Wizja dla Izraela_28.11.2014

AKTUALNOŚCI Z JERUZALEMU

800px-Panorama_Jerozolimy

Informacje i intencje do modlitwy za służbę Składu Józefa i za Izrael

Vision für Israel e.V. ·Tel. 0049-89-566 595·Fax 0049-089-5464 5964
e-mail: info@wizjadlaizraela.org ·  w sieci:  visionfuerisrael.org

 

Piątek, 28 listopada 2014

Jedni chlubią się wozami, drudzy końmi, Lecz my chlubimy się imieniem Pana, Boga naszego. Zadrżały im kolana i upadli, Lecz my stoimy i trwamy“ – Psalm 20,8-9.

RZĄD NETANJAHU UCHWALIŁ PROJEKT USTAWY O „ŻYDOWSKIM PAŃSTWIE“ – Premier Benjamin Netanjahu i jego gabinet przyjęli stosunkiem głosów 15 do 7 projekt ustawy, w której Izrael miałby być określony jako „państwo żydowskie”. Szczegółowy projekt, który Kneset ma przedstawić w ciągu tygodnia, ma ustawowo wzmocnić narodowe prawa Żydów w Izraelu a jednocześnie umocnić indywidualne prawa wszystkich mniejszości. Praktycznie oznacza to, że tylko Żydzi będą mieli prawo do flagi narodowej, hymnu i prawa powrotu. Ale realnie patrząc nie zmieni się nic. Izraelska flaga i hymn narodowy koncentrują się już na Państwie Żydowskim i tylko Żydzi mają prawo do imigracji. Krok ten ma więc czysto symboliczny charakter, chociaż Netanjahu i wielu innych uważają go za ważny, zwłaszcza w czasie kiedy tzw. palestyńczycy i inne elementy izraelsko-arabskie próbują zminimalizować żydowski charakter państwa i by użyć słów premiera „stworzyć państwo w państwie”. Netanjahu ostro skrytykował zarówno w Izraelu jak i na świecie, tych którzy popierają rozwiązanie „dwóch państw dla dwóch narodów” ale są przeciwni tej ostatniej ustawie. „Naciskają oni by uznać państwo dla „palestyńczyków”, ale są całkowicie przeciwni państwu dla narodu żydowskiego” – powiedział. * Netanjahu uczynił uznanie „państwa żydowskiego“ przez Arabów podstawowym warunkiem procesu pokojowego (Israel Today).

IRAN: ŚWIATOWE MOCARSTWA NIE DOTRZYMAŁY TERMINU – Iran, USA i inne mocarstwa nie dotrzymały terminu, które same sobie określiły, by powstałą przed 12 laty „atomową ambicję” Teheranu rozwiązać przy stole rokowań. Dlatego ustaliły nowy termin, co oznacza, że rozwiązanie to odsunie się w nie dającą się przewidzieć przyszłość. Minister SZ John Kerry spotkał się z jego saudyjskim odpowiednikiem Saud al-Faisalem by w Wiedniu omówić „aktualny stan rzeczy” w związku z pertraktacjami Iranu z sześcioma mocarstwami. Bliższych szczegółów nie podano. Iran i Arabia saudyjska są rywalami w regionie. Arabia Saudyjska jest jednak bliskim sojusznikiem USA, która jest zatroskana nowym zbliżeniem Waszyngtonu z Teheranem (Jerusalem Post).

ABBAS ZARZUCA IZRAELOWI STOSOWANIE DZIKÓW PRZECIW ARABOM – W ostatnią sobotę dało się słyszeć w różnych mediach „palestyńskich”, że przewodniczący tzw. „autonomii palestyńskiej” (PA) Abbas zarzucił Izraelowi wypuszczanie w Judei i Samarii dzikich świń. Abbas wypowiedział te zarzuty w piątek wieczorem w przemówieniu. To nie był już pierwszy raz, kiedy PA zarzuciła Izraelowi wypuszczanie dzików, by zniszczyły pola uprawne w Judei i Samarii. W przeszłości PA uważała, że izraelska armia (IDF) i osadnicy wypuszczała świnie na pola Arabów by zdeptały plony i zastraszały rolników. „Każdej nocy Izraelczycy napuszczają na nas dziki” – stwierdził Abbas w przemowie. „Dlaczego nam robią to?” Abbas wezwał także do budowania „mostów miłości“ do Izraelczyków, „zamiast budowy rasistowskiego muru”. Ostrzegł także przed wojną religijną i wezwał Izraelczyków by nie zbliżali się do arabskich miejsc świętych. Abbas dodał jeszcze: „Żydzi doskonale wiedzą, że chcemy pokoju nie wojny. Jesteśmy przeciwko jakiejkolwiek przemocy tutaj i za granicą”.** [Definitywnie wypowiedź od której robi się źle z ust bossa PA, który regularnie zachęca i stosuje przemoc i terror przeciw Izraelowi. — JNN-Wydawca. ]**

