Wizja dla Izraela_27.09.2013

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964

e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 23 września 2013

Chciałbym słuchać tego, co mówi Pan Bóg: oto ogłasza pokój ludowi swemu i świętym swoim; niech się nie stają znów nierozsądni“ – Psalm 85,9.

MASY ZEBRANE POD ŚCIANĄ PŁACZU NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁAŃSKIE – Około 8000 mężczyzn zebrało się pod Ścianą Płaczu by w czasie Święta Sukkot otrzymać błogosławieństwo kapłańskie. Około 100 kohanim tzn. Arcykapłanów błogosławiło mężczyzn ostatniej niedzieli. Obecni byli m.in. Rabi Scmuel Rabinowitz, czołowi rabini Izraela i jerozolimski burmistrz Nir Barkat. „Podniosły widok ludu Izraela wypełniającego plac przed Ścianą Płaczu przypominał wcześniejsze czasy – i to bardziej Świątynię niż jej zburzenie”. Dalej Rabin Rabinowitz mówił: „To jest olbrzymie i budzące szacunek świadectwo ludu Izraela i jego przywiązania do resztek naszej świątyni, kiedy przychodzą masy ludzi by dotykać kamieni tych świętych miejsc – kamieni świętych” (JTA). „Uświęciłem tę świątynię, którą zbudowałeś dla umieszczenia w niej na wieki mego Imienia. Po wszystkie dni będą na nią skierowane moje oczy i moje serce.“ – 1Krl 9,3.

DZIESIĄTKI TYSIĘCY ODWIEDZAŁO PARKI I LASY W IZRAELU – Założony w roku 1901 żydowski narodowy fundusz Keren Kayemet poinformował w poprzedni poniedziałek, że parki i lasy odwiedziły dziesiątki tysięcy ludzi. Najpopularniejszy był Park Narodowy w Tal Hula (Hula Valley Nature Reserve) który odwiedziły tysiące obserwować motyle i pierwsze przeloty ptaków w sezonie. Niektóre parki podczas Sukkot stawiały nawet szałasy (INN).

ROOTS & REFLECTIONS TOUR 2014 – Odświeżcie swoją wiedzę o Izraelu następnej wiosny podczas wycieczki z Barrym Segal i urlopu w tym pięknym kraju. Roots & Reflections Tour 2014 odbędzie się od 22 do 30 kwietnia. Dokładniejsze informacje wkrótce.

RANNA SYRYJSKA DZIEWCZYNKA ZNÓW CHODZI DZIĘKI IZRAELSKIM LEKARZOM – Ośmioletnia syryjska dziewczynka, której noga była rozerwana podczas wojny domowej w jej ojczyźnie, w poniedziałek zrobiła pierwsze kroki. Podczas dwóch miesięcy leczono ją w Safed w Centrum Medycznym Ziv. Dziewczynka jest najmłodszym pacjentem leczonym metodą Ilisarova. Umożliwiono jej w ten sposób ponowną naukę chodzenia. Dziewczynka jest podobnie jak 103 innych syryjskich pacjentów bezpłatnie leczona w izraelskich szpitalach. Ta metoda leczenia połamanych kości została opracowana przez żydowskiego lekarza z Rosji Gavrila Abramowitscha Ilisarowa. Pobudza ona regenerację kości z zastosowaniem zewnętrznych ramek przymocowanych do kości (Jerusalem Post).

NETANJAHU PRZEKAZUJE KONDOLENCJE KENIJSKIEMU PREZYDENTOWI I JEGO LUDOWI – Premier Netanjahu rozmawiał po zamachu terrorystycznym w centrum handlowym w Nairobi z prezydentem Kenii Uhuru Kenyatta. Netanjahu powiedział prezydentowi: „Izraelski lud potrafi wczuć się w ból Kenijczyków i pana osobistą tragedię z powodu zamachu. Cenimy pana zdecydowaną walkę przeciw terroryzmowi”. Prezydent stracił w zamachu kilku krewnych (Ynet).

IZRAEL WPUSZCZA WIĘCEJ MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH DO GAZY – Po raz pierwszy od sześciu lat Izrael zezwolił w poprzedni poniedziałek na wwóz materiałów budowlanych dla celów prywatnych, po tym jak prosił o to przewodniczący Mahmud Abbas. Abbas, przewodniczący PLO „Palestyńskiego” Frontu Wyzwolenia, które rządzi w określonych terenach państwa Izraelskiego, oprócz Gazy, rozpoczął w lipcu, choć znowu z oporami, rozmowy pokojowe wspierane przez USA. Gaza opanowana jest przez członków terrorystycznego Hamasu, ma braki w dostawach materiałów budowlanych, które jeszcze od lipca pogłębiły się. Powód: egipska armia zaczęła ostrzeliwać tunele przemytnicze dla przerzucania broni i amunicji z Egiptu do graniczących z nim enklaw. Przedstawiciel izraelskich sił obrony powiedział we wtorek, że tygodniowo dostarczonych zostanie 350 ciężarówek piasku, cementu i stali na użytek prywatny – po raz pierwszy od 2007 roku kiedy Gazę przejął Hamas. Raed Fattouh „palestyński“ koordynator dostaw do Gazy powiedział, że 70 ciężarówek dziennie to zbyt mało w stosunku do potrzeb. „Gaza potrzebuje dziennie 400 ciężarówek piasku, 200 ciężarówek cementu i 100 ciężarówek stali” – stwierdził Fattouh. Izrael odpowiedział, że ogranicza dostawy dla Gazy, ponieważ obawia się, że zostaną użyte przez terrorystów dla ich celów (Reuters). Każdego razu, kiedy robione są ułatwienia i przy wszystkich gestach dobrej woli, które Izrael pokazuje, Arabowie są niezadowoleni i żądają tylko więcej.

