Wizja dla Izraela_24.01.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 24 stycznia 2014

 „Bądźcie wytrwali na modlitwie, czuwajcie modląc się waszym dziękczynieniem.“ – Kolosan 4,2

JOHN HARPER: „KANADA JEST ZA WAMI“ – Pierwsze przemówienie kanadyjskiego premiera w Knesecie wielokrotnie przerywały głośne oklaski, ponieważ było to przemówienie jakiego nie było od czasu mowy premiera Benjamina Netanjahu przed amerykańskim Kongresem w 2011r. Deklaracje: „jesteśmy za wam niezależnie od tego co się stanie” wywoływały gromki aplauz i – chociaż nie jest to zgodne z regulaminem parlamentu – klaskał nawet rzecznik Knesetu Juli Edelstein. Kanadyjski premier powiedział, że uważa za ważne poparcie Izraela. Po wielu latach prześladowań żydowski naród zasłużył na własną ojczyznę; zasłużył na to by żyć w pokoju. „Pozwólcie że powtórzę: Kanada popiera Izrael, ponieważ jest to w porządku” – stwierdził. „Przyjaźń Izraela i Kanady rosła z czasem, żywiona przez wspólne wartości i będzie na szczytach władzy świadomie pielęgnowana w sferze gospodarki i polityki – jako zewnętrzny znak silnego wewnętrznego przekonania” – powiedział Harper po francusku i angielsku. Niektóre z tych wartości to wolność, demokracja i państwo prawa. W tych wartościach również Izrael od dawna jest zakorzeniony (Jerusalem Post).

OBAMA: SZANSA NA POKÓJ MIĘDZY IZRAELEM A PA WYNOSI MNIEJ NIŻ 50% – Amerykański prezydent Barack Obama nie jest tak optymistyczny jak jego sekretarz Stanu w kwestii szans na pokój między Izraelem a Arabami. W ostatnią niedzielę powiedział, że szanse na wypertraktowanie pokoju są mniejsze niż 50%. Obama wyjaśnił, że dotyczy to trzech ważnych inicjatyw dla regionu: dla Iranu, dla Izraela i tzw. Autonomii „palestyńskiej” (PA) oraz Syrii. „Z drugiej strony” – wyjaśnił – „moglibyśmy, możliwe, we wszystkich tych sprawach posunąć ten ciężki kamień nieco w górę, może nawet ustabilizować, by nie stoczył się w dół na nas. A wszystkie te trzy kwestie są ze sobą powiązane. Wierzę w to, że region przeżywa gwałtowne zmiany. Część z nich ma naturę demograficzną, inne gospodarczą i technologiczną. Stary porządek, stara równowaga nie jest już do utrzymania. Zostaje pytanie: co stanie si dalej?” W tym kontekście sekretarz stanu (min. Spraw Wewnętrznych) John Kerry nadal pracuje nad wypertraktowaniem umowy pokojowej do zaakceptowania przez obie strony   (Arutz 7).

CZOŁOWI IZRAELSCY BIZNESMENI DĄŻĄ W DAVOS DO POKOJU – Członek Knesetu Schuli Moallem-Rafaeli skrytykował czołowych izraelskich ludzi biznesu, którzy biorą udział w corocznym spotkaniu w Davos, ponieważ naciskają na ustępstwa terytorialne. W poniedziałek grupa ok 100 czołowych ludzi gospodarki poinformowała premiera Netanjahu: „Świat traci cierpliwość i grozi sankcjami. Musimy zawrzeć z Arabami porozumienie”. Przedstawicieli owi należą do grupy zwącej się BTI  („Breaking the Impasse“ – przełamać impas). Należą do niej odnoszący największe sukcesy izraelscy i arabscy biznesmeni. Moalem skrytykował żądania grupy by wypracować porozumienie chroniące ich interesy finansowe.  Powiedział, że jest nieprzyzwoite by grupa ta proces pokojowy wiązała z portfelem obywateli państwa Izrael. Moalem przywołał czynsze, koszty utrzymania i koszty dla ofiar Holokaustu i spytał: „Kiedy ktoś z was zainteresował się tymi tematami, a one wszystkie wyciągają od ludzi pieniądze?” Grupa stwierdziła, że nie chce się  mieszać w kwestie granic i bezpieczeństwa, ale koncentrować się na tym na czym najlepiej znają się członkowie BTI: gospodarka. Przy tym to właśnie sprawa przebiegu granic była powodem, że proces pokojowy stanął w miejscu. (INN)  „Pogoń za pieniądzem jest bowiem korzeniem wszelakiego zła“ – 1. Tymoteusz 6,10.

