Wizja dla Izraela_27.07.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org  ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

Piątek, 27 lipca 2012

 „Niechaj łaska twoja będzie pociechą moją, Jak przyrzekłeś słudze swemu! Niech zstąpi na mnie miłosierdzie twoje, abym żył, Bo zakon twój jest rozkoszą moją!” – Psalm 119:76-77.

DZIĘKCZYNIENIE TYCH KTÓRZY PRZEŻYLI – Młody Izraelczyk, który w poprzednim tygodniu przeżył śmiertelny atak terrorystyczny w Bułgarii, po powrocie do Izraela modlił się w tej sprawie. Matan Sabah zamknął oczy i wypowiedział „Szma Izrael”, starą modlitwę, w której jest proklamacja jedności Boga: „Słuchaj Izraelu! Adonai (jest) naszym Bogiem; Adonai (jest) jeden” (5 Mojż. 6,4). Tę modlitwę wypowiada się codziennie, ale wypowiada się ją również w czasie niebezpieczeństwa i dla wzmocnienia wiary. Podczas zamachu zabitych zostało pięciu Izraelczyków. Wolontariusze izraelskiej organizacji ZAKA wybrali się ostatniego tygodnia do Burgas, by posprzątać miejsce zamachu i upewnić się, że zamordowani mieli godny pogrzeb. ZAKA jest hebrajskim skrótem od „Identyfikacja Ofiar Wypadków“. Wolontariuszami są głównie ortodoksyjni Żydzi. Grupa znalazła kilka Tefilin (opaska zakładana podczas modlitwy). Podczas eksplozji pozostały one nienaruszone. Jeden z członków zespołu powiedział, że znalezienie Tefilin wywołało duże emocje. Powiedział: „Kiedy w tak bolesnej sytuacji jak ta, kiedy człowiek widzi tyle okropnych rzeczy i nagle znajdzie coś pozytywnego, to coś pęka w człowieku… to przy całym tym bólu dodaje człowiekowi siły” (Arutz-7).  „Jestem osłabiony i bardzo przygnębiony, Krzyczę, bo wzburzone jest serce moje” – Psalm 38,9-10.

NASZE WSPÓŁCZUCIE DLA POSZKODOWANYCH W KOLORADO – Współpracownicy Wizji dla Izraela i Składu Józefa odczuwają głębokie współczucie dla tych, którzy stracili swoich najbliższych w zamachu na kino w Colorado 20 lipca. Jak tysiące innych wierzących modlimy się za tych, którzy w tym brutalnym ataku zostali ranni. W Izraelu możemy dobrze wczuć się w wasz żal. Proszę módlcie się by wszyscy, którzy w tym bezsensownym ataku zostali zranieni wyzdrowieli i zostali pocieszeni.  

TISCHA BE-AW – Dzień postu „Tischa beAw“ (dzień „9. Aw“) wypada w tym roku w szabat i zostanie przesunięty na 10. dzień miesiąca Aw i rozpocznie się po zachodzie słońca 28 lipca w sobotę wieczorem, który z powodu wielu złych wydarzeń będzie dniem żałoby dla Żydów. 25 godzinnym postem wspominane jest zburzenie pierwszej i drugiej świątyni w Jerozolimie, wypadające w tym samym dniu w żydowskim kalendarzu. W 1492 roku do 9 dnia Aw wszyscy Żydzi specjalnym dekretem musieli opuścić Hiszpanię. Ich wypędzenie z Anglii wypadło również 9 Aw. Było to w 1290 roku.

BANK ŚWIATOWY NAZYWA PA „NIEZNOŚNĄ” – Bank światowy opublikował raport, w którym Autonomię tzw. Palestyńską (PA) w kwestii gospodarczej określił jako „nieznośną”. Od 20 lat kraje świata podtrzymują PA sumami idącymi w miliardy. Wzrost notuje się tylko w usługach na rzecz administracji i w nieruchomościach, podczas gdy wytwórczość przemysłowa i rolnictwo mocno się cofa. PA zbyt mocno opiera się na zagranicznej pomocy, zamiast postarać się o zdolny do istnienia sektor prywatny. John Nasir, autor studiów, powiedział, że PA poczyniła postępy w tworzeniu państwa, ale „gospodarka nie jest jeszcze dosyć mocna, by unieść państwo” (Haaretz).

PRZEŚLADOWANIE CHRZEŚCIJAN W SUDANIE– W Chartumie w trzecim tygodniu lipca urzędy zniszczyły w Haj Jousif budynek kościoła należący do kościoła episkopalnego św. Jana i trzy inne kościoły katolickie na tym samym terenie, po tym jak trzy szkoły katolickie zostały skonfiskowane. Przedstawiciel lokalnego urzędu mieszkalnego wysłał tam 18 czerwca buldożer. „Rząd chce usunąć wszystkie kościoły z Chartumu”, powiedział urzędnik. Większość mieszkańców Sudanu jest muzułmanami (Compass Direct News).

IZRAELSKI PARLAMENTARZYSTA PODARŁ BIBLIĘ – Michael Ben-Ari, izraelski członek Knesetu, podarł publicznie całą hebrajską Biblię, po tym jak poseł dał wyraz swojej wściekłości, kiedy pewna grupa chrześcijan wysłała Biblie członkom parlamentu. Doniosły o tym izraelskie media w poprzednim tygodniu. Podczas gdy Ben Ari niszczył opatrzone przypisami Stary i Nowy Testament, ten członek radykalnej prawicowej Partii Jedności powiedział: „miejscem tej książki i tych, którzy ją wysłali jest na śmietnisku historii”. Wielu polityków było tym poważnie obrażonych, za to że izraelskie towarzystwo biblijne z Tel Avivu wysłało im Biblie; żądali oni by parlament zaostrzył ustawy ograniczające ewangelizowanie (Maan, Jerusalem Post, Maariv). Proszę módlcie się, by taki brak respektu dla Pisma Świętego nie był już nigdy więcej demonstrowany publicznie. Proszę módlcie się także, by Izraelici złagodzili swoje żale wobec roli kościoła w czasie Holokaustu, ale i w innych ciemnych czasach. Jako wierzący musimy dla narodu żydowskiego być przykładem poprzez nasze modlitwy i czyny, tak by narosłe ciężkie rany i brak zaufania zostały uleczone.

