Wizja dla Izraela_28.09.2012

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU


Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael
źRóDŁO: Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org · w sieci: visionfuerisrael.org

Piątek, 28 września 2012

Panie, Twa ręka wzniesiona. Oni jej nie dostrzegają. Niech ujrzą ku swemu zawstydzeniu zazdrosną dbałość Twoją o lud; ogień zaś zgotowany dla Twych wrogów niech ich pożre!“ – Izajasz 26,11.

SUKKOT – Będziecie od 2 do 4.10 w Izraelu na święcie Sukkot? Albo planujecie uczestnictwo na Święcie Namiotów w Londynie w Centrum Emmanuel od 19 do 20.10 albo też przyjedziecie na obie te okazje. My jesteśmy tam razem z Lance Lambertem, Malcolmem Heddingiem i Barry Segal. Przyjadą też tancerze z Sh’ma Kingdom Dancers i Moriah-Band. By się zgłosić i otrzymać informacje dzwoń do Londynu pod +44 (0) 1793-862121

SIŁY BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS JOM KIPPUR W NAJWYŻSZEJ GOTOWOŚCI – Siły bezpieczeństwa i ratunkowe pozostaną w Jom Kippur, dniu pojednania i w najważniejsze święto w żydowskim kalendarzu, który w tym roku przypada(ł) na środę 26 września, na terenie Jerozolimy i Samarii oraz Judei, w najwyższej gotowości. Dni te trwają od wtorkowego popołudnia do wieczora w środę, ponieważ żydowskie święta rozpoczynają się o zachodzie słońca dnia poprzedzającego. Przed świętem dowodzący IDF (Armia Izraela) zarządziły 48 godzinne zamknięcie terenów zachodniego brzegi i Gazy, od 23:59 w poniedziałek do 23:59 w środę. Pociągi kursowały do wtorku do godz. 11:00 i ponownie podjęły służbę o 23:59 w środę. Autobusy przerwę rozpoczęły o 14:00 we wtorek i ruszyły ponownie w środę. Jak co roku wszystkie ulice i autostrady były puste, ponieważ nikt nie jeździł z powodu święta Jom Kippur. (Jerusalem Post) Dziękuję Wam, że w tym tygodniu szczególnie gorliwie modliliście się o bezpieczeństwo Izraela, które w tych świętych dniach jest szczególnie narażone. W kolejnym tygodniu jest święto Sukot (od 30.09 do 5.10); módlcie się dalej.

DLACZEGO ACHMADINEDŻAD MUSIAŁ PRZEMAWIAĆ WŁAŚNIE W JOM KIPPUR? – Miniona środa była najbardziej świętym dniem w kalendarzu żydowskim. Żydzi jednak pytają, kto powinien odpokutować fakt, że właśnie w tym dniu mógł przemawiać na posiedzeniu ONZ irański prezydent Mahmud Achmadinedżad, który wielokrotnie nawoływał do zniszczenia państwa żydowskiego. Sekretarz Generalny Ban Ki-Moon spotkał się z nim w niedzielę i przestrzegał przed zbyt radykalnym wystąpieniem. Irański prezydent zignorował radę [chociaż niektórzy obserwatorzy uznali jego wypowiedź za niezwykle łagodną – przyp. tłum.]. W poniedziałek dziennikarzom powiedział, że Izrael nie ma podstaw w historii i w końcu zostanie zniszczony. Tego rodzaju wypowiedź zezłościła sporo ludzi – zwłaszcza czas tego wystąpienia, w środę podczas święta i że trzeba wysłuchiwać takiej antyizraelskiej retoryki. Jako że były święta nie był obecny przedstawiciel Izraela, który przez demonstracyjne opuszczenie sali mógłby zademonstrować swój sprzeciw. Rzecznik Knesetu Ruben Rivlin wezwał społeczność międzynarodową do zbojkotowania przemówienia Achmadinedżada (Jerusalem Post, CBS).

