Wizja dla Izraela_26.03.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 28 marca 2014

 „Sprzyjający mej sprawie niech się radują i cieszą, i mówią zawsze: Wielki jest Pan, który chce pomyślności swojego sługi!“ – Psalm 35,27

OCHRONA CYWILNA RATUJE ŻYCIE WIELU IZRAELCZYKÓW –Gdyby Izrael nie opracował efektywnych sposobów ochrony swoich obywateli, rakiety wystrzeliwane przez Arabów z Gazy zabiłyby siedem razy więcej ludzi – twierdzi prof. Edward Kaplan, inżynier z uniwersytetu Yale. „Wielu próbowało rakiety Kassam przedstawiać jako niegroźne”- powiedział. Ale powodem, dla którego wśród cywilnych obywateli tak niewielu było rannych, jest wydatek przez Izrael ogromnych sum na obronę cywilną na południu  kraju. „Bunkry, system wczesnego ostrzegania Red Dawn i w ostatnim czasie Żelazna Kopuła  ochraniają ludność przed rakietami Kassam. Rakiety te nie są niegroźne. Liczba ofiar jest tylko dlatego niska, ponieważ Izrael ochrania swoich obywateli infrastrukturą obrony cywilnej” – powiedział Kaplan. (Jerusalem Post)

JORDAŃSKI PREMIER: NIE MOŻEMY ZNISZCZYĆ NASZYCH STOSUNKÓW Z IZRAELEM – Jordańsko-izraelski pokój jest ważny dla bezpieczeństwa Jordanii, powiedział premier Abdullah Ensour, kiedy demonstranci żądali wypowiedzenia umowy. Według radia Kol Israel premier Abdullach wyjaśnił, że układ pokojowy z Izraelem jest ważny dla bezpieczeństwa narodowego Jordanii. Dodał, że oba kraje mają wspólne interesy, jak zaopatrzenie w wodę, wspólna ochrona granic oraz kwestia tzw. uchodźców arabskich, a także Jerozolimy. Ensour wypowiedział się, kiedy na początku miesiąca pod ambasadą izraelską w Ammanie demonstrowało ok. 1000 osób. Jednym z powodów było też zabicie jednego z sędziów przez izraelskiego żołnierza. Demonstranci żądali zerwania układu pokojowego między obydwoma krajami z roku 1994. Żołnierz IDF zastrzelili 38 letniego Raeda Zeitera, palestyńskiego Jordańczyka kilka dni przedtem na granicy Allenby, po tym gdy najpierw zaatakował jednego z żołnierzy  i próbował odebrać mu broń, a kiedy mu się to nie udało ruszył na niego ze sztangą. Zastrzelenie napastnika wywołało protesty w Jordanii i PA; demonstranci w Ammanie żądali wyrzucenia izraelskiej ambasady i anulowania traktatu pokojowego z 1994 roku (Israel National News). Proszę módlcie się o dobre stosunki między Jordanią i Izraelem.  

TERRORYSTA ZGINĄŁ W „WYPADKU PRZY PRACY“ – Jedna z grup terrorystycznych operująca na Półwyspie Synaj przyznała, że 11 marca zmarł ich założyciel. Był zamieszany w serię zamachów na Ejlat w 2011 roku kiedy zginęło 8 Izraelczyków. Terrorysta zginął w wypadku samochodowym, ponieważ wybuchł ładunek wybuchowy przewożony samochodem.  Tuwafik Mohammed Frij był jednym z grupy odpowiedzialnej za rakiety wystrzelone na Ejlat. Koordynował on zamachy seryjne w 2001 roku. Trzech terrorystów otworzyło wtedy ogień ostrzeliwując autobus nr 392 z Beerscheby do Ejlatu. Zbliżał się on już do celu. Siedem osób zostało rannych. Żołnierze w autobusie odpowiedzieli ogniem i zabili co najmniej dwóch z trzech napastników, a trzeciego ciężko ranili. Godzinę później terroryści zaatakowali inny autobus w pobliżu Ejlatu. Zabili kierowcę i ostrzelali inne samochody izraelskie zabijając pięć innych osób. Samochód IDF został wysadzony w powietrze na wąskiej drodze kiedy jechał z interwencją na miejsce zdarzenia. Wszyscy z załogi zginęli. Śmierć Frija przypomina inny „wypadek przy pracy” z połowy marca kiedy w wybuchu zginął jeden terrorysta, a dziewięć innych zostało rannych. Synaj od czasu „arabskiej wiosny” stał się wylęgarnią bezprawia. Dziesiątki razy od czasu rewolucji i strącenia prezydenta Mubaraka wysadzano w powietrze gazociągi w tym terenie (Arutz 7).