CHRZEŚCIJANIE W GAZIE – Dziesiątki chrześcijan protestowało w poniedziałek w Gazie; utrzymują oni, że dwóch członków zboru zostało zmuszonych przejść na islam i zostali zatrzymani wbrew swej woli. „Jeśli dalej tak będzie, wkrótce nie będzie w Gazie żadnego chrześcijanina”, mówił jeden z demonstrantów (CUFI). Proszę módlcie się o chrześcijan w Gazie, którzy przez rządzący Hamas taktowani są w okropny sposób.

POMÓŻCIE BIEDNYM IZRAELSKIM DZIECIOM DOBRZE ZACZĄĆ ROK SZKOLNY 2012/2013 – Wizja dla Izraela ma okazje od 1998 roku ciągle na nowo przeżywać wielką radość kiedy obdarowuje izraelskie dzieci nowymi tornistrami i materiałami szkolnymi na nowy rok szkolny. W tym czasie rozdaliśmy 166.000 tornistrów potrzebującym izraelskim i arabskim dzieciom w całym Izraelu i widzieliśmy szczęśliwe twarze tych dzieci; to jest zaraźliwa radość jak człowiek widzi, kiedy dzieci odkrywają całą zawartość tornistra.

BYŚCIE NADAL INTENSYWNIE SIĘ MODLILI – Wizja dla Izraela także w wakacje latem informuje o niestabilnej sytuacji w regionie. Napięta sytuacja zaostrza się; w Syrii szaleje rewolucja. Broń chemiczna z Syrii wpaść może w ręce libańskich muzułmańskich terrorystów. Egipt przesuwa się w stronę kraju opanowanego przez muzułmanów, a południe Izraela niezmiennie ostrzeliwane jest przez rakiety terrorystów z Gazy. Chcemy Was, wstawienników zaopatrzyć w aktualne wiadomości, po to byście mogli konkretnie i efektywnie się modlić.

BARAK: IRAN Z BRONIĄ ATOMOWĄ JEST BARDZIEJ NIEBEZPIECZNY NIŻ PREWENCYJNY ATAK IZRAELA – Izraelski minister obrony Ehud Barak powiedział w środę, że Izrael potrzebuje szybko konkretnego planu wobec islamskiej republiki. Podkreślił, że mieć do czynienia z krajem, który posiada broń atomową w porównaniu do życia ludzkiego i zasobów jest o wiele bardziej kompleksowe i kosztowne jak atak prewencyjny. Barak dodał: „Irańczycy są zdecydowani, nadal oszukiwać świat, kiedy właśnie budują broń jądrową. Ci którzy potrzebują dowodów niech przejrzą rozmowy z ostatnich paru miesięcy”. Barak kontynuował mówiąc, że Izrael jest odpowiedzialny sam za swoje bezpieczeństwo i nie może się opierać na innych krajach jak USA. W środę rano Ajatollah Ali Chomeini, który w Iranie ma ostatnie słowo, dał wyraz swojej pewności, że republika islamska jest przygotowana na najnowsze sankcje, które wymierzone zostaną w sektor naftowy i bankowy. Amerykański kongres pracuje już nad nowszymi sankcjami, które dotkną także transferów elektronicznych. Teheran nadal pracuje nad budową broni atomowej – mimo sankcji i trzech rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, które potępiają Iran za ignorowanie zakazów (Haaretz). Proszę módlcie się o Iran, który pełną parą pracuje nad budową broni jądrowej, podczas gdy cały świat zwrócony jest na kryzys w Syrii. Oby Iran został zatrzymany zanim nie będzie wyjścia. Oby objawiona została rządowi izraelskiemu, armii i czołowym politykom w Jerozolimie Boża strategia działania wobec Iran.

USA MA POPRZEĆ IZRAELA – Według ankiety Rasmusena 51% amerykańskich wyborców uważa, że ich kraj powinien poprzeć Izraela, jeżeli Izrael zaatakuje Iran. 61% pytanych oczekuje ataku w przyszłym roku; 23% myśli, że do niego nie dojdzie. Napięcia między Izraelem i Iranem znów wzrosło po ataku w Bułgarii (INN).

SUKKOT – Gdybyście nie mogli być na święcie namiotów w Izraelu od 2.-4.10. możecie się zameldować w Londyńskim Emmanuel Center od 19. Do 20.10 abo i przyjedźcie na oba te wydarzenia. Rejestracja i informacje w Londynie  +44 (0) 1793-862121.

PROSZĘ POMÓŻCIE – Vision für Israel i Skład Józefa nadal pomaga finansowo ludziom potrzebującym i instytucjom. Dlatego zwracamy się pilnie do naszych przyjaciół i darczyńców by pomogli nam w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje w naszym monachijskim biurze: 00 49-89-566 595 lub pod http://www.visionfuerisrael.de/spenden. Serdecznie dziękujemy. Nabożny zajmuje się sprawą ubogich” – Przysłów 29,.

 

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

продижение сайтов

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.