Wizja dla Izraela_24.02.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 

Piątek, 24 lutego 2012

 „Pan bowiem zapewnia praworządność swojemu ludowi i lituje się nad swymi sługami” – Psalm 135,14.

WANDALE ATAKUJĄ GMINĘ BAPTYSTÓW – Dwujęzykowa szkoła i dwa kościoły w Jerozolimie zostały w zeszłym tygodniu zbezczeszczone, w tym w poprzednią niedzielę również zbór baptystyczny przy ul. Narkis. Wandale pozostawili hasła obrażające chrześcijaństwo, Jeszuę i Marię. Napisali: „Jeszua jest martwy”, „śmierć chrześcijanom” i „Maria była prostytutką”. Jerozolimska policja nie sądzi, że to dzieło zorganizowanej grupy, ale że te malunki były dziełem pojedynczego sprawcy. Mimo wszystko społeczność chrześcijańska w Jerozolimie czuje sią coraz bardziej zagrożona, zwłaszcza ta jej część mieszkająca w dzielnicy żydowskiej. Księża ze Starego Miasta którzy często muszą przechodzić przez dzielnicę żydowską opowiadają, że prawie codziennie są opluwani. Zbór baptystów był już dwa razy atakowany. W 1982 i 2007 roku ktoś podłożył ogień. Jacob Avrahami, doradca burmistrza ds. Chrześcijan odwiedził zbór w poniedziałek i potępił ataki. „Czują się wystraszeni, to widać po nich” – powiedział. (Haaretz).  Chrześcijanie w Jerozolimie potrzebują modlitwy o ochronę przez przemocą ortodoksyjnych Żydów. Proszą módlcie się także o to by żaden budynek nie był bezczeszczony.

IRAŃSKIE OKRĘTY PŁYNĄ PRZEZ KANAŁ SUESKI NA MORZE ŚRÓDZIEMNE  – Dwa irańskie okręty wojenne przepłynęły kanał Sueski i w sobotę przybiły do jednego z syryjskich portów. Statki: niszczyciel i statek zaopatrzeniowy, mają uczestniczyć, według dwustronnej umowy, w ćwiczeniach z marynarką syryjską. Teheran nie ma z żadnym innym państwem w regionie umowy oprócz marynarki syryjskiej. Zarówno Syria jak i Iran są wrogo nastawieni wobec Izraela. Żydowskie państwo obserwuje oba okręty. Kanał Sueski przebiega przez Egipt i pozwala statkom przemieszczać się między Bliskim Wschodem i Europą, bez potrzeby podróżowania dookoła Afryki (Haaretz). Proszę módlcie się by rząd , armia i siły bezpieczeństwa Izraela były dokładnie informowane o ukrytych planach ataku wrogich narodów.

MINISTERSTWO FINANSÓW USA MA NA OKU IRAŃSKIE TAJNE SŁUŻBY – Niedawno USA nałożyły sankcje na irańskie ministerstwo tajnych służb i bezpieczeństwa (MOIS) ponieważ popiera terrorystów, nie przestrzega praw człowieka i pobudza niepokoje w Syrii. David Cohen podsekretarz stanu ds. terroryzmu i wywiadu finansowego w amerykańskim ministerstwie finansów powiedział, że jego rząd ma MOIS „na oku” ze względu na pogwałcenie podstawowych praw irańskich mieszkańców; eksportuje on swoje agresywne postępowanie i popiera reżym syryjski w barbarzyński sposób traktujący własnych obywateli. „Poza tym obserwujemy irańskie ministerstwo, ponieważ wspiera grupy terrorystyczne w tym Al-Kaidę, Al-Kaidę w Iraku, Hisb-Allah i Hamas, co pokazuje, że terroryzm sterowany jest przez instytucje państwowe. Do ataków należało planowane zamordowanie ambasadora Arabii Saudyjskiej w Waszyngtonie i cała seria ataków bombowych na izraelskich dyplomatów w Indiach, Gruzji i Tajlandii (INN).

IRAN NIE PORUSZONY SANKCJAMI – Szef amerykańskiego ministerstwa obrony generał Ronald Burgess powiedział 16 lutego, że Iran w ogóle nie myśli o tym by porzucić swoje plany atomowe. Komentarz generała brzmi jak echo tego, co izraelski premier Netanjahu powiedział krótko przedtem, mianowicie, że „sankcje nie działają”. Burgess przemawiał przez komisją obrony w Senacie o tym, że Iran może choćby częściowo zablokować cieśninę Hormuz i odpalić rakiety na USA i jej sojuszników w Regionie. Dodał, że Iran mógłby spróbować aktywizować uśpionych terrorystów w całym świecie. Według Burgessa Iran jest w stanie technicznie, naukowo i przemysłowo stworzyć broń jądrową. Ostrzegł, że Iran posiada rakiety balistyczne i rozwija inne, których zasięg nie tylko dotyczyłby Regionu, ale także środkowej Europy.  Brytyjski Guardian opublikował 17 lutego raport, według którego coraz więcej pracowników w administracji Obamy przekonanych jest, że sankcje nie powstrzymają Teheranu od dalszego rozwijania programu atomowego; sądzą, że USA nie pozostanie nic innego jak samemu zainicjować naloty na Iran zamiast przyglądać się jak robią to Izraelczycy (Haaretz, INN).