ACHMADINEDŻAD UWAŻA, ŻE IZRAEL NIE MA KORZENI W HISTORII – Izrael nie ma „korzeni” w historii Bliskiego Wschodu i stanowi czynnik destabilizacji Iranu, powiedział w poniedziałek prezydent Iranu Mahmud Achmadinedżad. Chełpił się, że Iran istnieje już od tysięcy lat, a Izrael dopiero od 60 czy 70 lat. W pewnej „fazie historycznej” Izrael stanowi czynnik destabilizacji dla Iranu, ale będzie wyeliminowany. Izrael nie „ma korzeni w historii”, powiedział w Nowym Jorku żurnalistom, przed rozpoczęciem posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego ONZ. „Dla Iranu nie jest on nawet częścią rozliczeń”. Achmadinedżad dodał, że jego naród nie bierze poważnie groźby Izraela. Te komentarze pojawiły się dzień po spotkaniu z Ban Ki-Monem, sekretarzem generalnym, który ostrzegał Achmadinedżada przed zbyt obraźliwym wystąpieniem i złymi jego następstwami dla regionu jeśli sytuacja w Syrii miałaby się jeszcze pogorszyć. Toksyczne komentarze irańskiego prezydenta przeciw Izraelowi już przed 67. posiedzeniem ONZ wskazują, że w środę na posiedzeniu nie będzie się ograniczał w słowach (INN, Fox).

IZRAELSKI WYSŁANNIK OPUŚCIŁ SALĘ PODCZAS PRZEMÓWIENIA ACHMADINEDŻADA – Izraelski wysłannik do ONZ Ron Prosor demonstracyjnie opuścił posiedzenie ONZ kiedy prezydent Mahmud Achmadinedżad wszedł na mównicę. „Dla przywódcy bandyckiego państwa, które regularnie gwałci zasady państwowej praworządności, nie ma miejsca na tej sali” – powiedział Prosor. Pozwolić Achmadinedżadowi przemawiać na posiedzeniu ONZ na ten temat to byłoby tak jakby „podpalacza uczynić strażakiem”. W poniedziałek Achmadinedżad zignorował ostrzeżenie ONZ by unikać podburzającej retoryki. Przed posiedzeniem nie tylko powiedział, że Izrael zostanie zniszczony, ale potwierdził także, że dostarczył broń do Syrii. Sytuacja gospodarcza w tym kraju mimo sankcji nie jest taka zła jak była przedstawiana (Jerusalem Post).

ZAMIAST Z MĘŻAMI STANU JAK NETANJAHU OBAMA SPOTYKA SIĘ Z AKTORAMI – Prezydent Barak Obama odbył w zeszłym roku 13 spotkań z czołowymi politykami podczas szczytów ONZ, ale na ten rok nie zaplanował żadnego. Zamiast tego z jego żoną Michelle otwierają się na magazyny dla kobiet jak „The View“, gdzie ona służy jako wabik. Para prezydencka zgodziła się na wywiad, który został wyemitowany w poniedziałek z udziałem Whoopi Goldberga, Barbary Walters, Joy Behara, Sherri Shepherda i Elisabeth Hasselbeck. Prezydent określił to jako „mrugnięcie okiem” do publiczności, kiedy Barbara Walters powiedziała, że zaproszony do audycji został tylko jako towarzystwo dla swojej żony. Podczas rozmowy Obamowie opowiadali kawały z okazji nadchodzącej rocznicy ślubu a prowadzącej sprezentowali komplet serwetek z logo Białego Domu, piłki golfowe i parę butek piwa wyrobu Obamy. Dlatego też w tamtym tygodniu wypadła z kalendarza zaplanowana rozmowa w cztery oczy z Hillary Clinton. Krytycy mówią, że Obama odkrył się w kwestiach polityki zagranicznej i to po serii krwawych demonstracji na Bliskim Wschodzie i zamachu na ambasadora USA w Libii; dlatego nie chce ryzykować przemówienia bez przygotowanego tekstu. Jay Carney, rzecznik Białego Domu szukał słów w odpowiedzi na pytanie zadane w tym tygodniu kiedy wyjaśnić miał dlaczego Obama w poprzednim roku odbył 13 spotkań, a w tym roku ani jednego. (MailOnline) Powstaje pytanie czy spotkanie ze słynnymi damami w talk show „The View” było ważnym terminem, który skłonił Obamę do zlekceważenia izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, któremu nie poświęcił ani godziny między corocznymi posiedzeniami ONZ. Jest oczywiste, że jednym z tematów byłby rozwój broni atomowej w Iranie. Widocznie dla Obamy to nie jest problem i raczej woli stać w świetle reflektorów. A może amerykański polityk skalkulował sobie, który termin przyniesie mu więcej głosów w wyborach 4 listopada. Wytrwała modlitwa jest absolutnie decydująca przed nadchodzącymi wyborami następnego prezydenta USA.

