Wizja dla Izraela_21.09.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

 Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 21 września 2012

On niezachwianie przyniesie Prawo. Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a Jego pouczenia wyczekują wyspy“ – Izajasz 42,3-4

SZANA TOWA – SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU – Tego życzyli sobie Żydzi na całym świecie w miniony poniedziałek, w żydowski Nowy Rok, który jak wszystkie święta żydowskie rozpoczął się wieczorem o zachodzie słońca. Te życzenia przekazujemy też Wam. Oby to był rok słodki, zdrowy i pełen sukcesów dla Was i dla Waszych rodzin.

SUKKOT – Będziecie od 2 do 4.10 w Izraelu na święcie Sukkot? Albo planujecie uczestnictwo na Święcie Namiotów w Londynie w Centrum Emmanuel od 19 do 20.10 albo też przyjedziecie na obie te okazje. My jesteśmy tam razem z Lance Lambertem, Malcolmem Heddingiem i Barry Segal. Przyjadą też tancerze z Sh’ma Kingdom Dancers i Moriah-Band. By się zgłosić i otrzymać informacje dzwoń do Londynu pod +44 (0) 1793-862121

ABBAS PROPONUJE ZAWIESIĆ POROZUMIENIE Z OSLO – Przewodniczący Autonomii tzw. „Palestyńskiej” (PA) Mahmud Abbas podczas posiedzenia z czołowymi ludźmi z PA zaproponował skreślić zapisy porozumienia z Oslo, również zawarte w nim umowy dotyczące gospodarki i bezpieczeństwa. Doniósł o tym wysoki członek Organizacji Wyzwolenia „Palestyny” (PLO). Członkowie komitetu wykonawczego mieli być różnych poglądów i przesunięto czas decyzji na następne posiedzenie. Wydaje się, że powodem tego odsunięcia w czasie były te części porozumienia z Oslo, które wiążą się z – dotąd napiętymi – stosunkami gospodarczymi obu stron (INN).

MITT ROMNEY KRYTYKUJE ROZWIĄZANIE DWÓCH PAŃSTW – Republikański kandydat na prezydenta USA Mitt Romney w opublikowanym we wtorek nagraniu wideo, pyta czy utworzenie państwa „palestyńskiego” na Zachodnim Brzegu Jordanu jest wykonalne. „W tej sprawie jestem za i przeciw jednocześnie”. Z jednej strony Arabowie nie są w ogóle zainteresowani pokojem i droga do pokoju jest praktycznie zamknięta. Romney stawia hipotezę, że jeśli Izraelczycy pozwolą Arabom zbudować państwo na Zachodnim Brzegu to będą mieli nierozwiązywalne problemy graniczne i bezpieczeństwa. Z Tel Avivu jest tylko 10 km do strefy zachodniego brzegu. Romney podniósł też często poruszaną przez Izraelczyków kwestię, mianowicie taką, że arabskie armie mogłyby odciąć to terytorium od reszty w kilka minut. Potem Romney pyta: „A co z lotniskiem?” Mówi, że Arabowie będą żądać pełnej kontroli nad swoimi granicami z dostępem do wszystkich miejsc, również dla sprzętu wojskowego. „I oczywiście Irańczycy przywiozą do tej strefy rakiety i inne uzbrojenie i zagrożą Izraelowi” – powiedział Romney i doszedł do wniosku, że Arabowie nadal będę marzyć o „zniszczeniu i usunięciu Izraela”. Dodał: „Istnieje nadzieja na jakąś stabilność, ale te nierozwiązane problemy pozostaną (Jerusalem Post).

