Wizja dla Izraela_22.10.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail:
Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 21 października 2011

„Pan uwalnia więźniów.“ – Psalm 146,7

POWITANIE GILADA SZALITA W IZRAELU PO 1941 DNIACH NIEWOLI – Tysiące  całe lata modliły się o jego uwolnienie, szczególnie ci którzy mieli synów w wieku Szalita. Cena jaka musiała zostać zapłacona za uwolnienie dla wielu Izraelitów nie jest akceptowalna, zwłaszcza przez tych, którzy stracili najbliższych zabitych przez wypuszczonych terrorystów. Ale Gilad jest już w domu i za to chwalimy Boga Izraela (ECI).  Proszę módlcie się, by uwolnieni terroryści zaprzestali swoich morderczych zamiarów i by żaden inny Izraelita nie stał się ofiarą uprowadzenia, bo niestety czołowi terroryści sądzą, że uprowadzenia dobrze funkcjonują.     

KADAFI NIE ŻYJE – W czwartek zostało potwierdzone,  że uciekający z rodzinnej Syrty libijski dyktator Muammar Kaddafi został ujęty i zabity. Urzędujący libijski premier Mahmud Jibril wyjaśnił: „Długo czekaliśmy na ten moment. Kaddafi został zabity”.  Chwilę przed tym rzecznik Libijskiej Rady Narodowej (NTC) Mahmud Schammam potwierdził pogłoski: „Dziś narodziła się nowa Libia. To dzień prawdziwego wyzwolenia. Mieliśmy najlepsze zamiary postawić Kaddafiego przed uczciwym sądem. Widać Allah miał inny plan”. Kadafi miał otrzymać postrzał w nogi i głowę. Wojskowy rzecznik NTC Abdel Bisun powiedział, że w stolicy rozpoczęło się świętowanie tej okazji. „Syrta jest wolna” – powiedział. Śmierć strasznego uciemiężyciela oznacza koniec jego brutalnych 42 letnich rządów. Jego śmierć jest dramatycznym wydarzeniem, który jest kolejnym elementem arabskiej wiosny, przetaczającej się przez Egipt, Tunezję a teraz zagrażającej Jemenowi i Syrii. Ciało Kadafiego przeniesione zostanie do bezpiecznego miejsca według przedstawiciela NTC. W walkach w Syrcie zginęli także synowie Kaddafiego Saif Al-Islam i Mutassim (INN, Haaretz).  „Zaiste, bezbożni wyginą, A nieprzyjaciele Pana są jak ogień w piecu, zniszczeją, pójdą z dymem.“ – Psalm 37,20

ŚWIAT WITA NOWĄ ERĘ W LIBII – Czołowi politycy UE czują ulgę, że Kaddafi został zabity przez rebeliantów. Amerykański prezydent powiedział, że USA jest partnerem demokratycznej Libii. Libijski naród ma teraz możliwość zadecydować jak przebiegać będzie jego własny rozwój, ale ma też dużą odpowiedzialność w budowie tolerancyjnej i demokratycznej przyszłości. Brytyjski premier Cameron powiedział, że libijski lud ma teraz dobrą szansę budować przyszłość mocną i demokratyczną. Dodał: „To jest dzień wspomnienia ofiar Kadafiego”. Jest zadowolony z wkładu Wielkiej Brytanii w uwolnieniu Libii od brutalnego dyktatora. Francuzki prezydent Sakrozy stwierdził, że Libijski lud otworzył nową kartę. Angela Merkel stwierdziła, że teraz nastała możliwość dla nowego pokojowego początku Libii. Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon powiedział, że przez śmierć Kaddafiego Libia znalazła się w historycznej chwili zmiany. W tym kontekście UE wzywa urzędujące przywództwo w kraju do działania na rzecz szerokiego pojednania (Ynet).  Proszę módlcie się, żeby otworzyły się drzwi i dobra nowina Jeszui ogłaszana była w Libii i wielu zranionych ludzi zostało zbawionych. Módlcie się by tak wielu straumatyzowanych ludzi mogło zbudować stabilny rząd.   

ŚWIĘTA W DOMU– W środę dzień po jego powrocie Gilad Szalit świętował Simchat Torah (radość Tory) z całą rodziną. Było wprawdzie mniej gapiów przed jego domem, ale i tak policja zrobiła punt kontrolny na początku ulicy w miejscowości Mitzpe Hila. Wielu gości przekazało kwiaty. Wczesnego rana w środę do domu Szalita przyszli wojskowi lekarze. Gilad tego samego dnia z matką Avivą udał się spacerkiem do wojskowego lekarza w pobliżu. Ojciec Noam powiedział, że jego syn czuje się dobrze, a poprzednią noc dobrze spał, potrzebuje wypocząć, a rodzina wyraża nadzieję, że szybko będzie mógł się przyzwyczaić do rutyny dnia. W czwartek Noam Szalit wypowiedział się na konferencji prasowej w kwestii uwag Hamasu, że jego syn nie był torturowany; stwierdził, że takie zapewnienia trzeba brać ostrożnie. Zwłaszcza na początku niewoli Szalit przeżywał ciężkie chwile, nawet kiedy trochę później zaczęli go lepiej traktować. Tego samego dnia przewodniczący komitetu oporu (PRC) Zuhair Al-Qaisi, w gazecie Al-Hayat stwierdził,  że „Gilad miał dostęp do radia i telewizji. Dobrze o niego dbaliśmy – zarówno o jego kondycję fizyczną jak i duchową. Nie był torturowany ani psychicznie ani emocjonalnie. W ciągu jego uwięzienia został lekko ranny i był odpowiednio medycznie zabezpieczony, aż się nie wyleczył”. Ojciec Gilada powiedział, że jego syn znajduje się pod opieką lekarską, jeździ na rowerze, w domu gra w ping-ponga, spotkał się z kolegami ze wsi i innymi przyjaciółmi z jego szkoły i dzieciństwa. Ma apetyt i je, może spać, ale czasem się budzi. Gilad potrzebuje czasu by znów przywyknąć do normalnego życia (Haaretz).  Proszę módlcie się o całkowite duchowe, emocjonalne i psychiczne uzdrowienie Gilada Szalita i jego rodziny.