Przedstawiciel izraelskiego rządu zareagował na uwagi Abbasa o dzikach. Powiedział, że wypowiedź ta byłaby śmieszna, gdyby nie była taka straszna. Dodał, że w 2010 gubernator południowego Synaju utrzymywał, że izraelski Mossad jest odpowiedzialny za ataki rekinów w pobliżu Szarm-El-Sheich. „Szkoda, że prezydent Autonomii palestyńskiej rozpowszechnia takie bzdury” – powiedział przedstawiciel Izraela i dodał, że wypowiedzi Abbasa są groźne i wpisują się w stale propagowaną kampanię nienawiści.(Jerusalem Post)

PRANIE MÓZGÓW U ARABSKICH DZIECI – Przychodzą w maskach, obrzucają izraelskich policjantów kamieniami i podpalają opony. Dzieci te mają 8-12 lat i włączają się w rozruchy Arabów, które rozgrywają się na ulicach Wschodniej Jerozolimy i w okolicy, zamiast chodzić do szkoły. Niektórzy uważają to za molestowanie ich, zwłaszcza że wiele arabskich dzieci już od małości dowiaduje się, że Żydów należy nienawidzić i jak ich prowokować do przemocy. Jeden z artykułów w mediach podkreśla ten niebezpieczny fenomen. Przepytano także czterech arabskich chuliganów w wieku dziecięcym z Jerozolimy. Gotowali się oni z nienawiści i powiedzieli, że woleliby zostać męczennikami niż bawić się lub uczyć jak normalne dzieci. „Jesteśmy gotowi umrzeć jak męczennicy, nie mamy nic do stracenia”, powiedział jeden z dzieciaków z Jerozolimskiego przedmieścia Szuafat. „Nie myślimy wcale o nauce. Zastanawiamy się co możemy użyć przeciwko izraelskiej policji”. Inny trzynastolatek wyjaśnił, że w ogóle nie chodzi już do szkoły. Powiedział; „Chcę przyłączyć się do naszych wojowników”. Są nawet jeszcze młodsi od niego. Pewien ośmioletni chuligan powiedział gazecie: „Jak Allah zechce uda się nam uwolnić „palestynę” i Jerozolimę”. Dwóch nastolatków wyjaśniło czym dzieci Arabów żyją we wschodnich dzielnicach Jerozolimy. Są dumni z tego że każdego dnia biorą udział w zamieszkach. Wszyscy oni gotowi są umrzeć jako męczennicy (Israel Today). W telewizji autonomii „palestyńskiej“ (PA) w programach dla dzieci pokazuje się i nawołuje do zniszczenia Żydów w filmach animowanych. Zaprzeczanie Holokaustowi i nienawiść do Izraela są we WSZYSTKICH podręcznikach. Na mapach w szkołach PA nie ma w ogóle Izraela. W podręcznikach do klasy 12 przysposabia się dzieci jak mają zaprzeczać Holokaustowi. Dodatkowo arabskie dzieci za sprawą nowych pomocy uczy się jak dokonać masowych morderstw Żydów i przeciwstawiać się pokojowej koegzystencji z Izraelem. W podręcznikach historii powstanie państwa żydowskiego określane jest jako największa i bezprzykładna katastrofa. Latem na obozach chłopcy poznają zasady „świętej wojny”, tak jak muszą je znać terroryści dżihadu. * Proszę módlcie się, by Bóg wkroczył w ten straszny proces, który kształtuje już myśli dzieci i napełnia je przemocą i zatruwa nienawiścią do Izraela.

ŻOŁNIERZE DZIECI W SYRII I IRAKU –  W ar-Raqqa, de facto stolicy Państwa Islamskiego, chłopcy otrzymują w obozach treningowych kursy religijne, zanim nie wyśle się ich do walki. Inni chłopcy muszą pracować w obozach ekstremistów jako kucharze i ochroniarze lub pomocnicy albo szpiedzy, którzy szpiegują sąsiadów w okolicy. W dużym obszarze który jest pod kontrolą ISIS grupa ta szuka dzieci by posłać je do walk. Tak wykorzystują tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Takie sytuacje coraz bardziej docierają do mediów i wyciekają od obywateli, aktywistów, niezależnych ekspertów i grup obrony praw ludzkich. Jeden z komitetów ONZ bada zbrodnie wojenne w Syrii dochodzi do wniosku, że ISIS werbując dzieci do walki poważnie łamie prawo i dokonuje zbrodni wojennych, i to systematycznie i w sposób zorganizowany. Wpierw grupa stawiała na dzieci, by otrzymać stałych lojalnych zwolenników, którzy później tworzyć będę kadrę zdecydowanych na wszystko bojowników trzymających się ich ideologii. Ich sposobem życia ma być przemoc, jak stwierdzono w raportach. To że dzieciom daje się broń by zabijały nie jest nowe. Ale żadna inna grupa nie robiła tego tak regularnie i systematycznie. Skutki są więc o tyle gorsze o ile ISIS rządzi na ogromnym obszarze, na którym indoktrynuje terrorystów-dzieci swoją radykalną ideologią i nasyconą przemocą wykładnią szariatu (Haaretz).