ROMNEY: USA MOŻE WYWRZEĆ NACISK NA ATOMOWY IRAN – Jeśli Iran dojdzie do broni atomowej, mógłby jako zakładnika wziąć USA, ostrzegł Mitt Romney przeciwnik Obamy jako kandydat w wyborach w listopadzie 2012. W jednym z nagrań wideo powiedział, że przez „szalonych fanatyków” materiały promieniotwórcze wpaść mogą w ręce terrorystów, a potem dostać się do USA. „Jeśli coś pójdzie nie tak, albo Ameryka ich zdenerwuje, powiedzą: ‚A teraz co?’ Jeśli sobie nie pójdziecie spuścimy wam brudną bombę”. Romney dalej powiedział: „Ameryka mogłaby zostać zaatakowana lub szantażowana przez Iran, mułłów lub fanatyków. Dlatego nie mamy innego wyjścia jak powstrzymać Iran od budowy bomby atomowej” (INN).

NETANJAHU OSTRZEGA: IRAN MOŻE ZBUDOWAĆ BOMBĘ ZA 6 DO 7 MIESIĘCY – W ostatnią niedzielę izraelski premier Benjamin Netanjahu ostrzegł, że Iran w czasie 6 do 7 miesięcy może być w stanie zbudować broń jądrową; dlatego też powtórzył swoje żądanie do prezydenta Obamy, by USA określił „czerwoną linię” jako kres tej działalności. Dotychczasowe rozbieżności w stosunkach amerykańsko-izraelskich rozwinęły się do najgorszych od dziesięcioleci. W transmitowanym przez telewizję przemówieniu izraelski premier zwrócił się bezpośrednio do amerykańskiej opinii publicznej i powiedział, że do 2013 roku Iran będzie miał już za sobą 90% prac, do celu jakim jest osiągnięcie wystarczającej ilości wzbogaconego uranu dla budowy bomby atomowej. Wezwał więc pilnie USA by postawiła Iranowi granicę, której nie wolno mu byłoby przekroczyć, jeśli Teheran chciałby uniknąć ataku wojskowego. Obama nie zrobił jednak tego. Niezwykle otwarta dysputa i decyzja Obamy by nie spotkać się z Netanjahu do końca miesiąca, podkreśla rozziew między obydwoma krajami, zwiększyło to też nacisk na prezydenta USA, który znajduje się w końcówce kampanii wyborczej. To był też najwyraźniejszy krok Netanjahu w jego wysiłkach, by zachęcić Waszyngton, by ten postawił Iranowi jasne ultimatum (Jerusalem Post).  „Kto wystąpi w mojej obronie przeciw niegodziwcom? Kto mię zasłoni od złoczyńców? Gdyby Pan mi nie udzielił pomocy, wnet by moja dusza zamieszkała [w kraju] milczenia“ – Psalm 94,16-17.

USA I SOJUSZNICY ODBYWAJĄ MIĘDZYNARODOWE MANEWRY WOJSKOWE W ZATOCE PERSKIEJ – Okręty wojskowe z całego świata spotkały się w poprzednią niedzielę na manewrach wojskowych na Bliskim Wschodzie. Bierze w nich udział więcej jednostek niż kiedykolwiek wcześniej. Do zadań należy też wyszukiwanie min i ich unieszkodliwianie. Manewry przypadają na czas rosnącego napięcia wokół programu atomowego Iranu, który też grozi zamknięciem cieśniny Hormus, przez którą przechodzi 40% eksportu ropy naftowej świata i grozi zaatakowaniem baz USA, gdyby Iran został zaatakowany. Manewry są też przygotowaniem do uderzenia prewencyjnego lub kontruderzenia z Iranu w odpowiedzi na ewentualny atak izraelski i biorą w nim udział okręty wojskowe, lotniskowce, poszukiwacze min, łodzie podwodne m.in. USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich(Jerusalem Post).

IRAN CHCE ODBYĆ WIELKIE MANEWRY OBRONNE – Iran zapowiedział na nadchodzący poniedziałek wielkie manewry wojskowe; w tym roku ma odbyć się cały szereg symulacji. Według Farzada Esmailia komendanta irańskiego lotnictwa w manewrach wezmą udział także myśliwce; ma być także symulacja sytuacji awaryjnych. W manewrach wezmą udział zarówno jednostki armii jak i islamskiej gwardii rewolucyjnej. Z powodu ostrzeżeń izraelskich czołowych polityków, że nie ma zbyt wiele czasu, by zatrzymać irański program atomowy, istnieją obawy, że Izrael rozpocznie atak na irańskie instalacje zbrojeniowe nawet jeśli społeczność międzynarodowa naciskać będzie by nie robił tego w pojedynkę (Arutz-7).