TRZY ARABSKIE KRAJE ZAKAZUJĄ „NOEGO“ – Z powodu masowych protestów muzułmanów Paramount Pictures wycofał film jeszcze przed jego premierą 28 marca. Katar, Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie potwierdziły, że film ten będzie zakazany w tych krajach. Także Jordania, Kuwejt i Egipt jako kraje muzułmańskie też tak zrobią. Noe został w filmie pokazany jako ktoś kto przeżył potop, ponieważ na polecenie Boga zbudował arkę – tak jak to opisuje Tora. Reżyserem biblijnego eposu i jego kasowego sukcesu jest amerykański Żyd Darren Karnofsky. Dla filmu pracował on z Russellem Crowe, Antony Hopkinsem, Emmą Watson i Jennifer Connely. Niezależnie od tego czołowy sunicki „Instytut” ds. religii odrzucił film, jakoby źle przedstawił on Allaha i jego proroka Mahometa: Mahomet żył ok. 1.500 lat temu, podczas gdy Noe według Tory około 4.000 lat temu. Instytut uważa, że film „sprzeciwia się wierze i podstawom islamskiego szariatu oraz prowokuje uczucia ludzi”. W ten sposób organizacja zapowiada zakazanie filmu przez posłańca Allaha  (Jerusalem Post).

NOWY POCZĄTEK –TEORIA POTWIERDZA FAKT STWORZENIA ZIEMI PRZEZ BOGA – przed kilkoma dniami podano, że naukowcy w końcu dowiedli istnienia fal grawitacyjnych, które przenikają cały Wszechświat i wspierają teorię Wielkiego Wybuchu. Dalej czytamy, że może być to ciosem, dla tych którzy wierzą Biblii. Ale tak nie jest! Profesor Nathan Aviezer z uniwersytetu Bar-Ilan powiedział: „Bez twierdzenia kto lub co go spowodowało mechanika Wielkiego Wybuchu zgadza się całkowicie z mechaniką stwarzania opisaną w 1 Mojżeszowej 1”. Aviezer dodał: „Wszechświat bez wątpienia miał początek: stworzenie jak w 1 mojżeszowej. Zaprzeczać teraz temu, oznaczałoby przeczenie faktom naukowym.” Prof A.Fraenkel z Instytutu Weizmanna podkreślił, że nauka zmienia się coraz bardziej w stronę Biblii, a nie dalej od niej. Wcześniej filozofowie wychodzili z założenia że Wszechświat istniał wiecznie, ale nowoczesna nauka dowodzi, że „był początek”. Fraenkel powiedział jeszcze: „Nowoczesne teorie, które wprawdzie nie wyjaśniają jeszcze wszelkich kosmologicznych zagadek, ale potwierdzają biblijne wiersze: ‘Jakże wielkie są dzieła Twe, Panie, bardzo głębokie Twe myśli’ Ps. 92:6 (Israel Today).

ZAOSTRZONA KONTROLA PRZESTRZENI LOTNICZEJ  – Izrael zaostrzył kontrolę przestrzeni lotniczej, po nagłym zniknięciu lub uprowadzeniu malajskiego Boeinga 777 8 marca. Spotkali się ludzie odpowiedzialni za bezpieczeństwo lotów i współpracownicy urzędu lotnictwa by oszacować stopień zagrożenia. Podjęli szereg działań dla poprawy bezpieczeństwa izraelskiego lotnictwa. Jednym z nich jest konieczność jeszcze wcześniejszego meldowania się podczas zbliżania się do izraelskiej przestrzeni powietrznej. Więcej w obecnej sytuacji nie ujawniono. Zaostrzone procedury wprowadzono dlatego, gdyż szef globalnego bezpieczeństwa linii El Al największego przewoźnika lotniczego w Izraelu sądzi, że sprawa lotu MH 370 ma bezpośredni związek z Iranem. Po tajemniczym zniknięciu samolotu 11 krajów uczestniczy już wiele dni w poszukiwaniu powodu jego zniknięcia. Jednym z nich może być terroryzm. * Obecnie uważa się, że samolot runął do Oceanu Indyjskiego z powodu wyczerpania paliwa (Times of Israel).

