Wizja dla Izraela_22.11.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

 800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

 „Narody szumią, jak szumią wezbrane wody, ale Pan je zgromi, i umkną daleko: będą porwane na góry jak plewa przez wicher i jak tuman kurzu przez burzę„– Izajasz 17,13.

NOWE IRAŃSKIE DRONY SIĘGAJĄ IZRAELA – W poniedziałek Iran zaprezentował swojego nowego drona bojowego „Fortros“. Ma on zasięg 2000 km. Irański minister obrony Mohammad Deghan podkreślił, że uzbrojone drony mogą lecieć na wysokości 7600 m przez czas 16 do 30 godzin i służyć do wywiadu terenu lub jako rakiety powietrze-ziemia. Znaczenie ma fakt, że te drony mogą dotrzeć do Izraela. Podczas uroczystej prezentacji Deghan powiedział, że drony dowodzą bezskuteczności wrogich sankcji dla rozwoju branży zbrojeniowej (Arutz 7).

WNUCZKA PRZYWÓDCY HAMASU W IZRAELSKIM SZPITALU – Wnuczka przywódcy Hamasu Ismaila Haniyyi w stanie krytycznym została przewieziona do izraelskiego szpitala. Roczna dziewczynka Amal Hanija cierpiała na ciężką infekcję układu pokarmowego, która zaatakowała jej system nerwowy, jak poinformowali lekarze szpitala w Gazie. Na zdjęciach portali społecznościach widać przywódcę zbrojnej, antyizraelskiej maszynerii terrorystycznej, która nie chce uznać państwa Izrael, jak odwiedza chore dziecko w klinice dziecięcej szpitala Al-Nasser przed jej przeniesieniem. Mimo licznych ataków na obywateli izraelskich Izrael pozwala na leczenie setek chorych z kontrolowanych przez Hamas terenów Gazy. Niestety nawet Izrael nie był w stanie pomóc małej dziewczynce. * W poniedziałek przedstawiciele Hamasu powiedzieli studentom koledżu przyrodniczego Khan Yunes, że Hamas nadal intensywnie pracuje nad rozbudową tuneli przemytniczych do Izraela. Zagroził Izraelowi: Wejdziemy do waszych domów. Do waszych szkół i waszych twierdz.“ (Arutz 7) „Gdy ja mówię o pokoju, tamci prą do wojny.“ – Psalm 120,7.

IDF ZNALAZŁ TUNEL PRZEMYTNICZY I FABRYKĘ BRONI W GAZIE – Izraelskie Siły Obrony (IDF) dokonały we wtorek licznych nalotów na Gazę. Ze strony IDF podano, że cele zostały osiągnięte: fabryka broni i dwa tunele kopane przez grupy terrorystyczne. Nie podano danych o rannych. Naloty były reakcją na ostrzał z granatników we wtorek rano. Terroryści z Gazy ostrzelali izraelskich żołnierzy patrolujących granicę. „IDF nie dopuści, by ktoś próbował dopuścić się szkód dla izraelskich obywateli” – stwierdzono w komunikacie IDF (INN).

UNRWA Z POWODÓW KRYZYSU FINASOWEGO NIE MOŻE PŁACIĆ UPOSAŻEŃ – We wtorek ONZ wyjaśnił, że w następnym miesiącu nie zapłaci pensji pracownikom UNRWA z powodu rosnącego kryzysu finansowego. UNRWA jest agendą pomocową ONZ pracującą na rzecz tzw. „uchodźców palestyńskich” na Bliskim Wschodzie. Skreślenie pensji spowodowane jest deficytem finansowym organizacji w wysokości 40 mln €. UNRWA założona została w 1950 roku by pomóc „palestyńskim uchodźcom”, którzy opuścili Izrael po wojnie wyzwoleńczej w 1948 roku. O wszystkich innych uchodźców na świecie troszczy się Wysoki Komisarz ONZ ds. Uchodźców (UNHCR). UNRWA ma pod swoją pieczą 5 mln ludzi, bo status uchodźcy przechodzi na następne pokolenia. Amerykański Sekretarz Stanu Jeffrey Feltman powiedział: „UNRWA nie jest w stanie dobrze finansować swoje wydatki i w grudniu nie wypłaci pensji swoim 30.000 nauczycieli, współpracownikom medycznych i pracownikom socjalnym”. Kiedy UNRWA się o tym dowiedziała, od razu skrytykowała stanowisko Izraela w stosunku do kontrolowanej przez Hamas Gazy. (Arutz 7) Od 1950 roku amerykańscy podatnicy przekazali UNRWA-ie ok. 3 miliardy Euro; tyle tylko, że jej magazyny to bezpieczne bunkry aktywności terrorystycznych i organizacja martwią się tylko, o to by sztucznie utrzymać przy życiu problem ”uchodźców” by z czegoś żyć. W raporcie „Organizacji badań globalnych spraw międzynarodowych” mówi się, że UNRWA popiera terroryzm i powstrzymuje Arabów z tzw. Palestyny od budowy swymi rękami gospodarczych podstaw niepodległości. Raport zarzuca szkołom UNRWA, że są wylęgarniami antyzachodnich, antyamerykańskich i antysemickich wypranych mózgów i służą do szkoleń nowych terrorystów. Dalej możemy w raporcie przeczytać, że w magazynach UNRWA są składowiska broni i powinny być raczej zaklasyfikowane jako militarne bazy i punkty oporu terrorystów.