ARABOWIE NIE POTĘPILI ZABICIA DWÓCH ŻOŁNIERZY – Minister spraw zagranicznych Autonomii tzw. palestyńskiej (PA) powiedział w poniedziałek, że zabicie dwóch izraelskich żołnierzy w ciągu trzech dni nie wpłynie na rokowania pokojowe. Było to jedyne oficjalne stanowisko Arabów na ten incydent. PA nie potępił tego morderstwa. Ale rządzący w Gazie Hamas pochwalił wręcz morderców. Podoficer Gal Gabriel Kobi (20) zabity został w poprzednią niedzielę, kiedy grupa żołnierzy starła sią z uzbrojoną grupą bandytów, którzy obrzucali kamieniami i bombami zapalającymi żydowskich wiernych, odwiedzających groby patriarchów: Abrahama, Izaaka, Jakuba, Sary, Rebeki i Lei. W piątek podoficer Tomer Hazan (20) został zwabiony przez 42 letniego Nidala Amara do wioski w pobliżu Kalkili. Amar zabił go mając nadzieją, że w zamian za jego ciało wypuszczą jego brata odsiadującego wyrok w izraelskim więzieniu. Catherine Ashton wysoka komisarz UE do spraw polityki zagranicznej i bezpieczeństwa potępiła zabicie Gal Kobi. Stwierdziła, że morderstwo to zdarzyło się w całej serii niepokojących przypadków na Zachodnim Brzegu. Izraelski minister spraw wewnętrznych Naftali Bennett po zabiciu dwóch żołnierzy chce zatrzymać uwalnianie więźniów arabskich. Minister obrony Danny Danon powiedział w poprzednią niedzielę, że „rozmowy pokojowe” z PA muszą zostać wstrzymane aż PA potępi zabicie i przestanie podżegać swoich ludzi przeciwko Izraelowi (Times of Israel, INN). Proszę dalej módlcie się o zatrzymanie ataków terrorystycznych Arabów żyjących w Izraelu.

EGIPSKI SĄD ZDELEGALIZOWAŁ BRACTWO MUZUŁMAŃSKIE – Egipski sąd zakazał w poniedziałek wszelkiej działalności Bractwa Muzułmańskiego w kraju i nadal prowadzi kampanię osłabiającą ruchy islamistyczne strąconego prezydenta Mohameda Mursiego. Poza tym sąd nakazał rządowi konfiskatę pieniędzy bractwa i zarządzanie zamrożonymi środkami. Popierany przez armię rząd występuje przeciw islamistom jak nigdy wcześniej przez ostatnie dziesiątki lat. Członkowie Bractwa sami o sobie twierdzą, że posiadają milion zwolenników. Siły bezpieczeństwa zabiły setki ich członków i od 3 lipca od usunięcia Morsiego (i poprzedzających go masowych demonstracji przeciwników) aresztowały tysiące. Bractwo Muzułmańskie wygrało sfałszowane wybory, po których władzę stracił wyłączny władca Hosni Mubarak w 2011 roku (Haaretz).

JAALON: ROHANI BEDZIE OSZUKIWAŁ I OKŁAMYWAŁ ONZ – Izraelski minister spraw zagranicznych Mosche Jaalon powiedział w tym tygodniu: „Irański reżym jest podstawowym powodem niestabilności na Bliskim Wschodzie. Miesza się w każdy konflikt, pomagając finansowo lub szkoląc terrorystów i dostarcza broń. Podczas konferencji z udziałem przedstawicieli z całego świata Jaalon powiedział, że Iran jest niebezpieczny dla Bliskiego Wschodu. „Irański prezydent Hassan Rohani będzie ONZ oszukiwał i okłamywał i dlatego twierdzimy, że musi istnieć wiarygodna opcja militarna by zatrzymać jego program atomowy” – ostrzegł Jaalon. Iran zaczął dyplomatyczną ofensywę ocieplającą jego wizerunek w ONZ (Arutz-7).

NOWA MUZYKA BARRY’EGO & BATYA SEGAL – Odtwarzaj u siebie w domu czy w pracy nowe piosenki z Izraela. Nowe CD Barry’ego i Batyi Segal pod tytułem „Dzień 7” możecie zamówić w biurze w Monachium lub kupić w sklepie internetowym w Anglii www.josephstorehouse.co.uk

PROSZĘ POMÓŻCIE NAM – Według najnowszych statystyk izraelskiego rządu w kraju żyje 21% biednych ludzi a Izrael jest najbiedniejszym krajem spośród 35 krajów OECD. Tam średnia stanowi 11%. Narodowa Rada Izraela dla dzieci potwierdziła, że 35,6% wszystkich dzieci żyje w Izraelu poniżej granicy ubóstwa. Także 185.000 seniorów żyje tylko dzięki pomocy innych. Oszczędności rządu jeszcze zaostrzyły sytuację. Pomyślcie o tym, że ci którzy gdzie indziej określani są jako „biedni” przez biednych w Izraelu uznani by byli za żyjących w luksusie. Dlatego zwracamy się do naszych wiernych przyjaciół i darczyńców o pomoc w tej służbie miłosierdzia. Dalsze informacje o składkach: http://www.visionfuerisrael.de/, wielkie dzięki.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

topodin

3 comments

  1. Nie bardzo rozumiem skąd taka niska ocena? Mógłby ktoś wyjaśnić, dlaczego tak nisko ocenił ten artykuł?

  2. Proszę podać konto gdzie można wysłać wsparcie dla biednej ludności w Izraelu.

    Pozdrawiam w imieniu Mesiasza – Zofia Szymczuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.