Wizja dla Izraela_23.03.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 

Piątek, 23 marca 2012

 

On leczy złamanych na duchu i przewiązuje ich rany“ – Psalm 147,3.

STRZELANINA FRANCUSKIEJ POLICJI Z TERRORYSTĄ – Oby rodzina i przyjaciele ofiar brutalnych zamachów terrorystycznych otrzymały pocieszenie od Boga. Proszę módlcie się o ochronę Żydów we Francji i ujęcie wszystkich morderców.  

OFIARY Z TULUZY ZOSTAŁY POCHOWANE W JEROZOLIMIE – Tysiące żałobników wzięły udział w środę w Jerozolimie w ceremonii pogrzebowej ofiar ataku terrorystycznego na początku tygodnia w żydowskiej szkole w Tuluzie. Wojskowy samolot przewiózł doczesne szczątki rabina Jonathana Monsonego, jego dwóch synów Aryeha (6) i Gabriela (3) oraz ośmioletnią Miriam w towarzystwie francuskiego ministra spraw zagranicznych Alaina Juppé do Jerozolimy. Juppé powiedział, że ataki na Żydów we Francji są zamachami na wszystkich mieszkańców kraju. Rzecznik Knesetu Ruben Rivlin określił tych, którzy dopuścili się takiego aktu jako dzikie zwierzęta: „Nad grobem naszych małych dzieci Aryeha, Gabriela i Miriam – powtarzamy: jest obowiązkiem państwa Izraelskiego zapewnienie bezpieczeństwa Żydów i zadbanie o to by mogły się uczyć niezależnie od tego gdzie na świecie mieszkają” (Jerusalem Post, Haaretz). Niszczeje moje ciało i serce, Bóg jest opoką mego serca i mym udziałem na wieki“ – Psalm 73,26.

WZROST ANTYSEMITYZMU W EUROPIE – Antysemickie skłonności w dziesięciu krajach UE są nadal alarmująco wysokie, jak wynika z opublikowanej we wtorek ankiety Ligii Walki ze Zniesławieniem. We Francji, gdzie podczas strzelaniny w poniedziałek zginęła trójka dzieci i nauczyciel 24% ludzi ma antysemickie poglądy; w 2009 roku było ich 20% (Haaretz).

IZRAEL DOWIE SIĘ O PRODUKCJI BRONI ATOMOWEJ W IRANIE– Dyskusja między Iranem i USA, Rosją, Chinami, Francją i Niemcami na temat atomowego programu tej islamskiej republiki rozpoczną się 13 kwietnia. Poinformowali o tym przedstawiciele USA i UE. Rozmowy będą prawdopodobnie odbywać się w Genewie. Doniesiono, że Izrael dał sobie trzy miesiące na dyskusje, a to z uwagi na fakt, że w lipcu wejdzie w życie embargo na import ropy naftowej z Iranu. Były szef Mosadu Meir Dagan sądzi, że Izrael posiądzie informację gdyby Iran był krótko przed zbudowaniem broni jądrowej, na przykład gdyby osiągnął 90% stopień wzbogacenia uranu. Dagan powiedział, że zanim Iran osiągnie ten moment, Izrael zaatakowałby instalacje atomowe jeśliby społeczność międzynarodowa nie zastopowała tego programu. Wierzy on, że izraelskie lotnictwo może poważnie uszkodzić irańskie instalacje, ostrzegł jednak, że taki atak mógłby mieć poważne konsekwencje i podkreślił, że wystrzelonych zostałyby setki rakiet na terytorium Izraela, gdyby Iran został zaatakowany. Do tego doszłyby ataki Hisb-Allahu z Libanu i organizacji z Gazy, które stoją pod rozkazami Teheranu. (Haaretz)

IZRAELSCY AMBASADOROWIE OPUSZCZAJĄ EGIPT – Izraelscy dyplomaci w Egipcie sześć miesięcy po zaatakowaniu i splądrowaniu ambasady w Kairze opuścili Egipt. Przedstawiciele Egiptu powiedzieli, że o bladym świcie dwa samoloty IDF odleciały. Zabrane zostały wszystkie dokumenty i urządzenia. Podczas ataku we wrześniu 2011 roku rząd Egiptu zareagował dopiero po telefonicznej interwencji prezydenta Baraka Obamy. Jednak mimo wkroczenia armii dyplomaci ambasady ledwie uszli z życiem. Od tego czasu nie udało się ambasadzie znaleźć bezpiecznej siedziby. W ostatnim tygodniu rządzony przez Bractwo Muzułmańskie parlament zażądał by izraelski wysłannik opuścił kraj, ponieważ IDF (armia izraelska) broniła się na południu Izraela przed atakami rakietowymi z Gazy (INN). Bractwo wzbrania się przed przedłużeniem paktu pokojowego między Izraelem a Egiptem. Według byłego najwyższego muftiego Bractwa Muhammada Akefa Bractwo uważa, że Izrael jest „syjonistyczną jednością”, która okupuje święte, arabskie i islamskie kraje. Tak więc Bractwo pozbędzie się Izraela niezależnie od tego jak długo to potrwa. W roku 1981 Bractwo zamordowało Anwara Sadata, za to że podpisał traktat pokojowy ze znienawidzoną „syjonistyczną jednością”. Hamas jest „prawym skrzydłem muzułmańskiego Bractwa”  tak jest napisane w 2 rozdziale Karty Hamasu. Karta wzywa do mordowania Żydów, zniszczenia Izraela i zastąpienia go islamską teokracją.     