WYSOKI CZŁONEK LIKUDU REAGUJE ZE ZŁOŚCIĄ NA PŁATNOŚCI DLA WYPUSZCZANYCH TERRORYSTÓW Z PA – Tzw. „Autonomia Palestyńska” (PA) płaci skazanym terrorystom i mordercom wysokie premie. Chodzi o tych terrorystów którzy w „geście dobrej woli” zostali wypuszczeni z izraelskich więzień. Jak podało radio Izrael w poniedziałek, każdy wypuszczony terrorysta otrzymał 37.000 € od przywództwa w Ramallah. Dodatkowo miesięcznie otrzymują oni od 1.600 do 2.900 €. „Świat myśli, że płaci za pokój, ale zamiast tego płaci na terror“ – stwierdził zastępca ministra obrony Danny Danon. Dalej powiedział w nawiązaniu do płatności wypuszczanych właśnie terrorystów: „Środki pomocowe służą ogromnemu wspieraniu terrorystów”. Ofir Akunis, zastępca ministra współpracy z knesetem powiedział, że PA aktywnie wspiera terror i wyniki są odpowiednio współmierne. Zażądał zaprzestania wypuszczania terrorystów. „Kiedy Izrael ćwiczy się w gestach dobrej woli, arabskie przywództwo podżega do podpaleń i przemocy i zachęca do terroru. Te płatności haniebnych morderców pokazują prawdziwą twarz tak zwanych partnerów pokojowych” (Jerusalem Post),

KHAMENEI: IZRAEL JEST „WŚCIEKŁYM PSEM W REGIONIE“ – Francuzki prezydent Francois Hollande okazał swoje poparcie dla Izraela w sprawie zagrożeń nuklearnych. Skrytykował ajatollaha Ali Chomeiniegom to znaczy najwyższego przywódcę duchowego w Iranie, z powodu jego wypowiedzi na temat żydowskiego państwa. Chomeini powiedział, że „syjonistyczny reżym“ jest skazany na wymarcie. (Israel heute) „Narody szumią, jak szumią wezbrane wody, ale Pan je zgromi, i umkną daleko: będą porwane na góry jak plewa przez wicher i jak tuman kurzu przez burzę”– Izajasz 17,13.

KRYZYS IRAŃSKI JEST WAŻNIEJSZY NIŻ NOWE BUDOWY DLA ŻYDOWSKICH OSIEDLI – Izrael nie chce z powodów planów budowlanych nadal być pod naciskiem międzynarodowym. Dużo ważniejsze jest zatrzymanie wysiłków atomowych Iranu, podkreślił premier Benjamin Netanjahu w przemówieniu w Knesecie. Złe umowy z Iranem mogłyby prowadzić do wojny. Netanjahu zatrzymał popieraną przez ministra budownictwa Uri Ariela rozbudowę osiedli o 23.000 mieszkań. Mieszkania te czeka jeszcze procedura otrzymania wszystkich pozwoleń, tak że bodowy zaczęłyby się za lata. Netanjahu podkreślił, że w obecnym czasie nie ma sensu tracić energii i wpływów politycznych na coś, co obecnie nie będzie mieć konkretnych konsekwencji. Szef rządu dał odczuć krytykę ministrowi budownictwa Arielowi, który upublicznił plany budowlane bez porozumienia. Izrael i tak został za to oskarżany (NAI).

BIAŁKO KTÓRE ZABIJA BAKTERIE – Na uniwersytecie w Tel Avivie udało się naukowcom wyizolować gen zwany 0.4; zabija on bakterie. To pierwszy krok do stworzenia alternatywy dla antybiotyków. Białko to uniemożliwia dzielenie się bakterii; w ten sposób będą praktycznie niszczone, co oznacza z kolei pokonanie infekcji (Haaretz)

TLEN POD CIŚNIENIEM MOŻE WSPOMÓC LECZENIE STARYCH USZKODZEŃ MÓZGU – Odkryli to naukowcy uniwersytetu w Tel Avivie. Chroniczne niedomagania lub choroby w mózgu mogą być wywołane przez traumy, na przykład przez wypadek, upadek lub atak serca albo ewentualnie inne choroby, które prowadzą do zaburzeń fizycznych, psychicznych lub kognitywnych, wyjaśnia prof. Eshel Ben-Jacob. Normalnie leczone są one w centrach rehabilitacji, ale efekty tego są niewielkie. Naukowcy sprawdzili, że podawanie tlenu pod ciśnieniem stan pacjentów znacznie poprawia i to nawet po latach od wypadku. Według uniwersytetu w amerykańskim stanie Teksas rozważa się finasowanie tej innowacyjnej terapii dla ludzi, którzy cierpią z powodu obrażeń i dla żołnierzy US cierpiących na stres pourazowy wracających z wojny w Iraku i Afganistanie (JerusaleM OZE m Post).

ROOTS & REFLECTIONS TOUR 2014 – Odświeżcie swoją wiedzę o Izraelu następnej wiosny podczas wycieczki z Barrym Segal i urlopu w tym pięknym kraju. Roots & Reflections Tour 2014 odbędzie się od 22 do 30 kwietnia. Dokładniejsze informacje wkrótce.

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu uznani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

aracer.mobi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.