NAJNOWSZA ANKIETA POTWIERDZA OPINIE AMERYKANÓW O ZAGROŻENIU Z IRANU – Ankieta Rasmusena wykazała niedawno, że niemal połowa Amerykanów gotowa byłaby zastosować przymus wobec Iranu by powstrzymać go od budowy bomby atomowej. Tydzień później opublikowano ankietę Gallupa, która wykazała, że ten trend się pogłębia. Centrum badań Pew podaje, że 58% pytanych opowiada się za atakiem militarnym. Na pytanie czy staliby po stronie izraelskiego ataku na instalacje atomowe Iranu 62% republikanów odpowiedziało pozytywnie, a tylko 33% demokratów było tego samego zdania (INN).

TAJLANDIA: POSZUKIWANIA IRAŃSKIEGO EKSPERTA BOMBOWEGO – Tajlandzka policja poinformowała 17 lutego, że poszukuje dwóch podejrzanych w tym eksperta od materiałów wybuchowych. Rozszerza swoje śledztwo po nieudanym ataku bombowym na izraelskich dyplomatów. Dotąd trzech obywateli Iranu aresztowała policja. Dwóch pojmanych zostało w Bangkoku, trzeci, który uciekł wpadł w ręce policji w Malezji. Komisarz policji Winai Thongson wyjaśnił, że  policja wychodzi z założenia, że jest jeszcze jeden podejrzany, który szkolił innych w obchodzeniu się z materiałami wybuchowymi. Oficjalnie wiadomo, że terroryści celowali w izraelskich dyplomatów, w tym w ambasadora. Dementuje się zarazem pogłoski, że również Ehud Baraak izraelski minister obrony, który był w tym czasie w Tajlandii był celem zamachu. Nieudany atak zdarzył się dzień po zamachu w Gruzji i Indii. W Dehli poważnie ranna została żona wojskowego attaché, jej kierowca i dwóch miejscowych przechodniów. Premier Benjamin Netanjahu oskarżył Iran, stwierdzając że Teheran pokazał „swoje prawdziwe oblicze”.  Izraelski ambasador w ONZ Ron Prosor złożył oficjalną skargę na ręce sekretarza generalnego Ban Ki-Moona. Izraelscy eksperci antyterrorystyczni ostrzegli w poprzedni piątek, że Iran i jego terrorystyczni wspólnicy Hisb-allah planują kolejne ataki na Izraelczyków poza granicami. Izraelscy podróżni powinni zachować zdwojoną czujność, unikać podejrzanych przedmiotów, nie przyjmowań żadnych rzeczy od obcych i stosować się do przepisów bezpieczeństwa na miejscu (Arutz7).  Proszę módlcie się żeby ataki na Izraelczyków, którzy przebywają za granicą w podróży zostały udaremnione oraz o ochronę izraelskich dyplomatów i ich rodzin, którzy służą za granicą.  

SEKRETARZ ONZ OSKARŻA SYRIĘ – 16.2. ONZ uchwalił rezolucję potępiającą syryjski reżym prezydenta Bashara Al-Assada z powodu jego brutalnego postępowania wobec demonstrantów. Rezolucja przeszła przez Zgromadzenie Ogólne ale nie przez Radę Bezpieczeństwa, gdzie Chiny i Rosja złożyły sprzeciw. 138 krajów głosowało „za”, tylko 12 było przeciwnych. Rezolucję złożył Egipt w imieniu 27 innych krajów w tym krajów arabskich, USA i Wielkiej Brytanii, z powodu „systematycznego pogwałcania praw człowieka”. Krok ten nie będzie miał jednak żadnych skutków w Syrii. Aktywiści opozycji opowiadają, jak syryjscy żołnierze jeszcze w czwartek zabili co najmniej 63 osoby a w piątek 56. Zgromadzenie Ogólne prawdopodobnie zaleci Syrii przyjęcie planu Ligii Arabskiej zakończenia rozruchów. Rosja zagroziła, że zablokuje wszystkie rezolucje ONZ, które będą żądały ustąpienia Assada. W tym czasie szacuje się, że śmierć poniosło 5.400 osób. Wizyta wysokiej rangi przedstawiciela Chin w Damaszku tylko go wzmocniła. Od soboty USA wysyła bezzałogowe samoloty wywiadowcze nad Syrię; mają one nadzorować coraz ostrzejsze działania reżymu wobec dysydentów (CNN, INN, Haaretz).

USA WIDZĄ POWIĄZANIA MIĘDZY GRUPAMI TERRORYSTYCZNYMI A SYRYJSKIMI ZAMACHAMI BOMBOWYMI Wysokiej rangi współpracownik tajnych służb dał do zrozumienia że za zamachami bombowymi w Syrii stoi iracka Al-Kaida. USA zażądało wprawdzie ustąpienia prezydenta Bashara Al-Assada, ale jego brak wytworzyłby próżnię, którą szybko wypełnić by mogłyby Al-Kaida i inne grupy ekstremistyczne, stwierdził dyrektor Narodowego Wywiadu James Clapper przemawiając w Kongresie.

PROSZĘ POMÓŻCIE– Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,7.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продвижение

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.