Wizja dla Izraela_24.10.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 

Piątek, 24 października 2014

Bliski jest Pan tym, których serce jest złamane, a wybawia utrapionych na duchu“ – Psalm 34,19.

TERRORYSTA ROZJEŻDŻA PRZECHODNIÓW ZABIJAJĄC NIEMOWLĘ– Trzymiesięczne niemowlę zostało ciężko ranne kiedy samochód wjechał w przechodniów na dworcu Ammunition Hill w Jerozolimie. Mała dziewczynka nazywała się Chysa Zissel Braun i była Amerykanką; w środę wieczorem zmarła z odniesionych obrażeń. * Ranni zostali też inni ludzie. Terrorysta próbował uciec został jednak zastrzelony przez miejscowych policjantów. Trzy osoby według ratowników zostały  ciężko ranne, dwie inne lżej. Kierowca samochodu pochodził w rejonu Silvan i był członkiem Hamasu. Siedział już w więzieniu w Izraelu z powodu działalności terrorystycznej. Szpital w Jerozolimie potwierdził jego śmierć o 19:30. Jeden ze świadków powiedział, że zamach był straszliwy. Ludzie głośno krzyczeli. Jeszcze wieczorem w dzielnicy nadal pracowały służby śledcze. Podwyższono w Jerozolimie stopień alarmu. * Kolej miejska w Jerozolimie ciągle jest celem ataków (Arutz 7, Ynet, FB).  Proszę módlcie się o pocieszenie dla rodziny, która straciła dziecko. Para ta przez wiele lat starała się o dziecko. Módlcie się też o innych poszkodowanych by szybko doszli do zdrowia. Módlcie się także o bezpieczeństwo w szybkiej kolei miejskiej w Jerozolimie, którą Arabowie ciągle na nowo obrzucają kamieniami.

ŻYDOWSKIE PRZEDSZKOLE WE WSCHODNIEJ JEROZOLIMIE OBRZUCONE KAMIENIAMI  – Po śmiertelnym zamachu na kolej miejską w środę, w czwartek kamieniami zostało obrzucone przedszkole; nikt na szczęście nie ucierpiał. Zwykli i graniczni policjanci wszczęli pościg za podejrzanymi. „Słyszeliśmy od strony przedszkola wrzask” – opowiada ojciec jednego z dzieci. „Gdy dotarliśmy do przedszkola wszystkie dzieci zebrane były w jednym pomieszczeniu. Wszędzie na placu zabaw leżały kamienie. Stojąc między domami bandytów można było widzieć jak zamaskowani rzucają kamienie”. Szlomi dodał, że atak miał miejsce w środku miasta. Skrytykował rząd za bagatelizowanie takich przypadków. „Musimy z takimi problemami rzetelnie się zmierzyć. Codziennie są napięcia. Problemem jednak jest to, że rząd nie pozwala reagować. Wszystko ma być tylko wyciszone. Dlatego sąsiedzi robią nam problemy i to na koszt naszych dzieci“ (Ynet). Proszę módlcie się o ochronę niemowląt, dzieci i młodzieży w Jerozolimie, żeby zostali zachowani od przemocy.

ATAKI KAMIENIAMI TRWAŁY CAŁĄ NOC – Po zamachu w środę na pasażerów kolei miejskiej sama linia w pobliżu Shuafat jeszcze tej samej nocy znów została obrzucana kamieniami. Razem były dwa ataki, ale nikt nie był ranny. Wieczorem ranny został jeden z kierowców poruszający się autostradą nr 20 koło Beit Hanina. Niektórzy określają te wydarzenia jako „cichą intifadę”. Mieszkańcy i turyści bez przerwy narażeni są na ataki kamieniami, zdarzają się niepokoje i rozruchy. Terroryści Fatahu używają broni w mieście. Niedawno opublikowano film jak terroryści z opaskami Hamasu strzelają w mieście w powietrze. Sam Hamas podpłynął małą łodzią podwodną i ostrzelał posterunek policji na wybrzeżu. Oprócz strzelaniny ponawiają się próby porywania Żydów z zasadzki i linczu. Do tego dochodzą właśnie ataki kamieniami. Wzgórze Świątynne jest najświętszym miejscem Judaizmu ale i tam Arabowie regularnie dokonują zamachów, tak że musi ono być zamykane dla turystów (Arutz 7, Ynet).