HAMAS BLOKUJE SAM SIEBIE – Grupy terrorystów z Hamasu nie chcą brać paliwa z Izraela i próbują walczyć z zaostrzającym się kryzysem poprzez oferowanie swoim pracownikom bezpłatnego podwożenia samochodem. Faktyczny rząd Hamasu wezwał urzędników by brali do swoich samochodów innych ludzi w godzinach swojego urzędowania. W ten sposób chce przeżyć czas samego przez siebie zawinionego braku paliwa. Ministrowie Hamasu twierdzą, że braki benzyny są wynikiem blokady przez Izrael, ta jednak jest już dawno zniesiona i to na wszystkie materiały nie służące działalności terrorystycznej. A jednak rząd się broni przed ofertą Izraela dostaw benzyny. W międzyczasie Hamas polega na Egipcie rządzonym przez Bractwo Muzułmańskie, z którego Bractwo początkowo powstało. Z braków paliwa najbardziej korzystają dotąd przemytnicy, podobnie jak Hamas, który pobiera wysokie podatki za towary przemycane do Gazy przez tunele pod granicą z Egiptem  (INN).

PODWÓJNE ODSETKI OD KREDYTU – Izraelczycy płacą dwa razy więcej niż ich sąsiedzi z Europy za przeciągnięcie konta. Izraelskie banki z reguły pobierają 8,26% odsetek za przeciągnięcie zamiast 3,59% jak w Zachodniej Europie. Naukowcy dowodzą, że izraelski system bankowy jest dwa razy słabiej rozwinięty niż w Europie. W porównaniu do standardów międzynarodowych nie jest on konkurencyjny, jest mało efektywny i faworyzuje dużych biznesowych klientów wobec mniejszych prywatnych. Może jednak być jeszcze gorzej. Jest wiele krajów rozwijających się, zwłaszcza w Ameryce Południowej gdzie odsetki są jeszcze wyższe niż w Izraelu (Haaretz).

KNESET UCHWALA NOWĄ USTAWĘ PRZECIW ANOREKSJI – Kneset uchwalił nową ustawę. Zabrania ona zatrudniana do pokazów i reklam zbyt chudych modelek. W ten sposób ma zostać zatrzymane idealizowanie wychudzonych osób jako wzorów piękności. Zwolennicy ustawy, członkowie Knesetu Rachel Adatto (Kadima) i Danny Danon (Likud) twierdzą, że ustawa niszczy wychudzone piękności. Przez młodych ludzi uważane one są za przykład urody, przez co ci młodzi próbowali osiągnąć niemożliwą iluzję; wielu z nich nabawiło się anoreksji. Modelki o indeksie masy ciała niższym niż 18,5 będą dyskwalifikowane i nie mogą pracować w agencjach reklamowych (INN).Podobają się Panu ci, którzy się Go boją, którzy wyczekują Jego łaski” – Psalm 147,11.

KTO KOMU DAŁ KSIĘGĘ? – Po konferencji prasowej izraelskiego premiera i amerykańskiego prezydenta w Białym domu w tym miesiącu podawaliśmy, że Obama dal Netanjahu zwoje Księgi Estery, którą Żydzi czytają na święto Purim. My z Wizji dla Izraela wzięliśmy tę informację z depeszy Reutera międzynarodowej agencji informacyjnej. Później czytaliśmy, że to Netanjahu dał księgę Obamie. Na ten temat znajdziecie więcej w Internecie: http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/153469, http://abcnews.go.com/blogs/politics/2012/03/bibis-gift-to-barack/

BĄDŹCIE Z NAMI W LONDYNIE – Gdybyście od  2 do 4 października nie mogli być w Izraelu na Święcie Namiotów możecie zaplanować udział w tym święcie w Londynie w Zborze Emmanuel od 19 do 20.10. Albo przyjedźcie na oba te święta! By zameldować się dzwońcie do Londynu na:   +44 (0) 1793-862121.

ROOTS & REFLECTIONS – jeśli chcecie oglądać angielski program sprawdźcie nowe godziny nadawania w pliku PDF http://jnnnews.com/RR2011.pdf

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich”, – Przysłów 29,7

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

сео продвижение это

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.