Wizja dla Izraela_23.09.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. · Tel. (D) 00 49 89-566 595 · Fax (D) 00 49 89-5464 5964
eMail:
Info@VisionfuerIsrael.de · Web: www.VisionfuerIsrael.de

Piątek, 23 września 2011

 „Rozprosz narody, które lubują się w wojnie!“ – Psalm 68,30 [wyd.niem].

ABBAS: „PALESTYŃCZYCY“ CHCĄ PEŁNEGO CZŁONKOSTWA W ONZ – „Palestyńczycy” złożyli wniosek o pełne członkostwo w Narodach Zjednoczonych. Mahmud Abbas wręczył wniosek i krótko przemawiał przed zgromadzeniem, które nagrodziło go burzliwymi brawami. Określił żydowskie osadnictwo jako „wielką przeszkodę” procesu pokojowego. Izraelska polityka osadnicza we Wschodniej Jerozolimie, w Judei i Samarii niszczy podstawy rozwiązania „dwóch państw” które popiera większość krajów. Abbas zarzucił Izraelowi torpedowanie postępu w rozmowach trwające od roku. Zauważa: „Wszystkie międzynarodowe zabiegi i wysiłki o pokój są rozbijane przez postawę izraelskiego rządu”. Izrael jest państwem posiadającym swoją legitymację, ale przez budowę osiedli i odrzucenie „nieprawdziwie międzynarodowo” uznanych granic, jego postępowanie jest nielegalne. W ostatnim tygodniu Abbas ponownie w poprzednim tygodniu mówił o troskach naszego narodu, który żyje pod okupacją już 63 lata. Rada Bezpieczeństwa ONZ od poniedziałku debatować będzie na temat wniosku  (Haaretz, Tagesschau).  Powrót do granic z 1967 roku oznaczałoby, że Izrael w swojej środkowej części miałby zaledwie 15 km szerokości – 15 km od Morza Śródziemnego do państwa „Palestyńskiego” !  Jerozolima byłaby znów podzielona a Izrael zmuszony do wycofania się ze Starego Miasta, przez co straciłby święte miejsca w tym Ścianę Płaczu. Poza tym w 121 oficjalne uznanych osiedlach po wschodniej stronie Jordanu mieszka 300.000 Izraelitów a 200.000 swój dom ma we Wschodniej Jerozolimie. Do tych żydowskich miasteczek należą domy, szkoły, centra handlowe, budynki administracyjne i przedsiębiorstwa. Nadzieje i żądania Arabów powodują, że włosy na głowie stają dęba: Izrael powinien zostać zmuszony opuścić kwitnące osiedla i zostawić je swoim wrogom. Proszę módlcie się gorąco o to by PA nie została uznane w ONZ kosztem Izraela, ale by jej wniosek w obliczu faktów został starty na proch. 

NETANJAHU: MOWA ABBASA TO NIE DROGA DO POKOJU – Izraelski premier Benjamin Netanjahu zaatakował w poprzedni piątek przewodniczącego PA Abbasa i wezwał do powrotu do stołu rokowań. „Pokoju nie można osiągnąć jednostronnie uciekając się do ONZ tak samo jak nie można go osiągnąć uciekając się do sojuszy z terrorystami”. W wyjaśnieniu czytamy dalej: „PA i jej przywódcy unikają konsekwentnie rozmów z Izraelem”. Netanjahu zapowiedział, że swoje przemówienie wygłosi w ONZ osobiście. W przemówieniu tym powie tym, którzy chcą słuchać, prawdę (INN).

104 CZŁONKÓW KNESETU PRZECIWKO WNIOSKOWI PA – Ponad 100 członków Knesetu napisało w czwartek do sekretarza generalnego ONZ pismo przeciw uznaniu PA za samodzielne państwo. Do akcji wezwał parlamentarzysta Shai Hermesh (Kadima) przewodniczący światowego kongresu Żydów. Również Rada żydowskich parlamentarzystów poparła akcję pisania listów pod przewodnictwem Fiamma Nirensteina i zebrała podpisy 150 członków parlamentu włoskiego. Pisma parlamentarzystów żydowskich i włoskich podkreślają, że wniosek PA pomniejsza poprzednie rezolucje, które bazowały na tym, że przyszłe porozumienie oparte musi być na umowie między obydwoma stronami osiągniętej w drodze rokowań  (Jerusalem Post).

IDF POWOŁUJE REZERWISTÓW – Izraelskie siły obrony (IDF) rozpoczęły w poprzedni piątek akcję powoływania rezerwistów ponieważ IDF oczekują demonstracji i innych zakłóceń. Członkowie kompanii regionalnych sił obrony z Brygady Benjamina otrzymali wiadomość telefoniczną, że od poniedziałku powołuje się ich do aktywnej służby. IDF wzmacnia  swoje oddziały żołnierzy zwykłych i tych z rezerwy w żydowskich osiedlach w Samarii i Judei by udaremnić masowe przemarsze Arabów z leżących w pobliżu osad PA. Oczekuje się, że dziesiątki rezerwistów dołączy do stacjonujących już na wschodzie oddziałów (INN).  Proszę módlcie się o ochronę cywili i bliskich żołnierzy w całym Izraelu.

