Wizja dla Izraela_23.12.11

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: post@visionfuerisrael.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 23 grudnia 2011

 „Ja, Pan, powołałem cię w sprawiedliwości i ująłem cię za rękę, strzegę cię i uczynię cię pośrednikiem przymierza z ludem, światłością dla narodów“– Izajasz 42,6.

WESOŁYCH ŚWIĄT – Dużymi krokami zbliżamy się do nowego roku i my jako Wizja dla Izraela i Skład Józefa chcielibyśmy skorzystać z okazji by życzyć Wam rodzinnych, spokojnych wypełnionych radością świąt. Niech odnowi się wiara, nadzieja i miłość i by z miesiąca na miesiąc przybywało jej aż do powrotu Króla wszystkich Królów. Dla tych, którzy razem z Izraelem świętować chcą Hanukę: ośmiodniowe, żydowskie święto nadziei, radości i cudu zaczęło się wieczorem 20 grudnia 2011.

IZRAELSKI CZERWONY DYWAN DLA PIELGRZYMUJĄCYCH CHRZEŚCIJAN – W tych dniach znów pielgrzymują chrześcijanie do Ziemi Świętej i znów w podejrzanie rekordowych ilościach. W poprzednim roku do Izraela przyjechało 3,5 miliona turystów. Dwie trzecie z nich było chrześcijanami. Rząd izraelskim który kontroluje granice żydowskiego państwa i zachodniego brzegu Jordanu widzi w turystyce wierzących duży potencjał i chętnie podpiera się chrześcijańskimi pielgrzymkami (The World). Proszę módlcie się by stosunki między chrześcijanami i Żydami na wszystkich poziomach pozostały serdeczne, lub takie się stały, tam gdzie tak nie jest.  

APPLE W IZRAELU  – Firma Apple otworzyła w Izraelu centrum rozwojowe specjalizujące się w półprzewodnikach. Chociaż Apple należy do najlepszych na świecie firm, to na badania i rozwój wydaje relatywnie mało. Producent iPada i iPhona w 2010 roku zainwestował w badania i rozwój zaledwie 1,8 mld. € co stanowi 2% jego zysków. Apple posiada tylko centrum technologiczne w centrali w kalifornijskim Cupertino. Izraelskie będzie jedynym centrum poza amerykańską siedzibą główną (Globes). 

IZRAELSKA FIRMA WPROWADZI DO SPRZEDAŻY KOSZERNE WITAMINY – Izraelska firma osiadła w Galilei zdobyła właśnie sporą część witaminowego rynku USA i to z produktami koszernymi. Założona w 1986 roku Firma Ambrosia-SupHerb zadała silny cios konkurentom sprzedając produkty z certyfikatem koszerności. „Niektórzy mówią, że wzrost sprzedaży koszernych witamin jest większy niż nie koszernej żywności. W ostatnich trzech latach wyniósł 25% rocznie” –  jak podaje amerykański Kosher Today. Ambrosia-SupHerb jest drugim producentem witamin w Izraelu. Firma posiada własne plantacje, z których produkuje naturalne odżywki. Specjalizuje się w badaniach, produkcji i sprzedaży suplementów diety. Uprawia niektóre aromatyczne rośliny wymienione w Biblii  np. hyzop i krzak gerbery; są one dzisiaj używane w izraelskiej kuchni i używane jako rośliny lecznicze (Kosher Today).

USA OSKARŻA FIRMY ZA POMOC DLA HISB-ALLAHU – Przedstawiciel rządu amerykańskiego oskarżył w ostatni czwartek libańskie banki, które przelały ok. 230 mln. € do USA by dokonać prania brudnych pieniędzy. W ten sposób przez amerykański system finansowy miały one dotrzeć do libańskich organizacji terrorystycznych. Administracja USA zaostrzyła swoją kampanię by uniknąć przekazywania brudnych pieniędzy dla terrorystów z Hisb-allahu. Prokuratura wszczęła postępowanie cywilne by ukarać amerykańskie i libańskie przedsiębiorstwa, którym rząd zarzuca działania na rzecz Hisb-Allahu poprzez globalną sieć internetową, a który pierze ogromne sumy pieniędzy pochodzące ze sprzedaży kokainy (Fox).

IDF: JAKO KOLEJNY KRAJ ARABSKI WSTRZĄŚNIĘTA BĘDZIE SYRIA  – W raporcie rocznym tajnych służb Izraelskich Sił Obrony (IDF), który niedawno został przedłożony gremiom decyzyjnym, przewiduje się, że wstrząsy w świecie arabskim trwały będą nadal i kolejnym krajem będzie Syria. Izraelski minister obrony Ehud Barak, który czyta wszystkie doniesienia wywiadu wielokrotnie się wypowiadał, że Assad zostanie strącony w kilka tygodni.  Wysokiej rangi przedstawiciel izraelskiej Armii powiedział w poprzednim tygodniu, że nikt nie potrafi sobie wyobrazić, jak Assad mógłby siebie wyplątać z całej afery. Demonstranci w Syrii przezwyciężyli swój strach i nadal wychodzą na ulice mimo zagrożenia śmiercią od postrzału (Haaretz). Gdy sprawiedliwi sprawują władzę, lud się cieszy, lecz gdy rządzą bezbożni, lud wzdycha“ – Przypowieści 29.

