Wizja dla Izraela_22.02.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 22 lutego 2013

Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich”-  Efezjan 6,12.

PURIM 2013 – Biblijne Purim świętowane jest w ten weekend w Jerozolimie – dokładniej od zachodu słońca 23 lutego do wschodu 24 lutego. To radosne święto przypomina o tym jak lud Boży został wybawiony od zniszczenia. Zdarzyło się to w V w. przed Chrystusem, za wstawiennictwem żydowskiej sieroty, którą król perski pojął za żonę. Żydzi żyli wtedy pod panowaniem perskim i drugi człowiek w królestwie Haman miał plan wszystkich ich zabić. Przekonał króla by postanowił ich zniszczyć. Plan się nie udał, kiedy zaczęła działać odważna królowa Estera i jej mądry wujek Mordechai. Obydwoje są dobrym przykładem działania zespołowego i jedności, które wyratowały Żydów od zagłady postanowionej przez tego, który ich nienawidził. Na końcu zły Haman został powieszony a Mordochai został przywódcą wszystkich Żydów w Persji. Izraelczycy świętujący w tym tygodniu Purim przebierają się w kostiumy i czytają Księgę Estery. Robią różne zwariowane rzeczy i rozdają słodycze znajomym i przyjaciołom. To jest także czas obdarowania potrzebujących. My, współpracownicy Wizji dla Izraela i Składu Józefa ślemy Wam, naszym drogim przyjaciołom z daleka i bliska serdeczne życzenia Purimowe.

POROZUMIENIE KOALICYJNE: LIVNI MINISTREM SPRAWIEDLIWOŚCI I SZEFEM ROZMÓW POKOJOWYCH – Prawie miesiąc po wyborach Likud-Beitenu zawarł pierwsze porozumienie koalicyjne. Przewodnicząca partii Hautnua, Tzipi Livni podpisała we wtorek porozumienie z Likud-Beitenu. Zgodnie z nim Livni w trzecim rządzie premiera Benjamina Netanjahu piastować będzie funkcję ministra sprawiedliwości i szefować będzie delegacji na przyszłe rozmowy pokojowe z Arabami. Poza tym będzie członkiem gabinetu premiera. Netanjahu, który podczas rokowań będzie je nadzorował a wszystkie przyszłe porozumienia będą wymagały jego podpisu. „To że zobowiązaliśmy się do rozmów pokojowych doprowadziło do partnerstwa” – stwierdziła Livni dziennikarzom na wspólnej konferencji z Netanjahu (Ynet).

PA: TRZYMAJCIE MARATON Z DALA OD MECZETU – W następny piątek 1 marca w Jerozolimie zorganizowany zostanie maraton. Dlatego PA ostrzega Izrael że bieg nie może służyć do „judaizowania miasta” przez to, że prezentowana byłaby jako „zjednoczona stolica Izraela”. Powiedział to przewodniczący Komitetu Wykonawczego PLO, Achmed Qureia. W tegorocznym maratonie zameldowali się biegacze z 50 krajów. Organizatorzy zachęcali do biegu wyliczając, że w tym roku trasa przebiegać będzie w pobliżu wielu ważnych miejsc historycznych, tak w starym Mieście jak i w nowych dzielnicach. Qureia powiedział, że Izrael wykorzystuje maraton do propagowania zjednoczonego żydowskiego miasta. Ostrzegł miasto i rząd Izraelski, żeby biegacze lepiej trzymali się z daleka od arabskich części miasta, tak samo jak z dala od Wzgórza świątynnego, gdzie jest także meczet al-Aksa (Arutz-7).  „Księżyc się zarumieni, słońce się zawstydzi, bo zakróluje Pan Zastępów na górze Syjon i w Jeruzalem: wobec swych starców będzie uwielbiony“ – Izajasz 24,23. *Proszę
módlcie się by Arabowie nie przeszkodzili Jerozolimskiemu Maratonowi 1 marca przez żadne akty przemocy.

ARABOWIE BARDZIEJ AGRESYWNI WOBEC ŻYDOWSKICH KIEROWCÓW – Napady Arabów na Żydów w Judei i Samarii są coraz bardziej brutalne. Tak codziennie przykładowo żydowscy mieszkańcy obrzucani są koktajlami mołotowa. Arabowie przestali się chować za drzewami, jak donosi człowiek który zna wiele podobnych ataków. Zamiast tego Arabowie biegną za samochodem z pałkami w rękach, niszczą okna i biją pasażerów i powodują duże straty. Michael Lurie opowiada o koszmarze, jaki przeżył w poprzedni piątek w drodze do domu. Arabowie czekali już z dużymi blokami na skraju szosy. Lurie bał zaledwie o 15 minut drogi do domu, kiedy drogę przebiegło mu trzech młodych Arabów z obłędem śmierci w oczach i dużymi kamieniami w rękach; zbili dwie szyby samochodowe. Jak relacjonował świadek, dwóch innych mieszkańców przeżyło podobne masakry i mogą opowiedzieć jeszcze wiele takich przypadków, kiedy Arabowie czekali na skraju drogi czekając z kamieniami na kolejne ofiary. Lurie sądzi, że trzeba byłoby oczyścić wszystkie pobocza dróg i przedmioty mogące służyć za kryjówki, ale nawet wtedy Arabowie wymyślą inne sposoby nękania żydowskich kierowców. „Bo nie zasną, gdy czegoś nie zbroją, sen ich odleci, gdy nie zaszkodzą“ – Przysłów 4,16 (INN).