NOWA ZELANDIA: 4-LETNIA OFIARA ANTYSEMITYZMU – Czteroletni żydowski chłopiec został ostatnio dotknięty antysemityzmem w Nowej Zelandii. Był to tylko kolejny akt z całej serii antysemickich ataków w tym kraju. Chłopiec był z kolegą i jego bratem w drodze z przedszkola do domu, kiedy ok. 20 letni człowiek o wyglądzie „bliskowschodnim” mocno go uderzył i to na oczach zaskoczonej matki i dzieci. Dwudziestolatek zaatakował chłopca, dlatego że nosił typową dla dzieci i mężczyzn jarmułkę. Sprawca śmiejąc się wsiadł do swoich bandytów w aucie i odjechał. * Antysemityzm niestety rośnie również w Nowej Zelandii, podobnie jak w wielu innych krajach świata. Stał się on już tak poważnym problemem, że Komisja do spraw Stosunków Międzyrasowych zbierze się na specjalnym posiedzeniu. Komitet obrońców praw człowieka zebrał się w sierpniu i postawił się we wnioskach końcowych po stronie żydowskich obywateli Nowej Zelandii. Podczas konfliktu w Gazie miał miejsce znaczny wzrost ataków antysemickich. (Arutz 7) Proszę módlcie się o pocieszenie chłopca, który został zaatakowany. Oby jego dziecięce serce doznało uzdrowienia po tym brutalnym ataku. Módlcie się o to by ujęto i ukarano zamachowca .

POPRAWKA – W artykule o prześladowaniu chrześcijan który zamieściliśmy w Wiadomościach z Jeruzalemu z dnia 21.11.14 wkradł się (już w angielskim oryginale) błąd rachunkowy. Prawidłowo być powinno, że przeciętnie co 5 minut mordowany jest jeden chrześcijanin. Błędnie podaliśmy: 5 chrześcijan w każdej minucie.

Dziękujemy Panu za Wasze modlitwy

Barry, Batya i zespół VfI

tłum z niem. MWN

topodin

2 comments

 1. nienawiść po obu stronach podkręcana i , tak i szczucie jednych na drugich , i gdy czytam te artykuły i słucham wieści z Izraela to płacze modląc się i błogosławiąc jednych i drugi w tym piekle na ziemi , a wszyscy tam mieszkający po obu stronach mają rannych , masa kalek i rodzin okaleczonych jeden ból i płacz i lament , najgorsze jest w tym wszystkim to ,że P. Jezus, czy Jeszua chodzi od jednego człowieka do drugiego i puka tak jak teraz do mnie ,,,, obraz jak z pantomimy gdy podchodzi z wyciągniętymi ramionami ….. bezwarunkowa miłość z Jego strony … przepraszam , że tak chaotycznie pisze , ale gdy czytam o Izraelu to mam ogromne emocje i tylko mogę ich błogosławić …. życzę wszystkim czytającym wiele cierpliwości do najbliższych…. pozdrawiam

 2. Mogłoby się wydawać, że mające żydowskie korzenie chrześcijaństwo stanie się zaporą dla rozwijającego się w czasie antysemityzmu i islamizmu.
  Niestety tak się nie stało.
  Okazuje się bowiem, że wskutek t.z.w. tolerancji pozwala się wszystkim grupom antysemickim działać i siać nienawiść przeciwko Żydom.
  Kto bowiem zgodziłby się by jego dom podzielono na kawałki a część jego obszaru przeznaczono obcym?
  A do tego właśnie namawia Izraelitów cały „chrześcijański świat”
  I jak wiać to w krajach „zachodu” rozmnażające się islamskie społeczności dążą do przejęcia wiodącej roli w tych krajach, tak jeśli Izrael pozwoli na powstanie na swoim terenie państwa Palestyńskiego, w krótkim czasie Żydzi zostaną wyrugowani z odwiecznych żydowskich terenów, a państwo Żydowskie ponownie może zniknąć z mapy świata.
  Wszystkich biblijnie wierzących chrześcijan namawiam do modlitwy o Bożą ochronę dla państwa Żydowskiego .
  Boże Błogosław Izraela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.