STOSUNEK OBAMY DO IZRAELA I „PALESTYNCZYKOW“ – Amerykański prezydent Barack Obama powiadomił przewodniczącego PA Mahmuda Abbasa w środę wieczorem, że USA zastosują prawo veta wobec ich wniosku. Amerykański prezydent, którego izraelska polityka jest ostro krytykowana stoi po stronie Izraela zarówno wobec Zgromadzenia Ogólnego ONZ jak i podczas spotkania z premierem Benjaminem Netanjahu. Obama powiedział: „Chcemy przyszłości, kiedy „Palestyńczycy” mieszkają w suwerennym państwie, bez ograniczeń jeśli chodzi o to co chcą osiągnąć.” później dodał jednak, że poparcie dla Izraelskiego bezpieczeństwa jest niewzruszone. „Nasza przyjaźń dla Izraela jest głęboka i trwała”. Wierzy, że trwały pokój musi zapewnić codzienne bezpieczeństwo Izraela. Nowa dynamika stosunków pozwala się sprawdzić w jakości wsparcia amerykańskich Żydów. Dopiero przed tygodniem żydowscy wyborcy głosowali w Nowym Jorku na republikanina by zademonstrować przeciw izraelskiej polityce Obamy. Konserwatywny autor David Frum pisał, że wita z radością słowa prezydenta, choć są mocno spóźnione (USA Today).

PRZEMÓWIENIE OBAMY W ONZ BYŁO POPRAWKĄPrzemówienie Obamy przed zgromadzeniem ONZ oczekiwane było w Izraelu i na Bliskim Wschodzie z napięciem. Dla Izraela miało to być poprawką po dwóch poprzednich mowach. Obama stworzył wtedy wrażenie jakby Izrael powstał po Holokauście. Tym razem nawiązał do Izraela jako „historycznej ojczyzny” Żydów, których historia naznaczona jest tym, że w rozproszeniu poddani byli prześladowaniom. Kiedy trzeba uciekać jest się z domu wyrzuconym; dlatego jasnym jest, że Żydzi w żadnym razie nie są obcymi w przeciwieństwie do tego co sądzą Arabowie. Druga poprawka Obamy dotyczyła procedowania. Pokój arabsko-izraelski w odróżnieniu od tego w Irlandii czy Sudanie może być tylko wynikiem pertraktacji. Nie może on być narzucony z zewnątrz. W ogólności izraelski premier i minister spraw zagranicznych Liebermann mogą być z mowy zadowoleni  (Arutz 7).

ARABOWIE KRYTYKUJĄ PRZEMÓWIENIE OBAMY W NAJOSTRZEJSZYM TONIE– Dziesiątki „palestyńskich“ mieszkańców zebrało się w czwartek w biurze przewodniczącego PA by protestować przeciw oporowi Obamy. Na plakatach było napisane „Obama ty kłamco”, na innym zarzucano prezydentowi, że stoi po stronie morderców a nie ofiar. W gazecie egipskiej można było w czwartek przeczytać, że aktywiści z różnych krajów arabskich wezwali do masowych protestów, by wesprzeć sprawę „palestyńską” (Haaretz).  Proszę módlcie się nadal o rozproszenie wrogów Israela.

IZRAEL MOŻE PODWYŻSZYĆ STATUT PA ALE NIE  MOŻE JEJ JEDNOSTRONNIE UZNAĆ – Izrael zgodził się podnieść w ONZ statut PA tak długo jak długo PA nie zostanie państwem. Taką deklarację złożył Netanjahu w rozmowie z Catherine Ashton wysokiej przedstawiciel UE. Ministerstwo spraw zagranicznych wezwało swoich pięciu ambasadorów z ważniejszych państw by zrugać ich za prezentowanie odmiennych poglądów od rządowych w kwestii uznania PA. W czwartek Netanjahu powiedział, że w jego przemówieniu w ONZ chciał podkreślić, że do pokoju można dojść tylko przy stole rokowań  (Haaretz).

PROSZĘ POMÓŻCIE POMAGAĆ – Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy.

NASZE ŚWIĘTO  NAMIOTÓW – zacznie się 9 października w Pavilion w Jerozolimie. Gospodarzami na konferencji będą Barry i Batya Segal. Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych: http://visionfuerisrael.org/laubhuettenfest Będziemy świętować razem z wierzącymi z Izraela i innych narodów. Bądźcie z nami

SUKKOT W LONDYNIE – To święto namiotów odbędzie się 28 i 29 października. Przygotowują się już Lance Lambert, Pastor Clive Urquhart (Kingdom Faith Church), Barry i Batya oraz Moriah Worship Band by być z Wami w piątek wieczór aż do późnych godzin w sobotę. Bądźcie z nami w Anglii. Dużo czasu już nie zostało. Informacje szczegółowe pod angielskim numerem telefonu+49- 01793-862121.

 

topodin.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.