Wizja dla Izraela_27.02.2015

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 27 lutego 2015

Powstań, Boże, osądź ziemię! Ty bowiem jesteś dziedzicznym panem wszystkich narodów“ –  Psalm 82,8.

POMÓŻCIE WdI PRZYGOTOWAĆ SIĘ – Ludność Izrael wzrasta. Rodziny i pojedyncze osoby uciekają od rosnącego antysemityzmu za granicą. Kiedy przyjadą do Izraela wielu z nich potrzebuje pomocy w najprostszych sprawach codziennych i artykułach pierwszej potrzeby jak meble, przedmioty kuchenne, naczynia, ubrania, pieniądze na jedzenie i jeszcze wiele innych. Prosimy pomagaj nam nadal i to zarówno nowo przybyłym, jak i dla osób starszych, chorych i potrzebujących w kraju. Cieszymy się, że dajecie hojnie i dziękujemy za wszystko już z góry bardzo serdecznie. Obejrzyjcie nasz angielski blog, by zobaczyć jak są używane wasze darowizny: www.visionforisrael.com/blog

SHAPIRO WZYWA IZRAEL DO INWESTOWANIA W USA– Amerykański ambasador w Izraelu Dan Shapiro wezwał izraelskie firmy by meldowały się na SelectUSA 2015; to spotkanie ma szukać zagranicznych inwestorów na amerykański rynek. Shapiro przewodniczył będzie delegacji ok. 20 izraelskich firm, które wezmą udział w spotkaniu 23 i 24 marca w pobliżu Waszyngtonu D.C. Podczas gdy eksport izraelskich artykułów do Azji rośnie, to do USA jest w stagnacji (Israel National News). Proście o pokój dla Jeruzalemu! Niech żyją w spokoju ci, którzy cię miłują!“ – Psalm 122,6

HISTORYCZNY WYROK PRZECIW TERRORYZMOWI: PA MA ZAPŁACIĆ 580 MLN. EURO ODSZKODOWANIA – 23 lutego 2015 zakończył się proces, który zaczął się jeszcze podczas drugiej Intifady w 2004 roku. Wyrok: Autonomia tzw. Palestyńska (PA) ma zapłacić odszkodowanie w przeliczeniu ok. 580 ml. Euro za uwikłanie się w sześciu zamachach terrorystycznych w tym czasie. Czołowy prawnik w tym procesie Kent Yalowitz powiedział: „Palestyńska Autonomia i PLO zostały uznane winnymi za sześć strasznych zamachów, kiedy zabitych zostało wielu obywateli cywilnych, a setki były rannych. Również dzisiaj, dziesięć lat później, zarówno PLO jak i PA nadal trwają przy swoim postępowaniu; wzywają do zamachów i finansowo wynagradzają terrorystów, jak i w tym wypadku.” Przewodnicząca Izraelskiego Centrum Prawa, Nitsana Leitner, powiedziała: „Zaczęliśmy przed ponad dziesięciu laty z zamiarem zobowiązania oskarżonych o akty terrorystyczne na niewinnych mieszkańcach do wypłacenia odszkodowań i uświadomienie im, że może ich to drogo kosztować, gdy wysyłać będą samobójców do kawiarń i autobusów.” * Izraelski premier Benjamin Netanjahu wezwał społeczność międzynarodową by naśladowała wyrok sądu i karała tych, którzy terror wspierają. Minister Spraw Zagranicznych Avidgorr Liberman powiedział, że wyrok jest przede wszystkim zwycięstwem moralnym Izraela i ofiar terroru. Określił sentencję jako budzik dla Arabów i ich popleczników na całym świecie; powinno im stać się jasne, że to tam, w PA, rodzi się terror. By zmienić te twierdzenia musieliby przywódcy PA zaprzestać czynienia z terrorystów idoli. Dodał jeszcze, że PA musi zmienić sposób informowania swoich obywateli (Jerusalem Post). Proszę módlcie się by PA poczuła coraz ostrzejsze kary za to że podżega do terroru, indoktrynuje swoją młodzież i namawia do nienawiści do Izraela i wywyższa bandytów jako bohaterów.

ODPOWIEDŹ JEROZOLIMY NA UWAGI ŻE TO ONA JEST ODPOWIEDZIALNA ZA ROZKŁAD PA – Uwagi o tym że PA stoi krótko przed upadkiem ponieważ Izrael wstrzymał wypłatę comiesięcznych dochodów z podatków i nie przesyła ich do Ramallah, są przesadzone, jak poinformował przedstawiciel Izraela 22 lutego 2015. W ten sposób zareagował na wypowiedzi wysokich rangą przedstawicieli USA i UE, w tym ministra spraw zagranicznych Johna Kerry’ego. Uważa on, że PA rozpadnie się lub w kwestii bezpieczeństwa nie będzie chciała współpracować z Izraelem jeśli pieniądze nie zostaną wkrótce przelane na jej konta. Jeden z przedstawicieli Izraela powiedział, że Jerozolima nie przelała ostatnich 177 mln Euro, ponieważ PA wniosła skargę na Izrael do międzynarodowego trybunału sprawiedliwości, a po sprawdzeniu doszedł do wniosku, że PA jest wprawdzie pod naciskiem, ale jest jeszcze czas i nie grozi jej zapaść. „Uważamy, że ludzie mogą się przyglądnąć czynnikom, które to wywołały – mianowicie temu, że PA złamała swoją obietnicę dalszej współpracy w procesie pokojowym, poprzez zwrócenie się do Trybunału i Rady Bezpieczeńszwa ONZ”. Dodał jeszcze, że Izrael nie może bezczynnie czekać i patrzeć jak pieniądze dla PA wydawane są na „wojnę dyplomatyczną”. Reakcja Izraela dotąd była bardzo umiarkowana; wstrzymane pieniądze i tak nie byłyby wydane na nie zapłacone rachunki za wodę i prąd dla PA, bo byłby to krok nie do odwrócenia. Obecne działania dałoby się odwrócić, jak dodał przedstawiciel Izraela. Nie powiedział jednak co PA musiałaby zrobić by środki PA zostały ponownie uruchomione (Jerusalem Post).

