUSZCZA LIBAŃSKI RZĄD – W ostatnim tygodniu załamał się rząd jedności w Libanie, po tym jak wyszedł z niego cały blok terrorystów z Hisballah; rząd opuściło 11 ministrów i rząd nie ma większości. Wygląda na to, że teraz jeszcze sytuacja się zaostrzy. Wyniki komisji ONZ do zbadania mordu na byłym premierze Libanu Rafiku Hariri w 2005 roku mogą wskazać na Hisb-Allah jako zamieszanego w tę aferę. Wielu obawia się, że przemoc między rywalizującymi muzułmanami szyickimi i sunickimi wybuchną z jeszcze większą siłą. Szef Hisb-Allah Hassan Nasrallah sam powiedział, że Trybunał [ONZ] na pewno natknie się na centralną rolę członków Hisb-Allachu w tym mordzie. (Haaretz)

TRYBUNAŁ ONZ: ZWIĄZKI MIEDZY IRAŃSKIM AJATOLLAHEM KHOMEINIM I ZAMACHEM NA HARIRIEGO – Trybunał ONZ badający zamach na Haririego po przesłuchaniu najwyższego irańskiego Ajatollaha Khomeiniego zarzucił mu, że zlecił zamach. Śledczy przedłożą dowody na to, że mord dokonany został przez irańskie grupy Al-Quds (część irańskiej gwardii rewolucyjnej) i ich sprzymierzeńców z Hisb-Allah. Zadanie mordu szef elitarnych jednostek Al-Quds Kassim Sulejmani przekazał Imad Mughnijemu szefowi militarnych jednostek Hisb-Allah. Ten ostatni był najbardziej poszukiwanym terrorystą aż do roku 2008 kiedy to popełnił samobójstwo. (Newsmax, Jerusalem Post, NNZ online).

IZRAELSKIE WOJSKO W STANIE POGOTOWIA PODCZAS ROZRUCHÓW W LIBANIE – Izraelskie siły obrony liczy się z tym, że wycofanie się Hisb-Allahu z rządu libańskiego doprowadzić może do zakłóceń na całej granicy izraelskiej by odwrócić uwagę od libańskich problemów politycznych. Hisb-Allah razem z ich sojusznikami opuścił gabinet premiera Saada Haririego syna zamordowanego Rafika Haririego, kiedy ten akurat odwiedzał prezydenta Obamę. Proszę módlcie się o ochronę dla Izraela przed aktami terroryzmu i ostrzału rakietowego na całej północnej granicy. Hisb-Allah posiada ogromne zapasy amunicji w większości z Iranu. Jej zasięg jest wystarczający do ostrzału Tel Avivu i innych dużych miast w Izraelu.

KOZIOŁ OFIARNY IZRAEL – Według zastępcy irańskiego ministra spraw zagranicznych Raoufa Sheibaniego Izrael i USA sabotowały Liban by doprowadzić do upadku libańskiego rządu w ostatnią środę. I tak już wcześniej z bardzo niestabilnego rządu wycofał się Hisb-Allah i jego sojusznicy. Powód: brak zgody w poglądach na mord Haririego po pracach komisji ONZ. (Jerusalem Post) Utrzymujące się niepokoje polityczne w Libanie są kolejną okazją by uczynić z Izraela kozła ofiarnego odpowiedzialnego za wszystkie problematyczne sytuacje na całym świecie – od kryzysu finansowego po nieurodzaj i brak pokoju na Bliskim Wschodzie.

ŻYDZI UCIEKAJĄ Z TUNEZJI– Dziesiątki Żydów w Tunezji zastanawia się czy w obliczu przemocy która jest coraz bardziej powszechna zwłaszcza po ucieczce prezydenta do Afryki nie opuścić kraju. 20 izraelskich turystów, którzy w tym czasie przebywali w Tunezji wróciło w sobotę do domów. Ich planowana wizyta w górach islamskiego kraju po wybuchu zamieszek zamieniła się w koszmar. Izraelska gmina w Tunezji zastanawia się czy uciekać do Francji; inni wolą do Izraela. „Widzimy co jest pokazywane w telewizji. Zatrzymują samochody i przeszukują a ludzi zabierają i niektórzy z nich znajdywani są zabici przy swoich autach” – powiedział Daniel Cohen mieszkaniec Tunisu. (Haaretz)

.ZAMACH NA ŻYDOWSKĄ CZĘŚĆ MONTREALU, SYNAGOGA ZHAŃBIONA – Antysemiccy wandale wywołali w Qubecku zamieszki w poprzednią niedzielę. Celem były cztery synagogi i jedna szkoła. Spowodowali straty w wysokości setek tysięcy dolarów. Te zamachy na żydowskie mienie nie był odosobnionym przypadkiem, stwierdził rabin Ruben Poipko, przewodniczący komitetu do spraw bezpieczeństwa gminy żydowskiej. Chodzi o „systematyczne organizowane zamachy na życie żydowskie”. „Nie są to ataki na budynki. To ataki na gminę żydowską”. Wandale rzucali kamieniami i wybili okna w czterech synagogach, mimo kamer monitorujących. Podobne ataki dokonane zostały w różnych częściach miasta (INN).

NOWY JORK: ŻYDOWSCY I CHRZEŚCIJAŃSCY PRZYWÓDCY RAZEM PRZECIW 41% ABORCJI – Rabin David Zwiebel i inni religijni przywódcy w Nowym Jorku żądają nowych kroków by zredukować ilość aborcji w mieście. „Aborcje są nowym sposobem regulacji urodzeń” – stwierdził rabin. Liczby są zastraszające. W 2009 roku było w nowym Jorku łącznie 87.274 (41%) ciąż zakończonych aborcją, jest to dwa razy więcej niż w innych stanach USA. U czarnych kobiet odsetek ten wynosi 60%. Rabin Zwiebel pyta: „Czy może ktoś w dobrej wierze i ze spokojnym sumieniem zaprzeczyć, że statystyki te pokazują że aborcje stały się nowym sposobem kontroli urodzeń? I czy ktokolwiek może w dobrej wierze i ze spokojnym sumieniem zaprzeczyć, że to nas cywilizowane społeczeństwo cięgnie w dół? W Izraelu oficjalna liczba aborcji wynosi między 19.000 a 20.000 rocznie (głównie kobiety żydowskie). Rocznie rodzi się ok. 150.000 dzieci. Ankieta New Family pokazuje jednak, że co roku jest jeszcze 28.000 nielegalnych aborcji. Liczby te nie są tak eskremalne jak w Nowym Jorku, ale nie jest to pocieszające jak twierdzą obie organizacje Efrat i Bead Chaim w Jerozolimie, które poprzez akcje propagandowe i pomoc finansową dla kobiet starają się odstręczyć kobiety od aborcji. (INN) Proszę módlcie się nadal o tych, którzy angażują się przeciw aborcji na całym świecie – poprzez doradztwo, akcje uświadamiające i gotowość udzielenie noclegu niezamężnym matkom. Religijni przywódcy ilość aborcji określają jako „epidemię, która co roku gasi życie dziesiątek Żydów”.

WASZE DATKI SĄ BARDO WIELE WARTE – Proszę pomóżcie nam nadal wspomagać ofiary terroru i inne rodziny, które żyją w ubóstwie oraz ludziom starszym będącym w potrzebie. Więcej informacji uzyskacie w naszym biurze w Monachium pod tel.: 0049 89 566 595 lub na stronach internetowych http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Z góry serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

что такое интернет реклама

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.