SYRYJSCY SNAJPERZY SPECJALNIE DOPROWADZAJĄ DZIECI DO PARALIŻU – Dr. Joab Hoffman, szef lekarzy stacji intensywnej terapii w szpitalu w Nahariii w Zachodniej Galilei powiedział, że do jego szpitala od lipca 2013 roku przywieziono 25 ciężko rannych syryjskich dzieci w wieku od kilku miesięcy do 17 lat. Przywiezieni oni zostali przez rodziny stacjonujących tam żołnierzy IDF. Szpital Hofmana znajduje się 8 km od libańskiej granicy i od marca 2013 leczył 230 syryjskich pacjentów, wielu z nich na oddziale neurochirurgii. Hoffman powiedział, że co najmniej sześciu pacjentów miało bezpośrednie rany postrzałowe, które wyglądały jakby strzelec wyborowy strzelał dokładnie do tych ludzi. „To są bardzo specyficzne rany. Spowodowane były przez jeden, jedyny pocisk, który trafił między 2 a 3 kręgiem. Tego rodzaju strzały nie są śmiertelne, ale mają spowodować cierpienie. Prowadzą one do paraliżu i w obliczu sytuacji w Syrii prowadzą do powolnej śmierci.” Hofman dodał, że tego rodzaju obrażeń nie widział nigdzie indziej tylko na wojnie. Jego koledzy na początku sądzili, że strzały w kręgosłup spowodowane były przypadkowo, ale kiedy przyjeżdżało coraz więcej pacjentów z takimi samymi ranami stanęły im łzy w oczach. Zdano sobie sprawę, że także do dzieci celowano z premedytacją. Wiele młodych ofiar, które leczone były w Izraelu przed wyjściem ze szpitala otrzymywały fotele na kółkach z darów ze zbiórek (Times of Israel). Proszę módlcie się dalej za bożą ochronę dla dzieci, które w tej strasznej wojnie w Syrii stały się tarczą dla strzelców. Oby dzieci były zachowane przed okiem zła.  

WIĘCEJ OGRODZEŃ– Nowe statystyki opublikowane przez Centralny Urząd Statystyczny pokazują, że w 2013 roku urodziło się więcej dzieci. Łącznie współczynnik urodzeń w Izraelu wzrósł o 0,2%. Jeśli chodzi jednak o żydowskie dzieci wzrost wyniósł 1,3%. Urodziło się 127.409 żydowskich dzieci, podczas gdy przed rokiem 125.409. Około 5.000 dzieci ma rodziców, którzy zgodnie z prawem powrotu przyjechali do Izraela (Israel HaYom).

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu znani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/spenden wielkie dzięki.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

seo в яндекс

One comment

 1. Izrael to jedyny kraj, którego nienawidzą wszyscy ludzie tego świata . Począwszy od prostego obywatela, poprzez osoby duchowne w różnych religiach, które to mają decydujący wpływ na stosunek obywateli tych krajów do Iraelitów. To z ambon padają słowa dyskredytujące Naród Wybrany.
  Niestety Polacy są w czołówce narodów ziejących nienawiścią do wszystkiego co Żydowskie.
  Wszelkie fora, w których toczą się rozmowy na tematy polityczne i gospodarcze presiąknięte są przekonaniem, że za krach międzynarodowy odpowiadają Żydzi.
  Chyba nigdy nie było to tak spotęgowane jak dziś.
  W Polsce prym w przedstawianiu Izraela jako „ZŁO” wiedzie niestety Kościół katolicki mający w swoich elitach antysemickich księży podburzających społeczeństwo.
  Polak wypija nienawiść do Żydów z mlekiem matki .
  To przykra Prawda.
  A mówi się, że Polska to kraj chreścijański.
  Stosunek do Żydów pozbawia większość Polaków prawa do nazywania sie „chrześcijanami”
  BOŻE BŁOGOSŁAW IZRAELA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.