ATAKI USA NA IRAN W 2013 – Były ambasador USA w Izraelu, Martin Indyk powiedział w niedzielę, że jego zdaniem USA zaatakuje Iran w 2013 roku. Podczas debaty w telewizji CBS powiedział Indyk: „Obawiam się, że rok 2013 będzie rokiem militarnej konfrontacji z Iranem”. Ambasador powiedział, że Iran nie ma jeszcze wprawdzie broni atomowej, ale nie ma zbyt wiele czasu, kiedy sytuacja może się zmienić. Pozostaje może 6 miesięcy, podczas których mogłoby jeszcze dojść do rozwiązania na drodze rokowań, powiedział Indyk (Haaretz).

NASRALLAH: OFIARUJEMY NASZĄ KREW DLA MAHOMETA – Przywódca organizacji terrorystycznej Hisb-Allah, co się rzadko zdarza, wystąpił w Bejrucie na demonstracji. Potępił antyislamski film, który spowodował rozruchy w świecie islamskim. Hassan Nasrallah ze strachu prawie nie pokazuje się publicznie. W poniedziałek wyszedł do demonstrantów i powiedział, że USA musi zostać pociągnięte do odpowiedzialności za wyprodukowany tam film. Przed dziesięcioma tysiącami zwolenników przysiągł: „Proroku boży, ofiarujemy nas samych, naszą krew, nasze rodziny i nasze pieniądze by cię uczcić”. Nasrallah ostrzegł USA, że opublikowanie filmu będzie miało złe skutki dla świata. Podczas marszu na przedmieścia Bejrutu zwolennicy terrorystów skandowali: „Śmierć Ameryce, Śmierć Izraelowi”. Na ich szyldach widniało „Ameryka – Wielki szatan” i „Muzułmanie zjednoczcie się”. W poniedziałek również Arabowie w Ramallah protestowali przeciw filmowi. Odbył się strajk okupacyjny, który zorganizowała organizacja Waqf z PA. Również na ich szyldach było napisane: „Jesteśmy przeciwko tym, którzy się tobie nie podporządkują, Mahomecie” i „Nie dotykać naszego proroka!” Brutalne demonstracje odbyły się również w Pakistanie, Indonezji, Afganistanie i Azerbejdżanie (Ynet). Proszę módlcie się zgodnie z Biblią o szybkie zakończenie krwawych protestów: „Ty uśmierzysz wrzawę pysznych; jak upał cieniem chmury, tak pieśń ciemięzców zostanie stłumiona“ – Izajasz 25,5.

POMÓŻCIE NAM BY BIEDNI W IZRAELU MOGLI MIEĆ NADCHODZĄCE ŚWIĘTA TROSZKĘ SZCZĘŚLIWSZE – Jest wielu w Izraelu, którzy po prostu mają zbyt mało środków lub nie są zbyt zdrowi by cieszyć się biblijnymi świętami. Często wielokrotnie w roku Wizja dla Izraela błogosławi finansowo setki rodzin podczas żydowskich świąt i umożliwia im zakup najpotrzebniejszych rzeczy, by mogli się cieszyć świętami. Proszę pomóżcie nam pobłogosławić Lud Izraela podczas jesiennych świąt Pana szczególnymi datkami dla biednych i potrzebujących. Dalsze informacje uzyskacie pod: http://www.visionfuerisrael.de/spenden lub telefonicznie w naszym biurze w Monachium (00 49 89-566 595). Wielkie dzięki! „Bo ratowałem biednego przed możnym, sierotę, co nie miał pomocy. Nędzarze składali mi dzięki i serce wdowy radowałem” – Hiob 29,12-13.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.