ARABSKI TWITTER – Uwolnienie Gilada Szalita wzbudziło uwagę całego świata. Arabowie wykorzystują sieć społecznościową Twitter by wymienić się swoimi uwagami. Izraelska telewizja Channel 10 News prezentowała niektóre wpisy. Wielu Arabów pytało się jak mało cenni są dla swoich rządów w porównaniu do tego co Izrael gotów był zapłacić za życie jednego swojego obywatela. „Powiem wam coś, co może się wam nie spodobać ale powiem to mimo to: Izraelici uwolnili 1000 Arabów za jednego Izraelitę” – zauważył pewien Syryjczyk. Jestem po prostu zazdrosny o taki rząd, ponieważ troszczy się o swoich obywateli. Ten rząd gotów jest zapłacić wysoką cenę za jednego swojego mieszkańca. Nasz rząd zabija nas jakbyśmy byli zwierzętami” (INN).

PERES: ZYCIE SZALITA ZNACZY WIĘCEJ, NIŻ CENA UWOLNIONYCH TERRORYSTÓW – Podczas spotkania z pogrążonymi w żałobie rodzinami prezydent Szimon Peres powiedział, że rozumie ból rodzin ofiar w obliczu uwolnionych terrorystów w zamian za Gilada Szalita. Dodał jednak, że jego obowiązkiem było ratować życie nawet jeśli jest ono tylko jedno. Bliscy tych, którzy zostali zabici w zamachach rozpoczęli kampanię. Byli oni przeciw porozumieniu wypracowanemu przez Hamas i Izrael; niektórzy uważali, że cena płacona przez Izrael za uwolnienie jednego żołnierza jest za wysoka (Haaretz).  Proszę  módlcie się nadal o pociechę dla rodzin ofiar terroru. Niech Bóg da im łaskę by mogli przebaczyć naszym politykom rzeczywistą lub domniemaną niesprawiedliwość.  

POWRÓT GILADA SZALITA – Europejska Koalicja na rzecz Izraela (ECI) cieszy się wraz z wieloma innymi ludźmi i organizacjami z powrotu Gilada Szalita, który wrócił do domu 18 października po pięciu latach i czterech miesiącach. Choć cena tego była wysoka rodzina i naród izraelski był zdecydowany odzyskać uprowadzonego syna, który uprowadzony został podczas patrolu na południowej granicy Izraela w 2006 roku. Chociaż Międzynarodowy Czerwony Krzyż według międzynarodowych procedur ma prawo go odwiedzić, zostało mu to odebrane. Szalit ma paszport izraelski i francuski i dlatego popierany był przez francuskiego prezydenta i cały parlament europejski. W końcu w 2010 roku wydano deklaracje w sprawie zwolnienia Szalita. Przewodniczący ECI Tomas Sandell powiedział, że żaden inny kraj na świecie nie zapłacił tak wysokiej ceny za uwolnienie jednego ze swoich synów. Dla niektórych może to wydawać się wysoką ceną, ale z drugiej strony podkreśla wartość życia ludzkiego w izraelskim społeczeństwie. Wymiana więźniów pokazała też jaka różnica jest po obu stronach. Podczas gdy Izraelici świętowali powrót do domu młodego niewinnego żołnierza, aktywiści Hamasu „świętowali”  poprzez nawoływanie do nowych ataków na Izrael i nowych uprowadzeń. W obliczu takich faktów trudno będzie o utworzenie „palestyńskiego” państwa. (ECI)

SZALIT WOLNY – MISJA WYPEŁNIONA – Premier Netanjahu powiedział we wtorek, że z uwolnieniem Szalita wypełnił misję wobec przetrzymywanego przez ponad 5 lat żołnierza. „Tego dnia jesteśmy wszyscy zjednoczeni – przez radość ale i przez ból.  Przed dwoma laty ponownie wybrany zostałem na urząd premiera i moim największym i najbardziej skomplikowanym zadaniem było odzyskanie zdrowego Gilada Szalita. Dziś moja misja została wypełniona”. Podkreślił, że decyzja uwolnienia tysiąca arabskich więźniów by wydać ich za Szalita przyszła mu bardzo ciężko. Skoncentrował się przy tym by tych, których Izrael wysyła na wojnę z powrotem sprowadzić do domów. Jest mu jasne, że ciężko mają rodziny, którym zabito ich bliskich i mogą znów widzieć ich oprawców na ulicach. W tej sytuacji jest to jednak jedyne możliwe porozumienie. Szalit też mógł zginąć, jak to niestety miało miejsce u jego kolegów (Haaretz).

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

[by zrezygnować w subskrypcji wyślij tę wiadomość do nadawcy]

продвижение сайта самостоятельно бесплатно

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.