IZRAEL PLANUJE APARAT PRZECHWYTUJĄCY RAKIETY KRÓTKIEGO ZASIĘGU – Izrael planuje w następnym roku wprowadzić do użytku nowy system ochrony przeciwrakietowej „Żelazny błysk”. Używa on lasera do niszczenia rakiet krótkiego zasięgu i pocisków artyleryjskich, jak poinformowano oficjalnie w niedzielę. System został opracowany by likwidować niebezpieczne obiekty latające zbyt małe by przechwycić je za pomocą „Żelaznej kopuły”. „Żelazna kopuła” wychwytuje do 80% rakiet wystrzeliwanych przez arabskich terrorystów na terytorium Izraela. Oba systemy będą produkowane przez państwową firmę Rafael Advanced Defense Systems Ltd. Jak stwierdzono przy „Żelaznym błysku” chodzi o piąty etap zintegrowanego systemu obrony przeciwrakietowej (Reuters).

„MEIN KAMPF“ – BESTSELLER AMAZONA – „Mein Kampf“ Adolfa Hitlera jest jedną z najbardziej popularnych wydań książki elektronicznej na świecie. Ale też znakiem rosnącego antysemityzmu. Początkowo opublikowana w 1925 roku 387 stronicowa książka jest antysemickim programem wobec rzekomego zagrożenia idącego od Żydów. Zawiera ona ideologię nazistowską i stała się tymczasem sensacją w wersji Internetowej, jak poinformował Fox News. W poprzedni czwartek w Amazonie w kategorii „propaganda i polityczna psychologia” książka była do kupienia po 99 centów. Amazon posiada ponad 100 wersji „dzieła”, od drukowanego po nagranego do odsłuchania. Tylko sześć wersji jest w formacie e-booka, ale i ta należy do 10 najlepiej sprzedających się książek. Od stycznia 2013 wersja dla Kindle’a dobrze sprzedaje się w dziale książek o II Wojnie Światowej. Wydawca mówi, że „sprzedaż idzie doskonale”. Ale mimo wszystko dostrzega moralny dylemat, jeśli chodzi o reklamę, ponieważ chwalone jest to co może łatwo być wykorzystane do złych celów. (INN) Uwaga: Niedawno kraj związkowy Bawaria, który posiada prawa autorskie do książki z uwagi na ofiary Holokaustu zrezygnował z wydania nowej wersji książki z obszernymi komentarzami. W Niemczech dystrybucja książki jest zakazana.

NETANJAHU: WOLNE OD ŻYDÓW PAŃSTWO PALESTYŃSKIE BEDZIE OZNACZAĆ CZYSTKI ETNICZNE– Wolne od Żydów „państwo palestyńskie” o którym się myśli się w kontekście rozmów pokojowych, byłoby równoznaczne z czystkami etnicznymi, stwierdził premier Netanjahu w rozmowie z kanadyjską telewizją CTV. „Podczas gdy Arabowie korzystają z pełni praw obywatelskich w Izraelu, w planowanym państwie arabskim nie będzie mógł mieszkać żaden Żyd. Ponieważ państwo ma być „wolne od Żydów” [w oryg.: „Judenrein” – przyp. tłum.]. Oznacza to czystki etniczne. Co to oznacza? Są Arabowie, którzy tutaj żyją, ale nie dopuszczają do myśli, że tam będą mieszkać Żydzi. To jest absurdem, że gotowi jesteśmy do uznania „Palestyńczyków – ja gotowy jestem to uczynić, ale w zamian oni nie chcą uznać żydowskiego państwa, narodu i ludu żydowskiego. Coś jest nie porządku” – powiedział Netanjahu (Algemeiner).