KIERUJĄCA AUTEM USZŁA ARABSKIM BANDYTOM – Bandy rabusiów pochodzące z terenów tzw. Autonomii palestyńskiej, za cel wzięli izraelskich kierowców, zwłaszcza kobiety kierujące. Dwie kobiety ledwo uszły w poniedziałek wieczorem, kiedy Arabowie dobierali się do auta by je ukraść. „Około 21 byłam w drodze do domu na skrzyżowaniu w Hizme, kiedy nagle straciłam kontrolę nad samochodem” – stwierdziła jedna z kobiet. „Coś było na drodze co spowodowało poślizg auta na bok”. Zatrzymała się by zobaczyć co się dzieje, ale zaraz za nią zatrzymało się jakieś auto. „W zasadzie chciałam wysiąść, sprawdzić co się dzieje, ale kiedy rzuciłam okiem widziałam dwóch Arabów śmiejących się w głos i zmierzających w moją stronę. Stało się dla mnie szybko jasne w jakiej sytuacji się znalazłam” – dodała. Udało jej się znów uruchomić samochód i odjechać zanim mężczyźni dotarli do niej. Dwie minuty później inna kobieta bały w tej samej sytuacji, a jej auto też wpadło w poślizg, zatrzymało się i zanim udało jej się auto opanować pojawiło się paru Arabów za nią a reszta otoczyła samochód. Szczęśliwie udało jej się uruchomić silnik i szybko odjechać. Przed dwoma tygodniami bandyci arabscy ukradli auto Żydówce z Samarii. Kobieta w piątym miesiącu ciąży późnym wieczorem stanęła na skraju drogi. Dzięki Bogi nie została ranna i mogła pieszo dojść do domu (Arutz 7).  Proszę Módlcie się o ochronę dla wszystkich izraelskich kierowców, zwłaszcza kobiet, które dla arabskich kryminalistów są lżejszym celem jak mężczyźni. Módlcie się także o to by wszyscy arabscy bandyci, którzy wykonywali i planują dalsze napady zostali zatrzymani i stanęli przed sądem. 

CIĄGŁE SZYKANY W WINNICY W SCHILO – Żydowscy winiarze z Szilo czują się poddani ciągłym szykanom przez Arabów z okolicy. W nocy w poprzednią niedzielę wyrwali oni 3.000 drzewek winnej latorośli. Wandale zniszczyli prawie 2 hektary winnicy. Arabowie chcą wyrugować całą żydowską gminę, jak stwierdził w poniedziałek Avi Roeh przewodniczący rady regionalnej. Wezwał on służby ochrony do obrony mieszkańców i ich dobytku. „Niestety wyrwanie drzewek jest elementem ciągłych szykan Arabów regionie; zwracają się one przeciw mieszkańcom i ich uprawom” . stwierdził Roeh. „Oczekujemy, że armia ochroni ludzi i ich dorobek i przywróci porządek w regionie” – podkreślił przewodniczący rady. Także w poprzednim miesiącu doszło do starć, w Esz Kodesz w ziemi Benjamina, ale także w pobliżu Szilo, kiedy Arabowie zaczęli zbierać zbiory z pól należących od dziesięcioleci do Żydów. Żydowscy mieszkańcy próbowali zatrzymać Arabów. Jeden Żyd został wtedy zaatakowany przez Araba siekierą (INN). Proszę módlcie się żeby Izraelskie Siły Obrony (IDF) i izraelska policja nie dopuściła do zignorowania takich ataków, ale by ochronili ludzi i ich dobytek przed bandytami, szykanami i terrorem.

AUSTRIA PRZYZNAJE, ZE UCZENI BYLI NAZISTAMI – Siedemdziesiąt pięć lat po aneksji Austrii przez nazistowskie Niemcy austriacka akademia nauk przed kilkoma dniami przyznała, że wielu naukowców było członkami NSDAP, a wielu studentów w szeregach SS. Wyjaśnienie to wypłynęło teraz, po gruntownym zbadaniu faktów historycznych, a swoje wyniki opublikowali w 75 rocznicę [aneksji Austrii] 12 marca. Można tu przeczytać także, że podczas II wojny światowej 21 żydowskich członków zostało wykluczonych z akademii. Trzech z  wykluczonych było laureatami nagrody Nobla: Martin Willstätter, który nagrodę za badania chemiczne otrzymał w 1915 roku, Erwin Schrödinger, który nagrodę z fizyki dostał w 1933 roku oraz Victor Francis Hess, który również dostał nagrodę z fizyki w 1936 roku. Przed wojną 21 akademików zostało zamordowanych, jak dowiodły studia. Spośród 60 członków akademii –  trzy piąte należało do nazistów. Wprawdzie akademia wyrzuciła członków NSDAP po upadku III rzeszy, ale w 1950 roku zostali oni znów przyjęci, w tym także były komendant SS (INN).

PROSZĘ POMÓŻCIE– Tylko w listopadzie 2012 Izraelczycy ucierpieli od 1.506 nalotów rakiet wystrzelonych przez terrorystów w Gazie. Wielu żydowskich mieszkańców zostało rannych, setki do dziś przeżywa szok, wiele rodzin przez ten konflikt straciło swoich najbliższych. Teraz Izrael likwiduje milionowe straty. Wizja dla Izraela i Skład Józefa wspiera potrzebujących i instytucje finansowo w sprzęcie medycznym i na inne sposoby. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców, by wspomagali nas w tym dziele miłosierdzia. Dalsze informacje uzyskacie na  http://www.visionfuerisrael.de/spenden/ lub pod numerem telefonu w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595. Wielkie dzięki!

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

контекстная рекллама

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.