POLICJA: TECHNIKA POMOŻE NAM ZWALCZAĆ ARABSKĄ PRZEMOC – Na konferencji prasowej w środę, kiedy tylko kilka godzin później doszło do śmiertelnego ataku policja poinformowała, że poprawi bezpieczeństwo w Jerozolimie stosując nowatorskie metody. Rzecznik policji powiedział że w okolicy Beit Hanina i Szuafat zastosują balon do obserwacji. Kamery w balonach dostarczą policji obrazów ostrych i wyraźnych. Te będą na bieżąco interpretowane i natychmiast będzie można wkroczyć w niebezpieczną sytuację. Balony są tylko jednym aspektem nowoczesnej techniki która pozwoli lepiej zwalczać akty terroru w Jerozolimie. W ostatnich tygodniach ataków takich było wyraźnie więcej. Dlatego policja wprowadza nową strategię zapewnienia porządku i spokoju dla mieszkańców i turystów. Będzie też więcej policjantów w cywilu i mundurowych i patrolować mają miejsca uznane za niebezpieczne. Teraz policja ma więc nowe sposoby i urządzenia rozpoznawania i zapobiegania problemom (INN).

KANADYJSKI PREMIER OKREŚLIŁ ATAKI NA PARLAMENT JAKO BRUTALNE I ODRAŻAJĄCE – W przemówieniu do narodu kanadyjski premier Stephen Harper nazwał atak brutalnym i odrażającym zamachem terrorystów na budynek parlamentu w Ottawie. Jeden żołnierz zginął. Harper powiedział: „Zamach posłuży temu, że Kanada jeszcze bardziej zdecydowanie wzmocni swoje starania po to by można było mieszkać tu bezpiecznie; a my będziemy współpracować z naszymi sojusznikami by zwalczyć terror.” Podczas zamachu słychać było strzały. Niektórzy parlamentarzyści zabarykadowali się w swoich biurach. Inni w strachu wybiegali z budynku. Harper akurat przemawiał przed komisją kiedy na zewnątrz rozpoczął się atak. Był w stanie jednak bezpiecznie się usunąć. Swoje przemówienie dokończył wieczorem z nieznanego miejsca. Strzelcem był Michael Zehaf-Bibeau, mieszkaniec Quebec, który niedawno przeszedł na islam i zmienił swoje prawdziwe nazwisko: Michael Joseph Hall. W urzędach nie jest nieznaną osobą, ale skazywany był wielokrotnie za napady, rabunek, narkotyki, rozbój z bronią i inne przestępstwa. Strzelanina doprowadziła do tego, że stolica przeżyła stan wyjątkowy. Przed zaledwie dwoma dniami dokonano ataku w Quebec w ofiarami śmiertelnymi kiedy celowano do żołnierzy. Tamci zamachowcy inspirowali się działaniami ISIL. ISIL, lepiej znany jako ISIS wezwał do zamachów terrorystycznych w Kanadzie i innych krajach Zachodu, ponieważ biorą one udział wraz z Ameryką w zwalczaniu terrorystów w Iraku i Syrii (Fox).

„TERROR JEST GLOBALNĄ EPIDEMIĄ“  – Izraelski minister spraw zagranicznych Avidgor Lieberman podsumował w środę zamachy w Ottawie i Jerozolimie. „Wczorajsze zamachy, oba w tym samym czasie na obu półkulach pokazują, że terror jest globalną epidemią, która musi być zwalczona – siłą i bez kompromisów.” – napisał Liebermann. Powiedział, że terror nie jest wynikiem zamierzeń budowlanych w Jerozolimie, Ottawie, Nowym Jorku, Madrycie, Londynie  czy Mombasie, ale jest wynikiem radykalnego islamu, który chce kontrolować cały zachodni świat. Stoimy po stronie naszych kanadyjskich przyjaciół. Ostatnio przyłączyła się do koalicji antyislamskiej, przeciwko ISIS i pokazała tak jak poprzednio, swoje poparcie dla Izraela; pokazała, że nie ugnie się przed terrorem. Także my pozostaniemy niewzruszeni i zwalczymy terror i terrorystów”. (INN) Proszę módlcie się zgodnie zeSłowem Bożym: „Lecz horda twoich nieprzyjaciół stanie się jak drobny pył, a zgraja tyranów jak zdmuchnięta plewa”  – Izajasz 29,5

IZRAELSKA FIRMA NA ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS OLIMPIADY W 2016 ROKU – Izraelska firma International Security and Defense Systems (ISDS) będzie odpowiadała za bezpieczeństwo i systemy IT podczas olimpiady w 2016 roku w Brazylii. Firma będzie także pełniła rolę doradczą i dostarczy systemy ochrony. „To wielka odpowiedzialność”  – stwierdził Ron Shafran, wiceprezydent przedsiębiorstwa. „Jak widziano w mediach, sytuacja bezpieczeństwa w Brazylii jest wyzwaniem, ale koordynujemy już zespół, tak w Brazylii jak i w Izraelu i Europie” (Arutz 7).

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

раскрутка

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.