UNESCO ZLIKWIDOWAŁO WYSTAWĘ WIESENTHALA W PARYŻU – Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wychowania, Gospodarki i Kultury (UNESCO) skasowała wielką wystawę historyczną zorganizowaną przez Centrum Wiesenthala w budynkach UNESCO w Paryżu. Wystawa nosząca temat „2500 lat żydowskich więzów z ziemią Izraela” została zlikwidowana po żądaniach delegacji UNESCO m.in. z Kanady i Czarnogóry. Dyrektorka UNESCO Irina Bokova powiedziała, że wystawę zlikwidowano, bo państwa arabskie spostrzegły, że może ona szkodzić rokowaniom Izraela z PA. Nimrod Barkan, izraelski delegat UNESCO powiedział, że wymówki by zlikwidować wystawę są tyle nie tylko głupie, ale i wyrazem złej woli; wystawa nie powinna być likwidowana (Arutz 7).

ROZEJM W GAZIE MINĄŁ – Co najmniej sześć rakiet zostało w środę wystrzelonych z Gazy na Aszkelon. Prowadzi to do przemyślenia na nowo izraelskiego aparatu obrony w czasie takiego rozejmu i „Słupów obłoków”. Z powodu ataków w piątek zawieszono zajęcia w szkołach, których lokalizacja nie gwarantowała obrony przed atakami rakietowymi. Pięć z tych rakiet zostało unieszkodliwionych przez system obrony „Żelazna kopuła”; inne rakiety spadły na teren niezamieszkany. Izraelskie siły obrony (IDF) zareagowały na ataki w czwartek nalotami na różne cele terrorystów w Gazie. Tylko w tym miesiącu Gaza wystrzeliła 17 rakiet na Izrael, co odpowiada jednej rakiecie na dzień. Najnowsze napady skłoniły obronę do przemyśleń i stwierdzenia, że rozejm wynegocjowany z pomocą Egiptu i USA nie istnieje. IDF ostrzegł organizację terrorystyczną Hamas, że Izrael zaostrzy odpowiedź na ataki. Według doniesień hamas gromadzi zapasy rakiet dalszego zasięgu, co wskazuje na planowanie gorszych ataków  (INN). W licznych blogach możemy czytać: „Gdzie słychać głosy oburzenia z UE i USA? Proszę módlcie się zgodnie z pismem:rozprosz narody, co lubują się w wojnach” – Psalm 68,3.

NOWA MUZYKA BARRY’EGO & BATYI SEGAL – Odtwarzaj u siebie w domu czy w pracy nowe piosenki z Izraela. Nowe CD Barry’ego i Batyi Segal pod tytułem „Dzień 7” możecie zamówić w biurze w Monachium lub kupić w sklepie internetowym w Anglii  www.josephstorehouse.co.uk

ROOTS & REFLECTIONS TOUR 2014 Odświeżcie swoją wiedzę o Izraelu następnej wiosny podczas wycieczki z Barrym Segal i urlopu w tym pięknym kraju. Roots & Reflections Tour 2014 odbędzie się od 22 do 30 kwietnia. Dokładniejsze informacje wkrótce.

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfIраскрутка сайта

One comment

 1. Kiedy patrzę na mapę świata, na której Izrael jest tylko małym ledwo widocznym punktem, przychodzi mi na myśl Dawid walczący z Goliatem.
  Dodatkowo w tym małym kraju w środku jego terytorium wyrósł”wrzód- rak palestyński”.
  Zgraja pozbieranych z różnych Arabskich krajów oprawców, których celem jest zniszczenie Izraela.
  I pomyśleć, że nienawidzą go za to, że jest narodem wybranym przez Boga .
  Narodem w którym przyszedł na świat nasz Zbawiciel Jezus Chrystus.
  I to jest bezwzględnie podstawowy powód nienawiści świata wobec Izraela.
  Boże Błogosław Izraela .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.