BASCHAR ASSAD NA SZALI – Z wyjątkiem ważnego Iranu najbliższego sojusznika Syrii zarówno państwa jak i grupy terrorystyczne zmieniają pozycje. W ostatnich miesiącach terrorystyczny Hamas osiadły od 1999 roku w Damaszku rozpoczął demontaż swojej siedziby i odwołał swoich ludzi z Syrii. Grupa terrorystyczna Hisb-Allah w Libanie również podjęła kroki by zmniejszyć straty po zmianie reżymu u sąsiada. Od tego lata Hisb-Allah przenosi swoją ciężką broń stacjonującą w Syrii do Libanu. Przed zmianami turecki premier Erdogan i Assad byli przyjaciółmi, jednego razu byli nawet z żonami na wspólnych wakacjach. W listopadzie Turcja rozpoczęła przyjmować uciekinierów wojskowych (tak zwana Wolna Armia Syryjska) przez co ilość dezerterów bardzo wzrosła. Trudno sobie wyobrazić, żeby Turcja przyjmowała przeciwników Assada gdyby nie była pewna upadku jego reżymu (LA Times).

TURCJA I EGIPT NA WSPÓLNYCH MANEWRACH MORSKICH – W ostatni czwartek egipskie okręty wyruszyły na wody tureckie. Według planu mają się spotkać na wspólnych manewrach morskich. Najwyższy rangą turecki komendant Mohab Mamish, powiedział, że manewry nie są skierowane przeciw jakiemukolwiek krajowi. Mają jedynie zadanie polepszyć stosunki i zwiększyć wymianę informacji między Turcją i Egiptem.  Przedstawiciele Izraela spekulują czy manewry nie są skierowane przeciwko Iranowi, o który obawiają się Kair i Ankara. Turcja od dłuższego czasu rywalizująca z Iranem o prymat w świecie islamu obawia się go, ponieważ przed kilkoma tygodniami zagroził on jej kontruderzeniem, gdyby USA lub Izrael zaatakował instalacje atomowe Iranu. Iran miałby zaatakować tarczę rakietową NATO (INN).

EXPOSÉ: WATYKAN CHCIAŁBY WMIESZAĆ SIĘ W JEROZOLIMĘ – Kardinal Jean-Louis Tauran, prezydent papieskiej rady do spraw dialogu międzywyznaniowego powiedział przed kilkoma dniami: „Rozmowy pokojowe na Bliskim Wschodzie muszą rozwiązać kwestię statusu świętych miejsc w Jerozolimie”. Były minister spraw zagranicznych Watykanu prosił o to by niektóre izraelskie miejsca były pod kontrolą Watykanu i byłyby to np. sala ostatniej wieczerzy na Górze Syjon, ogród Getsemane u podnóża Góry Oliwnej. Na pierwszym miejscu jest też tak zwany grób króla Dawida. Rozmowy izraelskiego rządu i Watykanu zablokowały się z powodu sporu o status owych miejsc świętych. Przedstawiciel Watykanu upiera się i powtarza swoje żądania kontroli nad starożytnymi miejscami Izraela z czasów Króla Dawida, który założył stolicę biblijnego Izraela, która jest też stolicą współczesnego żydowskiego państwa (INN).    

NIEGODNE TRAKTOWANIE PRZEZ ONZ – Ambasadorka ONZ Susan Rice skrytykowała we wtorek sposób w jaki Izrael traktowany jest przez ONZ. Powiedziała ona, że poparcie przez Amerykę w kwestii bezpieczeństwa Izraela jest dużego znaczenia. W jej przemówieniu na noworocznym przyjęciu Conference of Presidents Fund w Nowym Jorku powiedziała, że traktowanie Izraela przez ONZ jest wymuszone, okropne i złe dla ONZ i pokoju. Ambasadorka podkreśliła, że rząd Obamy jest przeciw wszelkim próbom umniejszenia legitymacji Izraela. Powiedziała, że USA zobowiązane jest do działania na rzecz pokoju i bezpieczeństwa Izraela. Ta prawda się nie zmieniła. Prezydent Obama opowiadał się już wyraźnie w sprawie dobrych stosunków z Izraelem, które z powodu wspólnych interesów i wartości mają głębokie korzenie. To jest też powodem zwiększenia finansowej pomocy USA  na cele gotowości militarnej (Haaretz).

OBAMA: NIE POZWOLĘ NIKOMU ZWĄTPIĆ W MOJĄ PRAWDZIWĄ PRZYJAŹŃ Z IZRAELEM – Prezydent USA Obama powiedział na zgromadzeniu Żydów reformowanych, że nikt nie powinien próbować podważyć jego tradycyjnego poparcia dla Izraela nie porównywalne z innymi. „Żaden rząd USA nie zrobił więcej dla poprawienia bezpieczeństwa Izraela niż nasz. Żaden.” Powiedział na zebraniu 5000 ludzi na konferencji Unii Żydów Reformowanych. Obama wyliczył przykłady tej współpracy, w tym środki obrony kraju i sankcje przeciw Iranowi. Te dotknęły Iran mocniej niż poprzednie. Prezydent USA przyprawił mowę swoim dobrym słowem witając wszystkich „Schabbat Schalom“ (JTA).  Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie, a od Pana odwraca się jego serce!“ – Jeremiasz 17,5.

ARABSCY WIĘŹNIOWIE WOLNI – Wypuszczono kolejną grupę 550 Arabów w zamian za Gilada Szalita. Zostaną oni przewiezieni do strefy Gazy i na Zachodni Brzeg Jordanu (taz.de).  Okupem za sprawiedliwego jest bezbożny, a za prawych odstępca“ – Przyp. 21:18.

ZAUWAŻCIE– Następne Święto Namiotów odbędzie się w Izraelu od 2 do 4 października 2012 roku. Następna podróż Roots & Reflections Tour odbędzie się od 8 do 17.06.2012r. pod tytułem Podróż do czterech mórz.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

aracer

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.