AUSTRALIA BĘDZIE MOGŁA POTENCJALNYCH TERRORYSTÓW POZBAWIĆ PASZPORTU I SKREŚLIĆ ZASIŁKI SOCJALNE – 23 lutego australijski premier Tony Abblott zapowiedział nową ustawę. Miałaby ona umożliwiać ludzi, którzy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego pozbawiać zapomóg socjalnych; osobom z podwójnym obywatelstwem odbierać paszporty i ograniczać wyjazdy. Abbottt poinformował o tych przepisach po tym jak w grudniu 2014 roku w jednej z kawiarń w Sydney doszło do porwania i śmierci trzech zakładników. Powiedział, że osobiste wolności muszą zostać ograniczone, by zwalczać, jak to określił, szybko rosnące zagrożenie ze strony radykalnych grup jak ISIS. „Tych którzy zagrażali naszemu krajowi daliśmy zbyt dużą swobodę” – stwierdził Abbott. Premier, który jest przedstawicielem konserwatywnej partii w parlamencie powiedział, że nowe przepisy zlikwidują luki w kwestii wydatków socjalnych i imigracji i ułatwią pracę policji i tajnym służbom, tak by elementy radykalne nie otrzymywały wsparcia od państwa, które zwalczają, zwłaszcza pomocy socjalnej. Ustawa skierowana jest także przeciw kaznodziejom nienawiści (Jerusalem Post). Proszę módlcie się, by poszczególne kraje wprowadziły efektywne działania by zlikwidować terror i by zwalczać radykalne islamskie grupy i pojedyncze osoby stosujące działania terrorystyczne.

BYŁY SENATOR JOE LIEBERMAN POWIEDZIAŁ KONGRESOWI: „SŁUCHAJCIE NETANJAHU.“ – Były senator i szef partii demokratycznej Joseph Lieberman wezwał amerykańskiego prezydenta Baracka Obamę (także demokrata) by pozwolił premierowi Izraela przemawiać w kongresie USA. 23 lutego Lieberman, który w 2000 roku mało nie został wiceprezydentem, zwrócił się w Washington Post do członków kongresu i wymienił wiele powodów, by przemówienie Netanjahu planowane na 3 marca nie zostało zbojkotowane. Po pierwsze, według Liebermana, głównym tematem przemówienia będzie omówienie sposobów jak należałoby powstrzymać Iran od budowy broni jądrowej. Wystąpienie Netanjahu nie będzie tylko kolejnym sprawdzeniem lojalności USA. Dlatego Lieberman zwrócił się do jeszcze nie zdecydowanych członków kongresu i napisał by wzięli udział w posiedzeniu i posłuchali co premier ma do powiedzenia. „Izrael jest naszym najbliższym i najbardziej przywiązanym sojusznikiem i powinniście czuć się zobowiązani wysłuchać go kiedy mówi o rozwoju sytuacji, kiedy uważa, że zagrożone jest bezpieczeństwo jego kraju, niezależność a nawet samo jego istnienie, kraju, który jest naszym najlepszym sojusznikiem w świecie arabskim. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo Izraela i krajów arabskich, ale również o Stany Zjednoczone, które także byłyby zagrożone, gdyby z Iranem została podpisana zła umowa i byłby w stanie zbudować głowice nuklearne i użył do ich przenoszenia coraz bardziej nowoczesnych i dalekodystansowych rakiet. Sytuacja jest obecnie bardzo niestabilna i nie możemy odwrócić swojej uwagi od tego co stanowi największe zagrożenie dla bezpieczeństwa Ameryki i świata” (Arutz 7).

STRATEGICZNY SOJUSZ IZRAELA I INDII NIE JEST JUŻ TAJEMNICĄ – Na targach samolotów w indyjskim Bangalore indyjski premier Narendra Modi w towarzystwie ministra obrony Izraela Moehe Jaalona odwiedził stoisko Israel Aerospace Industries, co wskazuje na ciepłe stosunki obu krajów i ich ministerstw obrony. Jaalon stwierdził: „Indie są prawdziwym przyjacielem Izraela i bardzo dobra, dalsza i ścisła współpraca byłaby dla obu krajów i ich systemów obrony bardzo pożądana”. Indie w ciągu ostatnich kilku lat wyrosły na największego odbiorcę izraelskiej broni (Haaretz).

SZUKAMY WOLONTARIUSZY – W Składzie Józefa w Izraelu pilnie potrzebni są wolontariusze. Jeśli jesteś zdrowy, chętnie służysz, możesz porozumiewać się po angielsku, masz prawo jazdy i co najmniej 6 miesięcy możesz przebywać w Izraelu, to przyjedź i pomóż nam w pracy w Wizji dla Izraela. Posłuż się formularzem na stronie naszego izraelskiego biura podając wszystkie wymagane informacje: www.visionfuerisrael.org/lagerhaus/volontaere Cieszymy się z każdej pomocy! Proszę módlcie się byśmy zawsze mieli dosyć pomocników by obsłużyć wszystkich otrzymujących od nas pomoc.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

сайта

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.