TYLKO KŁODY POD NOGAMI“ – Prezydent Obama przyznał się w jednym z programów „60 minut”, że prawdopodobnie sam sobie podłożył kłody pod nogi. W poniedziałek określił on w przebiegu wywiadu eskalujące niepokoje na Bliskim Wschodzie jako „kłody pod nogami”; przyznał się, że w kampanii reklamowej popełnił błąd i wyraził troskę o program atomowy Iranu. Republikański kandydat na prezydenta Mitt Romney zareagował na to słowami: „To nie są kłody pod nogami, to jest ludzkie życie”. Stacji telewizyjnej ABC powiedział: „Nie mogę sobie wyobrazić, by zamach na ambasadora określić jako przeszkodę” (Fox). „Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło“ – Łukasz 6,45.

IDF UDAREMNIA ATAK TERRORYSTYCZNY – IDF i izraelski wywiad wewnętrzny 26 września ujęły w strefie Gazy dwóch członków Brygad Al-Aksa, którzy planowali atak na Izrael. Obaj terroryści zostali przy tym zabici. (Arutz 7) Proszę módlcie się nadal by planowane zamachy terrorystyczne zostały wykryte i udaremnione.

BOMBA ZAPALAJĄCA W KOSZERNYM SKLEPIE – W środę w Paryżu eksplodowała bomba ukryta w paczce w jednym z koszernych sklepów. Ranna została przy tym jedna osoba, jak poinformowała pewna agencja, która odnotowuje ataki antysemickie we Francji. Atak spowodował ostre zdenerwowanie w obliczu światowych napięć o nakręcony w USA film obrażający [rzekomo] islam. Krótko przedtem wyszedł satyryczny tygodnik z karykaturą proroka Mahometa, co wywołało oburzenie muzułmańskich grup we Francji. Francuska agencja informacyjna podała, że ranne zostały 4 osoby i z powodu obrażeń rąk i nóg zostały opatrzone w szpitalu (AP).

POMÓŻCIE NAM BY BIEDNI W IZRAELU MOGLI MIEĆ NADCHODZĄCE ŚWIĘTA TROSZKĘ SZCZĘŚLIWSZE – Jest wielu w Izraelu, którzy po prostu mają zbyt mało środków lub nie są zbyt zdrowi by cieszyć się biblijnymi świętami. Często wielokrotnie w roku Wizja dla Izraela błogosławi finansowo setki rodzin podczas żydowskich świąt i umożliwia im zakup najpotrzebniejszych rzeczy, by mogli się cieszyć świętami. Proszę pomóżcie nam pobłogosławić Lud Izraela podczas jesiennych świąt Pana szczególnymi datkami dla biednych i potrzebujących. Dalsze informacje uzyskacie pod: http://www.visionfuerisrael.de/spenden lub telefonicznie w naszym biurze w Monachium (00 49 89-566 595). Wielkie dzięki! „Bo ratowałem biednego przed możnym, sierotę, co nie miał pomocy. Nędzarze składali mi dzięki i serce wdowy radowałem” – Hiob 29,12-13.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy
Barry, Batya i zespół VfI
tłum z niem. MWN

продвижение

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.